Skocz do zawartości


Zdjęcie

Breakdance a sztuki walki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Breakdance a sztuki walki
Cóż, każdy z nas wie swoje 8)

Miałem okazję poznać kiedyś dwóch kolesi co startowali jako zawodnicy - dwójka gimnastyków. Znaczy w parze startowali, jako "górny" i "dolny". Ten dolny tego górnego rzucał chwilami. Ale nie tak jak judoka rzuca judoką, tylko tak jak koszykarz rzuca piłką.

Złe nawyki złymi nawykami, ale stawiam że jak ten dolny kogoś pacnie na odlew w ryj, to ten ktoś padnie bez przytomności.

Miałem okazję poznać kiedyś ludzi od sportowego rock'n'rolla. Tam krok podstawowy to wykonywanie tysięcy razy czegoś co wygląda jak kop w jaja. No i kiedyś taki jeden rock and rollowiec zaplątał się w jakiejś knajpie w niewłaściwe miejsce, i ktoś coś zaczął do niego szumieć. Zanim sprawa się dobrze zaczęła, to się skończyła bo koleś "szumiącemu" zrobił "rock'n'rolla" poprzez przykopanie mu milion razy powtórzonym ruchem. W szczenę. Gość jak stał tak padł. Kopnięcie z punktu widzenia MA po prostu tragiczne technicznie 8)

Poznałem kiedyś pacjenta, co ćwiczył głównie z żelastwem, ale jako że był takie trochę uświadomiony że buły to nie wszystko - to jeszcze się rozciągał, skakał, no dbał o równomierny rozwój. Skurczysyn był tak nieprawdopodobnie silny, że jak poszedł na BJJ to potem opowiadał że właściwie fajne te "zabawy" były, ale jak przeciwnik próbował coś robić w czasie kulania to on go łapał za ręce, a potem robił mu "tak" (i tu nastąpiła demonstracja jak się zawiązuje supeł). Miałem okazję się tak "pobawić" z tym gościem, i powiem szczerze - to co on robił w żadnym stopniu nie zależało od mojego oporu lub jego braku. Dysproporcja siły była taka, że to co ja starałem się zrobić niknęło w marginesie błędu.

I żeby było jasne - ja nie mówię że szkoda tracić czasu na MA, bo wystaczy tańczyć break'a żeby zostać superfajterem.

Ja tylko nieśmiało zwracam uwagę na to, że bardzo mocne ogólnorozwojowe przygotowanie (siła, koordynacja i takie tam) są ważne, a w przypadku kiedy mamy do czynienia z walką pomiędzy "jakimiś tam ludźmi" a nie zawodowcami w klatce - być może nawet ważniejsze od tego co się wyniosło z maty.

Osobiście stawiałbym mniej więcej na taką kolejność:
psychika (determinacja, opanowanie stresu) -> predyspozycje (tężyzna fizyczna)-> umiejętności z MA (technika walki)

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Breakdance a sztuki walki

Osobiście stawiałbym mniej więcej na taką kolejność:
psychika (determinacja, opanowanie stresu) -> predyspozycje (tężyzna fizyczna)-> umiejętności z MA (technika walki)

Matt Thornton ma podobne zdanie i ja się z tym zgadzam w 100% i jest to z mocnym naciskiem na psychike i wolę walki.
  • 0

budo_czeru
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Breakdance a sztuki walki
Brake czy capoeira na ulicy to kompletna bzdura. Kazdy kto skacze i podryguje jak pojeb przegrywa. Zmeczy sie wykonujac wszystkie te akrobacje i padnie po pierwszej prawej prostej... Moim zdaniem na ulicy powinno sie wykorzystywac tyle sil ile jest niezbedne a nie marnowac jej na bezsensowna Jinge(capo) czy jakies pojebane podskoki na uszach bo nigdy nie wiadomo co nas czeka za chwile... czy do naszego przeciwnika nie przylaczy sie kolega, przechodzien czy bum z pod monopolowego.
  • 0

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Breakdance a sztuki walki
^ panu już podziękujemy ...
  • 0

budo_mjblack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Breakdance a sztuki walki
Moim zdaniem mozesz potanczyc przed kolesiem on sie z Ciebie posmieje a potem dostenisz w twarzyczke i zapomnisz jak masz na imie. a skoro chodzi breakdenca w mma to tego nawet nie skomentuje.
Pozdrawiam
  • 0

budo_streeter
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdzie diabeł mówi dobranoc

Napisano Ponad rok temu

Re: Breakdance a sztuki walki

a propo break'a widziałem kiedys filmik jak kolo robił pompki ale nieopuszczajac nog - cały czas ciało było w jednej równoleglej lini do ziemi - raz wysoko raz nisko

ten gość to Junior z grupy Wanted Posse. koleś jest naprawde niesamowity. myśle że z jego siłą i sprawnością sprawdziłby się w nie jednej MA pozdrawiam
  • 0

budo_xiosan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza pleców / Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Breakdance a sztuki walki
AdamD poklon poklon Za każde słowo poklon

Czeru - nikt Ci nie każe sakać na ulicy, ale skacząc i biegając na treningu, możesz wyrobić sobie wystarczająco dobrą kondychę, żeby zwiać na ulicy.
  • 0

budo_jani
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 609 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom 7

Napisano Ponad rok temu

Re: Breakdance a sztuki walki
Breakdance jako ćwiczenia fizyczne jest znakomity, wielu zachwala ćwiczenia używające własnej wagi ciała jako jedyne obciążenie... patrząc pod pewnym kątem tak można traktować breakdance, jako zbiór najróżniejszych ćwiczeń używających wagi własnego ciała... nikt nie powie że gość skaczący codziennie na jednej ręce nie ma siły w łapach, tak samo jak nikt nie powie że siła w łapach się nie przydaje podczas walki (duże uproszczenie bo dochodzi jeszcze gibkość,, koordynacja ruchowa, kondycja itd.) :wink: .... no ale oczywiście Sz. Pan Moderator to już napisał....
  • 0

budo_kmicic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to ja sie pytam skąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Breakdance a sztuki walki

Kazdy kto skacze i podryguje jak pojeb przegrywa. Zmeczy sie wykonujac wszystkie te akrobacje i padnie po pierwszej prawej prostej... Moim zdaniem na ulicy powinno sie wykorzystywac tyle sil ile jest niezbedne a nie marnowac jej na bezsensowna Jinge(capo) czy jakies pojebane podskoki na uszach .


ile trwa przecietna walka na ulicy ? 10 sek ? 20 ? 30 ? reszte sam sobie dopowiedz, nie chce mi sie tego komentowac...
  • 0

budo_archi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADA Białystok/Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Breakdance a sztuki walki
Heh, trenuję capo to może coś powiem ;)
O robieniu akrobacji w walce tekstu to nie skomentuje..ginga tez niepotrzebna.
Czeru - wiesz jak wygląda walka capo na ulicy? Dwa szybkie i mocne kopy na twarz ew. w brzuch i długa.Znam kilku kolegów co sprawdzali to w praktyce i wystarczało ;)
Oczywiście nie mam zamiaru wmawiac nikomu że capo to zajebiscie skuteczna sztuka walki, sparuje czasem z kumplem z kicka, jest dośc dobry i nie mam z nim żadnych szans :)
Za to leszczyk na ulicy co będzie chciał kasę lub komórę niech nie spotka się zmoją nogą :twisted:
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Breakdance a sztuki walki

Moim zdaniem na ulicy powinno sie wykorzystywac tyle sil ile jest niezbedne a nie marnowac jej na bezsensowna Jinge(capo) czy jakies pojebane podskoki na uszach


Zmuś się proszę do pewnego wysiłku umysłowego i przeczytaj ze zrozumieniem to co napisałem powyżej.
  • 0

budo_lobo-9
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADÁ Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Breakdance a sztuki walki
Wtrące się, ćwiczę capoeirę, i nie mam zamiaru wmawiać komuś, że jest jakoś wyjątkowo skuteczna, ponieważ
1) Prawie wszystko zależy od człowieka
2) Jak ktoś nie chce to i tak nie zrozumie
Wracając do tematu mój znajomy ćwiczył 2,5roku capoeirę a później znudziła mu się i poszedł na Vale Tudo i pomimo tego, że jest bardzo szczupły to nikt nie dawał mu rady. Później i Vale Tudo mu się znudziło (po 1,5roku) i poszedł bodajże na kick boxing i też wymiatał. Walki na ulicy w jego wykonaniu zawsze kończyły się jego sukcesem. Zapewne to jego zasługa- sumiennie ćwiczył. A pytany o to która sztuka walki dała mu najwięcej zawsze odpowiada, że capoeira.
  • 0

budo_ronin_warszawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Breakdance a sztuki walki
hmm brak przywiązania do stylu.... to wcale nie jest takie dobre jak się wydaje... a już słowo, że mu się znudziło, oznacza, że nie ma szacunku do tego co robi.
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Breakdance a sztuki walki

Za to leszczyk na ulicy co będzie chciał kasę lub komórę niech nie spotka się zmoją nogą :twisted:


strach sie bac 8)

jesli chodzi o breaka, to, jak juz wczesniej wspomniano, tylko przygotowanie fizyczne. najlepiej do szybkiej ucieczki.
  • 0

budo_green_lady
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Breakdance a sztuki walki
Tak czytam i czytam i się zastanawiam - teraz to już chyba wszystko można w walce wykorzystać, pewnie niedługo ktoś założy temat "Zastosowanie ping ponga na ulicy" 8O
Ja myślę, że powinno się rozdzielać jakieś sporty czy sztuki walki, a breaka, czy jeszcze coś co z walką nic wspólnego nie ma.
  • 0

budo_big_k
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Breakdance a sztuki walki

"Zastosowanie ping ponga na ulicy" Shocked


Wiesz jakiego ci ludzie mają powera w sierpowych... do takiego strach podchodzić chyba, że w bardzo ciasnym korytarzu :)
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Breakdance a sztuki walki
forhend, bekhend i po sprawie ;)
  • 0

budo_green_lady
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Breakdance a sztuki walki
A kierki, czy bierki ( taka gra i zabawa, coś jak kółko graniaste, bo gra się w zespole, rozsypuje się bierki, czy kierki i drużynowo się je zabiera z tej rozsypanki, tak żeby nie poruszyć ) :?: A co z nimi :?: Czy je też można wykorzystać w walce :?:
  • 0

budo_macieq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 330 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Breakdance a sztuki walki
Pewnie , można wsadzić bierke w oko :wink:
  • 0

budo_green_lady
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Breakdance a sztuki walki

Pewnie , można wsadzić bierke w oko :wink:


8O O tym nie pomyślałam :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

3 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024