Skocz do zawartości


Zdjęcie

Savate


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

budo_tester stereon
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Savate
Problemem jest znalezienie czegoś o Podrazie w internecie. Oto link do jedynego w miare sensownego artykułu jaki udało mi sie odnaleźć [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Savate

Niezależnie od stanu rzeczy to co napisałeś dowodzi, że capoeira nie ma wersji bojowej a przynajmniej się z nią nie spotkałeś :)

wg mnie dowodzi tego, ze uwazam, ze o capoeira nie masz najmniejszego pojecia (poza teledyskami muzyki pop).
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Savate

Problemem jest znalezienie czegoś o Podrazie w internecie. Oto link do jedynego w miare sensownego artykułu jaki udało mi sie odnaleźć [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Dzięki
  • 0

budo_plastus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pabianice

Napisano Ponad rok temu

Re: Savate
Combat wiesz czytam to forum juz pare miesiecy i widze ze nieważe jaka sekcjia czy TKD czy Capa albo też Aikido (to nie wszystkie) ty jedziesz te style, w mniej lub bardziej widoczny sposob. I co to ma pokazać. Jesteś typową osobą która uważa że jego styl/style ktore trenował sa najlepsze.
Hmmm cholernie głupie.

Zauważylem że nie lubie czytac twoich postów bo nie piszesz w nich absolutnie NIC NOWEGO (nie jest to tylko moje spostrzezenie, ale również przynajmniej 3 innych użytkowników forum).

O i jeszcze jedna rzecz jakies 2 miechy temu jak napisałem że przeszedł bym sie MT bo szukam czegoś udeżanego na ulice... to wyśmialeś to, a dziś co ja widze wiec jednak MT jest dobrym stylem udeżanym, nadaje sie do walki?
  • 0

budo_wyrok
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Savate
mam podobne odczucia co ty plastus...
sorrki Combat, ale mam dosyć ludzi którzy ZAWSZE "mają rację"
i tyle..
  • 0

budo_jeanpaul
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Savate


Pozatym jak to ktoś mądrze napisał "nie walczą style tylko ludzie", czy coś takiego...idea została zachowana.


Jak ktoś GŁUPIO napisał: od tego momentu aikidocy i inni równie "skuteczni" mogą się powoływać na podobne brednie. Jak styl jest kiepski i nie-bojowy - to CZŁOWIEK nic nie zdziała...


Tia Mad Mattowi chodziło o "nie walczy styl a człowiek" a powiedział to Bruce Lee. Zanim podważysz zastanów się. Jeżeli nawet styl jest kiepski i nie bojowy to człowiek nie musi się go trzymać, wyprowadzi nagle niespodziewanego prostego krótką serie i po walce. A kogo to obchodzi że odszedł od stylu? Mnie nie. To właśnie Człowiek walczy a nie styl.
  • 0

budo_jeszcze_nieumarly
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Savate
niewazne co sie trenuje... jezeli masz bardzo dobre wyczucie czasu, timing, wiesz co mozesz i jak zastosowac w odpowiednim momencie to mozesz trenowac nawet balet... takie jest moje zdanie

bez tych cech mozesz trenowac nawet cos co jest uwazane za najskutecznuejsze, a na ulicy obije cie zwykly leszcz.


pozdrawiam
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Savate

niewazne co sie trenuje... jezeli masz bardzo dobre wyczucie czasu, timing, wiesz co mozesz i jak zastosowac w odpowiednim momencie to mozesz trenowac nawet balet... takie jest moje zdanie

bez tych cech mozesz trenowac nawet cos co jest uwazane za najskutecznuejsze, a na ulicy obije cie zwykly leszcz.

No właśnie- ja np. trenuję bierki gotowanym makaronem i też jestem skuteczny na ulicy!
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Savate
A w jakiej sekcji trenujesz?? Z checia bym sie zapisal! :)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Savate

widze ze nieważe jaka sekcjia czy TKD czy Capa albo też Aikido (to nie wszystkie) ty jedziesz te style, w mniej lub bardziej widoczny sposob. I co to ma pokazać. Jesteś typową osobą która uważa że jego styl/style ktore trenował sa najlepsze.


Nie - aikido i capo nie są do walki realnej.

Aha - trenowałem TKD - 5 lat - nie straciłem czasu (dobre sekcje, dobry trener i dobre modyfikacje stylu).

O i jeszcze jedna rzecz jakies 2 miechy temu jak napisałem że przeszedł bym sie MT bo szukam czegoś udeżanego na ulice... to wyśmialeś to, a dziś co ja widze wiec jednak MT jest dobrym stylem udeżanym, nadaje sie do walki?


???

Naucz się czytać - pogadamy. To był żart kontekstowy - śmiesznie napisałeś. Nic nie twierdziłem o muay-thai!!!

niewazne co sie trenuje... jezeli masz bardzo dobre wyczucie czasu, timing, wiesz co mozesz i jak zastosowac w odpowiednim momencie to mozesz trenowac nawet balet... takie jest moje zdanie

bez tych cech mozesz trenowac nawet cos co jest uwazane za najskutecznuejsze, a na ulicy obije cie zwykly leszcz


Ważne. :evil: Bo dobrym stylem łatwiej sobie poradzisz - a słabszym gorzej. A z tym baletem to przegiąłeś :roll: 8)
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Savate
ja tam nie widze w kwestii efektywnosci roznicy miedzy capo a tkd.
wiem, ze zaraz sie rozpiszesz o aspektach, plaszczyznach, podejsciach, motywacjach, metodach i metodologiach ale prawda jest taka, ze w zasadzie nie masz pojecia o capo a wszystkie argumenty, ktore stosujesz aby przedstawic tkd jako skuteczny (badz w miare skuteczny) styl mozna z pelnym powodzeniem zastosowac rowniez i do capoeiry.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Savate
Nie

1) MACIE SPARINGI???
2) Macie full-contact?
3) Macie taki profil jak kick-boxing czy muay-thai?

4) Macie łokcie i kopy "w jaja"?
5) Nie macie- więc nie ściemniaj.
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Savate
po co pytasz skoro sam sobie odpowiadasz ?

tak jak napisalem, nie masz pojecia o capo.
(tak jak ja o tkd - ale dlatego wlasnie sie na jego temat nie wypowiadam)

ps. zeby nie bylo nieporozumien, nie robie z capo superskutecznego stylu bo nim nie jest.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Savate

po co pytasz skoro sam sobie odpowiadasz ?

tak jak napisalem, nie masz pojecia o capo.
(tak jak ja o tkd - ale dlatego wlasnie sie na jego temat nie wypowiadam)

ps. zeby nie bylo nieporozumien, nie robie z capo superskutecznego stylu bo nim nie jest.


Słuchaj! Wiem tyle ile trzeba. Za to Ty zdaje się nie masz pojęcia o SKUTECZNEJ walce wręcz...

Aha - załóżmy topic w Ulicy -zobacz ile będzie przekonanych o skuteczności...

JAK SIE MYLE TO MNIE OSWIEC, MISZCZU. TRENUJESZ - KLAPKI NA OCZY -ALLELUJA I DO PRZODU- nieprawda :wink: :lol:

Sam stwierdziłeś w wątku [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

"zwany cross trening czyli laczyc rozne sztuki walki aby umiec sie znalezc w kazdym dystansie i kazdym poziomie:-), wiec rowniez bardzo naturalna bedzie sytuacja, iz osoby chcace wyniesc z capo jak najwiecej efektywnosci beda uzupelniac jej trening np. bjj (tak jak ma to juz miejsce na przyklad w warszawie) przy czym caly czas beda sie oni uwazali za zawodnikow capo. "

Czyli z capo nic nie zostanie - uzupełni się kickiem / thaiem i BJJ :twisted:
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Savate

ja tam nie widze w kwestii efektywnosci roznicy miedzy capo a tkd.


tak jak napisalem, nie masz pojecia o capo.
(tak jak ja o tkd - ale dlatego wlasnie sie na jego temat nie wypowiadam)
.


Jakub jak to jest ???

Pozdrawiam
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Savate
gdzie tam jest napisane o uzupelnianiu capo innym stylem kopanym (znowu zmieniasz aby wyszlo na twoje) ?

chcesz znac moje zdanie na temat uzupelniania capo - poczytaj budokan.

poza tym strasznie sie emocjonujesz jak cos jest nie po twojej mysli (az ci sie caps lock wlacza). starasz sie niby-ironizowac, troche innych osmieszac i w gruncie rzeczy - w moim przekonaniu - zamiast na goscia, ktory zajmuje sie sztukami walki i ma w tym temacie cos do przekazania, wychodzisz na kuzyna "bruce'a" z forum sfd.

mysle, ze nie ma sensu dalej ciagnac tej dyskusji bo nic ona nie wnosi. moim zdaniem brazylijski balet=koreanski balet.
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Savate
Niedziel nie mowie jak jest, mowie co widze.
nie wiem jaka jest postawa, czy sa lokcie i kopy w jaja ale widzialem jak wygladaja treningi tkd i jak goscie z tkd ze soba sparuja i na podstawie tego co widzialem wyciagam takie a nie inne wnioski.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Savate

gdzie tam jest napisane o uzupelnianiu capo innym stylem kopanym (znowu zmieniasz aby wyszlo na twoje) ?


Ja to sugeruję - bo w kontekście VALE TUDO -jakoś dziwnym trafem NIKT (powtarzam nikt) nie trenuje capoeria - jako pojedynczego stylu -dziwne - NIE?


chcesz znac moje zdanie na temat uzupelniania capo - poczytaj budokan.


Ehh...


poza tym strasznie sie emocjonujesz jak cos jest nie po twojej mysli (az ci sie caps lock wlacza). starasz sie niby-ironizowac, troche innych osmieszac i w gruncie rzeczy - w moim przekonaniu - zamiast na goscia, ktory zajmuje sie sztukami walki i ma w tym temacie cos do przekazania, wychodzisz na kuzyna "bruce'a" z forum sfd.


Nie masz pojęcia i nie masz argumentów. Przykre, ale prawdziwe. Trenuj sobie dalej -powodzenia.

mysle, ze nie ma sensu dalej ciagnac tej dyskusji bo nic ona nie wnosi. moim zdaniem brazylijski balet=koreanski balet.


Ehehehe - dobry jesteś gość.

Taekwon-do = dobry styl uderzany
Capoeria = taniec

Zaliczasz się do wyznawców - przykre - ale prawdziwe...
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Savate

Niedziel nie mowie jak jest, mowie co widze.
nie wiem jaka jest postawa, czy sa lokcie i kopy w jaja ale widzialem jak wygladaja treningi tkd i jak goscie z tkd ze soba sparuja i na podstawie tego co widzialem wyciagam takie a nie inne wnioski.


To mało widziałeś. U mnie w sekcji TKD wyglądało krótko i brutalnie (kick, thai - te klimaty).
  • 0

budo_jetisc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Savate
jakub nie widzial twojej sekcji wiec wnioskuje z sekcji np TKD WTF a ty nie widziales sekcji np mestre King Konga albo capoeristow z grupy Topazio(full contact). Wnioskujesz z filmikow widzianych w necie lub pokazach gdzie robi sie same salta. Moze przeszedles sie na jakis trenning ale capo w polsce to nie full contact tylko bardziej balet.

Taekwon-do = dobry styl uderzany

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
wnioskujac tylko na podstawie tego filmu mozna miec inne wrazenie (fajnie skacza przy uderzaniu rekoma)

Ja to sugeruję - bo w kontekście VALE TUDO -jakoś dziwnym trafem NIKT (powtarzam nikt) nie trenuje capoeria - jako pojedynczego stylu -dziwne - NIE?

ehehhehe tkd tez nie chyba ze zaliczasz Kimo :) to ze kilku ludzi z vale tudo wywodzi sie z tkd nic nie znaczy. Poprostu czasy mlodosci spedzili na TKD a wchodzac do klatki musieli uczyc sie od podstaw(prawie)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024