Skocz do zawartości


Zdjęcie

Relacja ze stażu Aiitaiso i Aikido Ińsko 2002


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Relacja ze stażu Aiitaiso i Aikido Ińsko 2002
Staż Aikitaiso trwał 5 dni (śr-nie), o dziwo w porównaniu do zeszłego roku, początek był bardzo luźny i spokojny, sporo pracowaliśmy nad podstawowymi formami: sai-otoshi, marsz cesarza, dokładnie nad 'długą formą', funakogi-undo, mało było rzeczy cięższego kalibru: kibadachi, ritsu-zen, marsz cesarza na palcach, ósemka, itp. Ćwiczeń było sporo i to bardzo różnorodnych. O dziwo na ten staż przyjechało też dużo (jak na nasze warunki i pomimo miłościwie panującego nam kryzysu ekonomicznego) osób, niekoniecznie związanych z aikido. To cieszy, bo moim zdaniem ten rodzaj 'gimnastyki'; jest naprawdę bardzo, bardzo interesujący i wartościowy. Słońca nie mieliśmy pod dostatkiem, w przeciwieństwie do humorów i uśmiechów. Naprawdę ciężko zrobiło się w weekend, gdzie postaliśmy trochę w naszych ulubionych 'nożnych' pozycjach, ale taiso ma sobie coś takiego, że pomimo całonocnej zabawy, po porannym treningu masz w sobie więcej energii, niż miałeś przed. Część uczestników narzekała jednak na jakość 'artystyczną' zajęć poza-taisowych, rzeczywiście pod tym względem było trochę gorzej, niż w zeszłym roku....czyżbyśmy zrobili się bardziej ponurzy? :(
W pon. 29.07 zaczęliśmy staż Aikido: 2 treningi dziennie, poranny na macie, popołudniowy zazwyczaj na dworzu, gdzie ćwiczyliśmy formy z bokkenem. Dla niektórych nie były to jedyne treningi, znalazła się również grupa entuzjastów bjj, która kulała się nieco na macie pomiędzy treningami, wzbogacając swoje doświadczenia. Oczywiście grupa ta nie mogła się równać entuzjastom (głównie z Warszawy) gry w 'barana', której to rozrywce oddawali się oni co wieczór. Osobiście nie dałem się jednak namówić na uczestnictwo. Z tego, co zdołałem zaobserwować, początkujący w tej grze (lub ktoś mający problemy z liczeniem), bardzo kiepsko czuł się następnego dnia na treningu.... :D
Co do 'zawodowej' części obozu, jak zwykle było bardzo interesująco: zarówno początkujący, jak i zaawansowani mogli wynieść dla siebie duużo z odbytych treningów. W porannych treningach poświęconych zazwyczaj 'aikitai' (czyli 'ręcznej' części aikido) poruszaliśmy bardzo różnorodne tematy, w części 'bokkenowej' pracowaliśmy głównie nad sposobami nauki 'nagashi' (1 interesująca długa forma, choć początkujący mieli niejaki problemy z jej nauczeniem) oraz jak zwykle nad absorbcją, zmianą oraz jak zwiększyć dynamikę pracy bokkena. Na zakończenie odbył się 1 egazmin na 1 kyu, całkiem fajny, aczkolwiek niektóre z prezentowanych technik budziły niejakie zdziwnienie :oops: , przypominając nieco brutalne formy starych szkół walki...Ogółem: było miło, sporo się nauczylismy, jak i opaliliśmy i popływaliśmy w czystych wodach jeziora Ińsko. A jeziorze, a raczej morzu wypitego piwa nie wypada już wspominać... :wink:
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu Aiitaiso i Aikido Ińsko 2002
Jon, nic nie wspomniałeœ o własnych doznaniach poza treningowych

Skromnisiu
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu Aiitaiso i Aikido Ińsko 2002
... moę więcej pikantnych szczegółów
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu Aiitaiso i Aikido Ińsko 2002

... moę więcej pikantnych szczegółów

pikantnych? :roll: o ile sobie przypominam poza ćwiczeniem zajmowałem się głównie spacerami z psami...wypicie 2 piw wieczorem/nocą nie jest chyba grzechem? :wink: :?:
  • 0

budo_emi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu Aiitaiso i Aikido Ińsko 2002
... i poza podrywaniem mojej przyjaciółki... :lol:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu Aiitaiso i Aikido Ińsko 2002

... i poza podrywaniem mojej przyjaciółki... :lol:


Emi, ty jestes po prostu zazdrosna! :wink:
  • 0

budo_emi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu Aiitaiso i Aikido Ińsko 2002
Och Szczepan gdzieżbym śmiała... Potrafie być zazdrosna tylko o mojego :paker: :) :D :) :D
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu Aiitaiso i Aikido Ińsko 2002

... i poza podrywaniem mojej przyjaciółki... :lol:

:idea: :roll:
przepraszam, ale ja tu jestem zupełnie anonimowo, może mowa o kimś innym? :?: :)
  • 0

budo_emi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu Aiitaiso i Aikido Ińsko 2002
:-) hihihi piesek Cię zdradził kolego :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu Aiitaiso i Aikido Ińsko 2002

Och Szczepan gdzieżbym śmiała... Potrafie być zazdrosna tylko o mojego :paker: :) :D :) :D


ale to nic nie szkodzi, zdrowa zazdrosc ludzka rzecz! Ja tez jestem zazdrosny jak panieny wokol spojrza choc na moment w strone innego przystojniaka niz ja 8)
  • 0

budo_emi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu Aiitaiso i Aikido Ińsko 2002

Och Szczepan gdzieżbym śmiała... Potrafie być zazdrosna tylko o mojego :paker: :) :D :) :D


ale to nic nie szkodzi, zdrowa zazdrosc ludzka rzecz! Ja tez jestem zazdrosny jak panieny wokol spojrza choc na moment w strone innego przystojniaka niz ja 8)


... ale wiesz Szczepan, że facet przyjaciółki rzecz święta :roll: :) :wink:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu Aiitaiso i Aikido Ińsko 2002

... ale wiesz Szczepan, że facet przyjaciółki rzecz święta :roll: :) :wink:


Generalnie to masz racje, zreszta wszyscy mnisi z Himalajow tak mowia....ale wiesz jak to w zyciu bywa, im cos bardziej swiete, tym bardziej pozadane Dołączona grafika w kazdym razie cieszy mnie ze nie jestes przyjaciolka mojej zony Dołączona grafika
  • 0

budo_emi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu Aiitaiso i Aikido Ińsko 2002


... ale wiesz Szczepan, że facet przyjaciółki rzecz święta :roll: :) :wink:


Generalnie to masz racje, zreszta wszyscy mnisi z Himalajow tak mowia....ale wiesz jak to w zyciu bywa, im cos bardziej swiete, tym bardziej pozadane Dołączona grafika w kazdym razie cieszy mnie ze nie jestes przyjaciolka mojej zony Dołączona grafika


przestraszony :shocked!: biedny zakompleksiony Szczepan :cry: :D :) :wink:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu Aiitaiso i Aikido Ińsko 2002

przestraszony :shocked!: biedny zakompleksiony Szczepan :cry: :D :) :wink:


Ze biedny Dołączona grafika to sie niby zgadza, ale dlaczego zakompleksiony Dołączona grafika
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu Aiitaiso i Aikido Ińsko 2002
Witaj Jon.
Milo mi tutaj Ciebie przywitac.
Mam pytanko bardziej zwiazane z tematem. Czy sensei Patrick Matoian uczestniczył w tych parterowych wygibasach po treningach?

donapiszyska
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu Aiitaiso i Aikido Ińsko 2002
[quote name="garry"]... Czy sensei Patrick Matoian uczestniczył w tych parterowych wygibasach po treningach?..."

Nie uczestniczył, to nasza własna inwencja...
Z innej beczki - stworzyłem nowy temat o "sposobie uczenia się Aikido" - miałem nadzieję, że się poleje trochę wirtualnej krwi :2gunfire: skoczek , a tu nic cisza...???
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu Aiitaiso i Aikido Ińsko 2002

... Czy sensei Patrick Matoian uczestniczył w tych parterowych wygibasach po treningach?..."

Nie uczestniczył, to nasza własna inwencja...
Z innej beczki - stworzyłem nowy temat o "sposobie uczenia się Aikido" - miałem nadzieję, że się poleje trochę wirtualnej krwi :2gunfire: skoczek , a tu nic cisza...???


heheheh nie latwo stac sie senseiem wirtualnym oj nie latwo...... :wink: ale nie upadaj na duchu, za nastepne 500 postow pojdzie ci na pewno lepiej!
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu Aiitaiso i Aikido Ińsko 2002

...heheheh nie latwo stac sie senseiem wirtualnym oj nie latwo...... :wink: ale nie upadaj na duchu, za nastepne 500 postow pojdzie ci na pewno lepiej!

wirtualnym senseiem to ja nie zostanę z braku czasu, nie mam kompa w domu :( i tylko czasami sobie w pracy forum przeglądam, a nawet jakbym miał komp uter w domu, to zamiast netować wolałbym ćwiczyć :lol: :paker: :balisong4:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu Aiitaiso i Aikido Ińsko 2002

wirtualnym senseiem to ja nie zostanę z braku czasu, nie mam kompa w domu :( i tylko czasami sobie w pracy forum przeglądam, a nawet jakbym miał komp uter w domu, to zamiast netować wolałbym ćwiczyć :lol: :paker: :balisong4:


aaaaaaaa......rozumiem :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024