Skocz do zawartości


Zdjęcie

rozbicia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: rozbicia
moze chodzi o ogolna koncepcje :wink:
  • 0

budo_majki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rozbicia
jaki jest sens lamania desek? ...wyobrazcie sobie ze zamiast deski jest np.zebro czy nos...
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: rozbicia

jaki jest sens lamania desek? ...wyobrazcie sobie ze zamiast deski jest np.zebro czy nos...

No i sobie wyobraziłem. I co? Karatecy rozbijają rzeczy leżące na ziemi, a TKD deski na wysokości 2 metrów. Co to ma wspólnego z żebrami i nosami?
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: rozbicia
hahaha podejzewam ze nawet jakbys walczyl z pinokiem to ciezkoby ci bylo polamac go :wink:
deski sa suche... wykazuja bardzo niewielka sprezystosc, trzymane przewaznie stabilnie... to sie nijak ma do np zebra.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: rozbicia
u nas w sekcji trener też łamie kantówki ale w ten sposób że my uderzamy nimi go w uda czy brzuch i jak peknie to OK, jak nie to trener mówi że źle pracował mięśniami.
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: rozbicia

u nas w sekcji trener też łamie kantówki ale w ten sposób że my uderzamy nimi go w uda czy brzuch i jak peknie to OK, jak nie to trener mówi że źle pracował mięśniami.

Fajny trener, można wpaść i mu przy.... dechą jak się ma zły humor? :)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: rozbicia
no możesz spróbowac...
  • 0

budo_sopel007
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: rozbicia
zawsze sie zastanawialem jak oni lamia te dachówki samą reką ja bym sobie reke hyba połamał hehe :)
  • 0

budo_boski
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: rozbicia

z tymi wyskokami to podono nie jest sciema, to samo slyszalem o nozycach w viet vo dao, moze w azji sa mniejsze konie? a moze owczesni wojownicy skakali z jakichs galezi?

Witam!
W VVD skakali z gałęzi na ciężko uzbrojonych jeźdzców chińskich. Jak dobrze na niego skoczył to szybko go zwalał z konia, temu trudno było się podnieść. W tym czasie podbiegał mały, chudy wietnamczyk z nożem i ...
Chyba, że temu skaczącemu udało się skręcić jezdzcowi kark. Tyle!
Pozdrawiam
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rozbicia

zawsze sie zastanawialem jak oni lamia te dachówki samą reką ja bym sobie reke hyba połamał hehe :)


Dachowki to pestka. Ale nigdy nie udalo mi sie rozbic cegly, mimo ze kiedys calkiem sporo trenowalem. A za to moja ciotka (ciotka!!!) spoko rozwala cegle za cegla, bez wiekszego namyslu... Mowi, ze to latwe, trzeba sie tylko psychicznie wyluzowac i walnac z calej pary...
Co prawda ostatnio widzialem jak to robila dobrych pare lat temu. Dodam, ze NIGDY nie trenowala zadnej sztuki walki. Na filmie zobaczyla rozwalanie cegiel i postanowila sprobowac. Uzywa do tego reki-mlota (tzn. nie wali kostkami w cegle)
  • 0

budo_jeanpaul
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: rozbicia
A ja tam uważam że rozbijanie takich bzdur to zwykła popisówka która nic człowiekowi nie daje. Może wzrośnie jego ego, ale to będzie jego błąd.
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: rozbicia
Ja na ten temat mam odmienne zupełnie zdanie. Uważam, że rozbicia moga dodać zdecydowania (zeby rozbic trzeba chciec, a nie moze sie uda). Poza tym wyczytałem gdzies i z tym tez sie zgodze, ze jest swego rodzaju test utwardzenia powierzchni ataku. Czemu wielu egzaminatorow patrzy na reakcje zdajacego po rozbiciu. Czemu trzeba wrocic do pozycji a nie skakac z bolu jak sie np. krzywo uderzy.

A co do pokazow i popisowek to juz zupelnie inna sprawa. :)
  • 0

budo_whitenoise
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: rozbicia
A ja tam się zgadzam z ŻanPolem :) Szkoda własnych kończyn dla sztuczek na pokaz.
  • 0

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Re: rozbicia
Moim zdaniem rozbicia to test psychologiczny...kto normalny wali w cegłę lub dachówkę która nic mu nie zrobiła :D :P . Jednak takie rozbicia strasznie podbudowują morale i pewność siebie. Co za radość rozwalić coś w takim stylu. Poza tym jak byliśmy mali i widzieliśmy filmy z brucem lee każdy marzył, że też rozbija...a teraz marzenia się ziszczają...kto by pomyślał, że bedę robił coś co dla większości zostaje tylko w sferze młodzieńczych marzeń :) Sama radość i satysfakcja jak decha pęknie...mimo iż była sosnowa i sucha :D ...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024