Skocz do zawartości


Zdjęcie

Breakdance a sztuki walki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

budo_ray_luka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Breakdance a sztuki walki

Tak czytam i czytam i się zastanawiam - teraz to już chyba wszystko można w walce wykorzystać, pewnie niedługo ktoś założy temat "Zastosowanie ping ponga na ulicy" 8O
Ja myślę, że powinno się rozdzielać jakieś sporty czy sztuki walki, a breaka, czy jeszcze coś co z walką nic wspólnego nie ma.

Trzeba poszerzać horyzonty a nie je ograniczać. Niby czemu mamy nie pisać na tematy nie związane ściśle ze sztukami walki? A może akurat ktoś wyciągnie z dyskusji coś pożytecznego dla siebie. Ja np. uczę się żonglerki i myślę, że mimo iż nie ma nic wspólnego ze sztukami walki, to wyrabia pewne przydatne umiejętności. Kogoś to może śmieszyć, kogoś nie interesować, ale może ktoś postara się nauczyć. Zaraz założę temat :)
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: Breakdance a sztuki walki
ja to pierdole
jak na ulicy takie tematy wyskakuja co 2 lata czy cos
i wy to odgrzewacie
to ja tu bede tylko co rok zagladal

to nie jest na moje nerwy.....
  • 0

budo_xiosan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza pleców / Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Breakdance a sztuki walki
Ja ćwiczę parkour.
Kondycha - jest,
szybkie bieganie - jest,
umiejętność pokonywania, murów, płotów, które mogą przeszkodzić w ucieczce - jest.

IMHO to lepsze niż jakikolwiek kurs samoobrony dla kobiet.

A oprócz tego w "arsenaliku" mam : sierpy, młoty :) lowkicki, haki, proste i inne tam takie.
  • 0

budo_ronin_warszawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Breakdance a sztuki walki
Ja też mam w arsenale sierpy... bojowe np. kamy czy kusarigame :P

Parktour to sport (?) który chciałbym ćwiczyc, niestety warunki fizyczne nie pozwalają mi na to :(

Za to wykożystanie ping ponga- paletką można mocno uderzyć :D
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Breakdance a sztuki walki

Za to wykożystanie ping ponga- paletką można mocno uderzyć :D


jasne, ale lepsze jest taktyczne wykorzystanie patelni albo wiosla - czyli wioslarstwo a ulica..
skonczmy juz ta bezsensowna dyskusje
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Breakdance a sztuki walki
Nie dyskusja jest bezsensowna, tylko niektóre w niej wypowiedzi. Stawiam, że pochodzące od osób które w większości nigdy nie miały styczności ze sportowcami. Takimi co sie produkują jako zawodnicy.

Kiedyś trafiłem na pacjenta, co zanim zaczął ćwiczyć jakieśtam MA, to przez cztery czy pięć lat katował bieg przez płotki. Regularny, zawodniczy trening.

Po pół roku na sali treningowej jego kopnięcia nie były może idealne technicznie, ale miały tak niemiłosierne pierdolnięcie, że kiedyś mnie knock-downował. Kopiąc w grubą poduchę. Na oko 70 - 75kg faceta.

No, ale Ci co macie ochotę - śmiejcie się. A kiedyś jakiś tenisista przypierdoli Wam w łeb strzałem co będzie szedł po całkowicie obcej trajektorii, a jak dojdzie to zrobi "good night".
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Breakdance a sztuki walki
amen
  • 0

budo_xiosan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza pleców / Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Breakdance a sztuki walki


Parktour to sport (?) który chciałbym ćwiczyc, niestety warunki fizyczne nie pozwalają mi na to :(

Za to wykożystanie ping ponga- paletką można mocno uderzyć :D


A nosisz paletkę na ulicy? Nie wiem jakie masz przeciwskazania Parkourowe, kontuzje kolan, kostek, czy połamane kości sródstopia?

W walce na ulicy można wykorzystywać sporty:
* pośrednio - te, które rozwijają koordynację, kondycję, rozciągnięcie, poczucie równowagi - może to być brejk, parkour, balet, tenis, bieg przez płotki, kajakarstwo, baseball, martial art tricks, football, rugby, gimnastyka artystyczna, jogging i wszelkie sztuki walki
* bezpośrednio - zwiększają siłę i polepszają technikę ciosu, uczą timingu, przydatnych metod walki - to są przede wszystkim MA i sporty pokrewne, a także te wpływające na siłę uderzenia - tenis, piłka nożna, badbington, footbal amerykański, rzut bumerangiem (sic!)

Osobiście uważam, że podział jest nieco sztuczny, ale został wprowadzony, by zachować przejżystość. A teraz czekam na krytykę :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

3 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024