Skocz do zawartości


Zdjęcie

judoka vs bjj


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

budo_kuba5z
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs bjj
ja i tak nadal twierdzer że judoka by wygrał ( zalezy jeszcze jaki judoka )!!!1111 :!: :!: :!:
  • 0

budo_yamabushi fighter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs bjj
My tu sobiwe Gadu Gadu , a powiem szczerze, że miłoby było gdyby coś takiego się odbyło.
Nie wiem jak Nastula ale Mariusz napewno nie odmówiłby walki, pozostaje tylko zapytać Nastulę .

Ale by było :) :):)
  • 0

budo_kuba5z
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs bjj
jak nastula odmówi to kejze z rybnik a pokonał nastule ostatnio
  • 0

budo_hunterkk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódz

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs bjj
Rozumując na trzeźwo to wg. mnie powinien wygrać JUDOKA - co tu dużo gadać są to zawodnicy z ponad 10letnim doświadczeniem, a u nas BJJ dopiero raczkuje :wink:
Wydaje mi się że nie ma w tym kraju osoby która trenowała by ten sport (BJJ) dłużej niż 5lat - wiec nie ma co porównywać i gloryfikować BJJ. Sam trenuje BJJ od roku :D no i JUDO oczywiście! Nasi najlepsi BJJ-owcy są jeszcze ciency w porównaniu do światowej czołóki BJJ, a JUDOCY niejednokrotnie do niej należeli - za jakieś 5 lat sytuacja powinna się zmienić ale na to trzeba będzie troche poczekać :!: :!: :!: [/img]
  • 0

budo_kosei
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs bjj
Wojnarowicz wazy 160 kg!!!

mysle ze ktos silny ze 100 by go pojechal.

Kejza ma na imie Artur

Nastula by wciagnal nosem kazdego BJJ-owca.
  • 0

budo_hunterkk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódz

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs bjj
Moze i tak ale napewno nie kazdego :) , nalezy ew. dodac ze kazdego polskiego BJJowca! Ale jeszcze troche i zaden judoka nie da sobie rady z naszymi BJJowcami (kilka latek :D )
  • 0

budo_flametong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs bjj
ja uwazam ze Mariusz Linke jest w natyle wysokiej formie ze zaden z judokow z jego wagi nie jest w stanie go pokonac sam trenuje judo i chcialbym aby judoka byl lepszy, ale nie raz widzialem Mariusza w akcji... poza tym uwazam ze bjj jest skuteczniejszym systemem obrony
  • 0

budo_flametong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs bjj
ja uwazam ze MariuszLinke jest w tak wysokiej formie ze pokonal by kazdego judoke ze swojej wagi sam trenuje judo i chcialbym aby judoka wygral ale nie raz widzialem Mariusza w akcji, opza tym uwazam ze bjj jest skuteczniejszym systemem obrony niz judo...
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs bjj
Ciekawy temat. Niedawno wrocilem z obozu, ktory prowadzil Big Paulo, czarny pas z Soca Team i Gracie Barra. Nieprawdopodobna technika, sprawnosc i sila. Watpie, zeby ktokolwiek z polskiej czolowki judo mogl mu zagrozic (po prostu inna specjalizacja, ze tak powiem).
Rzuty? Dzis nikt z czolowki bjj, nie wdaje sie w rzuty, wystarczy popatrzec na walke chociazby Royce kontra Yoshida, czy Soci (wicemistrz swiata w najbardziej prestizowych zawodach chwytaczy). Zatem rzuty nie sa az takim atutem.
A jakie maja aututy judocy (profesjonalni), w tym polscy? Przede wszystkim trenuja (stac ich na to, bo najczesciej judo, w odroznieniu od bjj w Polsce, jest dofinansowane, nie placa chociazby za mate, silownie, korzystaja z systemu stypendiow etc.) wyczynowo, ze wszystkim co niesie to pojecie: swietnym metodycznym przygotowaniem motorycznym i... wspomaganiem farmakologicznym. Nie wielu na to stac z polskiego srodowiska bjj.
Ostatnio mam okazje posparowac troche z judokami (niektorzy poziom czarnego pasa, choc prawda, ze juz nie startujacy wyczynowcy, rozsypalo sie w moim miecsie niegdys prezne judo). Moje refleksje:
- wiekszosc skoksowana (zawodnicy mojego wzrostu waza srednio wiecej ode mnie 15 kg, a ja nie jestem jakos specjalnie chudy)
- wiekszosc swietnie przygotowana silowo (wbrew obiegowym opiniom rownie wiele czasu spedzaja na silowni podnoszac duze cieary, jak i na macie)
- waska specjalizacja, ale za to perfekt konkretne techniki
- bardzo pasywna walk w parterze, ubostwo technik (nawet ja znam wiecje) glownie silowe na zameczenie przeciwnika trzymanie w bocznej i "urywanie lba"
- techniki (takze w parterze) wykonywane bardzo silowo obliczone glownie na przeciwnika tej samej wagi.

Jak sie dowiedzialem z wairygodnych zrodel Pawel Nastula, to najlpeszy parterowiec w Polsce, moze nie ma motywacji na zawodach, ale nadal w wysokiej formie profesjonalnej, w kazdym sensie rozumienia tego pojecia.

K_P
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs bjj
Gdzie mozna obejrzec jakas walke Mariusza Linke, chetnie bym zobaczyl?
K_P
  • 0

budo_chugaeri
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs bjj
Heh, rzeczywiście bardzo ciekawy post.

Co do walki Nastula vs. MLinke - czysto teoretycznie - postawiłbym na ... ??? jednak Pawła Nastulę (ale pod warunkiem, że przygotowałby się do tej walki :wink: ). Szczerze mówiąc nie znam MLinke od strony BJJ, więc trudno mi cokolwiek na ten temat mówić, ale pobawić się w zgadywanie można :rofl:

Atuty Mariusza Linke :
- z tego co się orientuję - w tej chwili ostro ćwiczy (?), natomiast Paweł Nastula - zdecydowanie mniej i troszkę już oddał pole innym (szkoda)
- większa matywacja
- większy zasób technik (ale w gruncie rzeczy bardzo porównywalny)
w parterze
- techniki parterowe uzupełnione o boksowanie i kick (przyjmując , że walka odbyłaby się w formule vale tudo)
- spore pojęcie o judo

Atuty Nastka :
- doświadczenie, setki walki na zawodach
- Nastek nie lubi przegrywać (nawet jak gra w piłeczkę :wink: )
- doskonała stójka, błyskawiczne łączenie technik ze stójki z technikami parterowymi
- przewaga masy i siły
- szybkość, dynamika - jest ciągle dobrze
- Nastula orietuje się też w troszkę w bjj, podejrzewam, zresztą można go o to zapytać :lol:

Krótko mówiąc - jeśli walka odbyłaby się z gi - Nastula zdmuchnąłby Linke w ciągu 30 sekund, natomiast bez gi to zupełnie inna bajka.

Oczywiście to tylko teoretyzowanie. Kto by tu jeszcze coś dorzucił i dlaczego tak a nie inaczej ???
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs bjj
Ja nie wiem, czy do wiekszosci to dociera (chyba nie): zawodnicy tacy jak Pawel Nastula, to wybitni, nieliczni swiatowej klasy sportowcy na poziomie olimpijskim! Wiekszosc z nas zdumchneliby juz przecietni zawodnicy ligowi. Nie da sie bowiem porownac kogos cwiczacego amatorsko, z zawodowcem, ktory eksploatuje organizm do niewyobrazalnych i niemozliwych do osiagniecia przez przecietnego czlowieka rozmiarow! Niekiedy sportowiec jest na topie z tego tytulu pare lat! (Wybitny talent sprzyja temu). Ale nie mozna tego ciagnac w nieskonczonosc! Po prostu organizm ludzki musi sie posypac! Wiedza o tym dawni msitrzowie i niech uswiadomia sobie przyszli.
W "domowych" warunkach chociazby bysmy sie usrali, to i tak nie osiagniemy poziomu ponadprzecietnego. Jako przyklad podam wspomniany oboz. Treningi mielismy dwa razy dziennie, do tego niektorzy biegali i cwiczyli silowo. Juz po tygodniu bylo widac, ze najwyzej da sie tak cwiczyc jeszcze jeden tydzien, maksymalnie miesiac i koniec!
Banalne, nieleczone obtarcia naskorka stawaly sie powazna przeszkoda! Sportowcom juz ze stazem np. w innych dyscyplinach odnawialy sie dawne kontuzje (przydarzylo sie to takze piszacemu te slowa). Dlaczego? Nie bylo jednego niezwykle waznego elementu treningowego, bez ktorego sport profesjonalny dzis nie istnieje i ktorego nie da sie uzyskac w "amatorskich warunkach" - nowoczesnej, pelnej odnowy biologicznej!
Zatem pytanie kto z kim i dlaczego, troche traci sens.
K_P
  • 0

budo_chugaeri
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs bjj
Dlatego z Nastulą mógłby zmierzyć się jedynie ... Adam Małysz :wink: .

PS. A my możemy spokojnie probóbować dalej robić swoje. I tyle.
  • 0

budo_kręciel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs bjj
Chyba robicie sobie żarty, dziewczyny! 8O Jak można w ogóle powątpiewać w wygraną Nastuli z jakimś BJJ-em?! To tak jakby Małysz miał się bić z Michalczewskim... Widział ktoś z Was Nastulę? To jest taki zachar, motorycznie jeszcze wcale nie odbiega od światowej czołówki i myślę, że wciągnąłby nosem gości z innych dyscyplin. Nawet Wojnarowicza mieli w parterze jak juniora!
Adieau
  • 0

budo_chugaeri
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs bjj

Chyba robicie sobie żarty, dziewczyny! 8O Jak można w ogóle powątpiewać w wygraną Nastuli z jakimś BJJ-em?! To tak jakby Małysz miał się bić z Michalczewskim... Widział ktoś z Was Nastulę? To jest taki zachar, motorycznie jeszcze wcale nie odbiega od światowej czołówki i myślę, że wciągnąłby nosem gości z innych dyscyplin. Nawet Wojnarowicza mieli w parterze jak juniora!
Adieau


Taaa... Nastula w parterze to maszyna - taka technika parterowa u judoki (przynajmniej w Polsce) to rzadkość (przepisy, przepisy).
Nastula, hmmm - kawał chłopa, trzeba przyznać :)

No to ja wrócę o dyskusji nt. parteru w judo - czy nie uważacie, że czas najwyższy o jakąś małą rewolucję w tym temacie, bo chyba przepisy poszły nie tę stronę . Pewnie - walka jest teraz bardziej widowiskowa, bo któż z trybun (niech będzie , że i średnio zorientowany) dojrzałby , czy zakładane duszenie działa czy nie. Ale to zmierza powoli w kierunku totalnej eliminacji parteru z judo ... to zdecydowanie zuboży judo - czas chyba na wprowadzenie kilku patentów z bjj, starego ju-jitsu albo odświeżenie starych dobrych czasów :wink:

To chyba dość odważna propozycja, ale ...
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs bjj
Można sobie gadać a i tak mata pokazuje prawde.

Ja na swoich pierwszych zawodach mając za sobą tylko 8 miesiecy bjj zadusiłem czarnego pasa w judo, oczywiście nie przyszło mi to łatwo. Często na treningach sparujemy ze znajomymi judokami (czarne pasy) i nieźle nam idzie. Judo vs BJJ to nie tylko Linke vs Nastula, wogóle takie porównywanie nie ma sensu.

kręciel: walczyłeś kiedyś z " jakimś BJJ-em?"

pzdr.
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs bjj
Dywagacje z gatunku o przewadze świąt wielkanocnych.... Kubuś jako jedyny, zauważył, że porównujecie ciągle stawiającego pierwsze kroki w BJJ ( też uważam, że w Polsce jest nr 1 ) Mariusza Linke, do światowej sławy olimpijczyka i jednego z najbardziej utytuowanych zawodników w historii Polskiego Judo, Pawła Nastulę. Porównanie już na wstępie nie fair. Pogadamy za 10 lat, gdy czołowy Polski zawodnik BJJ, miejmy nadzieję światowego formatu, zmierzy się w swojej wadze z równie utytuowanym kolegą zawodnikiem Judo. A do tego czasu można sobie darować. :wink:
  • 0

budo_kręciel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs bjj

kręciel: walczyłeś kiedyś z " jakimś BJJ-em?"

Zasadniczo nie bawie się w takie rozgrywki a poza tym nie miałem takiej okazji. Walczyłem tylko z Michałem Adamczykiem (wicemistrzem świata w jujitsu) ale na judo [bilans]...
Myślę, że jak brazylijskie się rozwinie, to wtedy może taki koleś powalczyć z judoką ale to chyba jeszcze nie teraz (??)
Turnieje w których rywalizują przedstawiciele różnych sztuk walki często wygrywają judocy z tego co wiem.
  • 0

budo_michau
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wuwua

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs bjj
Ja chciałem zauważyć że Mariusz Linke jest także bardzo dobrym judoką , to był chyba pierwszy sport który ćwiczył , podobno startował w turnieju szkół wyższych (?) ja bym stawiał na niego...
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs bjj

Ja chciałem zauważyć że Mariusz Linke jest także bardzo dobrym judoką , to był chyba pierwszy sport który ćwiczył , podobno startował w turnieju szkół wyższych (?) ja bym stawiał na niego...


Jest kilkukrotnym akademickim mistrzem polski i 2 dan judo
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024