Skocz do zawartości


Zdjęcie

do PiteraM i innych specjalistow


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

do PiteraM i innych specjalistow
przeczytalem na Twojej stronie ze azjatyckei podrobki nozy skladaja sie po nacisku kilku kilo na ostrze. moje pytanie jest czy to nie wystarcza? gdzie jest mozliwe nacisk 50 kilo na ostrze?!
z racji aktualnegop miejsca zmaieszkania widze sporo takich nozy wygladaja ladnie, kroja dobrze i dobrze je sie trzyma za to ich cena jest conajmniej 10-krotnie nizsza. czy te zalety nozy o ktorych mowisz to sa na peno zalety mozliwe do wykorzystania w swiecie realnym tzn taki gdzie nikt nie wiesza 50 kilo na ostrzu zeby zobaczyc czy sie zlozy?
pozdrowionka
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: do PiteraM i innych specjalistow
Blokada musi być MOCNA jeśli cenisz palce. Wystarczy, że przypadkowo oprzesz się o nóż (zdarza się) lub np. uderzysz grzbietem noża w jakąś gałąź podczas pracy w lesie czy np. walniesz o framugę drzwi jak się chcesz szybko odwrócić. Takie uderzenie jest lekkie tylko z pozoru. Jeżeli przy obrocie uderzysz końcówką ostrza (grzbietem) z siłą np. 5kg, to przyjmując, ze ostrze ma 10cm od ostrza do osi a odległość oś-linerlock to około 1cm daje to nacisk na blokadę 50kg. A jak uderzysz z siłą 20 kg, to na punkt styku ostrze/linerlock przykładasz siłę 200kg! Czysta fizyka... A jeżeli dopuszczasz myśl o samoobronie przy użyciu noża, to wiedz, że przy średnio silnym pchnięciu, jeżeli trafisz np. na twardy pas a rekę będziesz miał pochyloną minimalnie w kierunku grzbietu noża, to siła działająca na ostrze w kierunku składania z pewnością przekroczy 40-50 kg! Jest prosty test na blokadę. Uderz silnie grzbietem otwartego ostrza w dłoń (trzymając nóż dwoma palcami za sam koniec rękojeści). Jak ma dobrą blokadę to nawet nie drgnie. Jak słabą... to się złoży. Można tez walnąć w stół na którym rozłożony jest ręcznik. Chiński złom no-name złoży się sam... a poważnym nożem gwoździe można tak wbijać :)

Jeżeli nóż służy TYLKO do krojenia cytrynki do herbaty, to blokada w ogóle jest zbędna i kup sobie Victorinox'a.

Jeżeli zaś planujesz poważnie używać swój nóż... to zainwestuj w porządną blokadę. Zrób sobie dobrze i nie kupuj shitu. Zacznij od CRKT lub Timberline. Z czasem przejdziesz pewnie dalej w kierunku Benchmade'a czy Emerson'a, ale to już inna historia...
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: do PiteraM i innych specjalistow
dzieki za info
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: do PiteraM i innych specjalistow

Jeżeli nóż służy TYLKO do krojenia cytrynki do herbaty, to blokada w ogóle jest zbędna i kup sobie Victorinox'a.

Ja posiadam Victorinoxa z blokada.Takie tey produkuja :D
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: do PiteraM i innych specjalistow
jasne, że produkują. Ale jak ktoś szuka małego nożyka do spokojnych zadań, to nie ma nic lepszego niż mały SAK (Swiss Army Knife). A najlepsze z nich to moim zdaniem Victorinox'y. Wengery sa też wspaniałe, ale ja wybrałem Victorinoxa.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: do PiteraM i innych specjalistow
Piter nie wiesz czy Spyderco jeszcze robi "Mouse" , to byl moj ulubiony ,aluch , ale sie gdzies zawieruszyl
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: do PiteraM i innych specjalistow
Niestety już nie :( jak chciałem go kupić to było już po herbacie i musiałem zadowolić się Navigatorem, który wszedł niejako na zastępstwo Mouse'a. Ale szykują się nowe Wegnery w ofercie Spyderco, np. Ocelot (coś a'la Wegner Hunter ale mniejszy, lżejszy i z compresion lockiem). Kiedy? Jeszcze nie wiadomo... poszukam jutro fotki jak chcesz bo akurat nie mam na tym kompie.
A z resztą może gdzieś jeszcze Mouse'a znajdziesz... na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] zawsze były.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: do PiteraM i innych specjalistow
Dzieki za adres juz wyslalem maila ,stary Wegner to jeden z moich ulubionych nozy , taki ktorego nigdy nie sprzedam , jak masz gdzies zdjecia nowosci , to chetnie zobacze
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: do PiteraM i innych specjalistow
ta.... a ja byłem chyba :drinking: i swojego sprzedałem.... a teraz płaczę :(

A oto ocelocik:

Dołączona grafika
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: do PiteraM i innych specjalistow
Ocelot cala geba...niewielki, drapiezny i o pieknej masci.......Piter...napisz moze cos wiecej....wymiary, materialy....cena...
spuud
pozdrawia
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: do PiteraM i innych specjalistow
Piter !.....jak bedziesz nastepnym raze "ostro" pil do daj mi znac....moze zrobimy jakis interes.. :)
spuud
pozdrawia
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: do PiteraM i innych specjalistow
sluchajcie nie smiejcie sie ze mnie jak walnalem jakos kuche 8)
ale jak patrze na ten noz to wydaje mi sie ze moze on slyzyc jedynie do ciec z gor lub z boku katowo (mysle w walce)
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: do PiteraM i innych specjalistow

jak patrze na ten noz to wydaje mi sie ze moze on slyzyc jedynie do ciec z gor lub z boku katowo (mysle w walce)


Bo to nie jest nóż do walki. To po prostu ogólno użytkowy Spyderco projektowany głównie na nóż myśliwsko - biwakowy. I tam spisuje się znakomicie. Tim Wegner to myśliwy z Alaski a nie fighter z Texasu :)
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: do PiteraM i innych specjalistow

....wymiary, materialy....cena...


tego dokładnie nie wie nikt. Ale spekulacje są takie:
- ostrze 3,00 do 3,20 cala
- stal VG10
- jeden liners ze stali 410 stainless
- okładziny G10 (gładki) i zytel (w "łapki") bo chcą zrobić dwie wersje
- cena..... tego nie wie nikt. Ale zapewne circa $70 za zytel i ze stówkę za G10 to trzaśnie.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: do PiteraM i innych specjalistow

....wymiary, materialy....cena...


tego dokładnie nie wie nikt. Ale spekulacje są takie:
- ostrze 3,25 cala
- stal VG10
- jeden liners ze stali 410 stainless
- okładziny G10 (gładki) i zytel (w "łapki") bo chcą zrobić dwie wersje
- cena..... tego nie wie nikt. Ale zapewne circa $70 za zytel i ze stówkę za G10 to trzaśnie.

PS. prototyp zrobiony przez samego Tim'a Wegnera poszedł bez mydła za $350 :)
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: do PiteraM i innych specjalistow
Powiem szczerze ze chyba jednak wole starszego ...
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: do PiteraM i innych specjalistow
wszystkie nożyki Tim'a mają coś w sobie... od Mause'a do dużego Wegnera. Ocelocik będzie leciutki... i to chyba jego spora zaleta. Nie mówię, że duży Wegner jest ciężki, ale ten będzie ważył połowę tego co duży, klasyczny model.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024