Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ile moze zniesc twardziel ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile moze zniesc twardziel ?
no to juz wiem co sie bedzie w srode na treningu dzialo:-) da sie zyc:-)
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile moze zniesc twardziel ?

Nic się nie dzieje. Zakładasz ochraniacze i walisz ile wlezie. To że przysiądziesz nie podlega dyskusji, ale nie będzie źle nastęnego dnia.

Utwardzanie ... moze kiedys zainwestuje w ochraniacze by ten drugi dzien tez wykorzystac na trening.
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile moze zniesc twardziel ?

no to juz wiem co sie bedzie w srode na treningu dzialo:-) da sie zyc:-)

Nic z tego bratku - Albert robi trening 8) Ale w następstwie faktów, a fakty są takie, że mnie wysztko boli po poręczach może coś innego wymyślimy :evil:
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile moze zniesc twardziel ?
Chyba troszku odeszliście od tematu... :wink:

Chciałbym zobaczyć twardziela, który znosi ciosy tak jak fajterzy z Questa albo Mortal Kombatant :lol:

A tak serio- moim zdaniem jeden albo dwa udane "klapsy" i po filmie... No, chyba że ktoś w dzieciństwie skakał na dynie do wanny, to może jest przyzwyczajony...
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile moze zniesc twardziel ?
Laser napisał :
Mówiąz lowkick mam na myśli kopnięcie w wewnętrzną lub zewnętrzną stronę uda. W splot nerwowy który tam się znajduje.
Pragnę zauważyć, że na udzie NIE MA ŻADNEGO SPLOTU NERWOWEGO! Owszem - są tam nerwy i gałęzie nerwów (gałęzie skórne i mięśniowe), ale sploty nerwowe (splot nerwowy - wymieszanie włókien nerwowych) tam nie występują. Natomiast nerwy zaopatrujące kończynę dolną biorą swój początek w splotach lędźwiowym (położony na przedniej powierzchni wyrostków żebrowych kręgów lędźwiowych) i krzyżowym (leżącym w miednicy mniejszej podotrzewnowo).
Przyznam jednak, że uderzenie w rejon przebiegu nerwu kulszowego może zaboleć...
Przy okazji pragnę przeprosić za spore uproszczenia w tym wywodzie - piszę to w szystko "na gorąco", z głowy , a że jestem jedynie leniwym polskim studentem więc możliwe są pewne błędy w wypowiedzi.

Jeśli zaś chodzi o "twardzieli" - adrenalina może pomóc : nie czujes bólu, łatwiej znosisz wysiłek. Gdy jednak obrywasz w czaszkę lub zaiczasz całkowitą demolkę stawu to nie ma mocnych.
To fakt, że ludzie są w stanie znieść nieprawdopodobną wprost ilość ciosów, przypłacają to jednak uszczerbkiem na zdrowi, który da o sobie znać z biegiem lat. Z drugiej jednak strony wielu karateków bało by się wychodzić z domów gdyby wiedziało jak cholernie łatwo jest zabić człowieka... Czasem wystarczy lekkie puknięcie, niemal dotyk - i już.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024