Skocz do zawartości


Zdjęcie

Commander pacyfista???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Commander pacyfista???
Swoje pytanie kieruje glownie do "kanadyjskiego kolegi".....seiken :D .............ale oczywiscie wszystkie wypowiedzi sa jak najbardziej mile widziane............zalezaloby mi na ocenie Commandera....zbieram ostrza i decydujac sie na nowy zakup sprawdzam interesujacy mnie nozyk pod katem roznych parametrow.....ogolnie emersonki sa uwazane za jedne z lepszych...sam mam specwara i przyznaje, ze gdyby wyrzuciliby mnie w dzikim terenie tylko z jednym nozem to postawilbym wlasnie na ten model...ale...ale...do sedna...otoz...interesuje mnie glownie zastosowanie commandera do walki, obrony.......i tu zaczynaja sie schody...opinie sa podzielone.......glownie za przyczyna "grzecznego zakonczenia glowni".....czyli po prostu "tempego czubka?!".........w opisach commander przedstawiony jest jako model wybrany przez szereg elitarnych jednostek papieros :D (np. SAS)...........no to jak to wlasciwie jest........?? wariat
spuud
ps
seiken! czy wieksza wersja commandera weszla juz do produkcji??
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Commander pacyfista???
Dołączam sie do dyskusji pytaniem: jak w wlace będzie się sprawowało ostrze o krzywiźnie recurve?
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Commander pacyfista???
lordzie...w walce to dosc szerokie pojecie.....ale krzywizny takiego ostrza sprawiaja, ze nozyk az sie prosi o male "ciach"......................do zadawania glebokich ciec nie ma lepszego ksztaltu!!!....co innego jesli chodzi o pchniecia ......to juz zalezy od typu, ksztaltu zakonczenia klingi........mam jeden nozyk z ostrzem recurve.....gdy sie go trzyma w dloni....ehh co bede gadal.....budza sie "ulanskie instynkty" :D sssssssss
spuud
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Commander pacyfista???

Dołączam sie do dyskusji pytaniem: jak w wlace będzie się sprawowało ostrze o krzywiźnie recurve?


Profil recurve nadaje się do walki wspaniale... cięcia są głębokie i pewne. Oczywiście sam profil recurve nie ma nic wspólnego z "wbijalnością" o której mówi spuud. Jeżeli szukasz noża do wali i chcesz wykorzystać profil recurve to moim skromnym zdaniem nie ma nic lepszego niż Benchmade 710 McHenry & Williams... Pełny recurve z czubkiem, które aż prosi się o wbicie papieros Do tego AxisLock i fenomenalny stosunek długości ostrza do rękojeści. BM 710 trzymany w ręku wygląda tak, jakby ostrze było wręcz dłuższe od rączki :o oczywiście tak nie jest, ale wrażenie optyczne jest znakomite w przypadku McHenry'ego. Dobrze wyważony, pewny chwyt, (w)chodzi jak (w)masło...

Dołączona grafika
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Commander pacyfista???
Piter....jak widze w najistotniejszych kwestiach jestesmy zgodni....ALE.....pozostaje jeszcze jedna kwestia, ktora nadal nie daje mi spokoju: dlaczego wlasnie commander jest taki popularny jako noz bojowy.....i te nieszczesne reklamy informujace, ze jest uzywany przez takie a takie jednostki.....nie wydaje mi sie zeby Ernie stosowal jakies szemrane chwyty marketingowe przestraszony .......hmm......wiec czemy postawili na commandera a nie benchmada??....przypominam jeszcze ze commander ma na swoim koncie tytul blade of the year papieros ...a to tez chyba o czyms swiadczy? :D
spuud
dysputa sie rozkreca......jest oki :D
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Commander pacyfista???
Nie trzymałem Commandera w ręku, ale na zdjęciach widać, iż posiada on ostry czubek, a nie tępy, jak to określił spuud. No i ma coś na kształt fałszywego ostrza w górnej części klingi... więc może idzie tym jednak powalczyć???
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Commander pacyfista???
..............a......jeszcze jedno :D ......przy zadawaniu ciecia baaardzo istotna jest "masywnosc" ostrza....a tu niestety benchmade nie ma chyba raczej czym sie popisac.....wydaje mi sie, ze w bench......profil recurve pozostaje czesciowo niewykorzystany.......ostrze jest ciut waskie....
spuud
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Commander pacyfista???
Pieter jak juz sie "recurvowac" to na calego ( musze znalezc innny server na zdjecia , tu jakies male wychodza) , Sifu i Benchmade W/H.
Dołączona grafika

zgadzam sie recurve sa definitywnie #1 nozami do ciec ,poniewaz na skutek krzyzwizny noza dotaja sie do siebie dwie sily.
Jedyny problem to jest ostrzenie , ale ze Spyderco "V" nie jest to zbyt duzy klopot.
Jednak jezeli chodzi o przydatnosc w walce , trzeba zwrocic uwage na jedna rzecz , noz taki musi byc wyposarzony w garde ( jelec) , , przy parowaniu , glownia noza przciwnika automatycznie spada w kierunku naszych palcow , a jak ciagle powtarzam palce nie odrastaja.
W Sifu , czesc ostrza ( blizej rekojesci) jest mocna wyprofilowana w druga strone , noz posiada rowniez widoczna garde.
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Commander pacyfista???
....wszystko...pieknie :D ..ale cos mi sie zdaje, ze odeszlismy odrobine od tematu "commander"....Seiken!....czekamy na twoja opinie...... :D
spuud
ps
sifu..hmm piekny..jakis czas temu mialem na niego oko...ale coz..bezgraniczna milosc do LCC papieros .......kosztuje.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Commander pacyfista???
Commander to jeden z moich ulubionych nozy , glowna jednak jego zaleta wedlug mnie to nie "recurve" , ale system otwierania "wave" , pod wzgledem szybkosci nie majacy sobie rownych.
Jezeli chodzi o ten zadardy dziob ( prawie juz trailpoint) to ma to tez swoje zalety , swietnie uwypuklony brzuch noza poteguje jego mozliwosci przy cieciach , prawda ze nie ma takej penetracji jak inne noze , ale nie oszukujmy sie , nie znajdujemy sie na polu walki i nie musimy nikogo natychmiast zabijac ( nawet jest to niewskazane) , wedlug schematow taktycznych 2.5 cm to jest ta glebokosc wbicia noza powyzej ktorej zaczyna sie robic niebezpiecznie ( oczywiscei nie mowie o takich punktach jak tetnice , czy szyja) , gwarantuje ze Commander nie bedzie mial problemow dojc do tej glebokosci , czyli odbierze facetowi ochote i mozliwosci walki , ale nie zabije.
NAstepnym plusem jest rekojesc , dla mnie jakikolwiek noz bez "finger grove" i wydatnego jelca to maszynka to obcinania palcow , niestety swoich .Wez jakikolwie noz bez tych elementow , zmocz rekojesc , posmaruj maslem i spruboj wbic np. w ksiazke telefoniczna , zamiast na rekojesci , twoja dlon bedzie spoczywala na glowni.

Jezeli chodzi o Super Commander z 4 " glownia to jest zrobione 200 sztuk dla TAD i mozna , juz to kupic za jedyne 370 $
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Commander pacyfista???
A tutaj REKAT Sifu o którym wspomina Seiken:

Dołączona grafika
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Commander pacyfista???
"za jedyne 370$"...... przestraszony przestraszony przestraszony ............Seiken...hmm specyficzne poczucie humoru :D .......nie bede mowil ile zarabiam ale to tez bylby niezly dowcip :D :grin:
spuud
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Commander pacyfista???
Wracajac do Commandera , jeszcze kilka rzeczy.
Problemem dla niedoswiadcznej ocoby moze byc naostrzenie tego noza , nie dosc ze recurve to jeszcze chisel ( czyli ostrzony na jedna strone).
Zauwazylem ze Commander cos "pocienial" przez te 4 lata , noz z 1998 roku bez wchodzenia w szegoly jest nawet na pierwszy rzut oka gruby i solidny noz z 2002 , jakis taki cieniutki , masz wrazenie ze rekojesc sie doslownie wygina ( jak ktos ma Spyderco Starmate , to wie o czym mowie )
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Commander pacyfista???
....czyli krotko mowiac zmiany nie ida w dobrym kierunku? :( .....ciekawe czym to jest podyktowane......czy chodzi o oszczednosc materialu a tym samym$$$ czyzby Ernie robil sie chciwyyyy? :evil:
spuud
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Commander pacyfista???
Trudno powiedziec , na pewno cos w tym jest.
Poznalem go osobiscie , zajebisty gosc i do tego niezly kozak w walce na noze i bez , ma moj respekt .
slyszalem ze zrobil kilka Commanderow z "frame lock" ,oj to musi byc noz.Pieter nie widziales gdzies zdjecia ?
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Commander pacyfista???
....taak Piter ma fotki tego commandera....kiedys mi podeslal..piekna maszynka :grin: ......a powracajac jeszcze do zmian w commanderze....zauwazylem, ze to jest ostatnio jakis trend....podobnie sytuacja miala sie z microtechem LCC my kocham kocham kocham .....z poczatku robili z tytanowym bolsterem potem zmienili na aluminiowy (taki wlasnie mam...ale z usa idzie paczuszka z LCC D/A z tytanowym...dlugo szukalem ...ale sie udalo....jak przyjdzie to bedzie wielkie swieto!!!! juz nie moge sie doczekac)
spuud
PS
Jesli ktos planowal zakup LCC to...radze sie pospieszyc bo microtech zakonczyl produkcje tego modelu.....i zostalo tylko to co jest na skladzie u sprzedawcow!!!
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Commander pacyfista???
Te tytanowe LCC z carbon fibre rekojescia , malo nie wykonczyly finansowo Microtecha , zly kosztorys , wzrost cen tytanu i pracochlonna technika rekojesci spowodowal okrutny poslizg finansowy.
Lightfoot zastrzegl sobie kontrole jakosci , kilka setek nozy bylo "recall" z magazynow .
Dlatego nastepny przeboj Amphibian juz byl wyceniny inaczej i wyglada duzo inaczej niz prototyp , a wspolpraca z Gregiem chyba sie zakonczyla na dobre ( nawet moj wyczekiwany noz staly zostal cofniety z produkcji)
LCC , to jednak kawal swietnego noza o jakosci porownywalnej z custom i za cene noza fabrycznego , choc nie wiem dlaczego moj jakos lezy w szufladzie i cos mi nie pasuje.

Pieter , dawaj zdjecia tego Commandera ( byly moze na BF ?) i jeszcze jedno nie posiada ktos "malucha" Commandera , zastanawiam sie nad kupnem , czekam na opinnie ( Pieter ?)
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Commander pacyfista???

slyszalem ze zrobil kilka Commanderow z "frame lock" ,oj to musi byc noz. Pieter nie widziales gdzies zdjecia ?


Frame Lock Commander... Seiken, be my guest:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Commander pacyfista???
....hm....Seiken...."LCC.....nie pasuje".....to moze chcesz sie go pozbyc? :D
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Commander pacyfista???
Dzieki Pieter , o boy , nie mogem spac przez to zdjecie.

LCC , niech jeszcze polezy , moze dojrzeje.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024