Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak dużo zmieniła w twoim życiu Capoeira ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak dużo zmieniła w twoim życiu Capoeira ??
co zmienila?
mam zajete poniedzialki i czwartki :bad-words: :roll:
  • 0

budo_amerindio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Associacao de Capoeira Lagoa da Saudade III

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak dużo zmieniła w twoim życiu Capoeira ??
Czlowiek zaczyna sie interesowac kultura brazylijska, organizuje imprezy o tej tematyce, uczy jezyka, zbiera kase na wylot i planuje.
cz4rn4 zauwazylas moze ze wiekszosc lekarzy i pedagogow znajacych sie na zdrowiu twierdzi, ze cwiczenia z capoeiry sa nienaturalne i nie polecaja tych cwiczen? Dziwne, jeszcze nikomu nic sie nie stalo, a lekarze zawsze wiedza lepiej...
  • 0

budo_haze
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak dużo zmieniła w twoim życiu Capoeira ??
jakich lekarzy i jakich pedagogów Amerindio????? ja bym ja w ciemno kazdemu zalecal:D wiadomo ze zamiast treningu lepiej sie dobrze nacpac, spalic rame szlugow i browara strzelic;D
  • 0

budo_archon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak dużo zmieniła w twoim życiu Capoeira ??
No to swoja droga...

Ale faktem jest ,ze cwiczenia capo mocno obciazaja stawy i kregoslup.
  • 0

budo_pihu_17
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UNICAR Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak dużo zmieniła w twoim życiu Capoeira ??
ja mam zwyrodnienia na kregoslupie(gornej jego czesci) ale napewno nie przestane trenowac capoeiry. Capo jest dla mnie czyms wyjatkowym. :D kiedy szedlem pierwszy raz na capo myslalem: extra poznam sztuke walki i bede cool :P to moje myslenie szybko sie zmienilo juz po pierwszym treningu :-) pierwsza roda... naprawde capoeira mocno mnie zmienila(sadze ze na lepsze :wink: )
ostatnio kiedy stanalem na renkach na kilka dobrych sekund kolega bardziej ode mnie doswiadczony powiedzial mi ze sie denerwuje bo "stoi w miejscu" a u mnie widac postepy. bardzo mnie ucieszylo to jego stwierdzenie. chodze na capoeire od chyba 6 czy 7 tygodni i pomimo tego ze jeszcze nie wiele umiem ciesze sie z kazdego nowego nawet najmniejszego sukcesu. za kazdym razem kiedy wracam po treningu czuje ze znowu chcialbym isc cwiczyc capo. zawsze z niecierpliwoscia czekam na kolejny trening.
capoeira ma w sobie cos co przyciaga do niej ludzi :P

pozdrawiam wszystkich

P.S.
cholera ale sie rozpisalem :)
  • 0

budo_galega
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Associaçao de Capoeira Lagoa da Saudade III
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak dużo zmieniła w twoim życiu Capoeira ??
Hm... pewnie każdy się spodziewa wypowiedzi w stylu capoeira zmieniła całe moje życie, jest dla mnie wszytskim uczy mnie wytrwałości, cierpliwości, szcunku..... bla bla bla, fakt to wszystko jest w moim życiu, ale nie pojawiło sie dzięki capoeirze, bo to ja jej szukałam, a nie ona przyszła do mnie! Jedyne co zmieniła, to z pewnością grono znajomych (myslę, ze mogę śmiało powiedzieć, że grono przyjaciół!). No dobra co tu ukrywac capoeira zawłądnęła moim życiem, chociaż jeszcze mnie nie porwała... (szkoda)

cz4rn4 zauwazylas moze ze wiekszosc lekarzy i pedagogow znajacych sie na zdrowiu twierdzi, ze cwiczenia z capoeiry sa nienaturalne i nie polecaja tych cwiczen?

mam nadzieję, zę to nie miała być wrzuta do mojej osoby!!!! Widzisz drogi Amerindio :-)capoeira wymaga solidnych podstaw w postaci mięśni i ich sprawności, ja żałuję, że nie jestem w stanie codziennie powtarzać ćwiczeń kształtujących dla moich mizernych mięśni i dlatego wiele z tego co robimy na treningach jest dla mnie (a i dla innych również) niebezpieczne!!! A jako pedagog i przyszła rehabilitantka polecam wszystkim capoeirę, byle potrafili zachować w niej równowagę ćwiczeń i czasem słuchali moich uwag... :D
PS. Pamiętaj, że jesteśmy Associacao de Capoeira Lagoa da Saudade III :wink:
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak dużo zmieniła w twoim życiu Capoeira ??
Capoeira zmieniła w moim życiu tyle co fakt, że w wieku kilku lat jak każdy przeciętny Polak zainteresowłem się piłką nożną :-)
  • 0

budo_galega
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Associaçao de Capoeira Lagoa da Saudade III
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak dużo zmieniła w twoim życiu Capoeira ??
Acha! Zapomniałam dodac, ze się praktycznie wyleczyłam z alergii dzieki capo ;-) (adrenalinka robi swoje- udowodniono to naukowo)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024