Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowy Budokan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_grimper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Nowy Budokan
Kupiłem no i co?
Świetny temat przewodni. Gorzej z realizacją. Artykuł Boruty ...hmmm.... jak zwykle jednostronny i pełen cytatów z Internetu. Jakos nic specjalnego sie nie dowiedziałem.
Paweł Droździak? Jak wypracowanie na maturze. W tle czuc dużą wiedzę, ale im bliżej końca artykułu tym pobieżniej jest napisany. A szkoda.
Korespondencja z Japonii? Troche bezsensu. O co chodzi? O kendo? Naginatę? Oyamę?
Nie lubię publikowania apisów stron WWW. To wstecznictwo. A w przypadku pana B jest zdradzaniem źródła informacji.
Artykuł o low-kicku. Zawodowy. Gdyby o samoobronie było coś takiego.
Graficznie? OJojojo.... Od baroku po minimalizm. W sumie amatorszczyzna.
  • 0

budo_fajter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy Budokan

Kupiłem no i co?
Świetny temat przewodni. Gorzej z realizacją. Artykuł Boruty ...hmmm.... jak zwykle jednostronny i pełen cytatów z Internetu. Jakos nic specjalnego sie nie dowiedziałem.
Paweł Droździak? Jak wypracowanie na maturze. W tle czuc dużą wiedzę, ale im bliżej końca artykułu tym pobieżniej jest napisany. A szkoda.
Korespondencja z Japonii? Troche bezsensu. O co chodzi? O kendo? Naginatę? Oyamę?
Nie lubię publikowania apisów stron WWW. To wstecznictwo. A w przypadku pana B jest zdradzaniem źródła informacji.
Artykuł o low-kicku. Zawodowy. Gdyby o samoobronie było coś takiego.
Graficznie? OJojojo.... Od baroku po minimalizm. W sumie amatorszczyzna.

O matko aż tak żle? Jest coś ciekawego? Bo nie wiem czy kupywać.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy Budokan

Nie lubię publikowania opisów stron WWW. To wstecznictwo. A w przypadku pana B jest zdradzaniem źródła informacji.

Ciekawe które strony i vortale znajdą się w dalszych numerach :)
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy Budokan


Nie lubię publikowania opisów stron WWW. To wstecznictwo. A w przypadku pana B jest zdradzaniem źródła informacji.

Ciekawe które strony i vortale znajdą się w dalszych numerach :)


Ten na pewno nie :)
Z przykroscia stwierdzam, ze Grimper ma sporo racji - numer nie jest najlepszy. wariat
Fajny wywiad z czlowiekiem od Doce Pares - ale juz go chyba czytalem gdziesik :wink: Popnadto - znowu plus dla "doceparowcow" - bardzo klimatyczne zdjecie delikwenta poobijanego pala po zawodach :)
Artykul Pawla - mam wrazenie, ze troche na odczepnego napisany - na Vortalu zdarzaja mu sie duuuuuuuuzo lepsze teksty.
Artykul Harrisa - fajny, wiadomo, ze facet umie pisac - tylko, ze... okrutnie stary :( Jak sie chce powaznie traktowac zainteresowanego czytelnika, to trzeba czegos wiecej niz przetlumaczonego ze strony na necie tekstu... (nota bene z Mattem Fureyem bylo to samo).
"Kobiety w BJJ" - temat oki, tylko zdjecie tej pani... toc tylko dzieki temu, ze miala biustonosz zorientowac sie mozna bylo, ze to nie facet :wink:

K.

K.
  • 0

budo_grimper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy Budokan
Cały numer oceniłbym na poprawnie z minusem, zakładając, że czytelnikiem jest ktoś bez dostępu do Netu. Z dostępem ..... ostają się 2 artykuły.
Harris jest wielki, szkoda , że skopiowany. POlecam jego texty na bjj.org.
  • 0

budo_fajter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy Budokan

Cały numer oceniłbym na poprawnie z minusem, zakładając, że czytelnikiem jest ktoś bez dostępu do Netu. Z dostępem ..... ostają się 2 artykuły.
Harris jest wielki, szkoda , że skopiowany. POlecam jego texty na bjj.org.

Wszystko z internetu ściągnięte? no to pewnie nikt już nie pisze do budokana po aferze z samurajem, pomysłów brak?
  • 0

budo_grimper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy Budokan
Nie. To raczej zastepca naczelnego nie ma innych źródeł informacji.
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy Budokan

Nie. To raczej zastepca naczelnego nie ma innych źródeł informacji.

A kto jest zastępcą?
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy Budokan
myslalem ze ty Fiodor , nie ?
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy Budokan

myslalem ze ty Fiodor , nie ?

Nie, no co ty, przecież teraz będziemy tworzyli konkurecnję dla Budokana.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy Budokan
Widze ze sa niejasnosci odnosnie tego kto jest w kim w Budokanie.

Redaktor Naczelny: Karol "Carlao" Matuszczak
Z-ca Redaktora Naczelnego: Pawel "Boruta" Ziolkowski
Sekretarz redakcji: Marek Matusiak

Odnosnie samej tresci:
Nie rozmawialem z autorami totez jest to tylko moja opinia i ja tutaj umieszcze.
Artykuly kopiowane nie sa, ktos musial usial usiasc i przetlumaczyc go. Nikt tutaj nie wspomnial o tym ale poziom znajomosci angielskiego jest ... jest caly czas niski i tlumaczenie tekstow stwarza mozliwosc aby spora grupa ludzi wogule sie zapoznala z danym tekstem. Przypuszczalnie Roy wyrazil na to zgode. Co do tresci to ona (techniki kanczace) jest nadal aktualna znaczy sie nie ma znaczenia kiedy ten tekst zostal napisany, tresc jego jest wazna.
Nie mialem jeszcze dosc czasu aby moc przeczytac calosc wiec narazie na tym zakoncze.
  • 0

budo_hiraken
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy Budokan

Kupiłem no i co?
Artykuł o low-kicku. Zawodowy. Gdyby o samoobronie było coś takiego.


No właśnie tu jest mały problem. Jak dla mnie ten artykul to b wielu miejscach bezsens. Moze sie nie znam ale trzymanie niesko rak i robienie "wagi" zawsze uwazalem za amatorszczyzne i pierwszy krok do polecenia na pysk, na glebę.
Dużo jest mowa w artykule o miesniach skośnych brzucha, ale chyba ktos zapomnial ze podobnie jak inne miesnie bracuja one duzo lepiej gdy jestesmy zgieci np.: stoimy w miare prosto z uniesiona nogą.
Natomiast o do rąk to lepiej żeby nimi nie machac jak cepem na wszystkie strony w celu utrzymania ruwnowagi bo mozna dostac w twarz od jakiegos boksera ktory zrobi krok do przodu.

A może sie nie znam.....
  • 0

budo_grimper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy Budokan
Sa dwie szkoły Falenicka i Otwocka
Nie zajmuję się kickiem i nie mogłęm go oceniać merytorycznie, ale chodziło mi o podejście do tematu - rzetelne i wyczerpujące temat.


Jeśli chodzi o przepisywanie.
Jako czytelnik czasopism wymagam aby dziennikarz wykonał jakąś pracę. Akurat tłumaczenie jest najprostszą z nich. Może moje krytycza wypowiedź wynika z mojego zawodu ze sposobu opracowania tematu przewodniego.
Paweł Droździak z tego co wiem za sie a temacie co potwiedzają jego liczne wypowiedzi. Dlatego zdziwił mnie artykuł. Zaczął sie szczegółowo a skończył pobierznie. Rozumiem, że pan D. niechciał odbierać sobie klientów, ale powiie wiziąć sobie za wzór Roya, którego artykuły są szczegółowe, żeby sprowokować do przemyśleń i nie pomijac żadnego z aspektów tematu, a mimo to skłaniają, żeby wziąć parę lekcji u Roya. 8)
Natomiast artykuł Boruty nic nie wniósł. Ot kolejy pean o BJJ, a podstawie źródeł. ic by sie nie stało gdyby był o połowę krótszy. Szkoda, że nie zamieszczono żadnego textu Roya w tym temacie. Nie przyblizono, żadnych innych systemów samoobrony kobiet. Może wypowiedź jakiegoś speca policji. Temat jest szeroki, a my polizaliśmy etykietę.

Musze jednak przyznać, że ostatni numer jest lepszy niz poprzedni.
Ktoś bez sieci powiien być zadowolony.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024