Skocz do zawartości


Zdjęcie

Palka teleskopowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_kyrix
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Palka teleskopowa
Czy ktos mi moze zamiescic tu link lub zdjecie palki teleskopowej? nie widzialem w zyciu tego z bliska, a bardzo jestem tego ciekaw, z rszta jest to pewna alternatywa dla noza, nie tak drastyczna i latwiejsza w uzyciu.

Z gory dziekuje !
  • 0

budo__ash_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 286 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:D-SU

Napisano Ponad rok temu

Re: Palka teleskopowa
Prosze bardzo:
Dołączona grafika
albo:
Dołączona grafika
  • 0

budo_slaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Palka teleskopowa
Kyrix :
1- poczytaj archiwum = temat byl walkowany do znudzenia kila razy
2- poczytaj post LB o ustawie = palka jest no legal w polsce - wiec to chyba zamyka temat noszenia :(
3- latwiejsze uzycie od noza to mit (tak wyglada na poczatku) = wcale nie latwiejsze = jak dla mnie rownie trudne = chodzi oczywiscie o walke palka a nie machanie nia przeciwnikowi przed nosem :)
  • 0

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Palka teleskopowa
Odnosnie punktu 2... dlaczego niby zamyka??

Odnosnie punktu 3... nie znam sie szczegolnie, ale palka jest chyba o wiele bardziej "naturalna" jako narzedzie obrony. Poza tym daje w odroznieniu od noza wiekszy dystans..
  • 0

budo_slaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Palka teleskopowa

Odnosnie punktu 2... dlaczego niby zamyka??

Odnosnie punktu 3... palka jest ...bardziej "naturalna"


a dlaczego niby pozostaje otwarta = jest no legal i kropa, chcesz byc na bakier z prawem .... twoja wola

no wlasnie to jest to oczym wspominalem na pierwszy rzut oka wszystko wydaje sie byc takie naturalne = po prostu wez w lape i wal = a guzik w sparingach przeciwko nieuzbrojonemu ale obeznanemu z MA zawodnikowi nic nie chce wychodzic, po prostu trzeba "lyknac" troche (czyt. dlugi i zmudny trenig) tej swoistej szermireki zeby "wchodzilo" = takie sa moje spostrzezenia = moze jestem malo zdolny i tepy :oops: moze tobie pojdzie lepiej

o sparingach przeciwko uzbrojonemu nie wspominam = to byla mlucka :oops:
a o stanieciu na przeciwko gosciowi z nozem w lapie ktory wie co trzyma to ktos juz wspomnial ze lepiej sobie wsadzic palke w tylek moze tamten z litosci odpusci :)
  • 0

budo_kyrix
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Palka teleskopowa

Kyrix :
1- poczytaj archiwum = temat byl walkowany do znudzenia kila razy
2- poczytaj post LB o ustawie = palka jest no legal w polsce - wiec to chyba zamyka temat noszenia :(
3- latwiejsze uzycie od noza to mit (tak wyglada na poczatku) = wcale nie latwiejsze = jak dla mnie rownie trudne = chodzi oczywiscie o walke palka a nie machanie nia przeciwnikowi przed nosem :)


1 - przepraszam jestem newbie

2 - No masz racje. Atakowanie niewinnych ludzi na ulicy tez jest nielegalne.

3 - NIe wiem, to Ty jestes specem, wiec dzieki za wskazowke. Ale wole kogos walnac czyms niz pociac go i miec go potem na sumieniu. Nie wiem jak wy.

Thx.
  • 0

budo_pyton
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Palka teleskopowa
Slaw - baton w Polsce nie jest nielegalny, jego posiadanie wymaga po prostu pozwolenia! /tak samo jak posiadanie broni palnej, o której na tym forum można znalezć sporo postów/. A jest to "pewna" różnica.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Palka teleskopowa
Za to posiadanie (i noszenie): siekiery, katany, sztyletu (np. wz. 98), włóczni, lancy ułańskiej itp. nie wymaga pozwolenia, więc może to jest jakaś alternatywa :) Od razu widać, że ustawę pisali ci, co broń widzeieli jedynie na filmach z Agentem 007; całe szczeście, że Dziewulski przeforsował kwestię broni pneumatycznej - gładkolufowej - podobno miał na uwadze paintballowców.
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Palka teleskopowa
Więc, żeby móc nosić pałkę teleskopową, trzeba wcześniej uzyskać pozwolenie... :( A jak? Długo to trwa? Tacy leniwi jesteście, czy jest to po prostu niezwykle trudne/nudne? Ile trzeba mieć lat?
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Palka teleskopowa
Oj, ale mi głupio - już znalazłem... :oops:
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Palka teleskopowa
A jednak znalazłem tylko info tyczące się wieku. Więc pytanka aktualne... :oops: A poza tym:
- Jakie są stawki za badania lekarskie + psychologiczne + koszta egzaminu? Czy pozwolenie na broń jest drogie?
- Osoba, która występuje z podaniem o wydanie pozwolenia na broń, jest
obowiązana zdać egzamin przed komisją powołaną przez właściwy organ Policji
ze znajomości przepisów dotyczących posiadania i używania danej broni oraz z
umiejętności posługiwania się tą bronią.
To niby skąd mam zaczerpnąć wiedzę o pałce, której nie mogę używać do czasu uzyskania pozwolenia?
  • 0

budo_pyton
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Palka teleskopowa
Najlepiej gdybyś się udał do najbliższej komendy wojewódzkiej policji, dział zezwoleń itp., tam uzyskasz wszelkie informacje na interesujący Cię temat. Chociaż tak między nami mówiąc trudno będzie chyba uzasadnić chęć posiadania tak "niebezpiecznej" pałki. Zawsze mogą Ci powiedzieć że do samoobrony wystarczy Ci miotacz gazu, który nie wymaga posiadania pozwolenia.Najlepiej rozejrzyj się może masz jakiegoś wujka w policji, który mógłby "pchnąć" twoją sprawę.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Palka teleskopowa
Po rozmowie ostatnio z kilkoma ludzmi na temat "teleskopa" zauwazylem pewna prawidlowosc. Otoz nie mieliby oni raczej zadnych obiekcji przed uderzeniem stalowa palka w glowe przeciwnika. Natomiast zaciecie go nozem jest juz ... niehumanitarne. Tiaaaaaaaa
Wojtek
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Palka teleskopowa

Po rozmowie ostatnio z kilkoma ludzmi na temat "teleskopa" zauwazylem pewna prawidlowosc. Otoz nie mieliby oni raczej zadnych obiekcji przed uderzeniem stalowa palka w glowe przeciwnika. Natomiast zaciecie go nozem jest juz ... niehumanitarne. Tiaaaaaaaa
Wojtek

Sprzedawca gazówek, mówił kiedyś, że trafiła się niewiasta szukająca potężnej gazówki, al'a MAGNUM 44
Bo chciała zagazować drania, a potem mu przyłożyć
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Palka teleskopowa

A jednak znalazłem tylko info tyczące się wieku. Więc pytanka aktualne... :oops: A poza tym:
- Jakie są stawki za badania lekarskie + psychologiczne + koszta egzaminu? Czy pozwolenie na broń jest drogie?
?

jest drogie....
po pierwsze skłądając podanie w wydanie pozwolenia musiszdoistarczyć razem z nim zaswiadczenie od lekarza>>z listy!!> że nie jestes czubkiem...
zaswiadczenie takie kosztuje ok.400 zł....I WCAELE NIE MA PEWNOŚCI ŻE CI WYDADZĄ TE POZWOLENIE wtedy kasa oczywiscie przepada (możesz sie tym zaswiadczeniem podeprzec w kłótni z dziewczyną;))
ogólenie koszt uzyskania zezwolenia powinien sie zamknąc w ok.1100 zł...dokładne informacje w komndach wojewódzkich policji w wydziale postepowa nn administracyjnych seksja pozawoleń na broń palną krótka..

no i dolicz koszt zakupu klamki:porządna klameczka glock-2000 zkl
beretka- 3.500
+kaburki-udowa,motylek,na szelkach,wewnętrzna;,osprzet,celownik kolimatorowy,jeden nabój 85groszy - 3 zł......
powodzenia;)
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Palka teleskopowa
Heh oslepiam sie z czasem bo nie zauwazylem tematu z moim teleskopem. Mam ten ze zdjecia w poscie _ash'a_ z numerem 21H i w sumie jestem z niego zadowolony. Kupiony wraz z kabura z kordury, wygodny do noszenia w kilku pozycjach. Nie stac mnie bylo na sprzet za 600 PLN i jakos nie mialem wewnetrznej potrzeby ku temu. Taki jaki jest wystarcza.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024