Skocz do zawartości


Zdjęcie

slabo mi ;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_esemes
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

slabo mi ;)
cwicze capo od paru miesiecy i napotkalem na dosc uciazliwa przeszkode - mianowicie mam slabe rece. nie ma szans, zebym podniosl sie ze stania na glowie do stania na rekach. nie zrobie nawet 20 porzadnych pompek. na rekach chodze tylko wyprostowanych... nie jest za dobrze :wink:

no i teraz nie wiem - czy ograniczyc sie do capo (trenuje 2x w tygodniu) i cwiczac na miare swoich mozliwosci czekac az powoli urosna mi miesnie :wink: czy dolozyc do tego jeszcze silownie? czy trening silowy szybko przynosi efekty? bo jesli poprawe mam zauwazyc po pol roku to dziekuje - chyba szybciej umre z nudow machajac tymi ciezarkami... poza tym slyszalem, ze taki trening bardzo skraca miesnie, a ja jestem niezle rozciagniety i nie chcialbym tego stracic - akurat przy rekach nie ma to chyba takiego znaczenia, ale ja sie tam na dzialaniu ludzkiego organizmu malo znam :wink: wiec jak - warto czy nie?
  • 0

budo_trygon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków k/ Gliwic

Napisano Ponad rok temu

Re: slabo mi ;)
Pomagam moim raczkom prostmi cwiczeniami pokroju pompek. Rece szeroko rozlozone, rece blisko siebie (wzmacnia triceps) oraz najlepsze i najbardziej adekwatne do niwelowania twojego problemu pompki przy scianie.
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: slabo mi ;)
Jezeli boisz sie skrucenia miesni to od czego jest drązek? (poza podciąganie sie oczywiście?)
Po skonczonym treningu na silce (lub przed i po) potrzymaj sie z minute-dwi na drazku. O skrucenie rąk-mięsni niemasz sie jusz co obawiac.
  • 0

budo_salvador
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Grupo Capoeira Esporao/Praia do Forte/Bahia
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: slabo mi ;)
Nigdy nie ćwiczyłem na siłowni,za klucz do sukcesu uważam systematyczne wykonywanie prostych ćwiczeń fizycznych takich jak pompki,brzuszki,nakrywki,wszelkiego rodzaju ćwiczenia na drążku itp.Nie musisz tego robić zajeżdżając swoje mięśnie do nieprzytomności,najważniejsza jest wytrwała praca w stałym czasie,nie ważna jest ilość powtórzeń,zaczynaj od małych liczb,zrób sobie plan treningu siłowego na miarę własnych możliwości i staraj się wykonywać ćwiczenia rzetelnie u ustalonym dla siebie czasie.Jeśli okaże się że np. na luzie robisz 10 pompek,spróbuj zrobić troszkę więcej i tak sukcesywnie zwiększaj sobie wymagania.
No cóż być może jeśli jesteś zdolniacha poprawę zobaczysz po krótszym czasie niż pół roku,choć powiem Ci szczerze że pół roku to wcale nie tak długo :wink:

Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesów
  • 0

budo_mysza
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: slabo mi ;)
A propos ćwiczenia mięśni rąk. Jestem dziewczyną i pompek nie umiem robić ;) Jakie ćwiczenia ( łatwiejshe od pompek) mozecie mi polecic?
  • 0

budo_dieselp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siemianowice Śląskie
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: slabo mi ;)

A propos ćwiczenia mięśni rąk. Jestem dziewczyną i pompek nie umiem robić ;) Jakie ćwiczenia ( łatwiejshe od pompek) mozecie mi polecic?

zacznij od pompek ze zmienionym srodkiem ciezkosci... rob najpierw na kolanach lub z rekami na lekkim podwyzszeniu - powinno pomoc
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: slabo mi ;)

A propos ćwiczenia mięśni rąk. Jestem dziewczyną i pompek nie umiem robić ;) Jakie ćwiczenia ( łatwiejshe od pompek) mozecie mi polecic?

Kładziesz się na brzuchu, dłonie opierasz o podłogę przy klatce piersiowej - podnosisz i opuszczasz tułów, biodra trzymając przy ziemi. Seria 10 "pompek" potem obracasz się na plecy i robisz 10 "brzuszków".
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: slabo mi ;)

A propos ćwiczenia mięśni rąk. Jestem dziewczyną i pompek nie umiem robić ;) Jakie ćwiczenia ( łatwiejshe od pompek) mozecie mi polecic?

Bardzo wiele dziewczyn nawet długo trenujących ma problemy z pompkami. Jest to po troszku spowodowane inną budową ciała. Musicie wychodować więcej mięśni aby zrobić pompki niż faceci.
  • 0

budo_madzia111
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 493 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: slabo mi ;)

A propos ćwiczenia mięśni rąk. Jestem dziewczyną i pompek nie umiem robić ;) Jakie ćwiczenia ( łatwiejshe od pompek) mozecie mi polecic?


Ja trenuje juz 3 lata taekwondo, mam treningi codziennie, codziennie robimy ok. 50 albo i wiecej ppompek (ja nie robie zbyt dobrze :) i nadal nie zrobie nawet 10 (takich porzadnych, "klata" do ziemi :? szczerze mowiac, inne dziewczyny u nas w klubie robia..a ja jakos nie moge, mimo ze cwiczymy tyle samo, ja nawet staram sie bardziej przykladac do treningow silowych....nektorzy ponoc tak maja, ze maja z natury slabe rece :(

ale wiem, ze jezeli codziennie wieczorkiem bedziesz robila po kilka pompek, a potem stopniowo coraz wiecej, to powinno pomoc :)
  • 0

budo_pedro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: slabo mi ;)
trening czyni miszcza.. i tak jest ze wszystkim
  • 0

budo_mysza
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: slabo mi ;)
Dzienki za podpowiedzi :) Jush sie biore do roboty :) )
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: slabo mi ;)
Hehe, jak czas jakiś temu prowadziłem grupę w szkole kung (t)fu ;) Red Tiger (nie pluć proszę, nawróciłem się ze dwa lata temu), to powiem szczerze że po kilku miesiącach ćwiczeń dziewczyny zasuwały siłówkę tak samo jak faceci... Jednym szło lepiej, innym gorzej, ale panny trzaskające po 50 pompek to nie było nic niezwykłego...

Tak więc dla chcącego nic trudnego ;)

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_jacky
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: slabo mi ;)

czy trening silowy szybko przynosi efekty? bo jesli poprawe mam zauwazyc po pol roku to dziekuje - chyba szybciej umre z nudow machajac tymi ciezarkami... poza tym slyszalem, ze taki trening bardzo skraca miesnie, a ja jestem niezle rozciagniety i nie chcialbym tego stracic - akurat przy rekach nie ma to chyba takiego znaczenia, ale ja sie tam na dzialaniu ludzkiego organizmu malo znam :wink: wiec jak - warto czy nie?

Jeżeli po treningu siłowym bedziesz się odpowiednio rozciągał to nic ci się nie skróci .:) Poza tym np. żeby dobrze chodzić na rękach nie musisz pakować zbyt dużo. Ja ćwiczyłem stając na rękach pod ścianą i starałem wytrzymać jak najdłużej lub też robiłem pompki w tej pozycji, oczywiście
cały czas próbowałem codzić na rękach. Z ajeło mi to co prawda pół roku
CODZIENNYCH ćwiczeń ale zapewniam, że efekt końcowy był wart poświęcenia. :)
  • 0

budo_canario
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: slabo mi ;)
Każde cwiczenie na silowni sie oplaca, jezeli tylko trening jest skonsultowany wczesniej z trenerem. Są opracowane gotowe programy na dane okresy czasu. Jezeli jest sie systematyczny to wyniki nie tyle widac (nie kazdy program zaklada ze masz stac sie dwa razy szerszy / szarsza) co można odczuć. Osobiscie po pol roku cwiczenia dodatkowo na silowni (nie dokonca systematycznie) czuje wyrazna poprawe w sile i dynamizmie a przyrost tkanki miesniowej mam minimalnie wiekszy. I oto mi wlasnie chodzilo.

Osobisnie nie mam nic przeciwko domowym sposobom na cwiczenie ale sadze ze sam nie mial bym takiej motywacji cwiczac w domu - pompki, czy brzuszki. W przeszlosci szybko takie cwiczenia mi sie nudzily. A na silowni przeciez jest TYYYYLE FAJNYCH ZABAWEK :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024