Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przepisy walki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Przepisy walki
Ostatnio wiele słysze o zmianie przepisow walki sportowej w TKD WTF , czy moze ktos wyjasnic o co dokładnie chodzi ?
pozdrowienia
  • 0

budo_madzia111
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 493 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Przepisy walki
njalepiej zorientowany na ten temat jest Gizmo, ktory teraz wyjechal i w najblizszym czasie nie udzieli Ci odpowiedzi. Z tego co sie zdazylam zorienotowac (tyle jest mi potrezbne jako zawodnikowi) kopniecia na glowe bede liczone jako 2 a nie jeden punkt. Za kazde liczenie do 8 , zawodnik dostaje dodatkowy punkt. Tak wie mocnym kopnieciem na glowe mozna maksymalnie otrzymac 3 punkt. Zmienia sie jeszcze system przyznawania kar...Karany polowa punktu ujemnego jest kazdy upadek i wyjscie za mate, to mi sie za bardzo nie podoba...
Oprocz tego ma byc chyba wieksze pole walki, ale tego nie jestem pewna:-)
Pozdrawiam
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Przepisy walki
kary za upadek i wyjscie za mate to moim zdaniem dobre pomysly, powinni jeszcze wprowadzic kary za odwracanie sie plecami.
  • 0

budo_madzia111
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 493 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Przepisy walki
No raczej nikt normalny nie odwraca soie plecami do przeciwnika, bo chyba wie czym to grozi....nie jest przyjemnie zarobic "zatykajace" kopniecie w plecki albo w tyl glowy....wiec za to kar nie trzeba, bo same doznanie kopniecia w tyl jest kara... :) :) :)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Przepisy walki
nie bede sie klucil bo na pewno wiesz lepiej, ale wydaje mi sie w walkach WTF ustawianie sie plecami jest nagminne, a przynjamniej taka bardzo doslowna boczna pozycja walki... i slyszalem taka opinie rowniez od przedstawiciela innego stylu.
  • 0

budo_madzia111
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 493 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Przepisy walki
boczna pozycja walki...mi sie wydaje ze tak wszyscy walcza....prawie zawsz sie ustawiamy bokiem, ale to chyba normalne...a co do ustawiania sie plecami mozesz miec racje..ja nie zauwazylam... pozdrawiam :)
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Przepisy walki
A co myslicie o zakazie kopaniu w "plecy" w ITF , mi sie wydaje ze to bynajmniej dziwne 8O .Jak sie kopie w przeciwnika ,od strony jego nogi wykrocznej , to od razu jest zle bo to są plecy :? .Przeciez niekoniecznie , spokojnie od tej strony mozna kopac jeszcze po zebrach.
pozdrowienia
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Przepisy walki
no tak, ale jezeli ty kopiesz a on sie odwraca to on dostanie 'czuja'
  • 0

budo_kiri-ania
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Przepisy walki
Ja jeżdże na zawody i pare przepisów znam :)
Odwracanie się plecami jest w ITF zakazane.
Tak samo jak wiele innych rzeczy, np. zamocne kopnięcie w ataku.
Na mistrzostwach Polski widziałam jak chłopaka zdyskfalikowali za to, że za mocno gościa kopnoł :P Troche bez sensu bo ostayecznie dalej nie przeszedł ani jeden (stracił przytomność i nie pozwolili mu już walczyc) ani drugi (zdyskfalifikowany). Na zawodach nie można kopać poniżej pasa w tył głowy i w plecy. Nie można atakować sierpami, tylko ciosy proste. Itp itd..............................................
:) :lol: :) :P :) :D :) 8) :) :-) :) :wink: hehe
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Przepisy walki
siepry i haki sa dozwolone
  • 0

budo_ukasz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto świętej wieży ...

Napisano Ponad rok temu

Re: Przepisy walki
Z tymi sierpami i hakami to jest troche inaczej. W przepisach walki sportowej ITF techniki ręczne nie są jasno sprecyzowane - nie pisze jakich konkretnie technik można używać. Pisze jedynie ża musi to być odpowiednia powierzchnia uderzeniowa - ap joomuk lub dung joomuk. Niemniej jednak każdy sędzia wie że można stosować tylko uderzenia proste i dung joomuk, a sierpy i haki są niedozwolone (o czym można się przekonać obserwując zawody). Coś mi się o uszy obiło kiedyś o poprawkach wprowadzanych do regulaminu walki sportowej, żeby nie było w nim takich niedociągnięć, które można sobie różnie tłumaczyć.
A jak jusz jesteśmy przy tym temacie, to jak zapewne wiecie za zblokowanie ataku też są punkty (a konkretnie 1), przy czym musi to być taki techniczny blok (odpowiedni dystans, siła, powierzchnia blokująca itp). Czy spotkaliście się z przypadkiem gdy ktoś blokuje np. jirugi na zawodach ? Jako blok można chyba uznać takie zbicie yop chagi ręką, co ostatnio często widuje się na zawodach. Tylko że niektórzy sędziowie zapewne gdyby nawet zobaczyli jak ktoś idealnie (tak książkowo :) ) technicznie blokuje np. atak jirugi stając w pozycjii np. gunnun sogi z blokiem an palmok makgi to by pomyśleli że idiota jakiś i punktu by nie dostał (a może nawet dostałby za to jakiś minus punkt :) ).

Pozdrówka.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Przepisy walki
to ze mozna stosowac haki i sierpy powiedzial mi wolek, on jest sedzia.
  • 0

budo_ukasz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto świętej wieży ...

Napisano Ponad rok temu

Re: Przepisy walki
Znaczysie ja też jestem sędzią (ale będzie wstyd jak popisałem głupoty :) ), oczywiście nie takiej klasy jak Wołek, ale zwykłym szarym sędzią klasy D mogącym sędziować zawody strefowe. Jeśli z tymi sierpami się myliłem, to moim wytłumaczeniem jest że kurs sędziowski był baaaaaardzo dawno :) .
Widziałeś kiedyś Moro na np. Mistrzostwach Polski lub innym turnieju aby ktoś walił sierpy i nie dostawał za to co najmniej ostrzeżenia ?

Pozdrówka.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Przepisy walki
podobno jest tak ze zaliczaja ci trafienie hakiem/sierpem jezeli zrobisz to dokladnie, technicznie, jezeli walniesz cepa na odlew to ...wiadomo. z tego co mowil wolek, jemu zaliczyli.
  • 0

budo_ukasz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto świętej wieży ...

Napisano Ponad rok temu

Re: Przepisy walki
Być może. Ja jak mówie nie jestem pewny tego co napisłem, ale tak mi sie zdawało.

Pozdrówka.
  • 0

budo_kiri-ania
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Przepisy walki
Bzdury towarzyszu gadacie (to do moro :) )
Widziałam już troche zawodów i zakażdym razem gdy ktoś walnął sierpa dostawał ostrzeżenie :P
No chyba, że u was w Gdańsku jest jakoś inaczej :)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Przepisy walki
hej, ja sobie tego nie wymyslilem :!:
  • 0

budo_ukasz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto świętej wieży ...

Napisano Ponad rok temu

Re: Przepisy walki
Zaczerpnąłem trochę języka i wynika z tego że mam rację co do tych przepisów. Teoretycznie wg regulaminu nie ma zakazanych sierpów, ale praktycznie ich nie wolno stosować. Tak samo jest w testach siły - nigdzie nie pisze że trzeba uderzać bandae jirugi (pisze tylko że musi być powierzchnia ap joomuk), jednak wszyscy tak uderzają. Coś tam jednak we łbie zostało po tym kursie, mam nadzieje że same mądrości :) .
Kiri-Ania, ja też nigdy nie widziałem żeby komuś sierp uszedł na sucho (chyba że sędzia nie zauważył :wink: )

Pozdrówka.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Przepisy walki
ok- peace man!
najlepiej by bylo gdyby wolek sie wypowiedzial... [death- masz z nim jakis kontakt?]
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Przepisy walki
postaram sie skontaktowac , ale sadze , dopiero mozesz oczekiwac wiadomosci pod koniec sierpnia :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024