Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozciąganie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

budo_dante
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice Grp.Magia

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie
Pare technik stosowanych przez ludzi z Kung-Fu:
Najpierw lekka rozgrzewka ogólna bo bez tego ani nir ma co zaczynać - tylko się można ponadrywać.
A teraz po koleji:
przy drabinkach: jedna noga na wysoki szczebel, druga na ziemi i sklony do obu - wazne zeby raczej chwycic stope i trzymac pewien czas (wytrymac lekki bol naciaganego miesnia); nie robic tego impulsowo (szybkie sklony); pod koniec (jak juz mamy puscic) to dociagamy mocniej klate do nogi i jeszcze chwile wytrzymac. Zminiamy nogi, pozycje z bocznej na prostą i ocywiscie z czasem wysokosc szczebla.
Stoimy dalej w tej pozycji (jedna noga na szczeblu - druga robimy przysiad.... baaardzo miłe :D
Teraz siadamy przy drabinkach, nogi na boki (rozkrok) twarza do drabinek, rekami chwytamy szczebli i przyciagamy sie jak najbardziej (tak aby nogi rozciagaly sie na boki o drabinki) i znow do momentu kiedy czujemy ze miesnie sie naciagaja (lekki bol) wytrzymujemy chwile (tak ze 30 sek). Po 15 sek mozna pokiwac na boki chwile tulowiem i poglebic rozkrok. Znow nie robic niczego impulsami.
Potem POWOLI sciagnac nogi najlepiej rekami - szkoda stawow.

Koniec z drabinkami... stajemy w szerokim rozkroku, lekkie pochylenie w przod, obie rence na podlodze, teraz przekrecamy sie na pietach na bok (jedna reka z drugiej strony nogi i mamy pseudoszpagat boczny (damski), ptem znow przekrecamy sie na szpagat meski (kazde przekrecenie samo poglebia rozktok) i w lewo zwrot. Po paru takich poloborotach mamy dosc :)

I tak mozna mnozyc techniki. Jedno jest pewne - jak codzinnie zamiast albo przed paciorkiem wieczorkiem odwalisz seryjke jakies 20 minut to efekty pojawia sie w miare szybko (moze nie od razu nogi za glowe, ale na pewno wiecej niz potrafisz)

I jeszcze smieszne sposoby domowe....

Kupujemy ciekawa ksiazke i ewentualnie takie 1kg hantle z materialu dla kobiet ktore na rzepa mozna przypiac na przeguby. Zakladamy to na kostki.
Teraz kladziemy sie na plecach pod sciana tak zeby nogi calkowicie opieraly sie o sciane. Robimy szeroki rozkrok (nogi 'jada' po scianie), na tyle naile nas stac.
Teraz zaczynamy czytac ksiazke i przestajemy myslec o nogach, z biegiem czasu, zwlaszcza lekko obciazone same zaczna sie rozciagac i to mozliwie najbardziej humanitarnie.

Ja osobiscie czesto bedac na basenie uzywam metody z dociaganiem do drabinek w rozkroku (w basenie do scianki basenu). Woda lagodni bole.
  • 0

budo_dante
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice Grp.Magia

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie

Najlepiej przed treningiem stosować rozciąganie dynamiczne ( nie mylić z balistycznym ) a po treningu statyczne ( ew. poprzedzone izometrycznym lub PNF ). Efekty same przyjdą, zaręczam.

A mogłbyś to napisać kierując się zasadą:
"Patrzcie jakie to proste, a nie patrzcie jaki jestem mądry" :?
  • 0

budo_capomajor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice ADG

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie
Może ktos mi powie jak dobrze rozciągać plecy bo mam z tym duzy problem(chcialbym rozciagnac w kierunku przeciwnym do scylania sie po worek kartofli)
  • 0

budo_caporudi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie
rób mostek ( np. nad workiem kartofli :) )
POZDRAWIAM
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie


Najlepiej przed treningiem stosować rozciąganie dynamiczne ( nie mylić z balistycznym ) a po treningu statyczne ( ew. poprzedzone izometrycznym lub PNF ). Efekty same przyjdą, zaręczam.

A mogłbyś to napisać kierując się zasadą:
"Patrzcie jakie to proste, a nie patrzcie jaki jestem mądry" :?


Jeżeli chcesz dokładniej to tu są artykuły Kenshira na ten temat :)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_bencao
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa ADG

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie
a ja mam pytanie juz do tej czesci robiacej mostek.. jak sie uczyc albo jakie ardy maie zeby moc wrocic z mostku przez glowe przerzucajac nogi do pozycji stojacej..czyli macaco z mostka? bardzo zalezy mi narazie
  • 0

budo_joannaz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:London/Rio

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie
No tak samo, jak napisałeś :)
Stać w mostku i próbować przerzucić nogi na drugą stronę :D
A jeśli nie możesz przerzucić, to stań pod ścianą i o nią się zacznij odbijać.
No a potem samemu.

do mosquito: a robisz poprzeczny, czy sportowy?
  • 0

budo_radosna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wejherowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie
no tak, mostek to ja tez zrobie... ale z tym przerzutem nog, to zawsze mialam klopot, choc przy scianie nawet mi sie kiedys udalo ;)
  • 0

budo_caporudi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie
a próbowałaś główę na ziemi postawić ?? i wtedy przerzucić ??
  • 0

budo_mosquito
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie
to Bencao: Aby przerzucić nogi przez siebie z mostka musisz na początku sie troche rozbujać a potem wypiąć klatke piersiową do przodu i jednocześnie wybić sie z nóg.
  • 0

budo_mosquito
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie
to Joannaz : nie wiem co oznacza określenie szpagat sportowy, ale ten poprzeczny zrobie, damski tez mi sie udaje ale tylko na jedną stronę 8)
  • 0

budo_joannaz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:London/Rio

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie

a próbowałaś główę na ziemi postawić ?? i wtedy przerzucić ??


Say what?? :)
Nie, kamikaze to ja jeszcze nie jestem ;D
(jeśli to było do mnie)
  • 0

budo_picapau
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakoff

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie

jak sie uczyc albo jakie ardy maie zeby moc wrocic z mostku przez glowe przerzucajac nogi do pozycji stojacej

podstawa to przedewszytkim trzymanie rak "przed" glowa, to jest 1sza rada jaka ja sam uslyszalem. Co prawda do tej pory tego sie nie nauczylem moze dlatego ze zrobienie tego samego przez queda na ktorakolwiek z rak daje wiecej satysfakcji i jest ladniejsze.
  • 0

budo_mosquito
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie
Jak w mostku oprze się głowe o ziemie to rzeczywiście łatwiej jest przerzucic nogi przez siebie bo niżej jest środek cięzkosci.
  • 0

budo_joannaz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:London/Rio

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie

Jak w mostku oprze się głowe o ziemie to rzeczywiście łatwiej jest przerzucic nogi przez siebie bo niżej jest środek cięzkosci.


Może i tak, ale życie mi jeszcze miłe, głowa również :)
  • 0

budo_dante
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice Grp.Magia

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie
u nas mówią, że najwygodnej 'wrócić' z mostka jak sie mocno odchyli glowe do przodu (broda do klatki) - klucz sukcesu...
  • 0

budo_eddy capo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z orzesza

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie
pozdrowionka
Na razie nie trenuje w żadnym klubie choć mam zamiar ale mimo to potrafie już fiflaka w tył mostek z pozycji stojącej itd.
ale nie myślcie że chce sie chwalić poprostu problem w tym że ktoś napisał że ludzie uczący sie z filmików nie mogą być dobrzy
pozdrowionka eddy
  • 0

budo_eddy capo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z orzesza

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie
a co do mostka i wyjścia w tył z tej pozycji to dobrze jest na początek robić to z pomocnikiem który pomaga odchylić nogi
stopniowo pomocnik robi to słabiej aż w końcu samemu sie już potrafi



pozdrowionka eddy
  • 0

budo_grande
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie

Na razie nie trenuje w żadnym klubie choć mam zamiar ale mimo to potrafie już fiflaka w tył mostek z pozycji stojącej itd.
ale nie myślcie że chce sie chwalić poprostu problem w tym że ktoś napisał że ludzie uczący sie z filmików nie mogą być dobrzy
pozdrowionka eddy


Bo niemoga byc dobrzy. Elementy akrobatyczne, czy jakies pojedyncze "tiki" moze i opanujesz, ale jak wejdziesz do roda to gwarantuje iz bedziesz zachowywal sie jak piecio letnie dziecko probujace wyremontawac dom, tzn. cos bedziesz robil ale z niewielkim skutkiem i malo efektownie (efektywnie tez :-) ). Zreszta fiflak czy mostek z pozycij stojacej to jeszcze nie capoeira :wink:
PS. Sorka za przyklad ale mam kryzys tworczy :D
  • 0

budo_eddy capo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z orzesza

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie
Masz racje że to co dotychczas robie to jeszcze nie prawdziwe capo ale wiem że jak sie zapisze do klubu a mam to w planie to po opanowaniu podstaw wiem że bede mógł zastosować moje "zdolności akrobatyczne" i
wówczas wiem że bede dobry a po kilku latach bardzo dobry


a tak na koniec to wątpie że ktoś kto trenuje kapo od 2 miesięcy jest w stanie zrobić chociaż salto w przód



pozdrowionka
zero graviti
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024