Skocz do zawartości


Zdjęcie

Porażki Graciech


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

budo_bruce lee
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Porażki Graciech

zobacz Walidiego pokonal Ralpha, Renzo i Royca

To nie tylko sakubura graciech pokonał?A wogule co sakubura trenuje?Domyślam się że Bjj?
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Porażki Graciech
...zle sie domyslasz.
Saku reprezentuje Takada Dojo , Nobuhiko Takady ( notabeny dostaly 2 razy od Ricksona) , okreslajace reprezentujacy styl jako Pro Wrestling.
Ale teraz w dobie cross trening , utozsamianie kogos z jakimkolwiek jednorodnym stylem to smiech , wspomniany wyzej Walidi w ostatnim wywiadzie wyraznie to wskazuje . Profesjonalisci walczacy w NHB , musza rownolegle trenowac kilka uzupelniajacych sie stylow , styl jednorodny ( nawet BJJ) nie ma obecnie szans w NHB.
  • 0

budo_bruce lee
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Porażki Graciech

( nawet BJJ) nie ma obecnie szans w NHB.

jak to nie ma jak Bjj niest najlepsze.A porażki graciech mnie zdziwiły tym bardziej że Sakubura Bjj nie trenował.Kurde już sam nie wiem co myśleć.
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Porażki Graciech
czemu mnie to nie dziwi??? papieros
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Porażki Graciech
Brus , przeczytaj jeszcze raz moj post ,chodzi mi o to ze nie ma obecnie dobrego zawodnika z czolowki NHB , bez cross trening , Skuraba tez na pewno macza palce w BJJ , co widac po stylu jego walki , ale tez jak powiedzial Wallid , on sam trenuje boks u Al Stankie i Thai u Luisa Alvesa.
Cytat z Wallida ktory to oddaje :
"But today, things have changed, and those who don't crosstrain are lost."
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Porażki Graciech
Duzo zawodnikow mow ze cwiczy rozne style nawet wsrod rodziny Graciech jest podobnie np. Rickson jiu-jitsu lub Machdo jiu-jitsiu
i tak prawie wrzyscy c2wicza Bjj,Mui Thai , Zapasy . Lecz nie wrzyscy sa zawodnicy reprezenyujacy czysty styl jiu0jitsu Naprzykld Mario Spery.
Jk widac to wystarczy.
  • 0

GośćGuest_budo_Robert Flynn_*

Guest_budo_Robert Flynn_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Porażki Graciech
Nie sakubura tylko Sakuraba :-)

budo_bruce lee
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Porażki Graciech
No dobra thai i zapasy są spox ale na cholere to jak Bjj jest lepsze.Przcierz Royce urzywał tylko bjj nie wdawał się w ciosy.
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Porażki Graciech

No dobra thai i zapasy są spox ale na cholere to jak Bjj jest lepsze.Przcierz Royce urzywał tylko bjj nie wdawał się w ciosy.

Ale czasy się zmieniają Brus, poziom się podnosi, wszyscy już znają bjj. Trzeba być dobrym i w stójce i w parterze.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Porażki Graciech
To proste , to bylo w 1993 roku , w tych czasach nikt nie wiedzial co robic po znalezieniu sie w parterze , a na faceta e gardzie patrzono jak na marsianina.Teraz czasy sie zmienily, Tank odwiedza szkole BJJ , a Igor Vovchanchin konczy walke gilotyna.
Nie wroze juz Royce takich sukcesow jak kiedys , a na pewno nie w katergorii open .
  • 0

budo_anakonda
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan-Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Porażki Graciech
Smutne ale prawdziwe :cry: dlatego sie zabieram troche za taja 8)
Waz
  • 0

budo_bronson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: Porażki Graciech

To proste , to bylo w 1993 roku , w tych czasach nikt nie wiedzial co robic po znalezieniu sie w parterze , a na faceta e gardzie patrzono jak na marsianina.Teraz czasy sie zmienily, Tank odwiedza szkole BJJ , a Igor Vovchanchin konczy walke gilotyna.
Nie wroze juz Royce takich sukcesow jak kiedys , a na pewno nie w katergorii open .


Ciekawe jak by bylo jak by walczyli w szmatach. Mogloby byc roznie. Jednak bjj to przede wszystkim walka w kimonie.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Porażki Graciech
...przypuszczam ze jak bys ubral , na przyklad , Kerra w ubranko , to poddal by sie bez walki.
Od zlego czlowiek sie szybko odzwyczaja , jak sie turlam w kimonku to wszystko mi przeszkadza i nic nie wychodzi.
A tak na powaznie , to rzeczywiscie by moglo zmienic troche obraz walki , na pewno gang BJJ , lepiej by sobie radzi w gardzie , mysle ze judocy dostali by tez duzy atut do reki.
  • 0

budo_etiopczyk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Porażki Graciech

Ciekawe jak by bylo jak by walczyli w szmatach. Mogloby byc roznie. Jednak bjj to przede wszystkim walka w kimonie.

Wydaje mi się, że nic wielkiego, to była by chwilowa rewolucja wszyscy by zaczeli trenować w kimonach i szanse by się powoli wyrównały.
  • 0

budo_bronson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: Porażki Graciech

Ciekawe jak by bylo jak by walczyli w szmatach. Mogloby byc roznie. Jednak bjj to przede wszystkim walka w kimonie.

Wydaje mi się, że nic wielkiego, to była by chwilowa rewolucja wszyscy by zaczeli trenować w kimonach i szanse by się powoli wyrównały.


Oj tak szybko by sie nie wyrownaly. W kimonach jest o wiele trudniej niz bez. To sa zupelnie inne historie. Tu nikt by nie nadgonil w ciagu 2-3 lat.
  • 0

budo_carlao
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Porażki Graciech

zobacz Walidiego pokonal Ralpha, Renzo i Royca

To nie tylko sakubura graciech pokonał?A wogule co sakubura trenuje?Domyślam się że Bjj?


Slyszalem ze na jakis zawodach Ricardo de la Riva pokonal Royca i Rolkera :) Niezle co, do tego De La Riva byl lzejszy niz Royce :D
Poza tym z Renzo przegral tez Henderson i to przez....... nie chce mi to przejsc mniejsza o to :grin:
Ale wedlug mnie te porazki zdarzaly sie incydentalnie i nie umniejszaja wielkosci Gracie.

Co cwiczy Sakuraba ? Napewno BJJ widac to po tym co robi , tzn techniki walki w parterze sa jego najmocniejsza strona i tzw techniki konczace.
Jednak nie tylko BJJ, pisza ze jest to PRO WRESTLING widac ze wie o wszystkim po trochu i jak to PRO WRESTLERZY niezle rzuca i kopie :grin:

Nadal uwazam ze BJJ jest najlepsze jako pojedynczy styl. Ale nie mozna przeciwstawic BJJ przeciwko komus kto dobrze boksuje jest zapasnikiem i ma podstawowe pojecie o BJJ.
Kiedys zawodnicy BJJ tez trenowali boks ale z innym nastawieniem po to aby wyczuc rytm i wejsc do zwarcia. Dzisiaj jezeli ktos chce uniknac parteru i trenuje pod tym katem ciezko go tam wlozyc przy pomocy samych chwytow. Oczywiscie sprawa radykalnie by sie zmienila jesliby zalozono gi tu zgodze sie ze Seikenem w 100%. Powiem wiecej jestem pewien ze taki Kerr czy Colemann byliby porobieni przez 70 kg zawodnikow BJJ jak Leozinho Shaolin czy Terrere i Leo Santos.

Zreszta zobaczcie co sie dzieje znowu BJJ obejmuje rzady Nogueira Sperry Busta Arona zaczynaja rzadzic.

Pozdrawiam


Carlao
  • 0

budo_bruce lee
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Porażki Graciech

Dzisiaj jezeli ktos chce uniknac parteru i trenuje pod tym katem ciezko go tam wlozyc przy pomocy samych chwytow.

Kurde do głowy by mi to nie przyszło wariat
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Porażki Graciech
Wydaje mi sie Carlao , ze zauwazyles ciekawa sytuacje .
BJJ po pierwszym okresie kompletnej dominacj w NHB , mialo okres stagnacji , czolowi zawodnicy , zaczeli przegrywac i teraz znowu "come back" , dlaczego , cross traning to jest odpowiedz ( no i oczywiscie BJJ , jako podstawa).
Jeszcze raz powolam sie na Wallida ( ktorego strasznie lubie) , w tlumaczeniu z pamieci : czy myslicie ze kilka lat temu bym trenowal Thai , nigdy , nie ja , ale teraz nie mam wyboru, jezeli chce wygrywac.
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Porażki Graciech
nie dostalem ostatniego budokana a podobno byl tam minotarl wlasnie co do jego osoby on prezetuje bjj ale czy ma treningi np z tahia i innych stylow chcial bym sie cos wiecej dowiedzec o tym zawodniku i nie podawajcie mi stroen po angielsku bo nie rozumem moga byc po francusku
(jak mozecie to podajcie jego ranking walk )jak myslicie pokonal by riksona


(ulica jest mym domem streetfighting jest mym zyciem)
  • 0

budo_carlao
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Porażki Graciech

Wydaje mi sie Carlao , ze zauwazyles ciekawa sytuacje .
BJJ po pierwszym okresie kompletnej dominacj w NHB , mialo okres stagnacji , czolowi zawodnicy , zaczeli przegrywac i teraz znowu "come back" , dlaczego , cross traning to jest odpowiedz ( no i oczywiscie BJJ , jako podstawa).
Jeszcze raz powolam sie na Wallida ( ktorego strasznie lubie) , w tlumaczeniu z pamieci : czy myslicie ze kilka lat temu bym trenowal Thai , nigdy , nie ja , ale teraz nie mam wyboru, jezeli chce wygrywac.



Pewnie Seiken ze zauwazylem . Dlatego ostatnio jak bylem w Brazylii probowalem znalesc na to odpowiedz. Mysle ze jedna z przyczyn jest technika walki BJJ ktora jest defensywna, ktora mowi ze nie najwazniejsze jest zwyciestwo ale przetrwanie ,oraz zawsze powtarzane cierpliwosc,cierpliwosc. W np 10 min pojedynku zawsze zostaniesz uznany za pokonanego jesli nie wykazesz sie aktywnoscia ( mowie o pojedynku nie roztrzygnietym w regulaminowym czasie)
Druga wazna sprawa to to ze poprostu wielu z nich sie to nie oplacalo.
Bedac nauczycielem zyli z prowadzenia swoich klubow w momencie startu w VT i odniesieniu powaznej kontuzji mieli zbyt wiele do starcenia, a wiadomo czesto honoraria z takich walk starczaly na przyslowiowa bulke.
Teraz kiedy juz stawki poszly w gore kiedy nhb (VT) krzepnie jako sport sprawa zaczyna sie oplacac no i efekty widac odrazu.
Moglbym temat ciagnac w nieskonczonosc o tym i o tamtym ale pewnie i tak wszystko wiadomo :grin:

Na razie

Carlao
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024