Skocz do zawartości


Zdjęcie

dajcie mi noża!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

dajcie mi noża!
Nóż nożowi nie równy, każdy wybiera wg własnych upodobań.
Gdybyś miał wybrać jeden nóż z którym miałbyś walczyć na ulicy, co byś wybrał?
  • 0

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: dajcie mi noża!
Truuudne pytanie :lol:
Chyba jednak Commandera - tego starszego "grubszego" albo Benchmade McH&W.
Ale byłby to naprawdę trudny orzech do zgryzienia...
Pozdrawiam
El Primo
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: dajcie mi noża!
Pytanie, czy ze stałą klingą czy składak? Ze stałą klingą to chyba Boker Applegate-Fairbairn Combat I. Najlepiej mi w dłoni leżał (leżał bo nie mam, ale próbowałem). Ze składaków to prawdziwa zagwozdka, ja osobiście mam apetyt na dwa: Camillus CUDA MAXX oraz REKAT Sifu. To tak zwane megafoldery, o ostrzach długości ok. 14 cm. Duża moc!!! Tylko muszą być trochę nieporęczne w noszeniu w przedniej kieszeni spodni. Jak sobie z USA sprowadzę jeden z nich (a nie wiem jeszcze który), to napiszę co i jak z ergonomicznością takiego dużego foldera.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: dajcie mi noża!
Aaa, no tak, bym zapomniał o automatach: dla mnie wymarzony to Microtech UltraTech Double Edge Blade :) . Eeech...
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: dajcie mi noża!
Wybralbym (moze kogos zaskoczyc, bo mam m.in. AFCK, LaGriffe, MarkII, sztylet Gerbera, fleksa, balisongi, sprezyny, a ostatnio E.Commandera) - dwusiecznego push daggera, z 11 cm ostrzem i asymetryczna (pozwalajaca nieco ciac) rekojescia. W sumie wyrob gowniany (pieciorzedna amerykanska firma Haller), stal do niczego, ciagle sie tepi, rekojesc sliska (no, ale ma drugorzedne znaczenie w tego typu nozach), pochwa z tandetnej skorki, ktora juz przeszywalem. Ale zapewnia szybkie wydobycie i pewny chwyt. I przewaza jeszcze w tej chwili u mnie, mimo "paru" lekcji walki "normalnym" nozem" wieloletni nawyk uderzania zacisnieta piescia, co czyni push dagger tylko jej naturalnym przedluzeniem. Dlatego lepiej wychodzi mi cwiczenie m.in. kastetem niz kijem, czy yawara.
Po wielu kompromisach za i przeciw (stale noszenie, bez dodatkowego krepujacego oporzadzenia, wrazenie jakie robi noz np. przypadkowym "ujawnieniem sie", na kolegach w pracy, szybkosc wyciagania - nosze JEDNAK Emerson Commander). Glownie ze wzgledu na to niesamowite vawe!
A tak w ogole jak juz popuscilismy wodze fantazji, na ulice, ze wszystkich nozy, to ja wolalbym jakis dobry niewielki, plaski rewolwer np. North America. Wiesz Fiodor na tej samej zasadzie, ze z salatek warzywnych, to ja wole najbardziej tatara.
K_P
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: dajcie mi noża!
heh....pytanko jest cokolwiek dziwne....nie wiem Fiodor jak to wyglada u Ciebie ale u mnie na ulicach bardzo sporadycznie odbywaja sie walki na noze :) :) :) ..............czy to jakas wizja apokaliptyczna?...no wiesz schylek cywilizacji zachodu......koniec ery konsumpcjonizmu kiedy to ostatni wyznawcy tej religii gromadza sie w jedynym niespalonym supermarkecie.....a na ulicach odbywaja sie turnieje na smierc i zycie........ :P ..........nigdy jeszcze nie musialem walczyc nozem.......ale gdybym musial sie do tego specjalnie przygotowac to chyba wybralbym soga pentagon.......a tak normalnie zawsze mam przy sobie jakiegos skladaka.....i obym nigdy nie musial go uzyc :!: :D
spuud pozdrawia
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: dajcie mi noża!
.....to jeszcze raz ja.....nio bo trzeba wyraznie oddzielic noze "do zabijania" od tych do samoobrony......jesli chodzi o szybkie unicestwienie to chyba oczywiste jest ze najlepsze sa dwusieczne, waskie glownie.........a z moich zabawek taka ma wlasnie pentagon.........a dzis przy sobie mam LCC........
spuud
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: dajcie mi noża!
Spuud odkryles tajemnice! W nauce walce nozem chodzi o to m.in. zeby nigdy go nie uzywac, zwlaszcza na tzw. ulicy. To jest tylko sztuka dla sztuki. Przypominam sobie jak raz napadniety mialem caly arsenal przy sobie. Pale, noz. Mieli przewage liczebna. A co ja na to? Z kolana, o ziemie i nawet mi nie przyszlo do glowy, ze mozna nozem.
K_P
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: dajcie mi noża!
......"odkryles tajemnice"..........czyzbym wyczuwal jakas nutke ironii? :lol:
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: dajcie mi noża!
To tylko zarcik.
K_P
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: dajcie mi noża!
.....hmm....no nie wiem Kuba....ale chyba zauwazyles, ze nie dla wszystkich tutaj jest to takie oczywiste................
spuud......
ps
eh piekna pogoda...slonko....poszedlby czlowiek na spacerek z pieskiem.....a tu...eh
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: dajcie mi noża!
.........mowie rzecz jasna o "walce na ulicy" i "sztuce dla sztuki.....a nie o zarcie :D
spuud
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dajcie mi noża!
Noz mazenie to Subhilt Fighter , modyfikowany model 2 w wersji 8 " waltera Brenda.
Z tego co mam , to , to nie wiem , Sierra Light - Lightfoota albo ATAK Mad Doga , chyba jednak.
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: dajcie mi noża!
...."noz marzenie"...chyba widzialem go na TAD......fakt piekny......ale o cenie lepiej nie wspominac....bo arytmia serca murowana... :-)
spuud pozdrawia
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: dajcie mi noża!
Jeżeli fixedblade, to Strider z dziesięciocalową klingą:

Dołączona grafika


Jeżeli folder, to nóż "Aqua" Ken'a Onion'a:

Dołączona grafika
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: dajcie mi noża!
Jak sie juz sie romarzylismy to ja RAD Szabo. Nie mialem go wlapie, ale idea mi sie bardzo podoba.
K_P
PS. A tym 22 calowym to co bys robil?
Wczoraj przez przpadek wzialem ostatni moj bagnet (mialem kiedys kilka), niemiecki z okresu miedzywojnia (byl uzywany takze w czasie II wojny swiatowej) - ostrze okolo 20 cm, troche "zczochrane" - nie wiadomo czy otwierano nim tylko konserwy, czy tez jakos inaczej sie zasluzyl. Ale... Tym nie da sie walczyc, przynajmniej na noze. Ciezki, niewywazony, gneralnie malo mobliny.
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: dajcie mi noża!
.......no wlasnie....taaakie duze ostrze........nie wydaje mi sie zeby to bylo najlepsze rozwiazanie....nadal stawiam wiec na SOG-a Pentagon.....maly, poreczny.......no i ta zdolnosc penetracji.........zadelko belzebub :)
spuud pozdrawia
ps
i znow ladna pogoda...i znow siedzone w robocie.... :( :(
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dajcie mi noża!
Pieter ,
ouh man , to , to kosztuje kolo 800$ , jezeli to jest Ajax Stridera , jak mnie wzrok nie myli.
Powiem jednak ze dla mnie Strider to nie "fightery" , nie chodza tak jak trzeba , z zalozenia jest to noz roboczy i tu cie spisuje bez zarzutu ( mam MT , mialem tez Ajaxa , ale z rekojescia z micarty) , ale jedno trzeba przyznac sa piekne i nie do zajechania.

Spuud , co do dlugi nozy to naprawde zalezo co trzymasz w rece , zapeniam ciebie ze fightery Mad Doga , Siski , Brenda czy Broadwella ( nawet te 10 " i wieksze) , same sie ruszaja , balans jest wprost niesamowity i dlatego cena tez jest nieziemska.
Trzymalem kiedys 12 " fighter MD ( chyba Rezin) , to niesamowiete , ale kompletnie nie czules dlugosci i ciezaru , cudo , niestety za 4 000 $
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: dajcie mi noża!

Spuud , co do dlugi nozy to naprawde zalezy co trzymasz w rece , zapeniam ciebie ze fightery Mad Doga , Siski , Brenda czy Broadwella ( nawet te 10 " i wieksze) , same sie ruszaja , balans jest wprost niesamowity i dlatego cena tez jest nieziemska.


Seiken... jeszcze do kompletu brakuje zabawek Jerry'ego Hossom'a. To już nie Fighter'y... to Battle Blades!

Dołączona grafika
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: dajcie mi noża!
.......nio tak....to niestety akademickie rozwazania....nigdy nie mialem okazji trzymac "czegos takiego" w dloni :(
spuud pozdrawia
ps
looknijcie na moje ogloszonko w dziale "kupie sprzedam" :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024