Skocz do zawartości


Zdjęcie

TKD ITF na olimpiadzie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

TKD ITF na olimpiadzie
Rzecznik ITF, Wielki Mistrz Hwang Kwang Sung (K-9-1) poinformował o postępie w rozmowach na temat unifikacji Taekwon-Do oraz uczestnictwa zawodników ITF w Igrzyskach Olimpijskich.

Pan Chang Ung, kandydat na prezydenta ITF w przyszłorocznych wyborach, członek MKOL, osoba wskazana przez Generała Choi Hong Hi na swojego następcę, spotkał się w sierpniu z prezydentem WTF, panem Kim Un Yong w celu przedyskutowania spraw dot. sportowców Korei Północnej i Południowej. Spotkanie to było transmitowane "na żywo" przez światowe media włączając KBS, MBC i inne.

Pośród wielu spraw poruszanych na spotkaniu, najbardziej istotne to:

1. Uzgodniono o wymianie programów Taekwon-Do między Północną i Południową Koreą, włączając wizytę drużyn pokazowych.

2. Członkowie ITF będą dopuszczeni do uczestnictwa w Igrzyskach Olimpijskich 2004 oraz otrzymają oni wsparcie WTF.

3. Zgodzono się na kolejne spotkanie w celu uzgodnienia szczegółów.

Porozumienie wydaje się krokiem milowym w dzwudziestoletnich negocjacjach na temat zjednoczenia Taekwon-Do. Jeśli punkty porozumienia dojdą do skutku, związki narodowe będą miały zdecydowanie łatwiejsze zadanie by otrzymać wsparcie finansowe ze środków przeznaczonych na drużyny olimpijskie.


źródło: oficjalny list do członków ITF/25. sierpnia, 2002
tłumaczenie: [Mariusz Steckiewicz]



co o tym sądzicie ? zapraszam do dyskusji :)
  • 0

budo_ukasz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto świętej wieży ...

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF na olimpiadzie
Wszystko fajnie, ale władze ITF niezbyt cieszą sie z faktu że Chang Ung sie tak "rządzi".
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozatym nie wiem czy uczestnictwo ITF w olimpiadzie jest dobrym pomysłem. Wtedy będzie to już tylko i wyłącznie sport, a wszystko będzie się kręcić wokół kasy i najlepszych zawodników. Trenerzy będą chcieli w jak najkrótszym czasie wyszkolic wielu dobrych zawodników, aby za wszelką cenę wziąść udział w olimpiadzie. A wogóle to jak miałaby sie odbywać walka na igrzyskach ? Przecież WTF nie zacznie nagle walczyć w stylu ITF. To raczej ITF będzie się musiał przystosować do regół WTF-u. Chyba że władze obydwu federacji będą tak wspaniałomyślne że pójdą na jakiś kompromis :wink: . Myślę że jeśli ktoś z ITF chce startować na olimpiadzie to niech po prostu przejdzie na na WTF (tak jak np. niektórzy ze Startu Olsztyn) i sprawa załatwiona.

W ogóle jeśli chodzi o olimpiade, to myśle że powinny być wymyślone jakies wspólne regóły walki sportowej dla wszystkich Sztuk Walki. To jest troche bezsensu że akurat tkd się na nią dostało. Przecież na wspólnych zasadach spokojnie może walczyć karate z tkd, a kungfu z kickboxingiem. Jeśli by ktoś tam na górze dobrze pomyślał to mogłoby to być ciekawe rozwiazanie.

Pozdrówka.
  • 0

budo_memento schabek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF na olimpiadzie

Myślę że jeśli ktoś z ITF chce startować na olimpiadzie to niech po prostu przejdzie na na WTF (tak jak np. niektórzy ze Startu Olsztyn) i sprawa załatwiona.

W ogóle jeśli chodzi o olimpiade, to myśle że powinny być wymyślone jakies wspólne regóły walki sportowej dla wszystkich Sztuk Walki. To jest troche bezsensu że akurat tkd się na nią dostało. Przecież na wspólnych zasadach spokojnie może walczyć karate z tkd, a kungfu z kickboxingiem. Jeśli by ktoś tam na górze dobrze pomyślał to mogłoby to być ciekawe rozwiazanie.

Pozdrówka.


Calkowicie sie z Tobą zgadzam pod tymi wszyskimi wzgledami.
Moim zdaniem wszystko na olimpiadzie kreci sie wokół pieniedzy...
  • 0

budo_madzia111
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 493 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF na olimpiadzie
NO masz racje Schabek, ale dla mnie i dla wielu sportowcow olimpijski medal to ukoronowanie cale pracy...olimpiada liczy sie bardziej niz jakies Mistrzostwa Swiata. Medlaista OLimpijski jest chyba bardziej usatysfakcjonowany niz nawet 3-krotny mistrz swiata. Dlatego ciesze sie ze WTF (czyli moja feeracja) jest w programie Olimpijskim.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF na olimpiadzie
ja nie chce na olimpiade 8O
  • 0

budo_pjotrek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF na olimpiadzie
Moim zdaniem nic sie nie powinno zmienić. Kolejni prezydenci ITF-u powinni kontynuowac jego polityke. Tu chyba naprawde wszystko idzie o kase. Niedługo to bedzie tak ze zawodnicy bedą przechodzili z klubu do klubu za miliony dolarów (jak w futbolu). To jakies nieporozumienie.
Jak ITF wejdzie na olimpiade to zaraz sie pojawią dziesiątki innych stylów jak np. itf olimpijskie, itf tradycyjne. itp. Po co to wszystko???, czy teraz jest żle???. pocieszenie to fakt ze i tak sie nikt z nikim nie dogada.
  • 0

budo_memento schabek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF na olimpiadzie

Po co to wszystko???, czy teraz jest żle???. pocieszenie to fakt ze i tak sie nikt z nikim nie dogada.

Skad wiesz Pjotrku???
A czy nie istnieje mozliwosc pertraktacji poprzez kase???
Jasne ze istnieje, polityka rzadzi sie swoimi prawami, kto wie jak oni to zalatwia. Ja najbardziej obawiam sie teraz kto zostanie wybrany prezydentem ITF-u. Jak byl Choi to bylo wszystko jasne, czlowiek stworzyl i prowadzil przez wiele lat ta korporacje, a teraz jakis np. gogus moze wejsc na jego miejsce i wcale nie bedzie go obchodzic dobro taekwondo tylko jego wlasna d... az strach pomyslec co by sie wtedy stalo z ta och :) :) jak cudowna sztuka walki.

Pozdrowienia dla wszystkich a szczegolnie dla Magdzi
  • 0

budo_ukasz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto świętej wieży ...

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF na olimpiadzie

NO masz racje Schabek, ale dla mnie i dla wielu sportowcow olimpijski medal to ukoronowanie calej pracy...

Właśnie - sportowców, a ITF nie ma być w założeniu tylko i wyłącznie sportem.

Pozdrówka.
  • 0

budo_ukasz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto świętej wieży ...

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF na olimpiadzie
A w ogóle to całe gadanie "władz" o olimpiadzie to rzucanie słów na wiatr. Jak przyjdzie co do czego to nikt nic nie wie - "ja tu tylko sprzątam".

Pozdrówka.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF na olimpiadzie
i oby tak pozostalo, ITF na olimiadzie to zupelny bezsens!
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF na olimpiadzie
Zastanawia mnie jeszcze jeden fakt....gen. Choi hong Hi zawsze był przeciw usportowianiu TKD , a tu wybrany przez niego nastepca "tronu" zapiernicza co sił na olimpiade...chyba Choi Hong Hi wiedział kogo wybiera ??? 8O
  • 0

budo_ukasz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto świętej wieży ...

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF na olimpiadzie

Zastanawia mnie jeszcze jeden fakt....gen. Choi hong Hi zawsze był przeciw usportowianiu TKD , a tu wybrany przez niego nastepca "tronu" zapiernicza co sił na olimpiade...chyba Choi Hong Hi wiedział kogo wybiera ??? 8O

Gdzieś, kiedyś (ale nie pamiętam gdzie) czytałem że generał chciał wprowadzić taekwondo na olimpiade, ale gdy na olimpiade dostał sie WTF zaprzestał dalszych działań w tej sprawie.

Pozdrówka.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024