Skocz do zawartości


Zdjęcie

numeracja lini cięcia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

budo_chris
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Braunschweig

Napisano Ponad rok temu

Re: numeracja lini cięcia

ja raczej staram sie powracac z tym samym chwytem jesli juz to robie. Obawiam sie przedluzenia czasu i zbytniego wystawienia na atak lub kontre ewetualnie tapowanie mojej reki gdy to bede robil.


Hi Dzikki,

ja bym sie nawet nie zastanawial - "co bedzie, gdy bede to robil", bo nigdy tego nie bedziesz robil...

Na takie pierdoly NIE MA czasu...

Ciao
Chris
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: numeracja lini cięcia
Mimo wszystko to mnie zastanawia ...
Wykonujac ciecie na krtan w reverse grip i gdy udaje mi sie to zmieniam ustawienie kciuka i uderzam w bok szyi albo w pod pache gdy przeciwnik obronil sie reka/ostrzem przed moim cieciem.

Czy po wykonaniu tego ciecia masz Chris jakas kombinacje do zejscia na nizsze partie ... zamiast np kolejnego wejscia w szyje to moze np w brzuch.

Pomijam fakt , ze gdy walcze dwoma nozami to juz problem ten znika. Drugi sluzy do tapowania ale wymiennie atakuja gora-dol.
  • 0

budo_chris
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Braunschweig

Napisano Ponad rok temu

Re: numeracja lini cięcia

Mimo wszystko to mnie zastanawia ...
Wykonujac ciecie na krtan w reverse grip i gdy udaje mi sie to zmieniam ustawienie kciuka i uderzam w bok szyi albo w pod pache gdy przeciwnik obronil sie reka/ostrzem przed moim cieciem.

Czy po wykonaniu tego ciecia masz Chris jakas kombinacje do zejscia na nizsze partie ... zamiast np kolejnego wejscia w szyje to moze np w brzuch.


Dzikki,

czym Ty se glowe zawracasz?
Przeciez to sa pierdoly.
Takie kombinacje mozes se wymyslac po trzy na minute.
Ale po kiego?
Pocwicz sparring i sam zauwazysz, ze to sa bzdury.

Ciao
Chris
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: numeracja lini cięcia
Chris bo ja te pierdoly na sparing przerzucilem ot co ...
Wychodzi na to , ze mozna to zrobic ale trzeba sie spieszyc bo jesli gosc jest lebski i zobaczy twoja zamiane chwytu to wjezdza w bron z reka.

Trzymam sie wiec jednak starych dobrych prostych technik ... no chyba , ze trafie na laika ;)
  • 0

budo_chris
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Braunschweig

Napisano Ponad rok temu

Re: numeracja lini cięcia

Chris bo ja te pierdoly na sparing przerzucilem ot co ...


Slucham?
Chyba mi sie polski kompletnie spierdolil, bo nie rozumiem...
Chcesz powiedziec, ze wykonujesz to co opisales w SPARRINGU? Przejezdzasz gosciowi po krtani, tak? I potem jeszcze raz - w powrotnej drodze, tak? Dzikki - uszczypnij sie... (bo ja na pewno nie snie - po trzech kawach)

Wychodzi na to , ze mozna to zrobic ale trzeba sie spieszyc bo jesli gosc jest lebski i zobaczy twoja zamiane chwytu to wjezdza w bron z reka.



Dzikki... z powyzszego zdania wynika, ze nigdy nie cwiczyles ani sekundy sparringu, a to co piszesz, to teoretyczne rozwazania. Zreszta - koncze te dyskusje, bo mi zaczyna byc klawiatury szkoda. Dlatego - pasuje, wysiadam.

Bye, bye
Chris
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: numeracja lini cięcia

Pocwicz sparring i sam zauwazysz, ze to sa bzdury.

Tak offtopic chris sparujesz w ochraniaczach? czego używasz do sparringu? alu, drewna, gumy czy noża?
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: numeracja lini cięcia
Chris jedno pytanie - jak rozumiem z twojego tonu to ty uzywasz ostrego noza na sparingach :?: Bo ja ni chuja nie rozumiem co sie czepiasz :?:
A i ja nie mowilem , ze dwa razy przejezdzam po krtani ... no chyba , ze moj POLSKI jest juz tak trudno odczytac.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: numeracja lini cięcia
Chris ja wiem , ze ty masz problem z tolerancja filipinczykow ... ale sprawdzalem swoje teksty wlasnie i ni cholery nie doszukalem sie tego co mi zarzuciles :(
Tylko ten tekst , ktory moze twojej slabej polszczyznie okazal sie niezrozumialy

Wykonujac ciecie na krtan w reverse grip i gdy udaje mi sie to zmieniam ustawienie kciuka i uderzam w bok szyi albo w pod pache gdy przeciwnik obronil sie reka/ostrzem przed moim cieciem.


  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: numeracja lini cięcia
JA tam kompletnie olewam reverse grip , nie lubie i juz ,za to kocham jak przeciwnik lubi go uzywac bo malym sadysta - skurwysynkiem jestem i przyjemnosc mi sprawia patrzenie na pojawiajace sie siniaki na jego rekach.Ciecia czy pchniecia odwrotne wykonuje paracujac nadgarstkiem ( abaniko , jest the best ) -, moze to nie po filipinsku , ale jest efektywne i niech ktos powie ze nie
  • 0

budo_chris
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Braunschweig

Napisano Ponad rok temu

Re: numeracja lini cięcia

Wykonujac ciecie na krtan w reverse grip i gdy udaje mi sie to zmieniam ustawienie kciuka i uderzam w bok szyi albo w pod pache gdy przeciwnik obronil sie reka/ostrzem przed moim cieciem.


Jeszcze raz, Dzikki...
Gdybys sparowal - nie napisal bys tego u gory...
I wiedzialbys - czemu.

Teraz juz na prawde koncze.
Ciao
Chris
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: numeracja lini cięcia
:( qrna Chris mi nie wierzy ... to sie da zrobic ... nie mowie , ze to nie jest kombinowanie jak chlop pod gorke ale da sie zrobic :(
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: numeracja lini cięcia
Jeszcze po przemysleniu napisze cos ...
Moze Chris tobie chodzilo o to , ze to nie jest efektywne jak zwykle ciecia i bardziej narazone ... z tym sie zgodze ale wciaz mam wrazenie , ze cwiczac roznego rodzaju opcje uzyskuje optymalny zakres ciosow jakich warto jest uzywac.
Kazdy ma chyba rozne mozliwosci nadgarstka (taki ogolnik ale to chodzi o sile, pracy w stawie itp ) i z tego co obserwowalem rozni ludzie stosuja rozne chwyty , atakuja nimi w roznych liniach by osiagnac jak najlepszy efekt.
  • 0

budo_chris
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Braunschweig

Napisano Ponad rok temu

Re: numeracja lini cięcia

Jeszcze po przemysleniu napisze cos ...
Moze Chris tobie chodzilo o to , ze to nie jest efektywne jak zwykle ciecia i bardziej narazone ... z tym sie zgodze ale wciaz mam wrazenie , ze cwiczac roznego rodzaju opcje uzyskuje optymalny zakres ciosow jakich warto jest uzywac.
Kazdy ma chyba rozne mozliwosci nadgarstka (taki ogolnik ale to chodzi o sile, pracy w stawie itp ) i z tego co obserwowalem rozni ludzie stosuja rozne chwyty , atakuja nimi w roznych liniach by osiagnac jak najlepszy efekt.


Hi Dzikki,

wiem, wiem... - mialem juz skonczyc...

No wiec - nie mam pojecia, jak Ty se sparujesz ale ja jezdem sportowcem - licza sie setne sekundy i na takie wymyslne duperele naprawde nie ma czasu.
Pik, pik - trup. Wiec - "zmiana uchwytu" podczas walki (w dystansie/sytuacji, ktore opisujesz) - to nie problem ktory przyszedlby mi do glowy. A gdyby mi juz przyszedl, to rozwiazalby sie sam - podczas sparringu.

Ciao
Chris
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: numeracja lini cięcia
A bo Chris doszlismy nareszcie do jasnosci .. jakiejs ale doszlismy.
Wiem , ze ujeciu praktycznym i ty tez to wiesz liczy sie to czy cios jest skuteczny. Amen. Na kombinacje nie ma czasu bo moga sie skonczyc fatal. I to tez Amen.

A po drugie Chris ... boh mi swiadkiem , ze na ulicy ze swieczka szukac goscia co sie na takie gadgety zmylkowe nie nabierze.
Juz mowilem tam kiedy , ze sparujac z gosciem , ktory sie na tym zna czlowiek walczy o punkty i obcina wiele rzeczy nieprzydatnych.
Jesli mnie zle zrozumiales to sie kajam i bregowiczam.
  • 0

budo_chris
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Braunschweig

Napisano Ponad rok temu

Re: numeracja lini cięcia

Jesli mnie zle zrozumiales to sie kajam i bregowiczam.


Hi Dzikki,

jesli Cie zle zrozumialem, to ja sie kajam...

A Bregovich bardzo dobra muzyke filmowa pisze - do "Krolowej Margot" np.

Ciao
Chris
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: numeracja lini cięcia
Do Krolowej Margot fakt muzyka byla b.dobra ... ale do Arizona Dream tez .. wiem wiem off topic bylo.
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: numeracja lini cięcia
dzikki, no Bog mi swiadkiem, probowalem to wczoraj po treningu zrobic ...
ale to bez sensu jest :(
nie odwazylbym sie tego sprobowac z nikim , kto mialby noz w rece ...
Wojtek
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: numeracja lini cięcia

dzikki, no Bog mi swiadkiem, probowalem to wczoraj po treningu zrobic ...
ale to bez sensu jest :(
nie odwazylbym sie tego sprobowac z nikim , kto mialby noz w rece ...
Wojtek

:?:
Zaraz znowu Chris powie , ze kombinuje ale sprobuj to zrobic tak ... stoisz przed gosciem ... ciecie na krtan w reverse i gdy juz to zrobisz zejscie nizej i kontunuujac ten ruch uderzenie pod reke (okolice zeber) ...
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: numeracja lini cięcia
Aha .. wazna jest szybkosc wykonania to co mowil Chris ... musi byc szybciej niz zwykle...
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: numeracja lini cięcia
Dzikki, boj sie Pana 8O ?
Po pierwsze, zeby ciac w reverse na gardlo, musze skrocic dystans, co przeszkodzi mojemu przeciwnikowi pochlastac mi reke ?
Po drugie, jesli tne rewersem, to rozumiem, ze tne od prawej do lewej ? I po tym cieciu mam KONTYNUJAC ruch wbic pod reke ??????????
moze chodzilo Ci o powracajaca reke ?
No tak czy tak, kontry na to sa tak proste, ze przydatnosc tego widze jedynie w filmach ...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024