Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mataleo, ale jak ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Mataleo, ale jak ?
No wlasnie. Wszyscy chyba znaja duszenie rekoma zzaplecow.
Do niedawna znalem jeden sposob wykonywania tej techniki. Majac zapiete duszenie sciagamy lopatki wypinajac klatke piersiowa.
Ostatnio natknalem sie na zgola inne podejscie. Reka ktora opiera sie na glowie przeciwnika naciska na taze co powduje iz odpychamy glowe przeciwnika ta reka. Jednoczesnie reka ktora wywiera nacisk na szyje sciagamy w dol do tylu.
Znacie jeszcze jakies sposoby na wykonanie tegoz duszenia ?

Aha, nie zawsze mozemy zalozyc czyste duszenie mataleo. Trzeba wtedy sie posilkowac innymi technikami ktore pozwola nam wykonac duszenie z tej dogodnej pozycji zaplecami przeciwnika.
1.Pozycja za plecami przeciwnika. Wsuwamy przedramie na grdyke przeciwnika, lapiemy druga reka wlasny nadgarstek reki ktora jest pod gardlem przeciwnika. Wykonujemy duszenie.
2. Jest jeszcze sposob na polozenie piesci na szyi przeciwnika i nacisnieciu. Mierzyc nalezy w tentnice. Dziala jak zwykle duszenie acz jest bardziej fizyczne.
  • 0

budo_fanatyk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mataleo, ale jak ?
Hmm jakieś dziwne te twoje sposoby mnie poprostu uczono że zakładamy i ściskamy.Nie wiem po co się bawic w jakieś wypychanie klatki piersiowej itp 8O
  • 0

budo_kdh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WWA

Napisano Ponad rok temu

Re: Mataleo, ale jak ?
fanatyk to dziwna szkola, bo lopatki sie powinno sciagac a "sciaskajac" mozna zmiazdzyc krtan i nie jest to poprawnie wykonywane duszenie z tego co wiem.

Hast a kwestia czy twoja reka ma byc na ramieniu czy na twojej szyi?:)
jezeli owijasz lewa reke to z lewej strony szyi sie lapiesz, kiedys lapalem za ramie ale za szyje jest znacznie "szybciej" (skuteczniej:)
  • 0

budo_fanatyk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mataleo, ale jak ?
kdh ale ściskasz tętnice a nie krtań
  • 0

budo_kdh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WWA

Napisano Ponad rok temu

Re: Mataleo, ale jak ?
sorry, racja :oops:
  • 0

budo_clans
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Mataleo, ale jak ?
Kiedys kumpel pokazal mi pewne duszenie zza plecow. Uklad rak podobny do mata leo, tylko reke, ktora normalnie trzymamy za glowa przeciwnika w tej wersji jest spuszczona troche nizej, tak zeby zlabac wlasne ramie czy biceps. Duszenie polega na podnoszeniu reki do gory, tej znajdujacej sie pod szczeka przeciwnika.
Jest ono niemozliwe do zalozenia w parterze gdy lezymy na przeciwniku. W stojce: podobalo mi sie to ze jestesmy bardziej odsunieci od przeciwnika, dlatego uniemozliwiamy mu wlozenie nam palcy w oczy.
Pozdrawiam
Clans
  • 0

budo_święty
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Mataleo, ale jak ?
Po co "ściągać" łopatki? Dusząc kolesia mamy na celu pozbawienie go dopływu krwi do mózgu a nie zmiażdżenia mu całej szyi.

Ściąganie łopatek proponuję przy dowolnym obchwycie gdzie chcesz użyć max siły - wtedy pracę mięśni ramion zastępujesz pracą mięśni pleców (znacznie silniejszych). Ale zgniatanie kolesia to się nadaje chyba tylko do wrestlingu :)
  • 0

budo_michal_m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1034 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nyc

Napisano Ponad rok temu

Re: Mataleo, ale jak ?
jak nie wychodzi duszenie zza plecow to wygodnie mozna przejs na balache.
a piesc w tetnice to niestety bardzo popularna acz bardzo irytujaca forma konczenia przeciwnika,jak dla mnie pojscie na tak zwana latwizne.
  • 0

budo_atomowy2
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stargard Szczeciński

Napisano Ponad rok temu

Re: Mataleo, ale jak ?
a zwasze jak sie nie uda wlozyc przedramienia pod broda. to mozna troche przyfizolic i docisnac mate leo na brode.
  • 0

budo_ll fighter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mataleo, ale jak ?
mata-leo z reką na głowie przeciwnika?!?
to chyba juz bardzo przestarzały sposób, i mało skuteczny jesli ma sie silnego i doswiadczonego przeciwnika.

ktos napisal o nie sciaganiu lopatek tylko ciagnieciu rekami, to jeszcze lepszy sposób :

"Po co "ściągać" łopatki? Dusząc kolesia mamy na celu pozbawienie go dopływu krwi do mózgu a nie zmiażdżenia mu całej szyi."- poto że czasami po długiej walce nie ma sie tyle siły co na początku i rece odmawiają posłuszenstwa, szczegółnie jak sie walczy z dużo ciezszym przeciwnikiem :)

a znacie mata-leo jedną reka przy jednoczesnym asekurowaniu reki przeciwnika?

po szczegóły techniczne zapraszam do trenera LL Radka Turka, troche techniki nikomu nie zaszkodzi :)
  • 0

budo_charlie novak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemna strona księzyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Mataleo, ale jak ?
ej sorry,ale wersje z ręką na głowie i nie uwazam tego za przestarzały sposób,nawet bardzo dobry.... 8)
na treningach bylem uczony łapaniem sięza biceps,jednak na seminariach dowiedzialem sie,ze skuteczniejsze i lespze jest łapanie sieza ramnię...uczyłem siękiedys takze takic hwariacji nt mata leo...jesl gosc lezy na brzuchu,za cholere nie chce dac nam szyjki,a nie znamy lub ieskutkuje(co raczej jest niemozliwe):"otworzenie"go sobie prze łokietka między lopatki to można przedramieniem zakladac mu mata leo na twarz...nie jest to duszenie(w koncu to wariacja)jednak dziala cholernie i wcale nie trzeba mocno naciskac...

pozdr.
  • 0

budo_kocyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Mataleo, ale jak ?
mam pomysl spotkamy sie wszyscy na jakis zawodach i wyprobujemyw kategorii open, ktora metdao jest najlepsza :)
  • 0

budo_miszczu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Mataleo, ale jak ?

fanatyk to dziwna szkola, bo lopatki sie powinno sciagac a "sciaskajac" mozna zmiazdzyc krtan i nie jest to poprawnie wykonywane duszenie z tego co wiem.

Hast a kwestia czy twoja reka ma byc na ramieniu czy na twojej szyi?:)
jezeli owijasz lewa reke to z lewej strony szyi sie lapiesz, kiedys lapalem za ramie ale za szyje jest znacznie "szybciej" (skuteczniej:)

Nieważne jak, ważne, że klepie :wink: :twisted:
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Mataleo, ale jak ?

Nieważne jak, ważne, że klepie :wink: :twisted:


Niestety nie ma tak latwo. Slabszy da sie "zlapac". Gosc wiedzacy o co chodzi nie da sie "zlapac" wiec trzeba bedzie czegos innego probowac.
Dlatego wazne jest jak. Wazne aby rozumiec mechanike techniki, aby wiedziec kiedy ja stosowac, a kiedy probowac czegos innego.
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Mataleo, ale jak ?
niech ktos weznie wypisze jakie sa mata-leo , najlepiej z fotkami

ja znam tylko to ze sciagnieciem lopatek i z przycisnieciem glowy reka
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Mataleo, ale jak ?
Bardzo waznych jest wiele elementow ale takie najwazniejsze jakie przychodza mi do glowy:
- lokiec reki "duszacej" powinien byc na tyle gleboko aby byc przy szczycie szczeki
- ruch, wysklepianie klatki piersiowej powinien byc poprzedzony ruchem sciagania do siebie obu lokci
- druga reka, pomocnicza, wzmacniajaca chwyt, powinna wedrowac 45 stopni od tylu, aby niemozliwoscia bylo jej zlapanie i pozniej szarpanie sie z przeciwnikiem
- nogi, najlepiej w trojkat, albo swobodnie zahaczone - nigdy nie skrzyzowane w kostkach...
To tyle co mi do glowy przychodzi...
  • 0

budo_scoti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puszcza Kozienicka

Napisano Ponad rok temu

Re: Mataleo, ale jak ?
Proponuję iść na trening i przećwiczyć wszystkie warianty jakie komu przyjdą do głowy, jeżeli coś skutkuje jest ok, ale to nie znaczy że jedna metoda jest najlepsza, z każdym walczy się inaczej.
Nie pamiętam kiedy ostatnio kończyłem kogoś mata leo, zdecydowanie częściej jest balacha. Moim zdaniem trudno będzie skończyć przeciwnika z podobnym do nas stażem duszeniem zza pleców.
Pozdro
  • 0

budo_sindbad
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ten swąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Mataleo, ale jak ?
trudno? większy problem stanowi wpięcie się za plecy, reszta to kwestia czasu... :evil:
  • 0

budo_charlie novak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemna strona księzyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Mataleo, ale jak ?

Moim zdaniem trudno będzie skończyć przeciwnika z podobnym do nas stażem duszeniem zza pleców.
Pozdro


mi tam wchodzi mata leo w 80%...ale to jedna z moich ulubioych technik:)

pozdr.
  • 0

budo_charlie novak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemna strona księzyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Mataleo, ale jak ?

trudno? większy problem stanowi wpięcie się za plecy, reszta to kwestia czasu... :evil:


sorki,ze drugi raz,ale przeoczyłęm...jest jeszcze wersja mata leo bocznego;wchodzi szybciej chodź moim zdaniem jest mniej wygodne...(dla wykonującego)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024