Skocz do zawartości


Zdjęcie

judoka vs bjj


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

budo_rafal
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnow

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs bjj
NO DOBRA ZAGOŁES MNIE :-) SKORO Z NIM WALCZYLES ALE JEZELI BYL TWOIM TRENEREM TO NA PEWNO BYLA LEKKA WALKA A NIE TAKA JAK NA ZAWODACH I TEZ NIE OCENISZ JAK ON WALCZY,TO MOGA POWIEDZIEC GOSCIE KTORZY Z NIM WALCZA,DOSWIADCZENI SENIORZY.OK KONIEC.W JAKIEJ WADZE STARTUJESZ(PODEJRZEWAM ZE W KTOREJS Z NAJCIEZSZYCH) I JAK CI IDZIE ??MIALES JAKIES SUKCESY WIEKSZE???
  • 0

budo_kuba5z
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs bjj
:D walcze w +90 5 na OOM 3 mistrzostwach sląska , na OTK nie startowałem
  • 0

budo_rafal
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnow

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs bjj
No no kawał chłopa musi byc z Ciebie.
  • 0

budo_kuba5z
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs bjj
troche tego jest :D :D :D
  • 0

budo_grimper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs bjj
Judo zawsze miało problemy z parterem. W poprzednim numerze Budokana był artykuł o tym. Kose Judo zostało zakazae przez Kano.
Co do walki Helia z Kimurą. Różnica mas nie była taka wielka - Helio koło 60 kg, a Kimura ~85. Czyli cos koło 20 kg.
Helio przegrał, bo:
1. Kimura rzeczywiście był cięższy i silniejszy, ale technicznie był na pewno na tym samym poziomie (najlepszy judoka w historii).
2. Wiedział czego sie spodziewać. Wczesniejsza walka była parę dni wcześniej i miał czas do opracowania strategii.
3. Myslę, że Helio nie podszedł do walki z pokorą i nie był odpowiednio przygotowany.
  • 0

GośćGuest_budo_kiełbasa_*

Guest_budo_kiełbasa_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs bjj
CO do walki Judo vs Bjj , mialem okazję stoczyc taka walkę w Klubie u Nastuli, z jakimś czarnym pasem, który ponoc cwiczy 10 lat i zajal 3 miejsce na mistrzostwach w Szwecji... kiedys tam .
Walka zaczynala sie z kolan, poddalem go dwukrotnie , raz trójkątnym duszeniem, raz dzwignią na stope ....
aha, ow judoka byl ode mnie cieższy o jakies 30 kg.

pisalem o tym w poscie "bjj warszawa" na -Bjj i grappling- .
Nie byla to oficjalna walka, tylko taki zwykly sparing...

Tyle

budo_kuba5z
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs bjj
pamietaj treningi śa poto aby sie doskonalić i randori tez , a na zawodach to cos innego jusz tam sie walczy na poważnie
  • 0

budo_misiek2
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków gł.

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs bjj
Witam!!!

Prez pomyłke wrzuciłem post do tematu Kosen judo.

Hast napisał:

Tak wiec jako ze te starcia zakonczyly sie 1 : 1. Tak wiec dla mnie sprawa otwarta.

Z uwagi na fakt, iż Fiodor podał konkretne nazwisko (Nastula) dlatego jednoznacznie opowiedziałem się za Nastulą.

Powody:
1. Dla Nastuli BJJ nie jest egzotyką. W przeciwieństwie do wielu, wielu pozostałych judoków z pierwszej trójki w Polsce.
2. Wagowo przewyższa M. Linke.
3. Z bólem serca muszę stwierdzić, że techniczne zaawansowanie zawodników BJJ w Polsce jest jeszcze dalekie od ideału.
4. Podejrzewam, że Nastula mając ogromne doświadczenie w walkach rozegrałby taką walkę taktycznie.

Natomiast w walce pozostałych judoków (tych o egzotycznym pojęciu) stawiam na remis ze wskazaniem na M. Linke.

kuba5z napisał:

teraz najlepszym judokom w wadze nastuli jest kejza chyba ma na imie rafał nie ejstem pewien ale wiem że nastyla przegrał z nim niedawno na mistrzostwach senierów

Kejza Artur jest b. dobrym judoką. Czy już jest numer jeden w tej wadze to ja nie byłbym taki pewny. Fakt, ze Nastula obniżył nieco loty, ale podejrzewam, że ma na to wpływ parę czynników (miedzy innymi motywacja). Po wyeliminowaniu ich całkiem możliwe że powróci na tron.

Grimper napisał:

W poprzednim numerze Budokana był artykuł o tym. Kose Judo zostało zakazae przez Kano.

Nie czytałem tego artykułu więc nie mogę się na jego temat wypowiadać natomiast znalazłem coś takiego o czym już kiedyś pisałem:

...... albo przynajmniej od przegranej Kodokanu ze szkołą Fusen około 1905 roku. Fusen było pierwsza szkołą specjalizującą się w parterze, a Jigoro Kano będąc otwartym na wszelkie nowości poprosił przedstawicieli tej szkoły o nauczanie ne-waza w Kodokanie. Większość szkół Jiu-Jitsu nie przywiązywała wagi do parteru uważając go za mało przydatny w realnej walce. W ten sposób ne-waza zostało wprowadzone do Judo, wcześniej w Judo były przede wszystkim rzuty.
Uważam, że tak bardzo zaniedbany parter powstał w judo w wyniku systematycznego wprowadzania ograniczeń.

Pozdrawiam
Misiek2
  • 0

budo_kuba5z
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs bjj
nastula według mnie ie powróci na tron teraz trzeba stawiać na młodych !!!!!!
  • 0

budo_yamabushi fighter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs bjj
Bardzo ciekawy temat. Jeszcze dziś na treningu chłopaki rozmawiali z Mariuszem o waszych postach. Sądzę że taką walkę by chętnie podjął i myślę, że wygrałby.

Najpierw jednak musimy zapytać na jakich zasadach miałaby odbyć się owa walka.

Pamiętajmy o tym, że M.Linke ma też niemałe doświadczenie w JUDO a jego repertuar technik rozciąga się również na BJJ.
Sądzę , że Nastula ( z całym dla niego szacunkiem ) nie ma aż tak wszechstronnego doświadczenia. Ale zawsze mogę się mylić.
  • 0

budo_kuba5z
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs bjj
nie porównujcie nastuli do linke bez przesady oczywisice że nastual by wygrał a jak nie on to kejza
  • 0

budo_kuba5z
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs bjj
jeżeli chodzi o pojedynek ponmiedzy bjj a judokom tzn nastula kontra linke
  • 0

budo_misiek2
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków gł.

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs bjj

Bardzo ciekawy temat. Jeszcze dziś na treningu chłopaki rozmawiali z Mariuszem o waszych postach. Sądzę że taką walkę by chętnie podjął i myślę, że wygrałby.

Najpierw jednak musimy zapytać na jakich zasadach miałaby odbyć się owa walka.

Pamiętajmy o tym, że M.Linke ma też niemałe doświadczenie w JUDO a jego repertuar technik rozciąga się również na BJJ.
Sądzę , że Nastula ( z całym dla niego szacunkiem ) nie ma aż tak wszechstronnego doświadczenia. Ale zawsze mogę się mylić.


Uważam, że mówimy o zasadach BJJ i na takich warunkach rozpatrujemy teoretycznie tą walkę.
Doskonale wiem, że M. Linke to były judoka i to niezły judoka.
Nastula takiego doświadczenia w BJJ jak M. Linke raczej nie ma. Mój osąd wynika raczej z ogólnego doswiadczenia Nastuli, oraz z pewnego zasobu wiedzy tak teoretycznej, jak i praktycznej w zakresie BJJ, który pozwoliłby mu przyjąć odpowiednią opcję walki.
Tak, jak wspominałem próbowałby narzucić swój styl. Jeżeli nie udałoby się no to wtedy ....... .

Panowie są to jednak dywagacje czysto teoretyczne i całkiem możliwe, że życie pokazałoby ciekawe rozwiązanie problemu.
Pamiętam kiedyś rozważało się możliwość walki open Nastuli i Kubackiego. No i też została tylko teoria i domysły.

Pozdrawiam Szczecin.
Misiek2


P.s.Również możliwe, że Nastula nie powróci na tron. No cóż lata nieuchronnie lecą.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs bjj
Niestety zadnego z polskich BJJ- manow nie znam , wiec ciezko mi na ten temat cos powiedziec.
Ze swojego podworka , bylem na seminarium z Roylerem , byl tam tez Nicholas Gill ( gold na olimpiadzie) , panowie sie starli leciutko , i Royler kilka razy fruwal , co prawda jest tu spora roznica wagi , ale jednak.
Jednym z najciekawszych materialow porownawczych , byla wizyta panow Roriona ,Roylera , Ricksona i Helia u legendy amerykanskiego judo Hayward Nishioki , nagrana z tego zostala kaseta.
Poczatkowo Royaler i Rickson , zmuszali do klepania po kolei wszystkich uczniow , pozniej zmierzyli sie z Nishioka.....
Polecam przeczytac ten opis walk ( niestety po angielsku )
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_robaq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 640 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs bjj
Nishioka to stary gosc ...
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs bjj
To bylo 1987
  • 0

budo_robaq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 640 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs bjj
Nishioka wtedy i tak byl stary ...
  • 0

budo_kuba5z
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs bjj
Robaq ale ty za to jesteś młody :!: :!: :!: :D :D :D
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs bjj

Niestety zadnego z polskich BJJ- manow nie znam , wiec ciezko mi na ten temat cos powiedziec.
Ze swojego podworka , bylem na seminarium z Roylerem , byl tam tez Nicholas Gill ( gold na olimpiadzie) , panowie sie starli leciutko , i Royler kilka razy fruwal , co prawda jest tu spora roznica wagi , ale jednak.


hehe, Gill to prawdziwa maszyna, zadne zarty. A jednoczesnie bardzo skromny czlowiek. Masz racje ze to troche nie faire, ale i tak nikt z bjj z Gillem nie ma szans, nawet z podobna waga. Wydaje mi sie ze to nie ta liga.
Widzialem jak on cwiczy, walczy, jak prowadzi treningi, impresjonujace...
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs bjj
mysle ze poziom judo w polsce jest na tyle wysoki ze wieksze szanse mialby judoka, sytuacja moglaby sie diametralnie zmienic gdyby walczono bez gi, wtedy raczej niewielkie szanse daje judo kontra bjj bez gi...kazdy judoka w koncu ma nawyki chwytania za szmaty a tu kicha, ciekawe co by z tym fantem zrobil :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024