Skocz do zawartości


Zdjęcie

tytan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_tatadzida
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

tytan
nadaje sie toto na noze? tytanowy laGriffe mnie interesuje ostatnio i zastanawiam sie jak jest z jego twardoscia..
obilo mi sie tez o uszy, ze tytan jest antymagnetyczny, wiec czy mojego neckknife'a wykrylyby te gupie wykrywacze metali na lotniskach?
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tytan
tytan na noze , masz chyba na mysli glownie , poniewaz rekojesci robi sie juz w wielu modelach.
Noze oparte na stopach tunseng - chrom- cobalt czyli wszystkie Tytany , talonity , Stellity , Zamty czy Dentric Cobalty zrobily sie popularne za sprawa firmy Mission ktora jako pierwsza na szeroka sklae wprowadzila tytan do produkcji glowni. Wypelnila luke na rynku na noze i narzedzia niemagnetyczne uzywane przez EOD i calkiem dobrze sobie radzi do dzisiaj.Jak ten tytan sie sprawuje , jest lekki , wiec nie jest to perfect noz na camping (rabanie drzewa ) , ale jest idealnym nozem taktycznym , nierdzewny , trzymajacy ostrze bardzo dlugo ( niestety nie do naostrzenia bez diamentowych ostrzalek - racja Piter ?).Nie jest to noz ktorym mozna sie golic , jest ostry inaczej ( tak jak Sebenza CRK ).tytan jest metalem bardzo twrdym ale rowniez co za tym idzie kruchym ( bez przesady oczywiscie ) , nie jest to wiec idealny noz do heavy workouts.
JAk z tym wykrywaniem , wykrywacze metalu budowane sa na bazie magnetometru , wiec radza sobie rowniez z tytanem.
Oczywiscie wszystko sie zminilo od zeszlego roku , na lotnickach i w rekach policji bylo semi profesjonalne skanery Minealb , Compass czy Tesro ktore czasami sobie nie radzily nawet z pistoletami o budoweje wysoko kompozytowej np. Glock 17. Teraz wszystko sie zmienilo na lotniska i w newlargicznych miejscach sa skanery Garretta ( to wykrywa nawet szpilke ) lub Rangera , kalibrowane nawet do 200 poziomow bezpieczenstwa. tu juz daja sobie rade tylko noze ceramiczne ( notabene pod kara 25 000 $ ) kazdy "cywilny" noz musi miec magnetyczna wkladke.
  • 0

budo_tatadzida
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tytan
wyglada na to, ze tytan rzeczywiscie sie do la Griffe nadaje - wielkich obciazen przeciez sie na pazur przyjac nie da, do golenia tez chyba niewygodny ksztalt :) )
ale raczej sie z tym wstrzymam, teraz mam ochote na night strike..

jak on wypada na tle innych fighterow?
  • 0

budo_gorg
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Iaido

Napisano Ponad rok temu

Re: tytan
Zastanawiałem się nad sensownością wykonania miecza z tytanu. Teoretyzując (bo pewnie takie ostrze byłoby qrewsko drogie) - piszesz Seiken, że tytan to metal bardzo twardy i kruchy (logiczne) - czy taki miecz wytrzymałby uderzenie miecza stalowego, dużo cięższego przecież? Czy nie poszedłby w drzazgi? Nigdy nie trzymałem - dotykałem :) noża tytanowego, więc mam bardzo niejasne pojęcie o tym metalu. A swoją drogą taki miecz byłby cholernie dobry do ćwiczenia technik walki ze średniowiecznych traktatów (chodzi o jego ciężar), nie ma w nich przecież współcześnie stosowanego w ruchu rycerskim, "słynnego" :) bloku statycznego :)
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: tytan
Tytan... bawiłem się nożem tanto z tytanowym ostrzem kolegi (firmy BASCO - made in Russia). Lekki i mocny. Ale prawda o tytanie jest taka, że właściwości mechaniczne tytanu są jednak GORSZE niż stali. Cienka krawędź tnąca jest bardziej krucha po zahartowaniu, a bez mocnego hartowania będzie się tępił niestety. Dla gości z EOD antymagnetycznośc ma duże znaczenie. Ale nie dla reszty użytkowników? No, zaletą jest mała masa i jako neck może się sprawować nieźle, ale na tactical folder już lepiej wziąć dobry nóż ze 154CM.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024