Skocz do zawartości


Zdjęcie

Vale Tudo bez BJJ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_dudu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krolewskie Miasto Krakow

Napisano Ponad rok temu

Vale Tudo bez BJJ?
No wlasnie czy w obecnych czasach mozna wygrac w Vale Tudo nie znajac technik BJJ?
Ja zaznaczylem opcje nie, poniewaz prawie przy kazdej walce mozna zauwazyc, ze zawodnicy wykozystuja techniki BJJ. Bardzo dobrzy uderzacze kozystaja z nich broniac sie w parterze, a zapasnicy i judocy robia przejscia jakich nie ma odpowiednio w zapasach i judo.

Zapraszam do dyskusji.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Vale Tudo bez BJJ?
Czy mozna wygrac w VT nie majac pojecia o bjj ? I tak i nie.
Powszechna taktyka w VT jest ground & pound. Wykorzystuja ja zapasnicy uzbrojeni dodatkowo w uderzenia. Jezeli trenuja oni bjj to na zasadzie jak sie nie dac skonczyc czyli czysto obronnie. W wiekrzosci przypadkow to starcza.
Jezeli widzi sie np. Dana Hendersona w walce mozna odniesc wrazenie ze to czysty zapasnik umiejacy uderzac. Jednakze w momencie w ktorym zapina on garde broniac sie na ziemi i skutecznie blokuje przecniwnikowi mozliwosc uderzania to chyba cos odbiegamy od tego czym sa zapasy. Jezeli nie zapasy to .. heh, wyboru duzego nie ma, bjj.
Bob Sapp. Czlowiek ktory wydawac sie moglo by z bjj ma wspolnego tyle co z kampania przeciwko sterydom. Jednakze to w jaki sposob broni sie w parterze ladnie wykazuje ze nawet on musial miec pojecie o parterze i obronie przed skonczeniami w nim. Wiec bjj.
Nie wiem czy odbyla sie walka, pomijajac walki Boba, w ktorych nie uzyto technik bjj jak np. garda i walka nia. Oczywiscie garda wystepuje takze w judo czy jiu-jitsu. Powody dla ktorych nikt glosno nie chwali sie iz walki w parterze a w szczegolnosci walke i obrone garda zaczerpnal wlasnie z judo czy tez japonskiego jiu-jitsu nie sa mi znane. Dlaczego tak jest to temat na inna dyskusje.
Typowi uderzacze jak Mirco czy Schilt takze w walce korzystaja z technik bjj. Garda, techniki obrony przed skonczeniami. Czyzby znow bjj ?
Dla mnie bjj jest nierozerwalnie zwiazane z VT. Jednakze coraz wiekrza role odgrywa stojka .. ale to takze temat na odzielna dyskusje.
  • 0

budo_boom
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warsaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Vale Tudo bez BJJ?
Moim zdaniem wszyscy zawodnicy Vale Tudo maja pojecie o bjj, wiedza jak sie bronic w parterze, jak dobrze trzymac pozycje aby wlasnie walczyc wg reguly ground & pound jak to Hast napisal. Aczkowliek nie trzeba byc zawodnikem bjj aby byc dobrym w Vale Tudo wystarczy znac pewne zasady i troche technik i jak sie doda umiejetnosci parterowe z inncyh styli to juz jest duzo. Teraz wszyscy zawodnicy VT sa swiadomi tego, ze musza umiec walczyc w parterze, uderzacze probuja do perfekcji wyuczyc sie obron przed wjazdami w nogi i klinczu. Zapasnicy probuja dominowac w parterze ewentualnie sie bronic garda (bjj), a Bjj-owcy staja sie za bardzo przewidywalni moim zdaniem.
Jednak wszyscy robia BJJ, przynajmniej jego elementy bez 2 zdan.

pozdr.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Vale Tudo bez BJJ?
JEzeli masz na mysli jako Vale Tudo cala MMA, to jednak mysle ze jest ciagle spora grupa walczacych nie majaca pojecia o BJJ.Oczywiscie im wiekszy turniej tym trudniej ich znalesc.Jednak i na topie sa ludzie nie przejawiajacy zainteresowan do BJJ , jak chocby Chuck Lindel.
Z drugiej strony , nie mozna podchodzic do MMA w ten sposob ze jezeli np. Igor Vovchanchin zadusil przeciwnika , to znaczy ze zna BJJ .Nie mozna sobie utorzsamiac ze wszystko co ma zwiazejk z parterem to BJJ , bo to nie prawda.
Osobiscie jednak nie mysle ze mozna wygrywac walki z MMA , conajmniej nie uczac sie jak sie bronic przed taktyka walki zawodnikow BJJ
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Vale Tudo bez BJJ?
Podoba mi sie odpowiedz Seikena ;)

Wczesniejsi przedmowcy zapomnieli ze parter i techniki chwytajace to nie tylko BJJ. Jesli ktos zastosuje dzwignie na noge i wygra to co zastosowal BJJ ? -(przeciez jeszcze niedawno w BJJ nie bylo dzwigni na nogi) sambo (tu zawsze bylo duzo tego) czy japonskie JJ czy tez zapasy ?
Moim zdaniem nie musi znac BJJ ale musi znac rowniez chwyty i obrony przed nimi oraz parter. A to nie znaczy ze jak ktos jest dobry w parterze to akurat musi cwiczyc bjj 8)
Czyli troche zle postawione pytanie - powinno byc czy moze wygrac bez znajomosci parteru i zwarcia - twierdze ze to jest bardzo ciezkie 8)
Czy moze wygrac bez znajomosci BJJ twierdze ze tak ;)
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Vale Tudo bez BJJ?
Czy mozna wygrac walke bez bjj ? Jasne.. KO i walka skonczona bez wsparcia bjj.
Chucks mial bodajze srebro na olimpiadzie. Prawda.. z chwytami konczacymi to ma on niewiele wspolnego, walk nimi nie konczy. Inna sprawa ze za duzo takich osob nie ma. Moje widzimisie jest takie ze, jako ze on trenuje w team quest, trenuje nie tyle grappling co techniki obrony przed technikami konczacymi w parterze.
Bjj jest systemem dominujacym jezeli chodzi o techniki konczace i walke na ziemi. Nie ma innego bardziej powszechnego systemu ktory zawiera techniki konczace. Powszeche sa rowniez zapasy ale oczywistym jest brak w tychze technik konczacych w parterze.
Ze ktos jest dobry nie oznacza ze cwiczy bjj to akurat prawda. Prawda jest takze ze wiekrzosc osob ktore pokazuja cokolwiek w parterze to zawodnicy bjj.
Znajomosc chwytow ? Dla niektorych to jasne dla niektorych chwyty sa zbedne. Jezeli chwyty to jakie ? Najbardziej kompletne w parterze bo tam sie w glownej mierze przydaja. A takie sa wlasnie w bjj.
Ale to tylko moje zdanie. A bylo jakie jest. Gdyby nie bjj to VT obecnie mialo by zupelnie inna postac.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Vale Tudo bez BJJ?
JA oczywiscie rowniez jestem pewien ze BJJ , jest niezbedne do efektywnej walki ( i dlatego tez to trenuje , choc nie przepadam za kulaniem) , jednak pytaniem Dudu bylo czy bez znajomosci BJJ mozna wygrywac walki w VT i tu odpowiedz jedna ( jezeli chcemy byc sprawiedliwi ) , TAK.
Nikt nie watpi ze BJJ jest "the best" w parterze , jednak stosujac obolanie i dosiad , czy uderzenia , tez mozna wygrac walke , nie mozna tez zapominac o rosjanach , oni tez wygrywaja walki nie majac z BJJ zadnego kontaktu.
Pozatym MMA to nie tylko Pride czy UFC , to dziesiatki malych lokalnych turniejow w US czy Kanadzie rozgrywanych praktycznie co tydzien , nie watpie tez tak jest w Brazylii , tam na rowni baty zbieraja i zawodnicy BJJ i ludzi nie wiedzacy jak BJJ przeliterowac.
Ostatnia sprawa , obrona przed taktyka walki zawodnika BJJ , to nie tylko BJJ , nie mozna generalizowac ze np. przejcie po wejsciu w nogi do trzymania bocznego i "obijanie "przeciwnika to BJJ , ludzie nauczyli sie broni przed BJJ , nie koniecznie trenujac ten wlasnie styl .
Wiec sumujac , czy BJJ jest najefektywniejszym style w parterze TAK , czy mozna wygrac walke bez jego znajomosci TAK.
  • 0

budo_fanatyk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Vale Tudo bez BJJ?

czy mozna wygrac walke bez jego znajomosci TAK.

Ale nie z kimś kto Bjj zna.No oczywiście mówie o osobie znającej je bardzo dobrze bo nie morzemy równać gościa po roku Bjj do gościa co 5 lat zapasy czy sambo trenuje.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Vale Tudo bez BJJ?
Fanatyk to masz na to jakis wzor matematyczny , ilosc lat trenowania BJJ jest odwrotnie proporcionalna do ilosci przetrenowanych lat przez boksera , czy cos w tym stylu
Mi juz idzie 9 rok w BJJ i jakos nie zauwazylem zadnej takiej zaleznosci , ale Polska to dziwny kraj.

Ale nie z kimś kto Bjj zna.No oczywiście mówie o osobie znającej je bardzo dobrze

te bardzo dobrze to znaczy jak ? , a piszac to upewniasz mnie ze nie sledzisz na biezaco MMA , i chyba tez nie sparujesz na codzien z zapasnikami o 5 letnim stazu.
Nie popadajmy w megalomanie
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Vale Tudo bez BJJ?
Oczywiscie nawet na szczycie mozna znalezc walki w ktorych wybitni bjj przegrali z niebjj. Warto np. wspomniec wczesne zwyciestwa Don Frya, czy Colemana. Troche sie swiatek bjj musial jednak nagimnastykowac zeby wygrac z tym drugim... Nieprawdaz?
Nie umniejsza to narzedzia jakim jest bjj, ale jak juz gdzies to napisalem jak wykorzystac to narzedzie, to juz zalezy od predyspozycji konkretnego czlowieka. Coprawda, warto wspomniec, ze (przynajmniej takie sa moje dotychczasowe doswiadczenia), ze metodyka nauczania bjj, jest znakomita i nieporownywalna z niczym.
K_P
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Vale Tudo bez BJJ?
Racja Kubus , poruszyles bardzo wazna sprawe , metodyka nauczania .
Ciezko znalesc drugi taki styl gdzie wszystko jest tak poukladane z sensem i podane do cwiczacego , wydaje mi sie to wlasnie stanowi o tym ze w przeciagu roku czy dwoch mozna przyjac tak duza ilosc materialu i miec efekty na ktore w innych stylach trzeba czekac troche dluzej
  • 0

budo_fanatyk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Vale Tudo bez BJJ?

Mi juz idzie 9 rok w BJJ i jakos nie zauwazylem zadnej takiej zaleznosci , ale Polska to dziwny kraj.


Możesz jaśniej?

A co do metodyki to ja myśle że nie chodzi tu o jakieś poukładanie materiału tylko po prostu Bjj jest tak skuteczne że szybko daje efekty.Dam takie poruwnanie maluch żeby jechać szybciej niż polonez na 2 biegu musi władować 3 bieg a ferrai by wystarczył 1 bieg bo ma na nim do 80 km/h.Myśle że trafne poruwnanie dałem.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Vale Tudo bez BJJ?

Dam takie poruwnanie maluch żeby jechać szybciej niż polonez na 2 biegu musi władować 3 bieg a ferrai by wystarczył 1 bieg bo ma na nim do 80 km/h.Myśle że trafne poruwnanie dałem.


Wlej teraz do baku 6 litrow paliwa i zobaczysz ile na tych samochodach przejedziesz :) :) i ktory wygra na dluzsza mete :)

widzisz wygrana zalezy od postawionego celu tak ze porownanie malucha z ferrari szanownego pana B. na niewiele sie zdaje :) 8)
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Vale Tudo bez BJJ?
Jasniej juz nie mozna ,przkladanie wartosci stylu na rownianie 1 rok trenowania BJJ rowna sie 5 lat zapasow to bzdura , widzialem zawodnikow BJJ po 5 letnim stazu lezacych z rozpieprzonym nosem , po walce z dobrze wytrenowanym zawodnikiem ktory nigdy nie widzial BJJ na oczy.
NApisales porownanie z samochodami , wiec i ja tym sie posluze chujowy kierowca czy w "maluchu" czy w Ferrari bedzie dalej chujowym kierowca.
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Vale Tudo bez BJJ?
co ty Seiken taki wulgarny ostatnio...?!?

Tu i w poście o marinetkach;
nie poznaję kolegi, nie poznaję :wink:
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Vale Tudo bez BJJ?
...zmieniam ekspresje slowa pisanego...
  • 0

budo_sventevith
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Vale Tudo bez BJJ?
Zaznaczylem opcje ze mozna wygrac bez BJJ.

Ale wlasnie osatnio zaczelm teningi SAMBO i wszytskie techiki ktore poznalem na BJJ narazie widze ze sie pokrywaja a nawet tu pozanje troche nwoych wariantów no i sa rzeczy nowe. Trener u ktorego trenuje nigdy nie mail do czynienia z BJJ. Nie mozna powiedzec ze te techniki przyszły z BJJ do SAMBO, mozna powiedzec odwrotnie ze do BJJ zosatły zaczerpniete leglocki z Sambo czy inych europejskich systemow.

Techniki podobne do BJJ sa we innych systemach jak Sambo,ShootFighting czy Luta Livre i chyba tylko o tym osatnim mozan mowic ze jest spokrewniony z BJJ.

Wiec chyba raczej by trzeba bylo zadac pytanie czy mozna wygrac Vale Tudo bez systemow parterowych i wtedy zaznaczyl bym w ankiecie ze nie mozna.

Druga rzecza jest jescze przyklad zapasnikow ktoprz maj male a czem ogol nei znaj BJJ a potrafia niezle zmlocic ludzi po BJJ.

Przykladem jest Mark Coleman on nie stosuje technik BJJ i ma male o nich pojeci o czym sie przynal w wywiadzie a niejdnokrotnie udowodnil ze jest wstanie wygrac VT.
  • 0

budo_sventevith
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Vale Tudo bez BJJ?
Nom ale jest cos czego bez rodziny Gracie bysmy mogli nie miec czyli same zawody Vale Tudo. I nawet jesli ktos nielubi rodzinki to z tegopowdu powinie chylic przednimi czola ze z ich inciatywy powstalo Vale Tudo.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Vale Tudo bez BJJ?

Nom ale jest cos czego bez rodziny Gracie bysmy mogli nie miec czyli same zawody Vale Tudo. I nawet jesli ktos nielubi rodzinki to z tegopowdu powinie chylic przednimi czola ze z ich inciatywy powstalo Vale Tudo.


Amen :!:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024