Skocz do zawartości


Zdjęcie

judo w Krakowie dla trzydziestolatka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_wiktor_w
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

judo w Krakowie dla trzydziestolatka
Witam wszystkich,

Poczytalem sobie troszke postow na forum i prawde mowiac zmartwilem sie. Czyzbym byl juz za stary? Trenowalem judo w szkole podstawowej -3 lata, pozniej byla przerwa w liceum-1 rok taekwondo, na studiach znowu powrot do judo -5 lat treningow. no i teraz mam jakies 5 lat przerwy znowu. Pytanie moje brzmi:czy moge jeszcze gdzies trenowac, no i chetnie przygotowalbym sie do egzaminow. W sekcji, gdzie trenowalem judo (Lublin) nie bylo egzaminow, po prostu trenowalismy i od czasu do czasu byly zawody.
Przeczytalem obecne wymagania na poszczegolne stopnie i wszedzie sa konieczne wyniki z zawodow. Nawet jesli mnie ktos przyjmie do sekcji, to jak bedzie z egzaminami? Wysla 30-letniego dziadka na zawody? Zreszta na pewno na czeste wyjazdy na zawody nie moglbym sobie pozwolic, ze wzgledow rodzinnych.
Aha, generalnie jestem sprawny-miesien piwny mi nie urosl :) ))))). Biegam tez codziennie.

Tak sobie mysle, ze moze warto by zainteresowac sie aikido. Myslalem tez o ju-jitsu, ale slyszalem jakies dziwne rzeczy o sekcji w Krakowie, ze koles niby sam sobie dany nadawal.

Reasumujac chcialbym cwiczyc tam gdzie treningi sa na dobrym poziomie. Jakies treningi rekreacyjne raczej mnie nie interesuja.

No to chyba tyle. Jakies pomysly? Oczywiscie najbardziej chcialbym trenowac judo, ale jak nie da rady...

Pozdrawiam

Wiktor
  • 0

budo_misiek2
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków gł.

Napisano Ponad rok temu

Re: judo w Krakowie dla trzydziestolatka
Witam!!!

Generalnie rzecz biorąc to jako 30 latek na judo profesjonalne w Krakowie nie masz co liczyć. Z drugiej strony w formie rekreacyjnej dla "dziadków judo nikt nie prowadzi (jeżeli nawet byli seniorzy Wisły wynajmują sobie matę to dla zabawy w swoim bardzo zamkniętym, wąskim gronie).
Ja osobiście proponowałbym Ci brazylijskie jiu-jitsu u Dudu.
Możesz przyjść zobaczyć samemu ocenić sposób prowadzenia (Dudu i Michał to do niedawna zawodnicy TS Wisła - judo)) to w końcu nic nie kosztuje.
Mogę Ci powiedzieć, że przejazdem byli u Dudu ludzie ćwiczący bjj w Polsce i wysoko ocenili sposób prowadzenia zajęć.
Co do stopni sobie nadawanych to nie wiem o jaką sekcję chodzi, wkońcu sekcji tradycyjnego jiu-jitsu jest w Krakowie więcej.

Podaję namiar na Dudu.

Szkoła Podstawowa nr 90
ul. Serbska) 14 (Wola Duchacka Wschód)
tel: 502 - 494 - 625
Pozdrawiam i życzę sukcesów na macie
Misiek2
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: judo w Krakowie dla trzydziestolatka
Hej, Cwicze JUJITSU goshin ryu no kata, ale wlasnie tez przeszedlbym sie ,ale tylko na pare treningow JUDO podreperowac rzuty. Na tym forum mowiono mi to samo, ze za stary i nigdzie mnie nie wpuszcza:>. Jak cos znajdziesz dla siebie to daj namiary:) (i odwrotnie).
A co do tych stopni w jujitsu to bardzo prawdopodobne ze chodzi Ci o pana Drogosza, bylo to nawet kiedys opisane w Super Expresie.
Sekcji jujitsu jest baaaardzo duzo w Krakowie i wywodza sie one z roznorakich szkol. Jedne gorsze inne lepsze,ale nie mozna generalizowac.
Sposob prowadzenia jest przerozny, a skoro masz zamiar cwiczyc JUDO, to raczej nie przekonaloby Cie Denshokkan Hakko Ryu (odmiana jujitsu), na ktorej naucza sie praktycznie bez wykorzystania sily:) im bardziej czlowiek rozluzniony tym lepiej wychodza techniki dzwigni itp:>
Jesli Judo Ci nie wyjdzie to moim zdaniem Jujitsu jest dobrym rozwiazaniem, oprocz rzutow (na gorszym poziomie niz na judo) nauczysz sie rowniez technik samoobrony oraz podstaw akrobatyki.
  • 0

budo_wiktor_w
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: judo w Krakowie dla trzydziestolatka
No wlasnie chetnie zdecydowalbym sie na ju-jitsu. Mieszkam niedaleko od Nowego Kleparza. jest jakas sekcja w poblizu?

Wiktor
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024