Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sensei N. Tamura 8 Dan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Sensei N. Tamura 8 Dan
W tej galerii sław nie powinno zabraknąć sensei Tamura .
Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei N. Tamura 8 Dan
a mnie to zawsze ciekawiło...jakie są wymagania np. na 8 dan...przecież taki dziadzio to ma już trochę słabszy organizm...a mimo to nabija dany...a jak to jest z najwyższymi danami...obojętnie w jakim sw jaki jest najwyższy dan uzyskany na świecie?? na jakiej podstawie ta osoba go sobie nadała ??
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei N. Tamura 8 Dan
przyjęta kiedyś zasada (obecnie zapomniana ) mówiła że 10 dan należy się tylko twórcy stylu ((czasem głównemu spadkobiercy)wyjątek judo - 12dan dla dziadka Kano) powyżej 5-6 dan stopnie są bardziej honorowe niż techniczne i są nadawane (zazwyczaj przez komisje posiadaczy b. wysokich stopni) za zasługi w propagowaniu i rozwoju danej sztuki (wyjątek kendo gdzie egzaminy techniczne są chyba do 8dan ale nie jestem pewny)
w tej chwili panuje straszna samowolka i często pojawiają się "perełki" typu 30letni posiadacz 8 dana czy też 15dan itp.
  • 0

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei N. Tamura 8 Dan
Masz rację...trochę przykro się robi, jak się słyszy o 25 latku posiadającym 26 dan (przyklad :P )
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei N. Tamura 8 Dan
witam..
jesli chodzi o informacje na temat Tamura shihan..
był ulubionym uczniem i uchideshi załozyciela Aikido - Morihei Ueshiba..
8 dan ma od 1.10.1975r.
wbrew pozorom to nie jest ledwo trzymajacym sie na nogach dziadkiem... (hehehe niezły text..."dziadzio" :lol: :) :lol: - musisz pogadac z ludzmi ktorzy mieli z nim doczynienia...hehehehehehe)...jest błyskawiczny i precyzyjny a techniki które wykonuje są perfekcyjne (odczułem to nieraz na sobie....).... Powszechnie jest uwazany za jednego z najwybitniejszych nauczycieli aikido (moim zdaniem jest najwybitniejszym..)...mozna duzo mówić o nim, jego poziomie, sposobie wykonywania technik itd itp
Więc słowa o "nabijaniu" danów przynajmniej w tym wypadku są mocno chybione..
a nikt sam sobie nie nadaje stopni (przynajmniej w tym wypadku...).... w tym wypadku decyduje chyba komisja z hombu dojo a podpis skłąda potomek załozyciela Aikido
W aikido od 5 dana to tez sa stopnie "honorowe"...
oczywiscie ze sa tacy ludzie..(jak wszedzie..)
ALE TYM RAZEM TO POMYŁKA :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei N. Tamura 8 Dan

oczywiscie ze sa tacy ludzie..(jak wszedzie..)
ALE TYM RAZEM TO POMYŁKA


znaczy chciałem powiedziec ze ze wszedzie sa ludzie z odchyłami....ale tym razem to pomyłka...bo tak jak napisałem powyzej...
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei N. Tamura 8 Dan

wbrew pozorom to nie jest ledwo trzymajacym sie na nogach dziadkiem... (hehehe niezły text..."dziadzio" :lol: :) :lol: - musisz pogadac z ludzmi ktorzy mieli z nim doczynienia...hehehehehehe)...jest błyskawiczny i precyzyjny a techniki które wykonuje są perfekcyjne (odczułem to nieraz na sobie....).... Powszechnie jest uwazany za jednego z najwybitniejszych nauczycieli aikido (moim zdaniem jest najwybitniejszym..)...mozna duzo mówić o nim, jego poziomie, sposobie wykonywania technik itd itp
!:


Znam senseia Tamurę i prywatnie i w dojo od wielu lat, i wszystko co powyżej napisane to prawda. Swoim autorytetem redakcji i nie tylko, potwierdzam. :D 8) :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024