Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wasze karate


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Wasze karate
No wlasnie jak wyglada wasze karate. Przeciez nie jest dokladnie takie same jak tego ucza, kazdy indywidualizuje je na swoj sposob. Jakie sa wasze sekrety, czym uzupelniacie stare dobre karate, zeby bylo bardziej wygodne dla Was samych?
Pozdawiam
Piotrek
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasze karate

No wlasnie jak wyglada wasze karate. Przeciez nie jest dokladnie takie same jak tego ucza, kazdy indywidualizuje je na swoj sposob.

Trudno to napisać... każdy powinien ćwiczyć w sposób odpowiadający jego możliwościom psychofizycznym. Ja np. staram się bloki wykonywać miękko, stosować kilka uderzeń "kończących" (nie mam warunków fizycznych, aby się łudzić, że ktoś uderzony w żebra zegnie się w pół i będę mógł z nim zrobić co chcę :D ), ewentualnie starać się założyć dźwignię. Nie ćwiczę też w "długaśnych" pozycjach bo mi to po prostu nie odpowiada... no chyba, że trzeba się trochę "powyciągać" w kihon, w końcu nogi muszą pracować.

Jakie sa wasze sekrety, czym uzupelniacie stare dobre karate, zeby bylo bardziej wygodne dla Was samych?

Ja bym raczej napisał "czym uzupełniacie nowe karate"? :D Właśnie dawniejszymi ćwiczeniami (m. in z partnerem), więcej "miękkich" ćwiczeń, dźwignie, przechwyty, elementy walki w parterze...
  • 0

budo_beatrisss
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasze karate
Zgadzam się z Tobą; mi brakuje chyba "tej szybkości" zarówno w blokowaniu jak i w ataku;za długo się zastanawiam nad tym co chcę zrobić/jaki ruch wykonać np.w kumite/;trenuję od niedawna i tak naprawdę jeszcze niewiele umię,ale to czego nauczyłam się do tej pory to i tak dużo, w porownaniu z tym zanim zaczełam trenować;teraz przynajmniej wiem w jakie części ciała/w które konkretnie punkty/uderzać w razie ataku; no i przede wszystkim jak blokować,kopać itp.
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasze karate

długo się zastanawiam nad tym co chcę zrobić/jaki ruch wykonać np.w kumite/


Nie wiem ile trenujesz ale coś takiego jak nie zastanawianie się nad sekwencją uderzeń podczas walki czy blokowaniem przychodzi dopiero po jakimś czasie jak tak długo będziesz je ćwiczyć że bedziesz je wykonywać odruchowo bez myślenia;)
  • 0

budo_grzebyk90
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 370 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasze karate
Na treningach ćwiczymy techniki które można powiedzieć są bezpieczne ponieważ można zatrzymać ręke lub nogę przed twarzą lub po prostu zrobić kontrolowany ruch. Indywidualnie wzbogacam to wszystko obrotówki które są niedozwolone podczas zawodów. Ponadto ćwiczę Low-kicki i uderzenia kolanem i łokciem.
Gdy jestem z kumplami na siłowni to trenujemy jeszcze walkę w parterze i techniki kończące a czasami robimy sobie zwykłe sparingi.
Tylko ,że mamy do dyspozycji jedynie napiętniki do karate :) Więc czasami ktoś dostanie przypadkiem za mocno :-)
  • 0

budo_beatrisss
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasze karate
trenuję prawie od roku;widzę postępy,ale wiem,że wymaga to dużo pracy i chęci :D najważniejsze,żeby zajmować się tym co się lubi i co sprwia satysfakcje :-)
  • 0

budo_piotrekde1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 853 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasze karate
rok to niedlugo, wiec jeszcze musisz troche poczekac az blokowanie itp bedzie wychodzilo odruchowo.
  • 0

budo_beatrisss
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasze karate
nie długo...,ale staram się :-) dawać z siebie wszystko;
  • 0

budo_grzebyk90
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 370 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasze karate

nie długo...,ale staram się :-) dawać z siebie wszystko;

Byle tak dalej:D
Po kilku latach treningów będziesz miała problem aby wykonać błędnie technikę np. gyaku-zuki lub mawashi-geri.
  • 0

budo_beatrisss
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasze karate
to miłe :) tak..kopnięcia wcale nie są łatwe,zwłasza mawashi;ale najgorzej jest przy ushiro geri :cry: tak,tak-a jeszcze z obrotem! gwarantowany upadek!prędzej sama zrobię sobie krzywdę niż się obronię...
  • 0

budo_grzebyk90
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 370 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasze karate

to miłe :) tak..kopnięcia wcale nie są łatwe,zwłasza mawashi;ale najgorzej jest przy ushiro geri :cry: tak,tak-a jeszcze z obrotem! gwarantowany upadek!prędzej sama zrobię sobie krzywdę niż się obronię...


Poćwicz trochę to naprawdę to polubisz :) Ja tylko łaże po chacie i kopie JodanGeri. Najbardziej lobię ushiro-geri na Jodan :)
Dla wiary u mnie w budzie np numer z puszką to jest wogóle czarna magia :) i robią takie gały-->8O jak to widzą :)
  • 0

budo_beatrisss
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasze karate
ależ ja uwielbiam karate!a to,że coś mi nie wychodzi,to już inna sprawa;dziś właśnie miałam pójść na trening-ale sensei wyjechał i nici z treningu... :(
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasze karate

nie długo...,ale staram się :-) dawać z siebie wszystko;


ja zaczynałem w połowie lat 80-tych ubiegłego wieku i... ciągle się uczę...
  • 0

budo_beatrisss
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasze karate
A co trenujesz?znaczy się jaki styl?

W sumie to wspaniałe,że ciagle jeszcze masz na to chęci :) aby trenować 8)
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasze karate
Teraz to już sam nie wiem, najpierw to był Kyokushin później przez całe lata karate wg G. Funakoshi, a teraz znowu ćwiczę sekcją Kyokushin chociaż czuję, że kata wg Shotokan mają jak dla mnie inną moc, mają to "coś"...
  • 0

budo_fudo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasze karate
Nie jesteś sam Romanowicz - jest nas więcej ...
Odkryłem karate na nowo po piewrszym kontakcie z Uchinadi.
To jest to co chcę robić obecnie - po latach tłuczenia kihon itp. A stare wersje kata i bunkai są poprostu rewelacyjne :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024