Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kudo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
136 odpowiedzi w tym temacie

budo_jolek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo
było by super :) mam nadzieje że w najblizszym czasie dowiemy sie czegoś więcej :) było by wspaniale móc go w Polsce trenować :) dziekuje bardzo za odpowiedz:) pozdrawiam
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo


Wygląda mi na to, że to co pisaliście jest prawdą. Nokauty są bardzo poważne. Nie jest to chyba specjalnie bezpieczne...
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo
Roboy a w jakim mieście to się dzieje?
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo
nie wiem stary..podali mi tylko w imie i nazwisko tamtego trenera pytajac czy go znam. Mam nadzieje ze sie nie obrazi. Pan/Sensei Piotr Masiag
  • 0

budo_jolek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo
kurcze fajnie by było jakby przeglądał nasze forum ktos kto jest z tym związany i napisał cos wiecej na temat tego stylu w PL :) np wymieniony Pan Sensei :)
  • 0

budo_jolek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo
zawodnicy sei budokai startują w zawodach daido juku karate mógłby ktos opisac treningi tego stylu i czym się on rózni od daido juku jak wygladają treningi czy trenuje sie kata itd wszelkie informacje bedą mile widziane pozdrawiam
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo
ROBOY
mam pytanie z jakiej miejscowości jest Sensei Masiag Piotr?

Szukałem na google ale nikogo takiego nie znalazłem. Jeżeli kotś ma jakieś informacje, to po konsultacji z owym Sensei proszę o informacje. Pozdrawiam!!!!
  • 0

budo_lassensei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 252 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo

ROBOY
mam pytanie z jakiej miejscowości jest Sensei Masiag Piotr?

Szukałem na google ale nikogo takiego nie znalazłem. Jeżeli kotś ma jakieś informacje, to po konsultacji z owym Sensei proszę o informacje. Pozdrawiam!!!!


juz sie SEIDO znudzilo i szukamy nawych wyzwan/pasow ?
taka mala prowokacyjka
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo
Nie jest świetnie w SEIDO, ale warto wiedzieć co się dzieje na tym świecie i nie po to, aby knuć przeciw innym :) i daj sobie spokój z prowokacjami :) Taka mała prośba :twisted:
  • 0

budo_gilder
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo
Witam. Przed chwilą natrafiłem na ten temat i będę miał chyba odpowiedzi na wiele z zadanych tutaj pytań.
Otóż Piotr Masiąg (znam go osobiście bo u nieg trenuję :) ) mieszka w Lublinie. W Lublinie również ma powstać pierwsza szkoła Daido Juku (obecnie KUDO)

30.06-1.07.2007 r. - w Lublinie Azuma Takashi, w raz z dwoma instruktorami z Japonii, będzie prowadził seminarium. Do udziału w którym wszystkich chętnych serdecznie zapraszam. Będzie to świetna okazja do poznania tego stylu bliżej.
Harmonogram seminarium
1-część (30.06-sobota) początek o godzinie 17.00- Kihon(basic) oraz Idou(moving Kihon)
2-część (1.07-niedziela) pocz. godz. 11.00 - Techniki Kudo (Daido Juku)
Każda z części będzie trwała po dwie godziny.
Jeśli ktoś jest zainteresowany proszę o kontakt, prześlę wtedy bardziej szczegółową informację co, gdzie, jak i za ile.
Moj e-mail: jadeszk@o2.pl

Zapraszam wszystkich chętnych, również dlatego, że to może być okazja do nawiązania dalszej współpracy. Jesteśmy gotowi nawiązać współpracę ze wszystkimi chętnymi osobami trenującymi sztuki walki. Kudo (Daido Juku) to nie tylko karate, ćwiczymy elementy tai i europejskiego boksu oraz parterowe elementy z jj i bjj .
  • 0

budo_tito_ortiz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo
I to jest bardzo dobra wiadomosc!Mam nadzieje ze cos z tego wyjdzie i Kudo zawita na stale u nas w kraju ;)
  • 0

budo_gilder
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo
Mam teraz wiecej czasu więc mogę spróbować odwiedzieć na więcej pytań tu zadanych.
Padło wiele pytań odnośnie kasków, czy ograniczają widoczność itd. Ze wszystkimi ochraniaczami jest tak, że im bardziej chronią, tym bardziej ograniczają ruchy. Każdy kask ogranicza w mniejszym lub większym stopniu widoczność. Tym nie mniej uważam, że w Kudo (Daido Juku) jest zachowany złoty środek. Naprawdę widoczność jest bardzo duża, a ochrona bardzo dobra. Walczyłem kiedyś w kasku z kratą, pole widzenia było 2 razy mniejsze.
Ktoś zarzucił, ze skoro zawodnicy są w kaskach to przestają przykładać sie do defensywy. Nie jest to do końca prawda. Zapewniam, że pomimo tego iż kask dobrze chroni, to itak każde uderzenie jest odczuwalne (skąd się biorą nokauty :D ) i nie da się tak poprostu zapomnieć o obronie.
Odnośnie nokautów. Generalnie jest ich bardzo mało, jeżeli zawodnik jest dobrze przygotowany. W filmikach, w Internecie zebrane są najciekawsze momemty i najcięższe nokauty. Można takie zmontować prawie do każdego stylu. Jeśli przeciwnik prawidłowo porusza się w pozycji walki, stosuje zejścia z linii ataku, potrafi, co jest charakterystyczne w Kudo, odpowiednio zbijać ciosy, stosuje uniki i trzyma prawidłowo gardę, nokauty wtedy praktycznie się nie zdarzają.
Parter w Kudo. Może się wydawać, że jest go bardzo mało dlatego, że zawodnicy mają tylko 30 sekund na wykończenie techniki w parterze. Jeśli po 30 sek. przeciwnik nie odklepał, zawodnicy wstają i znowu walczą w stójce. Tym nie mniej jeżeli zna sie dużo kombinacji w parterze te 30 sek. mogą wystarczyć.
Cena kasku. Oryginalne kaski, wykonane ze skóry, faktycznie kosztują dość sporo. Są natomiast odpowiedzniki ze skai, które są znacznie tańsze, a chronią równie dobrze. Oczywiście te kaski nie są dopuszczone na zawodach, ale na treningi są jak znalazł. :-)

Powiem jeszcze tyle, ze Kudo (Daido Juku) jest naprawdę kompletnym a zarazem bezpiecznym full kontaktowym stylem. W swojej pracy mam non stop kontakt z ludźmi i nie mogę sobie pozwolić, żeby przyjść po treningu do pracy z siniakami lub otarciami na twarzy. :) Kiedy na studiach trenowałem boks i taekwondo, siniaki były dość częste :) . Później natomias musiałem dać sobie spokój ze sparingami, żeby twarz była cała. :-) W Kudo mogę sobie naprawdę powalczyć, a na następny dzień iść na spotkanie z klientem. Nawet po zawodach można na następny dzień śmiało iść do pracy :)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo

W Kudo mogę sobie naprawdę powalczyć, a na następny dzień iść na spotkanie z klientem. Nawet po zawodach można na następny dzień śmiało iść do pracy :)


i to jest bardzo dobre :)
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo

Naprawdę widoczność jest bardzo duża, a ochrona bardzo dobra. Walczyłem kiedyś w kasku z kratą, pole widzenia było 2 razy mniejsze.

no ale taki wizjer musi strasznie zaparowywać w czasie walki :)
  • 0

budo_gilder
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo
Nie nie zaparowuje. Wystarczy poprostu przed założeniem hełmu huhnąć :D kilka razy od środka na szybę, a później zetrzeć to ściereczką (lub koszulką :) ).
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo

zawodnicy sei budokai startują w zawodach daido juku karate mógłby ktos opisac treningi tego stylu i czym się on rózni od daido juku jak wygladają treningi czy trenuje sie kata itd wszelkie informacje bedą mile widziane pozdrawiam


Zawodnicy Sei Budokai rzeczywiście walczą w zawodach Kudo gdyż przepisy sportowe obu organizacji są praktycznie identyczne, nie bez znaczenia są tu chyba bardzo dobre stosunki łączace Azumę i Voinescu. Najbardziej rzucającą się w oczy różnicą są inne hełmy: w Kudo stosuje się te kosmiczne, w Sei-u hełmy z kratką, bardzo podobne do tych powszechnie dostepnych. Trening Sei Budokai nie odbiega właściwie od treningu Kudo, czy odwrotnie, (byłem kiedyś na treningu Daidojuku w Tokio u sensei Azumy), Powiedziałbym tak: Dajdojuku to system czysto sportowy,program Sei jest troche szerszy, wyższe stopnie mogą ćwiczyć dodatkowo techniki Kijem (Bo) i nożem (Tanto-jitsu) i jest jeszcze troche technik oddechowych.
Kata? Tak, mamy... aż dwa:sanchin (krótsze niż w Kyokushin), i tensho (troche dłuższe niż w KK) Zainteresowanych odsyłam na budokai.org.pl
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo
Gilder,proszę podaj namiary na sekcję w której trenujecie obecnie(adres stronki). Oczywiście jeżeli to możliwe.Dziękuje.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo

Cena kasku. Oryginalne kaski, wykonane ze skóry, faktycznie kosztują dość sporo. Są natomiast odpowiedzniki ze skai, które są znacznie tańsze, a chronią równie dobrze. Oczywiście te kaski nie są dopuszczone na zawodach, ale na treningi są jak znalazł.

W jakim przedziale wachają się ceny tego kasku? Bo dość sporo dla jednego to dość średnio dla drugiego :wink: Nawet nie pytam czy są w polsce :o

Powiem jeszcze tyle, ze Kudo (Daido Juku) jest naprawdę kompletnym a zarazem bezpiecznym full kontaktowym stylem. W swojej pracy mam non stop kontakt z ludźmi i nie mogę sobie pozwolić, żeby przyjść po treningu do pracy z siniakami lub otarciami na twarzy. Kiedy na studiach trenowałem boks i taekwondo, siniaki były dość częste . Później natomias musiałem dać sobie spokój ze sparingami, żeby twarz była cała. W Kudo mogę sobie naprawdę powalczyć, a na następny dzień iść na spotkanie z klientem. Nawet po zawodach można na następny dzień śmiało iść do pracy

Hmm co do tego bezpieczeństwa:
Jeśli dostajesz w tą szybkę to uderzenie nie obija ci twarzy i jest spoko ale przecież impakt przenosi się wtedy na mózg. Więc czy to rzeczywiście takie bezpieczne na dłuższą metę?
W zasadzie czepiam się bo jak oglądałem walki to większość(tak mi się wydaje) celuje w ten obaszar bezpośrednio przylegający.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo
 

SuperSafe - Kudo Combat Mask:
One Size Fits All.
price: $165.00 (US dollars)

 

Fist Protector- Kudo Official Fist Guard Gloves:
Official fighting gloves created and only sold by Daidojuku
One Size Fits All.
price: $39.50 (US Dollars)

to ze strony daido

ja mysle ze probemami z mózgiem to nei ma się co przejmować, to nie boks i nei ma aż tylu uderzeń.
Mnie natomiast zastanawia czemu oni nie mają ochroniaczy na piszczel i stopę, tu chyab łatwo o kontuzję gdy kopniemy w coś tak twardego.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo

Mnie natomiast zastanawia czemu oni nie mają ochroniaczy na piszczel i stopę, tu chyab łatwo o kontuzję gdy kopniemy w coś tak twardego.

Zależy od zawodów, jak ściągałem filmiki z mniejszych zawodów z kudodv.ru to były ochraniacze na piszczele

Ps.
Ok 165 dolców to sporo :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024