Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanie do kickboxerow


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_spider
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Pytanie do kickboxerow
Chciałem was wszystkich spytac jak w skrocie wygladaja wasze treningi KB? Ja poszedłem dość napalony na jeden trening KB w Zabrzu i jakoś nie bardzo mi się podobało. W skrócie wyglądało to tak: przez jakieś pierwsze 30 minut bieg dookoła sali pod koniec połączony z jakimiś radosnymi wymachami, później ćwiczenia w rzędach (na przykład serie kopnięć i przysiadów) i rozciąganie na koniec jakieś krótki "sparing" na zasadzie np. same kopniaki z wyskoku. Wszystko to nie brzmi może tak źle gdyby nie fakt, że trener podczas tego wszystkiego niemal nic nie pokazywał tylko siedział sobie na ławce i mówił co robić. A texty były typu: prawy, lewy prosty, kop z obrotu prawą lewą przysiad zejście prawy lewy sierp. Sęk w tym, że przez cały trening nie zobaczyłem jak wygląda prawidłowo wykonane kopnięcie z obrotu. Mogłem jedynie patrzyć na innych ćwiczących a nie wydaje mi się, żeby robili to idealnie (jedni najpierw noga potem obrót inni na odwrót). No wię tak sobie machałem nie wiedząc czy robie dobrze czy źle... Pytaliśmy potem z kolegą jakiegoś chłopaka czy to zawsze tak wygląda że trener nic nie pokazuje a on na to, że tak, że on patrzy na tych z przednich rzędów i że liczy na to że jak dłużej pochodzi to się wyrobi. Mnie się wydaje że w ten sposób można złapać mnóstwo złych nawyków, a poza tym trening był przynajmniej dla mnie niesamowicie.. nudny. Liczę na odzew. Dzięki.
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do kickboxerow
nie liczac rozgrzewki to trenig wyglada tak dla poczatkujacych rozciaganie po rozgrzewce wymachy nog motylek itd ,pozniej praca w zedach dla poczatkujacych gdzie trener caly czas chodzi i poprwia pozycje pokazuje jak sie uderza itd pozniej troche luzu jakies skakanki biek bokserski i na koniec tarcze ,czasami worki ale trzeba najpierw nabrac techniki i odpowiediego poruszania sie (koniec treningu cwiczenia silowe pompki brzuszki przysiady itd)jesli trener nic nie pokazuje tylko siedzi na treningu
to znacy ze zbiera kase i was olewa ,zawansowani po rozgrzewce troche rozciagania walka z cieniem przyzady typu worki skakanka przezkoki walka z manekinem itd pozniej tarczowanie i glownie cwiczenie rak ,
u nas poczatkujacy ucza sie tylko kopac na pas niski frontkik morze rantchals na watrobe i caly czas rece i chodzenie na nogach zatko uczymy sie robic obrotowek kopniecia na twarz we wlasnym zakresie jak chcesz to robisz ja sam sie uczylem kopac na twaz w klubie kazali mi tylko uzywac kopniec okreznych i frontkickow jak juz wspomnialem zostaw ten klub to kicha jak cie ucza wiecej kopac to nie warto tam chodzic pamietaj kick to 80 %rece 20 % nog




(ulica jest mym domem streetfighting jest mym zyciem)
  • 0

budo_spider
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do kickboxerow
Dzięki Aklaw. Szczerze powiem że na Twoją odpowiedź najbardziej liczyłem. Ja tam w ogóle żadnego sprzętu nie widziałem... I tak to olałem bo chcę mieć jakąś przyjemność z ćwiczeń ale tak czułem że to nic specjalnego. Ten facet chyba specjalnej kasy na tym nie robi ale też przez to chyba się za bardzo nie poczuwa to jakiegoś wysiłku. Dziwię sie tylko bo wiem że ztego klubu pochodzi między innymi Maurycy Gojko, a on był w kicku chyba niezły...
  • 0

budo_kask
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do kickboxerow
Dla poczatkujacych to najpierw sa cwiczenia statyczne mniej ruchu tak jak u nas bylo przynajmniej to znaczy np. same lewe proste na komende lub kopniecia okrezne na wysokosc pasa z tarczowaniem. Co do obrotowek to rzadko trener je pokazuje i dopiero po jakims czasie bo one sa malo skuteczne w walce z dobrym technicznie przciwnikiem.
Czasami jak koles ma duzo ludzi to tak robi, bo po prostu wtedy Ci co na prawde chca cwiczyc to i tak zostana ale z tym roznie bywa. Tez przez to przeszedlem ale idz jeszcze na kilka treningow moze sie rozkreci.
Ale u nas trener wszystko tlumaczy i to jest wazne bo wszystko robisz w wiadomym celu nawet powtorki , ktore wydaja Ci sie b. nudne.
Moze podaj kto tam jest trenerem.
  • 0

budo_spider
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do kickboxerow
Niestety nie znam nazwiska tego trenera. Ale masz rację Kask co do tego że było tam dużo ludzi. Ale jaki sens nieumiejętnie machać nogami?
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do kickboxerow

Ale jaki sens nieumiejętnie machać nogami?


Chyba tylko taki że robicie wiatr i nie jest tak gorąco na treningu :D :D :D
  • 0

budo_faolinar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do kickboxerow
To polećcie jakieś dobre szkoły kick'a - najlepiej w w-wie. A jak na treningach traktują ludzi z doświadczeniem w innych sztukach walki np. w kyokushin? też muszą zaczynać od zera?
  • 0

budo_kask
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do kickboxerow
Zalezy w jaki sposob moze w celu rozciagniecia sa te wymachy. Dalej- nikt nie rodzi sie z umiejetnoscia technicznego kopania dlatego niektorzy z poczatku robia to tak jak potrafia a technika przychodzi z czasem. To indywidualna sprawa. Ale trener powinien poprawiac bledy i kazde cwiczenia pokazac jak ma technicznie wygladac.

Faolinar idz i posparuj z kickerami jesli bedziesz sie czul na silach to idz do grupy zaawansowanej nic prostszego. Jesli masz podstawy nie musisz zaczynac od zera.
  • 0

budo_bruce lee
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do kickboxerow
Dostał by w łep.Nie porównuj kyokushinki do kicka.Jedyne czego by się od podstaw uczyć nie musiał to kopnięcia.
  • 0

budo_kask
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do kickboxerow
Piotrowski i Warchol zaczynali od Kyokushiny i wielu innych.
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do kickboxerow
tak ale wrchol teraz jest bokserem a piotrowskego opinie czytalem jak zostal mistrzem polski w kiokushin to mowil ze jak przyszed pierwszy raz do palcza to zaluwazyl ze sie glupot uczyl sie wczesniej na obu karjerach tych zawodnikow zawazyl umiejetnosci bokserskie a nie karateckie a co do takich trenigow to slyszalem ze jest boks w zabrzu i niezle im idze na zawodach




(ulica jest mym domem streetfighting jest mym zyciem)
  • 0

budo_oskar8
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do kickboxerow
Jesli chodzi o treningi w zabrzu to moge powiedziec ze sa barzdzo dobrze prowadzone. nie ma worków jednak jest duzo cwiczen szybkosciowych wytrzymałosciowych i siłowych. tak ze nie wiem czego spodziewał sie gosciu który przyszedł pierwszy raz i sie rozczarowal?? może myslałes ze bedziesz Chukiem Norrisem po pierwszym treningu?? zeby byc dobrym potrzeba duzo pracy i jesli ktos ma możliwisci i sie wykazuje to wtedy jest indywidualnie traktowany.
  • 0

budo_eyescream
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do kickboxerow
U mnie w sekcji to wyglądało tak:
rozgrzewka z rozciąganiem(15 min),ćwiczenie techniki na tarczach,sparingi(już od pierwszego lub drugiego treningu dla początkujących np.tylko na lewy prosty w pierwszej rundzie potem prawa i lewa(techniki które się już opanowało lub opanowuje) a w trzeciej z nogami) następnie trening siłowy lub kondycyjny np.ustawka 5 na 5 ;) , młyn lub coś w tym stylu.Trener stale chodzi po sali i obserwuje a w razie czego pokazuje błędy.
  • 0

budo_lostboy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Miami

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do kickboxerow

tak ale wrchol teraz jest bokserem a piotrowskego opinie czytalem jak zostal mistrzem polski w kiokushin to mowil ze jak przyszed pierwszy raz do palcza to zaluwazyl ze sie glupot uczyl sie wczesniej na obu karjerach tych zawodnikow zawazyl umiejetnosci bokserskie a nie karateckie a co do takich trenigow to slyszalem ze jest boks w zabrzu i niezle im idze na zawodach




(ulica jest mym domem streetfighting jest mym zyciem)

Chlopak jaki wrchol???Mam wrazenie ze chodzilo o Jozefa Warchola ale moze sie myle :roll:
  • 0

budo_lostboy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Miami

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do kickboxerow

tak ale wrchol teraz jest bokserem a piotrowskego opinie czytalem jak zostal mistrzem polski w kiokushin to mowil ze jak przyszed pierwszy raz do palcza to zaluwazyl ze sie glupot uczyl sie wczesniej na obu karjerach tych zawodnikow zawazyl umiejetnosci bokserskie a nie karateckie a co do takich trenigow to slyszalem ze jest boks w zabrzu i niezle im idze na zawodach




(ulica jest mym domem streetfighting jest mym zyciem)

Chlopak jaki wrchol???Mam wrazenie ze chodzilo o Jozefa Warchola ale moze sie myle :roll:
  • 0

budo_spider89sc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do kickboxerow
moderator!! no bez jaj, odświeżają topici sprzed 4 lat, a wiele nie wnosza :?
  • 0

budo_agenubis
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnowskie Góry

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do kickboxerow
Tak sie składa ze trenuje w zabrzu (w tym klubie na który tak narzekacie...). Ten gość co to prowadził naprawde znał sie na rzeczy (fakt, już nie żyje). Teraz treningi prowadzi jego wychowanek (o tym co chłopak wywalczył na zawodach nie będe pisał, bo mi sie nie chce). Ale jedno powiem są różne kluby i różne techniki trenowania. Więc nie sprowadzajcie wszystkiego i wszystkich do jednego utartego schematu !!! Skoteczność danego sposobu trenowania wychodzi na zawodach - patrzcie na Maurycego Gojko!!!

Pozdrawiam wszystkich filozofów.....
  • 0

budo_abcde
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do kickboxerow
hehehe dziękuję za pozdrowienia, jednakże nie wiem czym sobie zasłużyłem. Pewnie z rozrzewnieniem wspominasz idee państwa Platona i stąd to wyróżnienie.
Pozdrawiam również serdecznie :)

Dalej- nikt nie rodzi sie z umiejetnoscia technicznego kopania dlatego niektorzy z poczatku robia to tak jak potrafia a technika przychodzi z czasem. To indywidualna sprawa.


Zmiłuj że się człowieku :) .Wyprost ręki w przód nie jest jeszcze uderzeniem a wyprostowanie nogi w kolanie nie jest jeszcze kopnięciem. Technika może przyjść oczywiście z czasem ale poprzez metodycznie ukierunkowany trening. Z samego machania techniki się nie nabierze. Po 10 latach machania będziessz super machał ale nie uderzał. Każdy ruch można doprowadzić do płynnośc, perfekcji, ale to jest wówczas technika tylko tego ruchu, a nie techniczna forma zaplanowanego zadania jakim jest uderzenie czy kopnięcie. Oczywiście występuje pewien indywidualizm techniczny u każdego adepta wynikający chociażby z uwarunkowań w budowie.

A co do klubu w którym był nasz kolega ... Osobiście jestem za metoda aktywizującą adeptów na zajęciach, by materiał podać w szacie strawnej. Jednakże jedna jaskółka wiosny nie czyni. Tak i tutaj po jednym treningu nie ma co pisać na forum takich pierdół. Trener też człowiek i może miec kiepski dzień. Może na taki trafil nasz zakłopotany kolega. Wizyta kolejna by się przydała żeby ziarno prawdziwej niepweności zasiać.
Tak czy inaczej spać iść już trzeba.
pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

6 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024