Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pas a cwiczenia ;-]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pas a cwiczenia ;-]

A jak się wiąże tak, aby nie było skrzyzowania z tyłu?

Zamiast łamać pas w pół na brzuchu i wiązać oba równe końce po uprzednim ich skrzyżowaniu na plecach, obwiązujesz się pasem niesymetrycznie zaczynając np. od prawego biodra - tyle, że zostawiasz np. długość przedramienia, nie to że końcówka przy biodrze bo nie będzie z czym związać - no więc oplatasz ten pas niecałe dwa razy a potem supeł analogicznie do tego co już umiesz. Dasz radę.
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pas a cwiczenia ;-]
Mam dlugi pas, zostawiłam troszkę więcej i wyszło OK.


Dzięki wielkie :oops:
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pas a cwiczenia ;-]


A jak się wiąże tak, aby nie było skrzyzowania z tyłu?

Zamiast łamać pas w pół na brzuchu i wiązać oba równe końce po uprzednim ich skrzyżowaniu na plecach, obwiązujesz się pasem niesymetrycznie zaczynając np. od prawego biodra - tyle, że zostawiasz np. długość przedramienia, nie to że końcówka przy biodrze bo nie będzie z czym związać - no więc oplatasz ten pas niecałe dwa razy a potem supeł analogicznie do tego co już umiesz. Dasz radę.


Dokladnie :) :) :)
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pas a cwiczenia ;-]
Sensei Jorga czasami wiązał pas jeszcze w inny sposób. Normalny węzeł jaki robimy to węzeł płaski pojedyńczy, On wiązał czasami podwójny, dodając jeden przeplot... Kiedy zapytałem go co to za węzeł odparł, że tak wiąże się pas w Fudokan karate. Później dowiedziałem się, że dawniej /a może i dziś ?/ judocy używali takiego węzła aby się karategi nie rozwiązywało.
A tak na marginesie to kimono jako potoczne określenie ubioru do treningu karate trąci trochę myszką... Jeśli coś traktuję poważnie nazywam rzeczy po imieniu: KARATEGI /nie-kimono, nie-karatega, nie-szmata, itp./. Później na forum ktos napisze, że ubiór do treningu karate nazywa się kimono bo sam to słyszał na treningu karate... :?
Oczywiście jest też druga strona medalu. Swoista kindersztuba. Kopnąłem nie mawashi-geri ale "mawachę", uderzylem nie kizami-zuki, ale dziabnąłem kizmkę, itd., itp. czy to jest złe ? Nie wiem, sam tak kiedyś mówilem...teraz jednak staram używac się fachowego nazewnictwa.
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Pas a cwiczenia ;-]
[quote name="dan"]Później dowiedziałem się, że dawniej /a może i dziś ?/ judocy używali takiego węzła aby się karategi nie rozwiązywało.[quote]

Nie to żebym się czepiał :) ale gdyby judocy ubierali judogi to może one by się mniej rozwiązywały?
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pas a cwiczenia ;-]
oj już dajcie spokój z tym nazewnictwem. Co jest złego w kimonie? chba tylko to że każdy wie o co chodzi. JA tgeż mówie kimono nie gi, pas nie obi itp. Wygodniej mi i tyle a że nie jestem tradycjonalistą to nei mam z tym problemu. Komendy, liczenie, ok, to po japońsku ale bez przesady, w Polsce jestem i polakiem. Nie będe na siłe JApończyka z siebie robił.
Jak sobie kupie japoński odtwarzacz dvd to kupie go tu, gdzie będzie miał przetłumaczone krzaczki :) Nie bede jechał do japoni i sprowadzał takiego niepzetłumaczonego żeby było tradycyjnie......
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pas a cwiczenia ;-]

Dokladnie :) :) :)


Oj koks koks, ale sobie licznik postów lubisz nabijać, efekciarzu jeden... :)

Z tym judo to pewien paradoks widzę, bo oni raczej jako chwytowcy powinni wiązać bez skrzyżowania aby można ich było łapać - tak jak całe gi jest po to by utrudniać i nadawać realizmu a nie ułatwiać. A słyszałem od kolegów, że wolą z krzyżem bo tak trudniej partnerowi uchwycić 8)
Natomiast w karate gdzie na początku uczą ludzi wiązać z krzyżem przechodzimy na bez bo tak jest ładniej - no nie, Mistress? :D

Później na forum ktos napisze, że ubiór do treningu karate nazywa się kimono bo sam to słyszał na treningu karate... :?

Ja tak napiszę :twisted: U nas na kimono mówimy kimono, gi to tylko na potrzeby jakiś tam forów ...

(..)ale dziabnąłem kizmkę, itd., itp. czy to jest złe ?

To akurat jest złe - jak wymówić tyle spółgłosek obok siebie?
  • 0

budo_ulrich
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pas a cwiczenia ;-]
Amerykańskie,Japońskie,Polskie-wszytkie odtwarzacze łączy jedna wspólna cecha : Made in China :)
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pas a cwiczenia ;-]

Natomiast w karate gdzie na początku uczą ludzi wiązać z krzyżem przechodzimy na bez bo tak jest ładniej - no nie, Mistress?


Tak dokładnie, jeszcze raz dziękuje za wytłumaczenie poklon

Pozdrawiam :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

3 następnych tematów

  • Zdjęcie
    Filmy

    - Ponad rok temu

  • Zdjęcie
    HAPKIDO

    - Ponad rok temu

  • Zdjęcie
    MRad

    - Ponad rok temu

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024