Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy doświadczenie w aikido pomaga w treningu BJJ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Czy doświadczenie w aikido pomaga w treningu BJJ?
Bardzo wielu aikidoków zmieniło 'front' porzucając aikido dla BJJ. Jak z perspektywy czasu na to patrzycie?
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy doświadczenie w aikido pomaga w treningu BJJ?
Pytalem o to kiedys KM , ale nie pamietam co odpowiedzial , wiec czekamy , Fiodor ?
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy doświadczenie w aikido pomaga w treningu BJJ?
Trochę pomaga, kołyski się przydały, ogólne czucie partnera i "wspólpraca" wymiana technik jak w kaeshi waza (kontrtechniki na wyższym poziomie) wyczucie siły przejście do innej techniki.
Karol twierdzi że aikidocy lepiej "czują" bjj od innych styli.
Ja nie mam problemu z przyswajaniem technik i nie wiem czy to efekt długiego stażu w ma czy aikido.
  • 0

budo_mangha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy doświadczenie w aikido pomaga w treningu BJJ?
Na pewno pomaga. Ale wydaje mi się, że są sporty, które jeszcze bardziej pomogą przyswoić BJJ - zapasy czy judo.
Z innej beczki - czy warto tracić czas na aikido, jeśli od razu można uczyć się skutecznego stylu, np. bjj?
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy doświadczenie w aikido pomaga w treningu BJJ?

Bardzo wielu aikidoków zmieniło 'front' porzucając aikido dla BJJ. Jak z perspektywy czasu na to patrzycie?


Mnie doswiadczenie w Aikido nie za bardzo pomoglo w BJJ. Przegrywalem wszystkie walki bez mydła. Ale potem bylo coraz lepiej.

Mangha: moze tego nie zrozumiesz, ale cała masa ludzi w Polsce trenuje Aikido i widzi w tym sens. Moze niekoniecznie trenują, żeby się potem napierdalać, ale po prostu lubią to. Zaakceptuj ich.
Silvio
  • 0

budo_radziawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chełm/Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy doświadczenie w aikido pomaga w treningu BJJ?
Mi też jakoś nie szczgólnie pomogło ćwiczenie aikido. Chiciaż z drugiej strony pady się przydały, no i może jeszcze ta skłonność do studiowania technik. Jak tak patrzę gdy ktoś pokazuje technikę to wiem na co zwrócić uwagę, co zapamiętać. Jednak w konfrontacji typu bjj jeszcze mi aikido nie pomogło.
  • 0

budo_dudu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krolewskie Miasto Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy doświadczenie w aikido pomaga w treningu BJJ?
Uwazam, ze trenowanie kazdej sztuki, (sportu) walki pomaga w pozniejszym przyswajaniu technik BJJ. Osoba ktora cos wczesniej cwiczyla duzo szybciej przyswaja techniki i robi znacznie wiekszy postep. Wystarczy poobserwowac dwie osoby, ktore zaczynaja w tym szamym czasie cwiczyc i jedna oczywiscie posiada staz w SzW a druga nie.
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy doświadczenie w aikido pomaga w treningu BJJ?

Jednak w konfrontacji typu bjj jeszcze mi aikido nie pomogło.

Hehe, Radziwa, no szkoda żeby pomogło :)
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy doświadczenie w aikido pomaga w treningu BJJ?
Uwazam, ze trenowanie kazdej sztuki, (sportu) walki pomaga w pozniejszym przyswajaniu technik BJJ. Osoba ktora cos wczesniej cwiczyla duzo szybciej przyswaja techniki i robi znacznie wiekszy postep. Wystarczy poobserwowac dwie osoby, ktore zaczynaja w tym szamym czasie cwiczyc i jedna oczywiscie posiada staz w SzW a druga nie.

Zgadzam się. W Aikido ( którego co prawda nigdy nie ćwiczyłem ) jest bardzo dobra koordynacja ruchu. Pewne dzwignie, znajomośc w ogóle mechaniki ruchu na pewno pomoże a nie zaszkodzi. Wada jest natomiast brak sparingów w Aikido., chociaż takie były założenia O Sensei.
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy doświadczenie w aikido pomaga w treningu BJJ?
W końcu to Ueshiby słowa: Aikido to w 90% atemi...
A potem cos sie komus pop...iło...
  • 0

budo_pisklak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy doświadczenie w aikido pomaga w treningu BJJ?
Jestem chyba jednym z dość dużej grupu BJJ post-Aikido.
W czym mi Aikido pomoglo:
- mechanika stawów (głównie przeciwników :) )
- kontrola (bardzo uwazam zeby nie bylo "pustych" momentow)
- latwosc przyswajania (techniki Aikido sa bardziej skomplikowane, wiec przyzwyczailem sie do zapamietywania roznych sekwencji)
po za tym:
- kontrola rownowagi przeciwnika (przynajmniej teoretycznie :) )
- pady
- techniki , które czasami wychodzą (przynajmniej na początkujących BJJ):
1) Irimi nage 2) Kotegayashi 3) coś pomiedzy Kokiucho a Kokiu Nage
- gietkosc stawow (po tysiącach razy robienia za Uke, trzeba nieco dalej pociągnąć na mnie dzwignię skrętowe na łokieć żebym sie poddał, przeciwnik czasami myśli że coś spieprzył i odpuszcza)
-

W czym mi przeszkodzilo
- zla pozycja w stojce, zla pozycja w stojce, zla pozycja w stojce
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy doświadczenie w aikido pomaga w treningu BJJ?

mechaniki ruchu na pewno pomoże a nie zaszkodzi. Wada jest natomiast brak sparingów w Aikido., chociaż takie były założenia O Sensei.


No wlasnie O'Sensei postulowal zeby NIE BYLO sparringow w aikido i dlatego obecnie wielu twardoglowych zle patrzy na zawody jakie sa w Tomiki Aikido czy w Ki Aikido.
Jak slysze ze "O'Sensei byl przeciwny zawodom" to mowie - ludzie to byla filozofia O'Sensei, robcie swoje.
Silvio
  • 0

budo_mangha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy doświadczenie w aikido pomaga w treningu BJJ?

Mnie doswiadczenie w Aikido nie za bardzo pomoglo w BJJ. Przegrywalem wszystkie walki bez mydła. Ale potem bylo coraz lepiej.

Mangha: moze tego nie zrozumiesz, ale cała masa ludzi w Polsce trenuje Aikido i widzi w tym sens. Moze niekoniecznie trenują, żeby się potem napierdalać, ale po prostu lubią to. Zaakceptuj ich.
Silvio


Zaakceptawałam. Jeśli w przypadku tej grupy aikidoków było, jak mówisz, to jakie były powody przejścia na BJJ?
  • 0

budo_yamabushi fighter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy doświadczenie w aikido pomaga w treningu BJJ?

czy warto tracić czas na aikido, jeśli od razu można uczyć się skutecznego stylu, np. bjj?


Tak bardzo denerwują mnie takie głupie komentarze.
Ale nie będę się nad tym rozwodził, ponieważ nie warto sił marnować.


A co do tego czy aikido pomaga, to oczywiście że tak. Praca bioder z AIKIDO bardzo się przydaje, ja osobiście zmodyfikowałem kilka technik AIKIDO tak , bay wychodziły w parterze i nawet dla doświadczonych zawodników są one dużym zaskoczeniem.
Nie zapominajmy że Bjj to głownie parter, ale przeciwnika trzeba najpierw tam sprowadzić, a tu już dobre aikido wydaje się na miejscu.

Pozdrawiam
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy doświadczenie w aikido pomaga w treningu BJJ?

Zaakceptawałam. Jeśli w przypadku tej grupy aikidoków było, jak mówisz, to jakie były powody przejścia na BJJ?


Trudno mi odpowiadac za innych, bo nie pytalem, ale powiem za siebie.
Tyle słyszałem o BJJ, ze jest takie skuteczne i niesamowite, ale nikt z moich znajomych nie trenował tego. Dlatego powiedziałem: "ktoś musi iść i to sprawdzić". Poszedłem... i zakochałem się w BJJ. Lubie trenować Aikido ale lubie też trenować BJJ. To jest absolutnie niesamowite widzieć swoje postępy, mierzone skutecznością w sparringach.
no co tu dodac?
Silvio
  • 0

budo_radziawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chełm/Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy doświadczenie w aikido pomaga w treningu BJJ?

Zaakceptawałam. Jeśli w przypadku tej grupy aikidoków było, jak mówisz, to jakie były powody przejścia na BJJ?


Ja zacząłem cwiczyć bjj bo nie było aikido, a coś trzebabyło cwiczyć. Wcześniej dużo na ten temat czytałem w internecie. Potem pierwsze treningi. Ręce mi się trzęsły po sparingach, taki to był dla mnie wysiłek. Już prawie zwątpiłem, bo myślałem, że do tego trzeba mieć dużo siły. Ale posparowałem z trenerem i zobaczyłem o co w tym bjj chodzi. Liczy się technika. A ja zawszcze chciałem umieć pokonać większego przeciwnika. Cieszę się, że mogę ćwiczyć system który na to pozwala.
Ale aikido też lubię ćwiczyć, chociaż nie mam już na to zbyt wiele czasu.
  • 0

budo_marta-ika
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 501 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy doświadczenie w aikido pomaga w treningu BJJ?
mangha mam pytanie Czy ty kiedykolwiek cwiczylas aikido ? jezeli tak to przez ile i jaki osognelas stopien ?pytam bo pragne zrozumiec twoja opinie na temat tej MA
  • 0

budo_mangha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy doświadczenie w aikido pomaga w treningu BJJ?
Marta Ika: Jak bardzo łatwo się domyśleć, że nie ćwiczyłam aikido i na razie nie mam takiego zamiaru. BTW - jeśli będziesz miała do mnie jeszcze jakiś pytania nie dotyczące bezpośrednio tematu, to bardzo proszę, abyś zadawała mi je na privie.


Silvio: Mniej więcej z tego samego powodu poszłam na BJJ i mam tu podobne odczucia.


Yamabushi: Nie wiem, czemu bardzo się zdenerwowałeś. Zadałam pytanie powiązane z tematem - nie chcesz, to nie odpowiadaj. Ludzie mają prawo mieć także "głupie" opinie.
  • 0

budo_marta-ika
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 501 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy doświadczenie w aikido pomaga w treningu BJJ?

Marta Ika: Jak bardzo łatwo się domyśleć, że nie ćwiczyłam aikido i na razie nie mam takiego zamiaru. BTW - jeśli będziesz miała do mnie jeszcze jakiś pytania nie dotyczące bezpośrednio tematu, to bardzo proszę, abyś zadawała mi je na privie.


Ja uwazam,ze jest ono zwiazane z tematem.Wypowiadasz sie na temat aikido mimo,ze nigdy go nie trenowalas.Smiem sadzic,ze nie wiesz nawet dlaczego my to robimy,jak to jest byc wsrod ludzi na treningach i uczac sie tego wszystkiego co wyplywa z aikido.Nie wiem jak dla innych ale dla mnie jest to czesc zycia,mozna powiedziec,ze sposob na nie a nie jakas tam MA sluzaca do obrony.Aikido nie jest skuteczne przynajmniej nie na niskim poziomie.Jednak cwiczac dazymy do czegos i niekoniecznie sa to puste stopnie czy popisywanie sie umiejetnosciami.Nie wiem czy zauwazylas,ale malo jaki dobry aikidoka chwali sie umiejetnosciami,my nie mowimy,ze jestemy najlepsi a reszta to niepotrzebna strata czasu.Wszystko jest wazne...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024