Skocz do zawartości


Zdjęcie

Witam i o sztuki walki pytam ;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_doomed
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Witam i o sztuki walki pytam ;)
Siemano wszystkim, jestem tu dopiero pierwszy raz wiec prosze sie nie smiac jezeli walne jakas gafe, poniewaz jestem kompletnym laikiem jezeli chodzi o sztuki walki. Jako ze mam zamiar zaczac trenowac, postanowilem zawitac na to forum w celu uzyskania wartosciowych informacji od kompetentnych osob. Problem polega na tym, ze nie moge sie zdecydowac jaka sztuke walki mam wybrac i chcialbym prosic o pomoc w tej sprawie. Glownym celem dla jakiego zaczynam trenowac i ktory chcialbym osiagnac jest skutecznosc. Czyli podczas tzw. ulicznej zaczepki musze efektywnie poradzic sobie z zagrozeniem. Na poczatku chcialem trenowac boks za namowa kolegi, ale po przeczytaniu kilkudziesiecu atrykulow waszego portalu postanowilem, ze w gre bedzie wchodzic bjj lub sambo i nie wiem co wybrac. Tzn. jak na razie bardziej nastawilem sie na Sambo poniewaz jeden trening w tygodniu bedzie przeznaczony na udarzenia i kopanie co ma jak sadze niebagatalne znaczenie. W koncu nie sama dzwignia czlowiek zyje :wink: ...choc moze sie myle. Tak wiec mialbym twa trenigni sambo, jeden uderzen i kopniec oraz jeden samemu w domu z workiem lub kolega :D . A moze jednak BJJ...? Z gori wielkie dzieki za pomoc w dokonaniu wyboru. Pozdrawiam.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Witam i o sztuki walki pytam ;)
A wiec hmm,..., jezeli juz zdecydowale sie na wybor pomiedzy bjj a sambo to przy wyborze mozesz sie kierowac klasa osoby prowadzacej, dostepnoscia trenigow itd.
W jakim miescie zyjesz ? To dosc insotne pytanie z racji tego iz jest, jak narazie, tylko 1 bardzo dobry klub Sambo. Miesci sie on w Warszawie.
Kluby bjj sa praktycznie w calej polsce. W klubach bjj na ogul 1 trening w tygodniu jest przeznaczony na nauke uderzania i/lub wolnej walki.
Sambo i Bjj to systemy pod pewnymi wzgledami podobne. Chyba najleprzym rozwiazaniem bylo by gdybys poszedl i zobaczyl / pocwiczyl 1 trening w klubach ktorymi jestes zainteresowany aby wyrobic sobie opinie i wybrac.
  • 0

budo_kdh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WWA

Napisano Ponad rok temu

Re: Witam i o sztuki walki pytam ;)
jak juz Hast napisal wszystko zalezy skad jestes?
dobrym pomyslem jest polaczenie boksu+bjj.
  • 0

budo_saszak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Witam i o sztuki walki pytam ;)
Cokolwiek wybierzesz, i tak jestes stracony. ;)
Tak sie to wlasnie zaczyna "szukam sztuki walki zeby sie obronic"... a potem sie uzalezniasz i chodzisz dla samego chodzenia.

Pozdrawiam,
Addict
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024