Skocz do zawartości


Zdjęcie

UFC, PrideFC->kopanie->obuwie->przepisy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_xann
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

UFC, PrideFC->kopanie->obuwie->przepisy
Dzien dobry.
Mam pytanie do znajacych przepisy. Sam sie nie wglebialem zatem jak ktos wie to prosze o info.
Widzialem na klipach ze jeden gosc walczy na boso, drugi w obuwiu.
Moge sie domyslic ze ten w obuwiu ma zakazane na pewno kopanie w przeciwnika (chodzi o glowe, tulow, nogi).
Mam watpliwosci co do jednego: czy ten w obuwiu moze sparowac swoim kopnieciem kopniecie przeciwnika czy nie za bardzo. Wydaje mi sie ze tez nie ale chce sie upewnic. Mam tu na mysli nastepujace sytuacje:
- bosy uderza, ten w obuwiu wystawia noge a bosy kopie piszczelem w but przeciwnika
- "obuty" stanie "niechcacy" ;-) na nodze bosego.
Czy wtedy nastepuje dyskwalifikacja czy jak?
Dzieki za odpowiedz.
  • 0

budo_sventevith
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: UFC, PrideFC->kopanie->obuwie->przepisy
Z tego co widzilem w wlkach to w Pride neima resrykcji.
Hering kopal w glowe Ericksona mimo iz byl w butach...

W UFC to nie wiem jak jest ogolnie zasday UFC sa dziwne moza walic z lokcia ale nie mozna kopac lezacego :(
  • 0

budo_xann
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: UFC, PrideFC->kopanie->obuwie->przepisy

W UFC to nie wiem jak jest ogolnie zasday UFC sa dziwne moza walic z lokcia ale nie mozna kopac lezacego :(


Cze.
No to rzeczywiscie sa dziwne. Zakladajac ze 2 osoby cwicza tylko stojke (nie uzywaja technik parterowych) to jak jeden sie od razu polozy na ziemi, to ten drugi nic mu nie moze zrobic, bo przeciez przepisy zabraniaja :-) .
Rzeczywiscie troche dziwne.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: UFC, PrideFC->kopanie->obuwie->przepisy
To czy butow mozna wogule uzywac i jakie jakie to za soba , jesli juz, ograniczenia pociaga to zalezy od turnieju i orgzanizacji. Obecnie w wiekrzosci zawodow mozna kopac w obuwiu. Acz nie jest to obowie normalne tylko specjalne buty zapasnicze. Kiedys bylo tak iz osoba noszaca obuwie nie mogla kopac w stujce, o parterze nic nie wiem. Obecnie jest zdaje sie tak iz to bez znaczenia. Mozna nosic obuwie i kopac. Moze sa jakies szczegolowe reguly w co nie wolno kopac majac obuwie. Choc prawda, regulaminy niektorych zawodow sa naprawde napisane tak ze sa ciut zabawne.
Kiedy jestesmy przy temacie butow to maja one istotne zalety w postaci min. zwiekrzonej przyczepnosci stopy do podloza jednakze taka osoba jest bardziej podatna na dzwignien na nogi. Stope w bucie latwiej jest kontrolowac przeciwnikowi co mu ulatwia zadanie wyciagniecia nam dzwigni.
  • 0

budo_xann
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: UFC, PrideFC->kopanie->obuwie->przepisy
Dzieki ^Hast^ za dosc szczegolowe wyjasnienie. Zatem kazde zawody maja swoja specyfike jesli chodzi o regulamin.
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: UFC, PrideFC->kopanie->obuwie->przepisy
pride-mozna kopac lezacego
ufc-nie mozna kopac lezacego
chodzi ty glownie o to ze komisja od spraw sportu w nj(o ile sie nie mule) domagala sie przepisow zapewniajacych wieksze bezpieczenstwo zawodnikow
dlaczego botow zabronili nie jesem pewien
king of the cage etc tam mozna miec graplerskie buty

a tak naprawde to buty maja wedlug mnie dobra strone dla savate(moj ulubiony rodzaj stujki)
ale tez jak hcesz miec lepsza przyczepnosc jako grapler(buty do savate i graplerskie roznia sie)

i dokladnie stopa obuta jest latwiejsza do zaplikowania submission
  • 0

budo_vojtex
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: UFC, PrideFC->kopanie->obuwie->przepisy
a co z sytuacja gdy jeden sie potknie/poslizgnie
i lezy/jest na czowrakach
moze go drugi kopnac w glowe/ z kolanka?

znowu w niektorych sytuacjach sedzia to uznawal za faul a w innych za ko:>
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024