Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problemy z uszami


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
260 odpowiedzi w tym temacie

budo_arturbart
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z uszami
Pojawił się ostatnio nowy model Venum wind
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Ktoś się spotkał z tym modelem. Używałem Asics oldschoola, ale odpinający się klips pod szyją doprowadzam nie do szału, muszę kupić coś na klasyczny rzep.
Venum wygląda solidniej niż asicsy, nawet w porównaniu z wyższymi modelami. Proszę o opinie, czy zsuwa się, jak dobrą ochronę daje i jak głębokie są muszle.
  • 0

budo_pozdros
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z uszami
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] o to moj dobytek:) Zdjecie troche stare
  • 0

budo_arturbart
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z uszami
Możesz dać zdjęcie ucha po zagojeniu? Opisz jak sobie radziłeś ze ściąganiem i po ilu dniach ustąpiło naciekanie. Słyszał ktoś z was o rekonstrukcji ucha sprzed kalafiora?
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z uszami
Nie słyszałem ale podejrzewam, że możliwe jest rozcięcie ucha, usunięcie tych skrzepów, zaszycie i posiadanie normalniejszego ucha choć nie znam i nie słyszałem aby ktoś to zrobił.
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z uszami
Jeśli się chce mieć w miarę normalne ucho po pojawieniu się kalafiora, to zamiast ściągania krwi domowym sposobem, powinno się udać do szpitala, aby zrobili to profesjonaliści. To niestety oznacza 10 dni sączka w uchu, codziennego wyciskania i zmieniania sączka.

Jedno ucho z kalafiorem na początku swojej drogi w bjj miałem wyleczone przez panów doktorów, co oznaczało przerwę w ćwiczeniu. Drugie leczyłem sposobami domowymi. To pierwsze wygląda znacznie lepiej i dodatkowo nie robią się na nim ponowne kalafiory, drugie nie jest takie ładne :) i kalafiory wracają czasami, niestety. W każdym razie kalafiory w karierze zawodowej (za wyjątkiem UFC) nie pomagają.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z uszami
Tia, różnie to bywa. Kolega z klubu który załatwił tak jak mówisz ma zamiast jednego ucha harmonijkę. Naprawdę nie wygląda to dobrze i nie chce mi się wierzyć że domowymi sposobami udało by mu się doprowadzić ucho do takiego stanu.
No ale są lekarze i lekarze więc jak pisałem wyżej różnie to bywa.
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z uszami
Musiał biedak trafić na stażystów, w sumie w służbie zdrowia zawsze trzeba się najpierw dowiedzieć, kto się na problemie dobrze zna, cóż życie... :lol: Chyba rozcięcie skalpelem, wyciśnięcie i włożenie sączka nie może być aż tak trudne, żeby od razu celować w profesora. :)
  • 0

budo_spokokoleś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z uszami
Kalafior to taka historia, że jest dużo rozmów jak to się go pozbyć ale tak naprawdę wielu rozmówców ma ochotę go mieć ;) .......to moje obserwacje , może macie inne.....

Co do samego drenażu to można w domku zaleczyć kalafiorka, na pewno nie będzie ucho takie piękne / brzydkie ( niepotrzebne skreślić ) jak przed ale wiele skatowanych przez lekarzy wygląda tak samo lub bardziej źle / dobrze ( niepotrzebne skreślić )....

Osobiście kilkunastoma strzykawkami doprowadziłem własne ucho do używalnej płaskości ;) ......jeden warunek niestety należy albo trenować w słuchawkach, albo zrobić przerwę, jeżeli ściągamy kalafka i co dzień wyrywamy głowę z gilotyny nie ma to żadnego sensu :)
  • 0

budo_arturbart
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z uszami
Znacie jakieś sytuacje, kiedy ktoś miał problemy natury społecznej przez uszy? Jeżeli ktoś jest profesjonalistą to w niczym to nie przeszkadza, ale większość trenujących robi to dla przyjemności. Później w relacjach zawodowych, rodzinnych może to przysparzać nieprzyjemności.

Inne pytanie dotyczy ochraniacza; czy zdarzyło się komuś nabawić kalafiora w ochraniaczu?
  • 0

budo_pozdros
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z uszami
Bylo tak: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Teraz : [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z uszami

Inne pytanie dotyczy ochraniacza; czy zdarzyło się komuś nabawić kalafiora w ochraniaczu?

Ja kiedys walczylem tylko w ochraniaczu, teraz tylko bez. Kalafiorow nie mam, tylko uszy coraz bardziej "rozklepane" (mam bardzo miekkie i formowalne uszyska i to pewnie dlatego). Po czasie stwierdzam, ze posiniaczone uszy ialem chyba czesciej w ochraniaczu niz bez.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z uszami

Znacie jakieś sytuacje, kiedy ktoś miał problemy natury społecznej przez uszy?


dziewczyny nie komentowały tego nigdy, ale niedawno wyciągnąłem od jednej niemal siłą stwierdzenie, że sądziła, że mam tak od urodzenia. czyli niska świadomość społeczna istnienia kalafiorów :(

natomiast bramka w klubach często zagaduje a nawet wpuszcza za free :D
  • 0

budo_pablobjj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siedlce/Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z uszami

dziewczyny nie komentowały tego nigdy, ale niedawno wyciągnąłem od jednej niemal siłą stwierdzenie, że sądziła, że mam tak od urodzenia. czyli niska świadomość społeczna istnienia kalafiorów :(

natomiast bramka w klubach często zagaduje a nawet wpuszcza za free :D


Z takimi kalafiorami jakie Ty masz to się nie dziwie, że Cię za free wpuszczają ;)
  • 0

budo_pozdros
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z uszami
uirapuru pokaz swojego kalafa :D
Glupio ludzie patrza sie na miescie na uszy i w szkole tak samo czuc ten wzrok na sobie to nie jest fajne. Nauczyciele tez pytali o co chodzi :) Laski jednym sie to podoba drugim nie :) chociaz prawda taka ze leca na to;d
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z uszami
Ja tam lubie swoje kalafiory, szczegolnie teraz, gdy mi nie przeszkadzaja zarówno w treningu jak i po prostu ich wyglad. Owszem, jest to troche nietypowe, ale nie straszniejsze niż jakieś tunele w uszach czy gwoździe przez krawędź nosa.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

A co do lekarzy i "specjalistów" to nei mam najlepszego zdania. Połowicznie prawe ucho moje wygląda jak wygląda właśnie przez "specjalistów", pani chirurg-laryngolog (wiec powinna chyba się znac) pierwszy raz cos takiego widziala. Na oddziale natomiast pan doktór wziął mnie jak stałem, zaciągnął na sale operacyjną, zmroził, przeciął i kazał isc do domu i pojsc na pogotowie na zmiane opatrunku. Upierałem sie do 3 wizyty, bo chcialem ubezpieczenie, ale wypadające wciąż sączki, ból, niegojenie się a do tego standardowe przeprawy lekarskie (kolejki, czekanie na pogotowiu po 3h itd) sprawiły, że wyjebałem sączki, zalepiłem plastrem i wróciłem do treningów jak sie zagoiło.
  • 0

budo_pozdros
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z uszami
Ladnie wygladaja twoje kalafy :) Widac ze odsysane pare razy :) Tez bym wolal takiego miec niz poskrecanego , odstajacego plastka :)
Drugi za to lepiej wyglada. podobnie jak Twoj ;d
  • 0

budo_wildness
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wildness Fightwear
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z uszami
Przynajmniej od razu poznaje się "swojego" na ulicy :)
Niektórzy mają do nich większe, niektórzy mniejsze inklinacje, wystarczy spojrzeć na wielu zawodników. Niektórzy brązowe i czarne pasy, a kalafiorów prawie nie ma. Prócz samego skalafiorowania charakterystyczne jest powiększenie się uszu i stają się one czasem bardziej odstające.

Ps. witam na forum :)
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z uszami

Laski jednym sie to podoba drugim nie :) chociaz prawda taka ze leca na to;d

czemu ma sie brzydka deformacja doyc mocno widocznego elementu zaraz przy twarzy podobac dziewczynom/kobietom?
tym bardziej ze 95% nie wiaże tego ze sportem, a jak wiaze to sie podoba raczej aktywnosc fizyczna, zadbanie i cala reszta, a nie deformacja i odksztalcenia?
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z uszami

Laski jednym sie to podoba drugim nie :) chociaz prawda taka ze leca na to;d

czemu ma sie brzydka deformacja doyc mocno widocznego elementu zaraz przy twarzy podobac dziewczynom/kobietom?
tym bardziej ze 95% nie wiaże tego ze sportem, a jak wiaze to sie podoba raczej aktywnosc fizyczna, zadbanie i cala reszta, a nie deformacja i odksztalcenia?


Balofy, Pozdros Ci raczej nie odpowie po roku nieobecności na forum ;-)
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z uszami
poruszony moim postem sie napewno zaloguje.
wait for it.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024