Skocz do zawartości


Zdjęcie

top ten


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: top ten
Ame Agaru to nuda... :(
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: top ten
no jasne.. ma byc szybko, i w morde i nozem...

E tam.. wole taka poetyke.. niz wszystkie filmy Stefka i innych kopiecych aktorow...

Aiki
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: top ten
Ame Agaru to nuda nie dlatego ze nie ma szybko i w morde nozem, tylko dlatego ze nuda. :)

Tak powaznie to nie widze w nim wiele poetyki, a raczej japonskiego pitolenia. Mozna to porownac (jak wiekszosc takich filmow japonskich) do Dnia Niepodleglosci (Independenc Day) - jest tak samo pompatyczny i nieprawdziwy...
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: top ten

Ame Agaru to nuda nie dlatego ze nie ma szybko i w morde nozem, tylko dlatego ze nuda. :)

Tak powaznie to nie widze w nim wiele poetyki, a raczej japonskiego pitolenia. Mozna to porownac (jak wiekszosc takich filmow japonskich) do Dnia Niepodleglosci (Independenc Day) - jest tak samo pompatyczny i nieprawdziwy...


Myślisz, że w Japonii w czasach Sengoku Jidai nie było roninów? Nie mieli żon? NIe umieli dobrze władać mieczami? A może nieprawdziwe jest że książęta zatrudniali nauczycieli kenjutsu?
A, już wiem! Pewnie w Japonii nigdy nie pada deszcz (tytułowe "ame")
Silvio
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: top ten
Tak wlasnie mysle :)

Ale ty powieszchownie patrzysz na swiat stary... :?
  • 0

budo_mahakala
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: top ten
skoro już jestesmy w temacie aikido to polecam znacznie bliższy film każdemu z nas "Ikyo". To film sensei Andre Cognarda, myślę że każdy aikidoka powinien go zobaczyć bez względu na to jakiej szkoły jest adeptem. Polecam!!!
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: top ten
To może zamiast oglądania filmu wybieżcie się na staż z sensei Tamura w Warszawie.Ikyo będzie na żywo.
  • 0

budo_mahakala
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: top ten
Soma
Rozmawiamy teraz o filmach, więc....
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: top ten
Niestety nie widziałem tego filmu - a szkoda :(

Ale Szczepan kiedys mówił, że ten film jest beznadziejny.
Mozesz coś wiecej napisać o nim.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: top ten

To może zamiast oglądania filmu wybieżcie się na staż z sensei Tamura w Warszawie.Ikyo będzie na żywo.


A dlaczego waćpan nie dał info o tym stazu w dziale poświęconym stażom. :)
Prosze o szczegły na priva.
  • 0

budo_mahakala
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: top ten
Pisanie o tym filmie że jest beznadziejny nasuwa mi jedną odpowiedź, oglądający wogóle nie zrozumiał sensu filmu, lub oczekiwał od tegoż filmu czegoś w stylu "Obroń się sam" Jacka Wysockiego :)
Ten film ma inny wymiar i jesli ktoś mysli że film ten jest o nauce techniki ikyo to jest w błędzie. To raczej wyrażenie filozofii prezentowanej przez Andre Cognarda za pomocą aikido. To rodzaj Stażu EFE na pustyni. Film ten jest dla mnie typowym (jesli tak to mozna ująć) dla sensei Andre Cognarda i jego filozofii. Coś co komuś się nie spodobało nie może odrazu uważać że jest to beznadziejne, bo zarówno film jak i książki Cognarda nie należą do łatwych w odbiorze ale zawierają niemały potencjał filozoficzny i myślę że można się wiele nauczyć.
  • 0

budo_grey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: top ten
Ukryty/Przyczajony
W zestawieniu do Kurosawa rzeczywiście nie pasuje, ale jesli dałączyć standarty kung fu... Dla mnie Ukryty/Przyczajony to poezja, czysta, niemal ściekająca z ekranu. A oprawa kung fu to sprawa drugorzędna. Pod względem estetycznym U/P jest u mnie na pierwszym miejscu. Za to brak w nim zupełnie głębi. Ale to też jest element gatunku, do którego się wpisuje "kung fu made in hong kong"

Ikkyo
To dopiero nuuuda (dla mnie!). Ale estetyka bardzo ciekawa. Spotkanie trzech kultur, europejska, dalekowschodnia i północnoafrykańska. Po tym filmie zdałem sobie sprawę jak bardzo mnie razi, gdy Europejczyk jest bardziej azjatycki, niż Azjaci.

Geje
Ja chyba jestem trochę anty, ale w sferze emocjonalnej. W sferze rozumowej - geje powninni mieć równe szanse w okazywaniu swych preferencji. 5%, 20%, czy 80% - ludzie są tacy sami. Jaki jest próg procentowy, po którym już przysługuje równouprawnienie?

Co do "Gohatto" uważam że to przekręt, że przedstawiono samurajów jako bandę gejów.

Nawet jeśli masz rację, że tak nie było (ja się nie znam), to tego typu zabiegi korzystaja z licentia poetica. Autor ma do tego prawo.

Pozdrawiam
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: top ten
Jesli film ikkyo jest tak samo dzielem arcy jak ksiazka"...wezel na pasie", to ja dziekuje.

Tak pewnie jest to tak trudna w zrozumieniu sztuka, ze jej nie rozumiem :)
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: top ten

Film ten jest dla mnie typowym (jesli tak to mozna ująć) dla sensei Andre Cognarda i jego filozofii. .



Akurat AC nie wspominał tego filmu zbyt dobrze, z różnych względów. Zresztš to chyba nie jego dzieło do końca.

film jak i książki Cognarda nie należą do łatwych w odbiorze ale zawierają niemały potencjał filozoficzny i myślę że można się wiele nauczyć


To prawda , bułka z masłem to to nie jest. Ale na szczęœcie, dla tych co wolš coœ łatwo strawnego we wszystkich sklepikach i straganach leżš sterty podręczników ukazujšcych sekrety aikido, samouczki, z których można nauczyć się wszystkiego.
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: top ten

Soma
Rozmawiamy teraz o filmach, więc....

Jeśli chodzi o filmy to: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Można zobaczyć uchideshi O'sensei w akcji
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: top ten

To może zamiast oglądania filmu wybieżcie się na staż z sensei Tamura w Warszawie.Ikyo będzie na żywo.


A dlaczego waćpan nie dał info o tym stazu w dziale poświęconym stażom. :)
Prosze o szczegły na priva.

Ja nie organizuję tego stażu z sensei Tamura i jeszcze nie znam szczegółów .Jeśli będę miał szczegółowe informacje to dam znać albo trzeba będzie ich szukać na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: top ten
BTW Garry... o co chodzilo tej malej w Ukryty/Przyczajony? gdyby mogal to by wszystkich wymordowala.. nie mam pretensji do filmu.. ale czego ona chciala? problemy wieku dorastania?

Aiki
  • 0

budo_hachi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:StargardCity

Napisano Ponad rok temu

Re: top ten
Ja tam lubie przygody "Pszczolki Maji" dupa
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024