Skocz do zawartości


Zdjęcie

KARATE FIGHTER ????? ......czy może zwykły huligan...??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
124 odpowiedzi w tym temacie

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE FIGHTER ????? ......czy może zwykły huligan...??
Jarku !. .. Przykład z zenkutsu dachi to był przykład na sekcji który był zartem ..pokazanym w ten sposób ze ktoś ładnie zaczyna zenkutsu robi seiken gedan barai... a potem przeciwnik nie patrząc ładuje karatece w twarz ...był to dowcip na naszej sekcji ...z którego długo się śmialiśmy... I poproztu może się nie jasno wyrazilem ..bo tego co nam pokazał ..sensei zacznij w zenkutsu skoncz w szpitalu... nie da sie słowami tak ładnie opisać i moża stąd to zamieszanie !! ale nie martw sie o mnie jakos sobie poradze :) hhe :) :):):):):):):):)
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE FIGHTER ????? ......czy może zwykły huligan...??
Słusznie :)
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE FIGHTER ????? ......czy może zwykły huligan...??
ale powracajac do tematu... ! ...jednak uwazam ze karate nie jest tak mocno skomercjalizowane.. i jeszcze nie doszło do tego ze sekcje karate ucza i wychowuja hooooliganow.A opinia o kick boxingu ze jest to szkola zlodziej itp... niestety sie sprawdza...przynajmniej w wiekszosci przypadkow !! niestety ::(:(::(:(:(:o
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE FIGHTER ????? ......czy może zwykły huligan...??
nie zgodzę się!
w dużym uproszczeniu - kick jest dla realistów a karate dla marzycieli
15, 16 latek który zaczyna kicka musi już być twardy, albo silny i twardy,
inaczej przestraszy się uderzeń; kick ( i boks) uczą, że zawsze będzie ktoś kto cię pokona- jak nie dziś to za tydzień, większ albo szybszy , bardziej utalentowany i że mistrzem zostanie 1 na 1000
poza tym buzia tak ładnie nie wygląda, a obowiązkowo złamany nos?
w karate natomiast mówi się( albo młody człowiek to slyszy), ze jak bedziesz ciężko trenował to będziesz niepokonany, będziesz pokonywał prawa fizyki-vide: zabijanie byków shuto, łamanie desek i cegieł, wytrzymywanie ciosów deskami. Karate obiecuje że nawet jak jesteś słaby to możesz osiągnąć wszystko tylko z czasem - filmy z Bam Bamem, karate kity i jackie chany- to jest popularny wizerunek Karate
i co ma wybrać taki 15 latek?
i dlatego kicka wybierają ludzie z nizin, dla których sznyty i blizny są powodem do dumy, chuligani - na ogół twardsi i silniejsi niż rówieśnicy
a maminsynki i marzyciele , którzy chcą oszukać fizykę albo magicznym ciosem pokonać znęcającego się kolegę wybierają karate
wiem bo sam jako 15 latek wybrałem kyokushin a na studiach kicka.
kyokushin chełpi se że jest twardym stylem ,ale on jest sztywnym stylem
- w sposobie walki, ( jak można wmawiać 55 kilowemu chłopaczkowi, żeby nie uchylał się, tylko przyjął cios prawie 80 kilowego przeciwnika i oddał mocniej?)
kick nauczył mnie że cudów nie ma i jak nie zejdę z lini to pokażę numer buta
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE FIGHTER ????? ......czy może zwykły huligan...??
ja mówię o opinii kicka a nie jego wartosci myslisz że nie wiem ze w karate jest w mawiane iz przyjecie ciosu od osoby wiekszej uda sie a nawet bedziesz mogl walczyc dalej . Oczywiscie ze wiem wszystkie karate kity sa stworzone dla ludzi wyidealizowane a nawet wrecz wyimaginowane .kick zajmuje sie praktycznym aspektem walk uniki zwody i uderzenia . karate jest to cos wiecej ale opinia o kick pozostaje narazie nie zmienna... przez takich ludzi ktorzy przychodza tylko sie prac .. ! znam duzo osob niestety które sa złodziejami(cóz taka szkoła) i specjalnie chodza na kicka zeby lac ludzi dla pienidzy niestety przez takich ludzi kick traci na swoim wizerunki ale napewno nie na skutecznosci !!
  • 0

budo_francos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE FIGHTER ????? ......czy może zwykły huligan...??
Tak juz jest ze jak ktos chce sie tylko i wylacznie lac juz po paru treningach to wybiera sobie kicka lub boks. 8)
Osoby szukajace czegos glebszego w swoim treningu wybieraja karate nie patrzac nawet na to ze moze ono byc w pewnych sytuacjach malo skuteczne :-)
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE FIGHTER ????? ......czy może zwykły huligan...??
I właśnie z tego powodu chodzę na karate.... nie komercjalizuje sie tak jak inne style....kick itp.. A do tego karate moze przygotowac do realnej walki ... tylko jak zachowamy sie walki zalezy od nas... styl karate moze i czesto przygotowuje do realnej walki ale czesto to my w walce zle reagujemy i pozniej zwalamy wine na kiepski styl. I niestety zawsze zakladamy ze karate bez naszego poswiecenia samo nas oboroni.. nie ma sie co ludzic nigdy tak nie bylo i nigdy nie bedzie .Dlatego poswiecenie opanowanie sztuki napewno nam pomoze...mowi sie ze koncentracja w walce to bujda ... ostatnio przeprowadzilem taki nieco nie podobny test ktory ukazuje ze koncentracja jest bardzo wazna rzecza ... wszedlem do wody bardzo bardzo zimnej ...oddech sie nieco przyspieszyl odrazu chcialem wychodzic z tej wody ale skupilem sie zaczalem sie koncentrowac nad oddechem zeby go zrownowazyc i w tym momencie odech stal sie plynny zapomnialem o zimnie i siedzialem w takiej wodzie dobra pol godziny...co spowodowalo ze wiecej uwagi poswiecam koncentracji ..i w walce w pelnym skupieniu mozna wiele zdzialac !! dlatego karate napewno przygotuje cie do realnej walki ale to od ciebie bedzie zalezec jak i czy wygramy...
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE FIGHTER ????? ......czy może zwykły huligan...??

kick jest dla realistów a karate dla marzycieli


Czy moge prosic Szan. Panow o od.... sie od kicka :)

Kick jest piekny, timeing, praca nóg, uniki.
Przejdzcie sie pare razy na trening kicka, a
potem pogadamy ile brutalnej sily, a ile pracy
glowa na kicku, a ile na przyklad w niektorych
twardych stylach karate.

Jesli chodzi o sekcje, to widzialem kilka i chodza
tam rozni ludzie, jak wszedzie. Pełny przekroj spoleczenstwa.
Okreslenie kick boxingu - szkola zlodzieji obraza wielu
znanych osobiscie mi ludzi.
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE FIGHTER ????? ......czy może zwykły huligan...??
Osobście nic nie mam do kickboxingu, wręcz przeciwnie uważam to za bardzo wartościową formę walki wychodzącą (choć nie zawsze) poza standard karate. Mogę jednak i z własnego doświadczenia pwiedzieć, że sporo kick boxerów którch znałem było na opak zarówno z prawem jak i nauką. Za to w swoim fachu bli nieźli :)
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE FIGHTER ????? ......czy może zwykły huligan...??

sporo kick boxerów którch znałem było na opak zarówno z prawem jak i nauką.


A jak bys sprzedawal bardzo dobre pistolety to bys sie zdziwil,
ze w kolejce staneli rowniez gangsterzy? :) Ale mnie wkurza jak sie dzieli
na szlachetne i finezyjne karate i fizolski choc skuteczny kick.
Kick nie dla tego jest skuteczny, ze jest fizolski. Fizolskie, to byly
niektore sekcje "twardego" karate, gdzie ludziom uszkadzano
"klejnoty" testami na wytrzymalosc, czy rujnowano stawy kolanowe
niepotrzebnymi cwiczeniami, nie mowiac o filozofii "uniki sa dla
mieczakow, przyjmij cios i oddaj mocniej :) ".
Problem, jak nie pozwolic zmienic sekcji w mordownie, dotyczy
kazdej sekcji, ktora naprawde uczy walki.
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE FIGHTER ????? ......czy może zwykły huligan...??
ja rowniez nic nie mam do kicka jak juz mowilem jest to dobry sport walki ktory niestety ma taka opinię a nie inna... byc moze sie to niedlugo zmieni mam taka nadzieje :) a co do skutecznosci kicka a karate to powiem tak karate to jest sztuka walki a kick sport walki i mam nadzieje ze to wszystko wyjasnia. :)
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE FIGHTER ????? ......czy może zwykły huligan...??
ale ... mimo to .... ze opinia kicka jest taka a nie inna,czesto mowi sie takze... o bokserach .... coz... to niestety... druga.. zla strona .. tez panuje taka a nie inna opinia coz... im lepszy styl tym wiecej hooliganow chodzi... zeby nauczyc sie dobrze prac.... (oczywiscie poza tymi ... hooliganami chodza normalni .. i lagodni ludzie probojacy nauczyc sie czegos pozytecznego ...)
  • 0

budo_gelo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belfast

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE FIGHTER ????? ......czy może zwykły huligan...??
mysle ze autor tematu poruszył b.wazny problem-zadymiarzy uczacych sie sztuk czy sportow walki.
problem na nie do wytępienia ale to nie znaczy ze nie należy z nim walczyć
pierwszą linia w tej walce powinni byc sami trenerzy eliminujacy ze swoich klubow element podejzany ale rownie wazna jest postawa samych cwiczacych narzucajaca pewna kulturę .klub nie moze byc zbiorowiskiem anonimowych osiłkow a ludzi zgranych zżytych i wymuszajacych od siebie nawzajem pewne zachowania.
ale kazanie walnąłem :)
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE FIGHTER ????? ......czy może zwykły huligan...??
to prawda niestety trenerzy ..nie patrza jaki element przychodzi na treningi czy jest to moze jakis huligan czy zwykly czlowiek...coz nei patrza bo czesto sa i tak w zlej sytuacji.. wiec dla pieniedzy nie patrza kogo szkola dlatego wlasnie wyrabia sie taka a nie inna opinia o sportach walki !!
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE FIGHTER ????? ......czy może zwykły huligan...??

to prawda niestety trenerzy ..nie patrza jaki element przychodzi na treningi czy jest to moze jakis huligan czy zwykly czlowiek...coz nei patrza bo czesto sa i tak w zlej sytuacji.. wiec dla pieniedzy nie patrza kogo szkola dlatego wlasnie wyrabia sie taka a nie inna opinia o sportach walki !!!


Hm, moim skromnym zdaniem co ma trener do tego kim ja jestem poza dojo? Jezeli na treningi przychodzi huligan/zlodziej/ zadymicz/mafioso i podczas treningu zachowuje sie wlasciwie (siedzi cicho, wykonuje polecenia, trenuje) to dlaczego ma sie to tepic!!!
Sztuki i sporty walki sa dla wszystkich, prawda? Kiedys sie prowadzilo rejestry kto, gdzie i co ... ale to juz nie te czasy :!:

Pozdrawiam
  • 0

budo_gelo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belfast

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE FIGHTER ????? ......czy może zwykły huligan...??
Wesley jesteś pewny tego co piszesz?
trenera niepowinno interesować kogo uczy robić krzywde?
myśle ze kazdy z nas powinien brać odpowiedzialność za to co robi a trenerzy jednak musza reprezentować jakiś poziom.
a i jeszcze jedno-wcale nie uwazam zeby sztuki walki byly dla wszystkich
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE FIGHTER ????? ......czy może zwykły huligan...??

Wesley jesteś pewny tego co piszesz?

Oczywiscie, ze jestem 8)


trenera niepowinno interesować kogo uczy robić krzywde?

Dla mnie nauka walki nie jest tozsame z robieniem krzywdy. W klubie nie uczysz sie sekretnych technik eliminacji przeciwnikow. Widziales kiedys dobrych zawodnikow wychodzacych na ulice walacych w morde kazdego kogo popadnie? Ja nie, moze (raczej na pewno) cwaniaczki o krotkim stazu treningowym moga cos tam fikac, ale odpowiedni trening temperuje ich zapedy.

a trenerzy jednak musza reprezentować jakiś poziom.

Tu sie z toba zgadzam.
Czasami mi sie wydaje, ze trenerzy tradycyjnych SW obawiaja sie takich ulicznikow w klubie. Ulicznik umie/walczyl kiedys w realu a czesto trener nie!!! I jak tu mazna zdobyc szacunek cwiczacych, ktorzy chca sie uczyc walczyc? Dlatego MOIM ZDANIEM po to wymyslono , ze nie kazdy moze cwiczyc karate, aikido itp.
Ale Tobie chyba nie o ten poziom chodzilo :-)


a i jeszcze jedno-wcale nie uwazam zeby sztuki walki byly dla wszystkich

I znowu sie zgadzam!
SW nie cwicza ci ktorzy nie daja rady, nie lubia tego rodzaju rozrywek, lub brzydza sie kontaktem cielesnym z innymi (czesto spoconymi) ludzmi :)
Ale sprobowac zaczas trenowac moze kazdy!!!! Bez wzgledu na pochodzenie spoleczne, rasowe, wyznanie, orientacje seksualna...itp.

Aha, oczywiscie podstawa jest zachowanie sie w dojo/sali podczas treningu i wobes trenera prowadzacego trening. Te dwie rzeczy, jezeli tu jest coc nie tak dyskwalifikuja goscia do dalszych treningow w danym klubie.

Wiem, ze moje podejscie do tego tematu moze byc lekko kontrowersyjne ale takie jest moje zdanie :!: papieros

Pozdrawiam
  • 0

budo_louis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE FIGHTER ????? ......czy może zwykły huligan...??

Widziales kiedys dobrych zawodnikow wychodzacych na ulice walacych w morde kazdego kogo popadnie? Ja nie, moze (raczej na pewno) cwaniaczki o krotkim stazu treningowym moga cos tam fikac, ale odpowiedni trening temperuje ich zapedy.


Ja niestety znam kilka przypadków a o większej ilości słyszałem kiedy to nawet dobrzy zawodnicy (czyli cwiczący onegdaj z całym oddaniem i poświęceniem) po zakończeniu kariery lub jeszcze w jej trakcie zostali bądź żołnierzami mafii bądź innymi przestępcami korzystającymi ze swych umiejętności treningowych.

Myśle, że jest to jedna z ciemnych stron SPORTÓW WALKI, gdzie skuteczność w określonych warunkach rywalizacji jest jedynym celem który się śrubuje i nad któym pracuje. Brak jest miejsca na coś głębszego (które to rzeczy o dziwo !!! na tym forum są tak często krytykowane) co było by doskonałym filtrem dla osób których charakter nosi jakąś wadę. Nie wyobrażam sobie na przykład przyszłego złodzieja który uczy się na pamieć Dojo Kun i je rozumie. To nie pomaga w walce, ale pomaga w selekcji i myśle że często właśnie o tej roli różnych ceremoniałów zapominamy, że właśnie po to były stworzone (problem wypaczonego ucznia musiał przecież istnieć zawsze, a nie tylko w naszych czasach).
Pozdrawiam
Ludwik Orthwein
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE FIGHTER ????? ......czy może zwykły huligan...??

Ja niestety znam kilka przypadków a o większej ilości słyszałem kiedy to nawet dobrzy zawodnicy (czyli cwiczący onegdaj z całym oddaniem i poświęceniem) po zakończeniu kariery lub jeszcze w jej trakcie zostali bądź żołnierzami mafii bądź innymi przestępcami korzystającymi ze swych umiejętności treningowych.

Oczywiscie masz racje, ja tez znam ludzi ktorzy cos cwicza i z prawem sa lekko :twisted: na bakier i na pewno swoje umiejetnosci nie jeden raz wykorzystali, podobnie jest z bramkarzami...
W mojej wypowiedzi ktora przytoczylec, chodzilo mi troszeczke o cos innego. Chcialem napisac, ze osoba cwiczaca (juz jakis czas) nie bedzie lac ludzi na ulicy bez powodu (jak np. dresy czy skini). Jezeli "pracuje" jako zolnierz mafi to wykorzystuje swoje umiejetnosci do "pracy" 8O tak jak np.bramkarz lub ochroniarz.
Prosze mnie zle nie zrozumiec, nie popieram lamania prawa i bycia bandyta, ale dalej uwazam, ze cwiczyc SW powinien moc kazdy!


Nie wyobrażam sobie na przykład przyszłego złodzieja który uczy się na pamieć Dojo Kun i je rozumie. To nie pomaga w walce, ale pomaga w selekcji i myśle że często właśnie o tej roli różnych ceremoniałów zapominamy, że właśnie po to były stworzone

O i to mi sie bardzo podoba :!: Nie mozna sprawdzac czy ktos jest bandyta/zlodziejem/pedalem/ksiedzem i zabronic mu za to cwiczyc. Mozna go "zniechecic" to trenowania danej sztuki i pojdzie szukac czegos innego.

Pozdrawiam
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE FIGHTER ????? ......czy może zwykły huligan...??
No napewno karate nie jest dla kazdego z roznych przyczyn .. ale osobsicie nie uwazam za dobre uczenie zlodziei i innych tego typu ludzi SW.... no niestety rzadko kiedy moznemy to poznac.... przykladem moze byc moj sensei.... ciwyczyl kiedys dwoch miesniakow... co sie okazalo byli onie dobrymi zawodnikami ale mieli powiązania z mafia.. no i niestety nie dalo sie sprawdzic kim sa ale czesto bo zwyklych ulicznikach mozna poznac .. .z wygladu coz tak zwane pierwsze wrazenie ....oczywiscie kazdy moze trenowac...nawet zlodziej o ile nie bedzie wykorzystywal ....tego co sie nauczyl w zlych sprawach ... :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024