Skocz do zawartości


Zdjęcie

Weryfikacja stopni w sztukach walki- konieczność czy farsa ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_pasjonat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Weryfikacja stopni w sztukach walki- konieczność czy farsa ?

No weź mnie nie osłabiaj człowieku. Pokazałbym Ci przynajmniej kilku którzy swojego dana zdobyli po 30tce i wcale na tym nie zakończyli. Stopnie Dan są stopniami technicznymi i za technikę i umiejętnosci się je przyznaje. Wiadomą jest sprawą, że jak do egzaminu na shodan podchodzi facet w wieku 50 lat to nie można go traktować jak 18 latka i stawiać mu takich wymagań - pomijam przypadki kiedy ten pierwszy podejmuje wyzwanie i okazuje sie być lepszym :)


Dzieki Jarek! To tak dobra wiadomosc, ze chetnie zakonczylbym juz na tym etapie dzisiejszy dzien, zeby sie srednia nie pogorszyla...

Ale tak wogole, to dopiero teraz chyba zakapowalem o co Ci chodzilo z ta weryfikacja stopni, ale juz mi sie niechce wracac do tematu.
W kazdym razie jedno jest pewne - smutno jest wtedy okrutnie, kiedy widzisz jak ktos z takim samym paskiem jak Twoj kaleczy na treningu tak, ze sie zastanawiasz, skad taki magik dostal ten pasek? I tu klopot.

pozdrawiam,
pasjonat
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Weryfikacja stopni w sztukach walki- konieczność czy farsa ?
ja powiem tylko tyle jak dla mnie to czysta komercha
są barszo dobrzy uczniowie SW którzy mają bardzo niskie stopnie tylko dlatego że ich nie stać na egzaminy a na egzaminach często ci co prawie nic nie potrafią zdają a ci co sie lekko pomylą są odsyłani z kwitkiem
hehre najbardziej mnie wkurza to że ponoć na 3kyuy w KK trzeba do tegfo Drewniaka jechać a mnie na to tak stać że łoooooooooooooooo
nie mam nawet żeby za trening zapłacic a mam zabulić ileś tam set złoty za obuz i 100zł nza egzamin bueahahahahahahaha
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Weryfikacja stopni w sztukach walki- konieczność czy farsa ?

hehre najbardziej mnie wkurza to że ponoć na 3kyuy w KK trzeba do tegfo Drewniaka jechać a mnie na to tak stać że łoooooooooooooooo
nie mam nawet żeby za trening zapłacic a mam zabulić ileś tam set złoty za obuz i 100zł nza egzamin bueahahahahahahaha


8O kto ci takich herezji nawciskal?
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Weryfikacja stopni w sztukach walki- konieczność czy farsa ?
jakl nie trzeba to sie ciesze ale tak gdzieś czytałem
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Weryfikacja stopni w sztukach walki- konieczność czy farsa ?

...


Czy warto wyciagac watek z przed 2 i pol roku by napisac kilka zdan nie do konca prawdziwych i nic wen wnoszacych??
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Weryfikacja stopni w sztukach walki- konieczność czy farsa ?

ja powiem tylko tyle jak dla mnie to czysta komercha
są barszo dobrzy uczniowie SW którzy mają bardzo niskie stopnie tylko dlatego że ich nie stać na egzaminy a na egzaminach często ci co prawie nic nie potrafią zdają a ci co sie lekko pomylą są odsyłani z kwitkiem
hehre najbardziej mnie wkurza to że ponoć na 3kyuy w KK trzeba do tegfo Drewniaka jechać a mnie na to tak stać że łoooooooooooooooo
nie mam nawet żeby za trening zapłacic a mam zabulić ileś tam set złoty za obuz i 100zł nza egzamin bueahahahahahahaha


:) :) :wink:
  • 0

budo_clicker
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ciemnej strony ksiezyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Weryfikacja stopni w sztukach walki- konieczność czy farsa ?
karateko 1 dlaczego wydaje ci sie smieszne to co beny hill napisal?
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Weryfikacja stopni w sztukach walki- konieczność czy farsa ?

karateko 1 dlaczego wydaje ci sie smieszne to co beny hill napisal?


Bo pisze prawde o której ty dobrze wiesz ,a jak nie to napisz ile kosztuje egzamin an 2 kyu ? i co trzeba przy okzaji wykupić.
Podpowiem ,że już dziś egzamin na 6 kyu to wydatek 100 zł nie licząc kosztów dojazdów do innej miejscowości ! 8)
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Weryfikacja stopni w sztukach walki- konieczność czy farsa ?
No patrzcie, a ja się awanturowałem kiedy zarządali ode mnie 50ciu złotych za 5kyu. Chyba niesłusznie :D
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Weryfikacja stopni w sztukach walki- konieczność czy farsa ?
Oficjalna cena za jedno kyu ( do 3 ) w PZK to 40 złotych reszta to oszustwo :(
  • 0

budo_clicker
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ciemnej strony ksiezyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Weryfikacja stopni w sztukach walki- konieczność czy farsa ?
karateka1 "koszty towarzyszace" czyli rozne legitymacje organizacji swiatowych itp to bzdury do niczego nikomu niepotrzebne. nawet jak chcesz cwiczyc za granica to DO NICZEGO TAKI KWITEK NIE JEST POTRZEBNY! a trzeba to wykupywac o ile sie nie myle od 4 kyu.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Weryfikacja stopni w sztukach walki- konieczność czy farsa ?
Mylisz sie poczytaj co pisze V-ce Prezes ( chce kase od 6 kyu) ,a ty mi nie musisz tłumaczyć tych rzeczy , gdyż mi to juz dawno się nie podobało i mam tych oszustów gdzieś. :( 8) :oops: :cry:
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Weryfikacja stopni w sztukach walki- konieczność czy farsa ?

Oficjalna cena za jedno kyu ( do 3 ) w PZK to 40 złotych reszta to oszustwo :(

Tak do końca to ja nie jestem pewny czy SHIDOKAN, podlega pod PZK, ale obawiam się że że obydwie grupy mają ze sobą tyle wspólnego co tylko tytuł KARATE. Sam do końca nie wiem na czym to wszystko polega.
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Weryfikacja stopni w sztukach walki- konieczność czy farsa ?
Z opłatami to karateka ma racje, ceny sa ustlone na takim poziomie. Oczywiscie cena egzaminu wzrasta proporcjonalnie do stopnia na ktory sie zdaje .

Poza tym sa rozne ceny na ronze stopnie w roznych organizacjach tego samego stylu :wink:

Legitymacja , Clickerze, jest potrzebna i to jesczze nie wiesz jak bardzo :wink: zeby moc cwiczyc poza granicami naszego panstwa czy zeby moc uczestniczyc w jakis zgrupowaniach.Wez pod wielosc org Kyokushin ... nie kazdy cie przyjmie z otwartymi rekoma jezeli bedziesz z "wrogiej " opcji :wink:

IKO1 i ShinKyokushin sa to juz organizacje zamkniete na wspołprace...z Shin jest o tyle ciekawie,ze nie moga brac udziału w jakichkolwiek zawodach, zgrupowaniach organizowanych przez inne frakcje Kyokushin , natomiast moga brac udzial w zawodach innych styli, paranoja !! ale to wynik tego co sie w Japonnii dzieje, zainteresowane osoby chyba wiedza o tym :wink:

natomiast Iko 3, 4 , Kan, Ajku , Ifk to nadal org otwarte dla wszystkich.

Matysshido , Shidokan w ogole nie podlega pod Pzk.
  • 0

budo_clicker
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ciemnej strony ksiezyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Weryfikacja stopni w sztukach walki- konieczność czy farsa ?
maniak w jakim kraju jest potrzebna legitymacja aby przyjeli CIe do sekcji KK IKO1? WEuropie w Japoni czy jeszcze gdzie indziej. Bo zasadniczo WSZEDZIE kk jest platne , nie jest to sport wyczynowy wiec NIE MUSISZ startowac, a zapisac sie jak placisz mozesz wszedzie. I nawet nikogo nie obchodzi jak czesto jestes na treningu.....
  • 0

budo_clicker
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ciemnej strony ksiezyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Weryfikacja stopni w sztukach walki- konieczność czy farsa ?
MANIAK przepraszam ze Twoje imie wyszlo z malej litery ale to literowka a nie specjalnie.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Weryfikacja stopni w sztukach walki- konieczność czy farsa ?
Clikersie nie masz nic do gadania i musisz wykupić legitymacje za 40 zł zdając na 6 kyu :) + 40 za egzamin + 20 zł(około) za zdjecia.

Aby było weselej to dodam od siebie , a Maniak potwierdzi,że to legitymacja w prywatnym przedsiębiorstwie karate zwanym IKO 1 :wink:

No trzeba być wyrozumiałem i opłacać apatarmenty w NY swojego żyjącego boga jak to niektórzy mawiają :oops:
  • 0

budo_mumineq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kunowice
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Weryfikacja stopni w sztukach walki- konieczność czy farsa ?
nam to wbijają tak... nie liczy sie jaki pasek masz zawiązany na kimonie tylko jaki masz w głowie... liczy sie to co potrafisz zrobic a nie powiedziec (mam 8kiu a ty 10 wiec jestem lepszy)
  • 0

budo_clicker
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ciemnej strony ksiezyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Weryfikacja stopni w sztukach walki- konieczność czy farsa ?
Moze masz racje kkarateka1 moze od 6 kyu po prostu te legitymacje kazano wykupywac w momencie mojego 4 kyu dlatego tak mi sie wydawalo. Nie mniej wydaje mi sie ze nie powinien to byc przymus jak kto chce niech kupim a nie to nie
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Weryfikacja stopni w sztukach walki- konieczność czy farsa ?
Ale przymus jest i tak to wynika z komunikatów Krakowa 8) -pamiętaj ja bajek nie tworze :(
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024