Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak budujecie kondycję do walk ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak budujecie kondycję do walk ?
W moim przypadku trening kondycyjny to:

1) ćwiczenia na worku (tempo szybkie lecz zmienne) + gdy przychodzi zmęczenie trochę walki z cieniem
2) bieganie - zwłaszcza biegi interwałowe - jednak raczej nie więcej niz 4 km (bo chodzi o to by utrzymać w miarę szybkie tempo i przeplatać je jeszcze sprintami). Ja dodatkowo zakładam obciązniki NA RĘCE (nigdy, przenigdy nie biegajcie z obciążnikami na nogach!). Należy pamiętać o tym, by nie biegać codziennie, ale np. co drui dzień, lub 2 dni biegania i 1dzień przerwy.
3) Skakanka - raczej jako uzupełnienie i odprężenie, bo ciężko mi na niej "wypracować coś beztlenowo" (jeszcze kiepsko skaczę :wink: ). Zauważyłem jednak, że ćwiczenia ze skakanką zmuszają do pracy moje łydki w taki sposób,że nie odczuwam bólu podudzi po bieganie- która to dolegliwość uprzykrzała mi ostatnio życie.
  • 0

budo_ady_4
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jestem z miasta
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak budujecie kondycję do walk ?

Widzisz właśnie dlatego dałem takiego posta, że osobiście biegam i to nawet sporo i często a jednak, nie postrzegam własnej kondycji jako czegoś nadzwyczajnego. Kiedyś bieganie mi się potrafiło lepiej przysłużyć, obecnie poszukuję czegoś innego.


Ja polecam gorąco koszykówke. Ale nie jakąs typu: browar, fajka, 20 osób i jedyny wysiłek to rzucic piłką do kosza, ewentualnie butelką :) .Tylko pójsc na kilka treningów do jakiegos powaznego klubu. Wiem po sobie ze nawet jak pobiegasz z godzine, dwie, to, to jest nic w porownaniu do gry w kosza przez chociazby 40 min.
pozdro
  • 0

budo_satoru_minamoto
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak budujecie kondycję do walk ?
a czy cwiczenia na skakance niszcza kolana ak jak np.biegi??
  • 0

budo_yahara
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak budujecie kondycję do walk ?
napewno skakanie na skakance, biegi, jazda na rowerze a tak ze dobrze jest skopac worek zeby zmieczy cale cialo wszyskie miesnie. Tak ze sparingi z kolegami na sali czy gdzies indziej
  • 0

budo_geforce
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko-Biała/Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak budujecie kondycję do walk ?
Ja obecnie przygotowując się na egzaminna 1 dan, kondycje wyrabiałem poprzez biegi długodystansowe oraz (co najważniejsze!) trening wytrzymałościowy na worku (np.6 serii po 6 min., w przerwach między seriami 60 brzuszków, 30 pompek, 40 przysiadów i minuta na skakance); oprócz tego dochodzi basen :-) pozdrawiam
  • 0

budo_danbec
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak budujecie kondycję do walk ?
długie biegi w jednym tempie to lipa, żadne wyzwanie. nie biegaj długo tylko szybko ze zmienną prędkością, np. 100 m trucht a 100 m sprint na ok 70-80% mozliwości itd. są to tzw. interwały.
ej wogóle to trening się rózni w zależności od kondycji.
spróbuj tak 3 rundy na skakance, 3 rundy walki z cieniem i 3 rundy na worku. ale uczciwie bez większych przerw. daje.
a na szybkość? też sprinty mogą być. niestety kondycji nie zbudujesz siedząc w domu przed telewizorem. trzeba biegać albo pływać.
bo ogólnie pojęta kondycja to wydilność krążeniowo oddechowa( biegi itp) wytrzymałosc mięśniowa i sił mkieśniowa ( ćwiczenia siłowe i wytrzymałościowe). jak pominkiesz którąś cześć to nie będziesz miał pełno płaszczyznowej kondycji. osu pozdro
  • 0

budo_geforce
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko-Biała/Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak budujecie kondycję do walk ?

długie biegi w jednym tempie to lipa, żadne wyzwanie. nie biegaj długo tylko szybko ze zmienną prędkością, np. 100 m trucht a 100 m sprint na ok 70-80% mozliwości itd. są to tzw. interwały.


Właśnie o to mi chodzi w moim poście... bieg ma być długi i ze zmiennym tempem, czyli na tej zasadzie jak opisujesz :-) Pozdrawiam :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024