Skocz do zawartości


Zdjęcie

pytanie do psiarzy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_wolf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

pytanie do psiarzy
jak dotrzec do psow z selekcji policyjnej? (szkolony ale... krzywe ucho itp.)

dzieki
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie do psiarzy

jak dotrzec do psow z selekcji policyjnej? (szkolony ale... krzywe ucho itp.)

dzieki

krzywe ucho to nie problem, na ogół odpadają psy tchórzliwe, nadmiernie agresywne i bojące się wystrzałów. I waqrtościowym psem dla cywilnego użytkownika jest ten ostatni. Najprościej mieć zaprzyjaźnionego policjanta.
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie do psiarzy
p. s. A najlepiej to wiąść szczeniaka, jak będzie miał jakieś 8 - 10 miesięcy znaleść szkołę która uczy w systemie stacjonarnym i jeździć z pieskiem dwa razy w tygodniu na jakieś trzy godzinki. Pies się nauczy wiele, człowiek (właściciel) równie dużo. A największą korzyścią jak się samemu szkoli psa (pod okiem profesjonalnego trenera) jest więź jaka się tworzy między psem a właścicielem w trakcie takiego szkolenia. Bo pies znacznie lepiej czyta mowę ciała i gest niż komendy słowne. I wyszkolenie przez kogoś to już nie jest to samo.
A co do szkolenia obronnego czyli tzw. w agresji - tak naprawde w ukierunkowaniu agresji - nie za szybko. Najmniej półtorarocznego, bo inaczej może się zrobić nerwus, tchórz lub wariat króry gryzie wszystko co żyje.
  • 0

budo_sad72
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie do psiarzy
ChŁOPIE TY POTRZEBUJESZ PSA CZY KOGOS KTO CIE OBRONI?sZKOLENIE JEST OK DLATEGO ZE TY DOWIESZ SIE DUZO O SWOIM PSIE ,NIE ROB Z NIEGO MASZYNKI DO WALKI BO OBROCI SIE TO PRZECIWKO TOBIE,JEZELI BEDZIESZ O NIEGO DBAŁ TO BEZ SZKOLENIA W EXTREMALNEJ SYTUACJI ON CI POMOZE ,ZAPEWNIAM ,MIAŁEM TAKIEGO KUDLATEGO GAMONIA
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie do psiarzy
Taaa ja tez mialem takiego kundelka... kiedys na osiedlu (jak mialem 14lat) gosc chcial mi wypalic "liscia" za cos tam .No i udało mu sie tyle , ze po chwili miał zęby mojego psa zatopione w jego łydce. Z tego co wiem to go zszywali :) . A co do szkolenia to jednak mysle ze to dobra rzecz , no bo jak np. kol. Wolf zechce powalczyc z kolegą na zarty , a taki kundelek to zobaczy i sie wczuje w obrone swojego pana :?
pozdrowienia
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie do psiarzy
Większość psów kończy pomyślnie kursy. Te, co nie kończą, są zwykle przygarniane przez przewodników lub innych policjantów. Cienko to widzę, żeby takiego psa załatwić. W Sułkowicach jest szkoła dla psów i ich przewodników, popytaj tam...
  • 0

budo_perun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Northampton, UK

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie do psiarzy
Ja mam takiego pieska.. bez szkolenia ale kawal skur.... Wabi sie.. SHOGUN :) Nie mam watpliwosci, ze mnie obroni :twisted:
Dołączona grafika

PERUN
  • 0

budo_wolf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie do psiarzy
dzieki wszystkim za rady,
Choong -tobie za wyrozumialosc i nie zakladanie ze jestem debilem z malym ptaszkiem za to z "maszyna" przy nodze;)
Perun- "sliczny piesek"

pozdrawiam
wolf
  • 0

budo_gt4
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie do psiarzy
Psy mają cholernie dobry instynkt. Szkolenie może ukierunkować w nich pewne genetyczne cechy, niemniej jednak większość psów (nie mam tu na myśli oczywiście jamniorów czy tam ratlerów zabójców, he, he...) sama reaguje na pewne zachowania automatycznie. A czy szkolenie spowoduje że gdy w obecności swego pupila będziesz chgciał sparować z kolesiem na żarty to pies nie zagryzie Twego kolesia? Ja raczej wolałbym sparing w obecności samych dwunożnych....
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie do psiarzy
ojejku jak mam wyszkolić swojego basseta aby nie zagryzł mi sparingpartnera !?! :) :)
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie do psiarzy
Gryź go 3 razy dziennie po 10 minut :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024