Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne nawyki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dziwne nawyki
Od dłuższego czasu (parę lat) mam dziwne nawyki związane z ćwiczeniem karate.
Chodzę sobie po mieszkaniu, wykonuję jakieś ciosy, czasem przełączam wyłacznik światła nogą, zamykam drzwi kopnięciem okrężnym itp.
Jak stoję, to próbuję różnych pozycji, jak ktoś wpada na mnie na ulicy czy w tramwaju, to robię unik.

Czy też macie takie nawyki? :D
  • 0

budo_kong kairui
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwne nawyki
tak... ale czasy kiedy unika się wpadających na cibie ludzi w tramwajach kolistym zejściem niestety mienły :lol:

no cóż... ja generalnie mam pokój rpzystisiwany do cwiczeń - dużo przestrzeni... chyba sobie worki tam wprowadze :) )
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwne nawyki

Od dłuższego czasu (parę lat) mam dziwne nawyki związane z ćwiczeniem karate.
Chodzę sobie po mieszkaniu, wykonuję jakieś ciosy, czasem przełączam wyłacznik światła nogą, zamykam drzwi kopnięciem okrężnym itp.
Jak stoję, to próbuję różnych pozycji, jak ktoś wpada na mnie na ulicy czy w tramwaju, to robię unik.
Czy też macie takie nawyki? :D


Sławek, to pytanie chyba powinieneś zadać na forum karate?

Ale skoro zadałeś je tutaj, to odpowiem że mam dokładnie to samo. Nawyki ze sztuk walki, które u siebie zaobserwowałem:
- no, uniki rzecz jasna
- bezszelestne chodzenie
- oddychanie przeponą
- prosty kręgosłup
- kiedy idę wzdłuż jakieś ściany, to ją obijam kostkami pięści
- trzymam równowagę, kiedy stoję w autobusie (taki test Ki)
- no i ostatnio po BJJ: staram się dokładnie przylegać swoim ciałem do ciała partnerki :)
Silvio
  • 0

budo_m@ciek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwne nawyki

Od dłuższego czasu (parę lat) mam dziwne nawyki związane z ćwiczeniem karate.
Chodzę sobie po mieszkaniu, wykonuję jakieś ciosy, czasem przełączam wyłacznik światła nogą, zamykam drzwi kopnięciem okrężnym itp.


Czy też macie takie nawyki? :D


A myślałem że tylko ja jestem taki dziwny.
  • 0

budo_dieselp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siemianowice Śląskie
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwne nawyki

- no, uniki rzecz jasna
- bezszelestne chodzenie
- oddychanie przeponą
- prosty kręgosłup
- kiedy idę wzdłuż jakieś ściany, to ją obijam kostkami pięści
- trzymam równowagę, kiedy stoję w autobusie (taki test Ki)

kurde... cos w tym jest... ale tu uderzanie w sciane to juz dobija mioch rodzicow :) tez zauwazam u siebie powyzsze objawy... no.. moze oprocz tej przepony, bo nie wiem jak to sie robi :)

pozdro
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwne nawyki
Hmm, karate. Ile ja czasu na to poswiecilem ? Heh, nic dziwnego ze nawyki mam do dzis. Jeszcze jakis czas temu mialem w zwyczaju robic zuki jak bylem sam w pokoju. Stawalem w tych szerokich pozycjach. Hmm, w sumie troche tego bylo. Przypuszczalnie mam czesc do dzisiaj tylko byc moze nie zdaje sobie sprawy. Taaak, przypmialem sobie. Kiedy jest tlum ludzi i przeciskac sie trzeba. Wtedy totez uzywam lepkich dloni aby wcisnac miedzy ludzi rece a potem metoda klinu przedrzec sie dalej. Oczywiscie na lewo i prawo rzucajac: "przepraszam, uwaga, dziekuje". Hm, kontrola oddechu, chyba tak. Na pewno dzieki chwytom praktyczniej podchodze do zagadnienia przenoszenia ciezkich przedmiotow w sposob bardziej bezpieczny dla mojego zdrowia. Chodze wyprostowany. Kiedy stoje blisko czlowieka zastanawia mnie prawie zawsze czy i w jaki sposob udaloby mi sie go rzucic. Dodatkowy efektem ubocznym bjj jest "czucie" partnera tak wiec to ma bardzo duze zalety przy wykonywaniu pewnych czynnosci zwiazancyh ze staraniami przedluzenia gatunku. Jak juz wspomnialem bez watpienia jest tego wiecej acz tylko takie przyklady przyszly mi do glowy.
  • 0

budo_dieselp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siemianowice Śląskie
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwne nawyki

- no i ostatnio po BJJ: staram się dokładnie przylegać swoim ciałem do ciała partnerki :)

Dodatkowy efektem ubocznym bjj jest "czucie" partnera tak wiec to ma bardzo duze zalety przy wykonywaniu pewnych czynnosci zwiazancyh ze staraniami przedluzenia gatunku.

wow... wiec chyba naprawde warto cw to bjj :oops:
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwne nawyki

- bezszelestne chodzenie


Bezszelestnie nie chodzą nawet koty
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwne nawyki

Sławek, to pytanie chyba powinieneś zadać na forum karate?

Eeee, chodziło mi o nawyki ze sztuk walki ogólnie; w moim przypadku: z karate.
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwne nawyki

wow... wiec chyba naprawde warto cw to bjj :oops:


A więc chłopaki - dowiedzcie się gdzie możecie trenować BJJ w Waszym mieście i zacznijcie trenować już teraz! :)
Silvio
PS. Narcyz: ja naprawdę chodzę bezszelestnie. Mam także miękkie buty. Czasem jest to wkurzające bo idę za kimś, kto mnie nie słyszy, chcę go wyminąć a on (ona) wchodzi mi pod nogi. Więc specjalnie szuram nogami, żeby się nie zderzyć.
  • 0

budo_dieselp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siemianowice Śląskie
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwne nawyki
bjj bjj popytam kolezanki czy nie chca pocwiczyc:oops: ... a wracajac do tematu to dodam ze mam jeszcze takie schizy - w autobusie zawsze staje tak zeby widziec wszystkich ludzi, plecami do sciany, w kacie, przewaznie nie siadam :twisted:
  • 0

budo_yamabushi fighter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwne nawyki
Bez kitu panowie nareszcie wiem że nie porąbało mnie do reszty, jest nas wielu.

włączanie światła to standart, ale faza z tramwajem też mi się zdarza :)

bo boksie gdy wracam do domu mimowolnie biję doły, ludzie patrzą na mnie jak na wariata.
gdy wracam wieczorem i widzę podejżanych typków ściągam okulary (na wszelki wypadek) i patrzę im w oczy.
Często gdy idę ze znajomymi lub dziewczyną zabieram ze sobą ochraniacz na zęby.
  • 0

budo_emi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwne nawyki
hmm
- zamykam i otwieram drzwi "z bioderka"
- w autobusie stoje w "pozycji trójkątnej" starając się utrzymać równowagę
-jak gram w bilarda to odruchowo mi sie kij układa do "furikomi"
-siedzę sobie czasami i odruchowo rozciągam nadgastki na przemian nikkyo i kote gaeshi, a jak nie sobie to osobie która siedzi obok :)
-a jak wchodzę na jakąś sale gimnastyczną to się odruchowo kłaniam :)

to tyle co mi przychodzi do glowy.. a z ilu rzeczy nie zdaję sobie sprawy..
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwne nawyki

hmm
- w autobusie stoje w "pozycji trójkątnej" starając się utrzymać równowagę
.


Znaczy sie, mówisz o "hanmi"?

Mnie sie przypomnialo ze od tego Aikido czesto siadam w seiza. Ludzie na podlodze po turecku a /me w seiza.

Co do rozciagania nadgarstkow to nic to nie daje.

Silvio
  • 0

budo_clark
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwne nawyki

Od dłuższego czasu (parę lat) mam dziwne nawyki związane z ćwiczeniem karate.
Chodzę sobie po mieszkaniu, wykonuję jakieś ciosy, czasem przełączam wyłacznik światła nogą, zamykam drzwi kopnięciem okrężnym itp.
Jak stoję, to próbuję różnych pozycji, jak ktoś wpada na mnie na ulicy czy w tramwaju, to robię unik.

Czy też macie takie nawyki?


Hmmm nawyki, ach te nawyki. Sam mam z tym problemy. U siebie w pokoju to ćwiczę nawet dość ostro, pot nawet spływa, a brat czasami oberwie gdy zjawi się w nieporę :) .Najbardziej, hehe dobija mnie przechodzenie koło lustra (dość duże lustro- cała postać się zmieści) , wtedy zatrzymuję się, wykonuję parę technik i idę dalej. Prawie jak Narcyz, ciągle wpatruję się w swoje odbicie, ach te przeklęte lustro :) . Co do wyłączania swiatła , preferowałem mawashi- ale juz tego nie robię, czyżbym sie starzał?.
  • 0

budo_marta-ika
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 501 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwne nawyki
hmm da sie chodzic bardzo cicho znam to uczucie jak ludzie odwracaja sie i przestraszony nie jest tez przyjemne odkrywanie niecnych uczynkow jak sie podejdzie tak ze nikt tego nie slyszy...
mowicie w tramwaju a ja staram sie robic tak wszedzie nienawidze jak ktos idzie lub stoi za mna zle sie z tym czuje i rozgladam sie na wszystkie strony...
jak wracam z treningow to jest juz ciemno (ok 22) i zazwyczaj ide sama wiec chodze z lekko ugietymi nozkami gotowa do biegu lub w raze ewentualnosci w dloni trzymam jo gotowe do uderzenia...
co do tego co napisal Silvio to ja tak jem obiad w drugim pokoju mam niski stoliczek i jest on idealny wysokoscia do siadania w seiza hmm i z przyzwyczajenia tak oglada TV lub pisze to zalezy...
Co do klaniania sie to takze jak wchodze na sale to klaniam sie a moj nauczyciel :roll: nie wie co powiedziec...
no i wreszcie bjj wiec dobra rada dla wszystkich kobiet jezeli chcecie miec partnera baaaardzo blisko siebie to namowice go na treningi bjj albo najlepiej niech sam juz sie go uczy (sumujac niech trenuje bjj i milej "zabawy" :) )
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwne nawyki

Czy też macie takie nawyki? :D

Ja miewam, ale słyszałem o ciekawszym przypadku. Koleś nosi bilet sieciowy w kieszeni na udzie i zamiast wyjąć i zbliżyć go do kasownika w metrze lub autobusie (w W-wie są czipy, wystarczy przybliżyć kartę do kasownika) to wali wysokiego kopa z kolana w powietrze obok czytnika. Ze mną nie jest tak źle, ale np. myję okna w pozycjach z tai chi, macham balisongiem czekając (na żonę) w samochodzie przed sklepem itp.
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwne nawyki
Przeste pieprzone nawyki nie wystapilem w ostatnich zawodach. W koncu mnie to zabije :balisong3: . Ze tam akurat cos stało.
  • 0

budo_jack_master
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwne nawyki
Narzeszcie nie jeste sam :) . Ja zaś zanima zacząłem trenować karate kyokushinaki to mae-geri lub yoko rozwaliłęm lustro w korytarzu. w autobusie stoje w postawie kota (kokutsu-dachi) lub zenkutesu. Czasem jak idę patzrę na kogoś i myślę sobie, dokopałbym mu, czy też nie. Uniakm też większych zbiorowisk ludzi ( zwłąszcza wygolonych i groźnie wyglądających) :pisze:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024