Skocz do zawartości


Zdjęcie

rozbicia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

rozbicia
deski, dachowki... cokolwiek :!: :)
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) 8)
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: rozbicia
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: rozbicia

deski, dachowki... cokolwiek :!: :)

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) 8)


Właśnie moro! Po co oni rozbijają te deski, dachówki, cokolwiek. Jaki jest cel takich ćwiczeń?
Silvio
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: rozbicia
Przedewszystkim po to by utrzymac tradycje - rozbicia to jeden z wymogow egzaminacyjnych na stopnie TKD
Te zdjecia są głownie z pokazow , a jaki jest cel pokazow to chyba wiedzą wszyscy.
A moze ktos poprostu lubi , lubi sprawdzas swoją siłe w własnie taki sposob.
pozdrowienia
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: rozbicia
Aha , normalnie tego sie nie cwiczy na treningach
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: rozbicia

Przedewszystkim po to by utrzymac tradycje - rozbicia to jeden z wymogow egzaminacyjnych na stopnie TKD
Te zdjecia są głownie z pokazow , a jaki jest cel pokazow to chyba wiedzą wszyscy.
A moze ktos poprostu lubi , lubi sprawdzas swoją siłe w własnie taki sposob.
pozdrowienia


A może to jest metoda do trenowania łamania żeber? Pytam serio, ktoś mi to tak tłumaczył.

A kopnięcia z wyskoku? Inny ktoś mi powiedział że setki lat temu miały sens, bo w ten sposób strącano ludzi z koni. Ale czy to ma sens?
Niewiele wiem o TKD, ale chętnie się dowiem.

Silvio
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rozbicia

A kopnięcia z wyskoku? Inny ktoś mi powiedział że setki lat temu miały sens, bo w ten sposób strącano ludzi z koni. Ale czy to ma sens?
Niewiele wiem o TKD, ale chętnie się dowiem.

Zdaje się, że to sobie ktoś wymyślił, bo spróbuj tak skoczyć, żeby trafić w jadącego jeźdźca. O wiele lepszy w tym jest łuk czy włócznia czy inna broń drzewcowa.
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: rozbicia

A może to jest metoda do trenowania łamania żeber? Pytam serio, ktoś mi to tak tłumaczył.
A kopnięcia z wyskoku? Inny ktoś mi powiedział że setki lat temu miały sens, bo w ten sposób strącano ludzi z koni. Ale czy to ma sens?
Niewiele wiem o TKD, ale chętnie się dowiem.

Silvio


A może rower ? TKD nie jest jakims mistycznym wynalazkiem gdzie czarodziejska moc ukryta w uderzeniu x moze wszystko.
W żadnym wypadku nie jest to metoda do treningu łamania zeber !!!!
Przeciez napisałem ze nie jest to trenowane na codzien.
Kopniec z wyskoku tez nikt sie nie uczy po to by atakowac konie.Po 2 latach treningu TKD nie cwicząc kopniec z wyskoku ani raz i tak bedziesz umial kopac z wyskoku !! - taka specyfika treningu.
Moze kiedys faktycznie ak bylo z tymi konmi poniewaz wyskoki pochądza od "tzw" rycerzy hwarang , ktorzy uczyli sie roznych innowacji np. walki konskim włosiem zakonczonym ostrzem na czapce. Uczyli sie tez wlasnie wyskokow ale w troche innej formie.
TKD to sztuka walki ktorej niepowinno sie przypisywac jakiegos bzdurnego mistycyzmu !!!!
Rozbicia sa trenowane tylko i wyłacznie pod egzamin !!
pozdrowienia
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: rozbicia
z tymi wyskokami to podono nie jest sciema, to samo slyszalem o nozycach w viet vo dao, moze w azji sa mniejsze konie? a moze owczesni wojownicy skakali z jakichs galezi?
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: rozbicia
mysle ze sens rozbic tkwi takze w przelamywaniu jakichs wlasnych psychicznych barier
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rozbicia
Przypomina sie tekst pewnego szczuplego goscia ze wschodu ... "Deski nie oddaja ciosow".
  • 0

budo_e2rd
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ta czesc galaktyki

Napisano Ponad rok temu

Re: rozbicia

A kopnięcia z wyskoku? Inny ktoś mi powiedział że setki lat temu miały sens, bo w ten sposób strącano ludzi z koni. Ale czy to ma sens?

:))) Tez slyszalem tego typu opowiadania... i to zdecydowanie sa legendy. Juz latwiej skoczyc na jezdzca z jakiejs galezi niz wyskakiwac z ziemi :)

Teraz o sensownosci kopniec z wyskoku... Celowosc tego jest znikoma ;) Jedyne plusy (mysle za nawet spore) widze w zwiekszeniu sily kopniecia oraz w odrzuceniu 'zakotwiczonej' pozycji walki. Hmmmm.. nie wiem jak to inaczej nazwac... cos takiego widze u ludzi z Karate, cos takiego mialem gdy Karate trenowalem.
Jesli juz o kopnieciach z wyskoku mowimy, to sa wyskoki i wyskoki. Dobrzy zawodnicy 'lataja' tuz nad ziemia, praktycznie na poslizgach, zli wyskakuja w gore... Kto walczyl tylko na kopniecia wie o co chodzi... ;)
Na wyskoki w gore nie ma czasu :))

pozdro
E2rd
  • 0

budo_max
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: rozbicia
Nasza sekcja organizowałą pokaz, przed pokazem podjolem sie 14 dachowek no i spoko, przymierzyłem, skoncentrowalem sie i wszystkie pieknie poszly, na pokazie rozwalalismy pokoalei od najmnieszego do tego ktory mial najwicej dachowek z okrzykiem kiai, nie bylo zbytnio czasu na skoncentrowanie sie, przyszla na mnie kolej uderzylem i okazalo sie ze jedna zostala, wzialem i rozwalilem ja na glowie 8) co innego mi zostało :P
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rozbicia
Masz racje Sylvio tylko ze ja slyszalem ze TKD-owcy celowali w tym wyskoku w konia (i wywalali go razem z jezdzcem) , oczywiscie czasmi w konia mogli nie trafic i jezdzcowi sie dostalo.
Tak na powaznie to robijanie jest czescia SW , tak jak ciecie mat to czesc jaido , lin walki nozem , a "zlamanie" byka rodeo.
To uzewnetrznienie sily , to dowod dla laika ,sprawdzian dla techniki, to podbudowanie wlasnej proznosci.
OD praktykow Chi z kung fu , przez TDK do moich ukochanych kyokushinow kazdy cos rozwala .TKD skacze , kyoku wali z piszczela po kijach do baseballa , kung -fu ...no oni tez cos tam rozbijaja.

Tak na koniec , pamietam jak gdzies okolo 1972 , jako adept Kyoku , razem z kumplem ukradlismy z pod remontowanego domu 40 ( pamietam) dachowek i w walizkach zanieslismy je do piwnicy , tam to poznych godzin nocnych napawalismy sie wlasna sila .
Nastepnego dnia ukradlismy nasteny rzad dachowek i rozbijalismy je na sniegu , kurcze poszukam mam z tego gdzies zdjecia.
Z goracym pozdrowienie dla "horse killers " -Seiken
  • 0

budo_jakub kuźniacki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: rozbicia
kiedys w naszej sekcji byl na treningu etap,ze szkolilismy sie na plastikowych deskach...lezka sie w oku kreci...
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: rozbicia
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

budo_ukasz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto świętej wieży ...

Napisano Ponad rok temu

Re: rozbicia
A Ci to ze sobą cały tartak chyba wzięli :)

Pozdrwóka.
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: rozbicia
Hehehe moze i tartak ale to było na MP we Wrocławiu na zdjeciach widac Sylwestra Sypienia. niestety 3 albo 2 miejsce zamało rozwalil desek :(
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: rozbicia
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: rozbicia
Biorąc pod uwagę, kiedy powstało TKD, zastanawiam się skąd oni wtedy wzięli rycerzy na koniach. Tak sobie poszperałem 3 minuty i macie tu linka, poczytajcie i zobaczycie jaka śmieszna była wasza dyskusja.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024