Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak trenować szybkość ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_mardras
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Jak trenować szybkość ?
O sile udrzeń już było chyba dużo. A co z szybkością kopnięć i uderzeń. I stąd moje pytanie: jak trenujecie szybkość kopnięć i uderzeń bo ja np.
- uderzanie lub kopanie w łapy
- uderzanie lub kopanie w powietrze (walka z cieniem), ale tu ostrożnie bo wiadomo, że można sobie coś uszkodzić, dlatego staram się nie kopać na maxa i nie prostując nogi np. przy kopnięciu Dollyo chagi (mawashi geri). bo kopiąc w powietrze takie mawashi i prostując nogę można sobie chyba w stawie kolanowym cosik zrobić :) .
- jeżeli chodzi o ręce to staram się wykonywać uderzenia z leciutkimi ciężarkami lewy prosty, prawy prosty, następnie to samo z hakami.
- Jeżeli chodzi o nogi to też wykonuję np. kopnięcia z lekkimi ciężarkami na nogach.

Jak wy ćwiczycie szybkość poszczególnych kopnięć czy uderzeń rękoma ?

MARDRAs
  • 0

budo_zagier
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 738 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Goettingen

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak trenować szybkość ?
Mardras:
odradzałbym Ci te obciązniki na nogi, pomyśl o swoich stawach skokowych i kolanowych w niedalekiej przyszłości będziesz strasznie na nie nażekał.
Zamiast ciężarków wykonuj normalnie(prostując nogę) dollyo i inne techniki chagi do końca, jeżeli będziesz się odpowiednio rozciągał i rozgrzewał przed treningiem i po to nic się nie powinno stać.
Pozdrawiam
  • 0

budo_mardras
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak trenować szybkość ?
Te ciężarki nie są jakies tam cieżkie. Prawie ich nie czuję na nogach. A jak je ściągnę i zaczynam kopać to sam nie widzę moich nóg :)


MARDRAs
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak trenować szybkość ?
jezeli chodzi o rece to ja robie w ciagu dnia kilka [ok 10] serii podciagniec, raz nachwytem raz podchwytem po 5 razy, staram sie kazde podciagniecie zrobic z luznego zwisu maksymalnie szybko i energicznie takim jakby zrywem [glowa prawie w sufit udezam :) ] do tego udezenia na worek.
  • 0

budo_zagier
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 738 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Goettingen

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak trenować szybkość ?
Moro:
Jak robisz to podciąganie to staraj się wykonywać ruch do góry energicznie/szybko, a w dół powoli napinając te mięśnie które akurat pracują - to taka wskazówka, chba że o tym wiedziałeś :wink:
  • 0

budo_mardras
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak trenować szybkość ?
Ale czy od tego podciągania wzrasta szybkość uderzeń rękoma ? :roll:

MARDRAs
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak trenować szybkość ?
Mardras- nie wiem czy to do tego :) ale mi sporo wzrosla predkosc.
  • 0

budo_mardras
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak trenować szybkość ?
Coś mi się nie wydaje, aby od podciągania się na drążku wzrastała prędkość i to jeszcze wykonując takie ruchy jak mówisz czyli do góry energicznie a przy opuszczaniu ciała wolno. Takie ruchy chyba się wykonuje kiedy ćwiczy się na masę w tym wypadku w głównej mierze bicepsów.


MARDRAs
  • 0

budo_masterl
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak trenować szybkość ?
Mi tam szybkosc idzie jak zarzucam kompletnie silownie nawet nie pompuje i robie z lekkimi ciezarkami walke z cieniem i bieg bokserski mozna tez w worek na szybkosc walic po minutce serie np 5-10 ciosow pare sekund wolniej i znowu pare ciosow na maksa szybko .Liczy sie tez technika im lepsza tym szybkosc powinno sie latwiej robic .Co do nog to odradzam ciezarki i kopanie w powietrze jak nie jestes zawodowcem .Po 20 roku zycia to da znac o sobie ze sie przeciazalo stawy .Wazne zeby tez wykonywac ciosy i kopniecia automatycznie nie myslac nad tym a szczegolnie nie probujac silno uderzyc tylko szybko miesnie musza byc rozluznione spiecie tylko chwilowe .
  • 0

budo_zagier
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 738 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Goettingen

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak trenować szybkość ?
Jeżeli chcecie mieć sprawne, szybkie, mocne nogi to polecam jeszcze bieganie(ok. 45min z początku od 3 do 4 razy, po ok. 2 miesiącach 5 rzy w tygodniu).
Podkreslam zadnie dla bardzo wytrwałych :twisted:
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak trenować szybkość ?

Coś mi się nie wydaje, aby od podciągania się na drążku wzrastała prędkość i to jeszcze wykonując takie ruchy jak mówisz czyli do góry energicznie a przy opuszczaniu ciała wolno. Takie ruchy chyba się wykonuje kiedy ćwiczy się na masę w tym wypadku w głównej mierze bicepsów.


MARDRAs


praktycznie nie wykonuje teraz innych cwiczen a szybkosc i ogolnie moc udezenia naprawde mi wzrosla.
  • 0

budo_mardras
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak trenować szybkość ?
Może podczas tego podciągania uderzyłeś się głową w sufit i teraz Ci się wydaje, że Twoje ruchy są szybsze ? :wink: :peace:


MARDRAs
  • 0

budo_carter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak trenować szybkość ?
A ja zupełnie z innej beczki .... poklon gdzie na Dolnymśląsku można trenować Muay Thai :?: Może we Wrocku coś jest?
Pozdrawiam !!! :)
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak trenować szybkość ?
bardzo dluzo robi praca skretowa poprawia szybkosc zwlaszcza praca skretowa z obciazeniem (rece wyprostowanei skrety 180 stopni)walka z cieniem z ciezarkami uniki zwody serje ciosow np 2 lewe 1prawy i lewy sierp ,a co do skretow to maksymalnie szybko ale dokladnie praca naworku tez poprawia szybkosc

___________
Marcin
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024