Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wspomaganie a egzaminy (kwestia etyczna).


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

budo_e2rd
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ta czesc galaktyki

Napisano Ponad rok temu

Re: Wspomaganie a egzaminy (kwestia etyczna).

Ale tu nie chodzi o doping :!:


Sorry, burak ze mnie, nie zobaczylem slowka 'nie' ;))

pozdro
E2rd
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wspomaganie a egzaminy (kwestia etyczna).
Nie jestem zwolennikiem , "extra" dopalaczy przed egzaminami , nawet tych dozwolonych.
Nie kazdy ma mozliwosci i kase na ich zdobycie , wiec raz ze szanse nie sa rowne , dwa , ze kloci sie to z zasadami SW.
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Wspomaganie a egzaminy (kwestia etyczna).

Ale tu nie chodzi o doping :!:


Sorry, burak ze mnie, nie zobaczylem slowka 'nie' ;) )

pozdro
E2rd


Luzik :)
  • 0

budo_e2rd
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ta czesc galaktyki

Napisano Ponad rok temu

Re: Wspomaganie a egzaminy (kwestia etyczna).

ze kloci sie to z zasadami SW.

Mozesz napisac, z ktorymi?

pozdro
E2rd
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wspomaganie a egzaminy (kwestia etyczna).
....z tym ze trzeba walczyc z wlasna slaboscia i z tym ze najwiekszym przeciwnikiem jest wlasna osoba , przy opcji ze wspomagaczami , to chemia walczy nie ty.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Wspomaganie a egzaminy (kwestia etyczna).
ale o jakiej chemii mowisz?
czy uzupelnianie niedoboru weglowodanow, witamin itd to jest cos zlego?
dla mnie to jest po prostu forma odzywiania.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wspomaganie a egzaminy (kwestia etyczna).
Pakowanie w siebie pigul i odzywek przed egzaminem to normalna forma odzywiania dla ciebia ???
Pytanie bylo proste czy wiedzac o egzaminie , uwazasz ze podbudowanie chemiczne swojego cialka , jest OK.
Nie mowimyo cyklach treningowych czy przygotowaniach do zawodow.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Wspomaganie a egzaminy (kwestia etyczna).
uwazam ze kazdy powinien dostarczac swojemu organizmowi odpowiednie ilosci odpowiednich substancji,
niestety jest pratkycznie niemozliwe aby zaspokoic te potrzeby jedzac suchy chleb, dlatego nie widze nic zlego w przyjmowaniu odpowiednich mineralow, witamin czy cukrow.

jezeli stsujemy odpowiednia diete na codzien to dlaczego mamy z niej zrezygnowac tylko dlatego ze akurat zdajemy egzamin?
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wspomaganie a egzaminy (kwestia etyczna).
Czy tak ciezko zrozumiec tak prosty post , Lord sie nie pyta o twoja diete , ale o chemie ktora przed lub w trakcie , nas wzmocni czy pobudzi .
Co ma efeda( ma huang jak pisza sprytniejsi ) , kreatyna czy koffeina , do twoich mineralow i witaminek , a jedz na zdrowie.
Czy jezeli ktos , podciagnie sie sie przed 5 dni przed egzaminem jakas Cell Techem czy Therma Pro i kiedy po kilku godzinach technik , bedzie sie smial z kumpla ktory poci sie obok , to bedzie OK , no chyba ze kreatyna z efedryna to codzienny dodatek do twojego sniadanka.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Wspomaganie a egzaminy (kwestia etyczna).
nie krzycz, nie krzycz :)
chodzi mi o to ze jezeli pracowales ciezko przynjamniej ten minimalny 6ciomiesieczny okres czasu na nowy stopien to prawdopodobnie zdasz, a jezeli nie to zadna kreatyna, kofeina, tauryna, guaranina czy cokolwiek innego ci nie pomoze,
tak wiec to nie jest zadna etyczna sprawa- moim zdaniem.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wspomaganie a egzaminy (kwestia etyczna).

nie krzycz, nie krzycz :)
chodzi mi o to ze jezeli pracowales ciezko przynjamniej ten minimalny 6ciomiesieczny okres czasu na nowy stopien to prawdopodobnie zdasz, a jezeli nie to zadna kreatyna, kofeina, tauryna, guaranina czy cokolwiek innego ci nie pomoze,
tak wiec to nie jest zadna etyczna sprawa- moim zdaniem.


Oj, pomoże. Kiedyś dla próby łyknałem pół buteleczki tussipectu, który ma w swoim składzie efedrynę. Chłopie, jaki ja czas bodczas biegu wykręciłem!!! I zero zadyszki. Ale efekty uboczne... nigdy więcej.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wspomaganie a egzaminy (kwestia etyczna).
Oj , Moro , mam wrazenie ze nie siedzisz w temacie ,albo siedzisz , a nie probowales.
Techniki oczywiscie nie nadrobisz ,ale jezeli chodzi o wydolnosc i szybkosc reakcji , to bardzo sie mozesz zaskoczyc.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Wspomaganie a egzaminy (kwestia etyczna).
ok, sadzilem ze chodzi o wszelakie dodatki do "normalnej" zywnosci. suplementy.
  • 0

budo_pasjonat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Wspomaganie a egzaminy (kwestia etyczna).

Egazaminy, ech egzaminy. Tak naprawdę nie ma znaczenia czy ktoś się futruję codziennie, czy tylko na egazamin, albo i wtedy nie. Do egazminu są dopuszczane osoby, które się bardzo dobrze zna z maty i tak naprawdę wiadomo, czy i ile ta osoba potrafi. Nie wyobrażam sobie sytuacji trenującego ze mną człowieka od powiedzmy np. 3 lat, który nie potrafi tego co mnie się "wydaje", że potrafi ot taka kwadratura koła.
A jak ktoś lubi poużywać dozwolone czy też nie środki to jest jego sprawa - byle się z tym nie afiszował i nie nagabywał. Ja jestem za zniesienim kontroli dopingowej w sporcie zawodowym.


Zniesienie kntroli dopingowej?? Ale to moze zagrazac innym. Kiedy jakis "naladowany" bokser stanie na przeciw takiego "nie naladowanego", to smiem przypuszczac - moze mu zrobic spora krzywde fizyczna.
Procz tego, gdzie zasady fair play? To ma byc sport, a nie walka na smierc i zycie...
  • 0

budo_pasjonat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Wspomaganie a egzaminy (kwestia etyczna).

Czy tak ciezko zrozumiec tak prosty post , Lord sie nie pyta o twoja diete , ale o chemie ktora przed lub w trakcie , nas wzmocni czy pobudzi .
Co ma efeda( ma huang jak pisza sprytniejsi ) , kreatyna czy koffeina , do twoich mineralow i witaminek , a jedz na zdrowie.
Czy jezeli ktos , podciagnie sie sie przed 5 dni przed egzaminem jakas Cell Techem czy Therma Pro i kiedy po kilku godzinach technik , bedzie sie smial z kumpla ktory poci sie obok , to bedzie OK , no chyba ze kreatyna z efedryna to codzienny dodatek do twojego sniadanka.


Dobra uwaga. Tu trzeba odroznic "chemie" od diety uzupelniajacej o mineraly i inne tam witaminki.
Dlatego ja tez piszac wczesniej, mialem na mysli szkodliwosc fizyczna i moralna tych srodkow chemicznych. Odzywki wiatminowe to dla mnie forma diety i to jest OK. Nie mozna nikomu zabronic łykania pigulem zamiast jedzenia np. szpinaku, itp.
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wspomaganie a egzaminy (kwestia etyczna).
Wg. mnie demonizujecię chemię...

Co innego kreatyna, kofeina, HMB (też przecież chemia), a co innego steroidy anaboliczno-androgenne, hGH,IGF-I, EPO czy też np. doping krwią...
Poza tym tym każdy z nas jest dorosły i robi to na co ma ochotę byleby było to zgodne z prawem...
Kwestia etyki?
Od tego jest instruktor czy tez trener- jak tłumaczy i gość nie rozumie to po prostu do widzenia...

BTW. doping w sporcie kwalifikowanym- też jestem za legalizacją- dzisiaj i tak każdy stosuje doping- tylko, że niektórzy tylko dają sie złapać...
  • 0

budo_pasjonat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Wspomaganie a egzaminy (kwestia etyczna).

Oj, pomoże. Kiedyś dla próby łyknałem pół buteleczki tussipectu, który ma w swoim składzie efedrynę. Chłopie, jaki ja czas bodczas biegu wykręciłem!!! I zero zadyszki. Ale efekty uboczne... nigdy więcej.


"...Podagra biegać nie pozwala, ale z drugiej strony biegunka biegać przymusza.." - jak gwarzyli rycerze Waligósrkiego... :) :)
  • 0

budo_ko-jot
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wspomaganie a egzaminy (kwestia etyczna).
Drogi pasjonacie,
Rzeczywiście jesteś pasjonatem i dotego idealistą - i bardzo dobrze. Już wiele lat temu sport przestał być czysty i fair play. Poza tym o ile sie nie mylę w boksie zaowdowym nie ma kontroli dopingowej tak samo jak w koszykówce czy hokeju. Nawet jakby była i tak co pokazuje życie nie ma to rzadnego zastosowania. Ja oczywiście chciałbym aby rywalizacja sporowa była jak najbardziek w porządku pod względem sprotowym czy etycznym jednak są to tylko mżonki, prawda jest zupełnie inna a jak to jest wiadome. Dlatego jestem za wyrównaniem szans wszystkich startujących nie tylko tych bogatych za którymi stoją przemożne narodowe organizacje, sponsorzy i labolatoria wiedzy medycznej stosujących coraz lepsze techniki dopingowe, ale także tych ubożych, którzy bazują jeszcze na technice NRD z lat 70-tych. Nade wszystko sport to czysta komercja a ludziska przychodzą aby zobaczyć wynik, rekord (które obecnie są ogromnie wyśrubowane) nie miernoty powłóczące nogami po bieżni - takie są realia - a za nimi podążają pieniądze.
Proszę mi nie zarzucać że upodabniam się do dr. Mengele -:)
Pozdrawiam
  • 0

budo_toster_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wspomaganie a egzaminy (kwestia etyczna).
Jesli ktos chce wspomagac sie przed egzaminem
to dobra muzyka relaksacyjna. :sleeping:
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wspomaganie a egzaminy (kwestia etyczna).
Przed egzaminem?

Chyba lepiej muzyka z "Nikity" :-)

A po egzaminie relaksacyjna z hydromasażem...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024