Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kudo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
136 odpowiedzi w tym temacie

budo_tito_ortiz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo
Nie jest to dokladnie taki sam kask jak w Kudo ale : [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo
ten wydaje się pewniejszy
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_shuto rulzz
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo
Witam, przeglądam rozmowę i mam pytanko:na forum znalazłem ze wywodzicie się z shotokan (Maciag). Sam ćwiczę karate tradycyjne już długi czas - jak sądzicie, czy to dobra baza pod daidojuku?
Ten człowiek który to rozkręca, kto to, jakiś styl i stopień - cięzko zdobyć jakiś inf w necie poza tym ze shotokan.... help
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo
Każdy styl walki będzie dobrą bazą do innego ;)

A tak naprawdę to będzies zmusiał zapomnieć o spoerj ilości rzeczy, np długaśne pozycje, dopinanie pupy przy giaky i kilki innych bzdurkach ;)
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo
Czy Shotokan jest dobrą podstawą do Dajdojuku? Hm, Myślę że w takim samym stopniu jest podstawą do Daidojuku co i do walk K1 czy wolnych walk, niestety nie widać ludzi z Shotokanu w takich turniejach...? Zresztą przyznam szczerze nie interesowałem się tym zagadnieniem i nie chcę też nikogo urazić.
Wiem natomiast dużo o hełmach stosowanych w Kudo.
1 Nie wiem skąd Gilder wie o dmuchaniu w szybę i wycieraniu chusteczką, może z filmików? :wink:
(Chusteczkę nasącza się najpierw płynem który stosują nurkowie, motocylkiści itp. Tego na filmach nie widać :wink: )
2 Świetnie chronią twarz!
3 Boki głowy są chronione słabo stąd tendencja do uderzania szerokich sierpowych, (rękawiczki do Kudo to właściwie filcowe nakładki mające chronić skórę pięści przed uszkodzeniem) dlatego w Kudo sierpy są częste i niebezpieczne (tak dochodzi do chyba połowy nokautów)
4 Niestety zdarzają się kontuzje pięści kiedy zawodnik trafi w kant szyby np. przy haku (zaciskanie pięści to zdrowy zwyczaj)
5 Widać w nich naprawdę dużo
6 Mało jest natomiast powietrza, szczególnie kiedy zaczynasz już "sapać". Z drugiej strony wyrabiają bardzo dobry nawyk kontroli oddechu
7 Największym problemem jest to że dają dużą powierzchnię do trafienia(duża szyba), szybka jest też oddalona od nosa o dobre parę centymetrów, w praktyce musisz bronić nie twarzy ale szyby żeby nie oberwać,tylna ręka musi być bardziej z przodu niż w boksie albo gdy stosuje się inne hełmy. Trzeba się po prostu przyzwyczaić (ludzie ktorzy pierwszy raz, lub rzadko ubierają hełm mają marne szanse "zawalczyć" w turnieju. Mowiąc krótko musisz mieć własny hełm i często go używać.
8 Dzieki hełmom można bezpiecznie trenować takie rzeczy jak uderzenia głową i łokciami i to jest zdecydowanie największy plus stosowania hełmów. Tu Gilder ma rację że na drugi dzień możesz iść między ludzi nie wzbudzając sensacji :D
9 Są bardzo drogie (165 dolców)
9 Na temat nokautów, no cóż "no ryzyk- no fun" :) We wszystkich walkach kontaktowych (i niekontaktowych czasem też) zdażają się nokauty. :D
Na koniec pozdrawiam serdecznie wszystkich entuzjastów i sympatyków Kudo bo to nowa i piękna dyscyplina sportowa! Osu!
  • 0

budo_gilder
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo

Gilder,proszę podaj namiary na sekcję w której trenujecie obecnie(adres stronki). Oczywiście jeżeli to możliwe.Dziękuje.

Trenujemy w Lublinie i narazie jest to sekcja mieszanych sztuk walki. :D Poprostu do przyjazdu Azumy Takashi nie możemy posługiwać się nazwą Kudo. Dlatego też nie ma jeszcze, żadnej stronki internetowej :) Jak tylko będziemy mogli, to uruchomimy strony pod adresem: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] oraz [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Hełmy Ceny hełmów oryginalnych już znacie. Te ze skai wyglądają prawie identycznie i kosztują około 200 zł. Co do hełmów z proponowanych tutaj linków, nie chcę zabardzo się o nich wypowiadać :) . Nie chcę nikomu robić ani reklamy ani antyreklamy :) Ja bym się tylko bał czy te otwory nie są zbyt duże, bo jeśli są i przy silnym uderzeniu pięść tylko brzegiem trafi na kratę, a pozostała część w dziurę, to może prowadzić do kontuzji pięści lub nadgarstka. No i druga kwestia, to wytrzymałość tego hełmu. Ta pleksa wygląda solidnie, aczkolwiek bardziej bym zaufał kaskom chłopaków z Budokai (oni mają kratkę z mocnego tworzywa sztucznego, o wiele grubszego niż ta pleksa na zdjęciach). Z tym że ogromnym minusem tych kasków jest mała widoczność.
Powiem tylko tyle, że szyby w kaskach Kudo skonstruowane są tak, żeby wytrzymać naprawde bardzo mocne uderzenia. Kulista konstrukcja rozkłada siłę uderzenia (to też jest dobre dla mózgu :D ), szyba jest z litego pleksiglasu, a otwory wentylacyjne nie osłabiają konstrukcji.
Generalnie każdy kask ma swoje plusy i minusy. Nie ukrywam że kaski Kudo, też mają swoje minusy, co dobrze zaznaczył jan111. :-) A tak apropos dmuchania i wycierania chusteczką, to nie :D nie widziałem tego na filmiku :D na filmikach nie pokazują takich rzeczy. :) Poprostu sam tak robię :lol: I jest bardzo skuteczne :) Nie każdemu chce się nosić na treningi specjalne preparaty anty zapoceniowe, a tym bardziej jeśli nie ma takiej potrzeby. :wink:
Odnośnie pochodzenia :) Piotr trenuje już ponad 21 lat i trenował naprawdę wiele stylów, ale generalnie można powiedzieć, że wywodzi się z kyokushinu. Ja natomiast trenowałem o wiele mniej stylów. O wszystkich nie będę wspominał. Przede wszystkim były to boks i taekwondo. Teraz więc muszę ostro nadrabiać parter
:) :) :) Chcę pokazać, że generalnie bazą może być każdy styl. Kwestia tylko nadrobienia braków. Kudo jest stylem wszechstronnym i ma sporo technik, których nie znajdziesz w tradycyjnym karate. P.S. To jest Piotr Masiąg a nie Maciag :D
Czy ktoś mi może powiedzieć jak się cytuje więcej niż jedną osobę? :)
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo
Chciałbym jeszcze spytać o dwie kwestie:
1. Czy w Kudo i W Sei Budokai są takie same zasady odnośnie obaleń i walki w parterze?
czyli:

Podcięcia, rzuty, obalenia itd. można wykonywać dowolną ilość razy, natomiast walka w parterze może sie dobywać tylko dwukrotnie z inicjatywy jednego zawodnika. Czyli w sumie maksymalnie walka w parterze nie może trwać dłużej niż 2 minuty. Acha, rzuty "czyste" są punktowane.

no i na parter w budokai jest 30 sekund.

2. Jak te kaski mają się do duszeń:
- kołnierzem
- mata leo
- trójkąta(nogami oraz rękoma)
tzn czy utrudniają(np. spadają), uniemożliwiają całkowicie któreś duszenie itd. ?
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo
Tak przepisy dotyczące parteru są identyczne. Dokładnie znajdziesz je opisane w "przepisach sportowych" na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Sankaku jest rzeczywiście troche utrudnione ale możliwe inne duszenia wychodzą tak samo jak bez hełmu. Hełm może rzasem się zsunąc, nie wolno ich natomiast samemu zdejmować w walce, ogólnie zawodnik jest odpowiedzialny za swój hełm i jeśli spada to wychodzi się z założenia że nie zawiązał go tak jak należy
  • 0

budo_tito_ortiz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo
Panowie jak tam po seminarium?Bedzie oficjalnie Kudo w Polsce?
  • 0

budo_budokai_leszek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:K-K

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo
Chłopaki z Lublina mają jeszcze pewnie dużo pracy po seminarium także trochę może to potrwać, zanim znajdą czas na pisanie po forach.
Jako że chłopaki z SeiBudokai też tam były pozwolę sobie krótko streścić seminarium. O szczegółach dotyczących organizacji itd. pytać kolegów z Lublina.

Lista obecności: :)
1. Takashi Azuma 8 dan Kudo - Daido Juku, przywiózł ze sobą dwóch uczniów (Mohamed Anas 2 dan Anglia i uczeń Azumy z Japonii 1 dan - niestety zapomniałem nazwiska)
2. Ekipa z Litwy - Ilgnaras Gruzinkas 1 dan wraz z dwoma osobami
3. Ekipa węgierska - Korbai Kont z chłopakami
4. Z Białorusi Ruslan Baranovsky
Polska
Organizatorzy
SeiBudokai - szt. 2
BJJ z Lublina - spora ekipa

Całe seminarium było znakomicie zorganizowane - ukłony w kierunku Lublina.
Sobotni trening trwał gdzieś z 2 godzinki i obejmował kichon (techniki podstawowe). jak wiadomo tego nigdy za dużo - bez solidnych podstaw nie można mysleć o zaawansowanych technikach :)
Trening niedzielny już był intensywniejszy i obejmował rozgrzewkowe powtórzenie kichonu i ćwiczenia z partnerem.
O 17 przewidziany był egzamin na stopnie Kudo - o tym już niestety nie napiszę, gdyż musieliśmy wracać - 400 km wymaga odrobiny czasu.
Ogólnie jestem pod silnym wrażeniem jakie zrobił na mnie shihan Azuma. Uczestniczyłem już w drugim seminarium, które prowadził (pierwsze w 2003r) i trzeba przyznać że jest świetnym nauczycielem i bardzo otwartym człowiekiem. Na marginesie każdemu życzę żeby mając 58 lat kopać takie mawachy :)
To tak skrótowo - myślę że koledzy napiszą coś więcej i bardziej szczegółowo.
Dzięki za zaproszenie. OSU!
Pozdrawiam Leszek
Jak się zdarzy to zamieszczę kilka fotek :)
  • 0

budo_tito_ortiz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo
Dzieki za relacje.Znalazlem w niej odpowiedzi na pare rzeczy ktore mnie bardzo interesowaly :) Szkoda ze nie bylo nikogo z Krakowa,ale moze za jakis czas ktos tu sprowadzi Kudo :)
  • 0

budo_budokai_leszek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:K-K

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo
Wszyscy uczestnicy

Dołączona grafika

SeiBudokai z Azumą

Dołączona grafika

najlepsi :D 8)

Dołączona grafika
  • 0

budo_gilder
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo
Ze wszystkich stron otrzymuję gratulację odnośnie samego seminarium i jego organizacji. Dziękuję wszystkim, mam nadzieję, że to nie jest poprostu grzecznościowe i że naprawdę wszystkim się podobało :)
Widzę, że Leszek już streścił seminarium. Tak że nie wiem co jeszcze mógł bym dodać. :D
Uściślę tylko drugi Japończyk nazywa się Shido Jun. Jest dwukrotnym mistrzem Japonii w swojej kategorii.
Azuma Zrobił na mnie naprawdę niesamowite wrażenie. Uśmiechnięty, pogodny, otwarty dla ludzi, potrafi się śmiać z samego siebie. Bardzo mu się spodobało polskie jedzenie i piwo. :) W sumie był on w Polsce 7 dni. Dużo zwiedzał, interesował się naszym krajem. Ogromne wrażenie zrobiły na nim Majdanek i komnata akustyczna w Archikatedrze Lubelskiej. Z Azumą przyjeżdżała też jego córka.
Co do samego seminarium, to tak jak napisał Leszek, jest bardzo dobrym nauczycielem. Potrafi w bardzo prosty i zrozumiały sposób wszystko wytłumaczyć. Błyskawicznie wyłapuje błędy i niedociągnięcia i odrazu pokazuje jak je wyeliminować.
Mile jestem zaskoczony reakcją mediów, które bardzo zainteresowały się Kudo (Daido Juku). Lubelskie gazety i radia po kilka razy wspominały o seminarium. W Telewizji Lubelskiej puścili nawet dłuższą relację o tym. Był nawet wywiad z Azumą i Piotrem. :D Zapowiedzieli, że po wakacjach zmontują naprawdę długi materiał o Daido Juku i o seminarium i puszczą to w jednym z programów sportowych.
Miesięcznik "Sztuki Walki" zapowiedział wydrukowanie 3-stronicowego artykułu o Kudo (Daido Juku). Tak że jeżeli dziennikarze spotrowi, sami przyznają, że to jest ciekawy styl, to jestem spokojny o jego przyszłość. :) :)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo
cholernie mi szkoda, że nie mogłem być :(
  • 0

budo_tito_ortiz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo

. Z Azumą przyjeżdżała też jego córka.

Panna czy mezatka?Ladna?

Co do mediow to fakt.Ostatnio w rece wpadl mi krotki artykul na temat Kudo i seminarium z jakiejs gazety z Lublina.Jedynie co mnie martwi to to ze jak narazie nie liczac ekipy SeiBudokai na seminarium nie przybyl nikt z innego miasta.Mam nadzieje ze Kudo bedzie jednak dostepne szerzej w Polsce a nie tylko w Lublinie i okolicach.
  • 0

budo_gilder
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo
Była jeszcze ekipa z Radzynia Podlaskiego. Chciały przyjechać dwie osoby z Warszawy, ale coś im nie wypaliło.
Poza tym jeśli chodzi o frekwencję, to wszystkiemu winien jest czas. Zauważcie kiedy pojawiły się moje pierwsze posty odnośnie seminarium. O tym że Azuma przyjeżdża do Polski dowiedzieliśmy się pod koniec maja. Prawie do połowy czerwca trwało dogadywanie szczegułów. Itak zarywaliśmy noce, żeby wszytko zaplanować i podopinać. Przyznacie sami, że praktycznie dwa tygodnie, to za mało na zorganizowanie międzynarodowego seminarium. I poprostu już nie mieliśmy czasu na rozsyłanie jakichś oficjalnych zaproszeń do sekcji, klubów czy federacji. Informacje o seminarium były przekazywane przeważnie drogą pantoflową. Czasami jak miałem 5 min wolne, to napisałem coś na forum. Także uważam, że jak na tak mało rozreklamowane seminarium, to itak przyszło bardzo dużo osób.
Co do córki. Panna. Zależy od gustu :)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo
No właśnie ja miałem przyjechać :(
Co prawda kudo jako takiego robić nei planuję, ale bliską współpracę planuję podjąć. Zaczne od zakupu kasków i rękawic ;)
  • 0

budo_budokai_leszek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:K-K

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo
Jurku, mała prośba. Mógłbyś opisać jak wyglądał egzamin.
Niestety nie mogliśmy z Szymonem zostać aby sami zobaczyć (i troszkę posparować). Wiem też, że sam nie podchodziłeś - ale z pewnością wiesz coś na ten temat. Na litewskiej stronie są już zdjęcia z seminarium i egzaminu (widzę, że podchodziło 5 osób - przynajmniej ze zdjęć tam zamieszczonych)
Ktoś jeszcze z Polski poza Piotrem startował do egzaminu? Jak wyglądały walki? Znaleźliście jakiś wartościowych sparingpartnerów czy walczyliście tylko we własnym gronie?

Jak poszedł egzamin Piotrowi? Weryfikacja 1 kyu czy zaliczony 1 dan?

Na naszych zawodach w marcu Litwini mówili, że na sho-dan musieli stoczyć aż 3 walki (zapewne było to spowodowane tym że Azuma zaliczył im przygotowania zawodnika pod Hakutoki) Ile walk było w Lublinie?
Pozdrawiam
Leszek
  • 0

budo_gilder
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo
No więc egzamin wyglądał następująco:
Podeszło do niego 6 osób. Najpierw przez dwie godziny było wykonywanie technik (większość z nich była na seminarium). Tempo było dość szybkie :D jak dla mnie zabójcze :-) Azuma sprawdzał prawidłowość wykonywania technik. A po dwóch godzinach kiedy wszyscy byli wykończeni, były walki. :) Każdy stoczył rózną ilość walk i nie wiem czym to było podyktowane.
W każdym bądź razie Piotr stoczył 4 walki. W tym jedną z nich (z Anasem) zakończył przed czasem :D . Wyciągnął mu balachę. :) To pewnie w znacznym stopniu zadecydowało, że Azuma dał mu 1 dana. Tyle w skrócie :D
  • 0

budo_gilder
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo
Jeśli ktoś jest zainteresowany, to EMPiKach można już kupić magazyn "Sztuki Walki", w którym jest 3-stronicowy artykuł o seminarium i generalnie o Kudo (Daido Juku). :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024