Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pas a cwiczenia ;-]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

budo_edipro_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pas a cwiczenia ;-]
Max - rozumie ale wy się nie kulacie po macie więc wam się nie gniecie a my ... jak bym miał składaćkimono to by mi nie wyschło przed next treningiem dlatego je wieszam na wieszaq a prasować - w moim wypadku chyba tylko spodnie bym mógł -- ale to teżbez sensu bo i tak bym to musiałrobić co chwilke - za dużo mam treningów by się w takie bzdety bawić.
  • 0

budo_max
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Pas a cwiczenia ;-]
OK moze masz wiecej treningow i nie masz czasu na prasowanie, ale z tym walaniem sie po macie to nie masz chyba racji oczywiscie nie walamy sie caly trening, ale niezle sie pobrudzi kiedy pocwiczymy na parkiecie nie mytym przez tydzien a po ktorym biegaja dzieciaki ze szkoly w buciorach...
  • 0

budo_edipro_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pas a cwiczenia ;-]
Hmmm że kimonko sie brudzi to rozumie (syf z ziemi lub krew) ... ale wam sie tak nie gniecie jak w stylach polegających na ciągnięciu, kulaniu i innych takich.
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pas a cwiczenia ;-]
a czy karategi tak samo sie składa jak judogi :?:
  • 0

budo_ninja65
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pas a cwiczenia ;-]
Panowie.....!!!!!!


Do jasnej cholery jakiego kimona??????????????

Ten strój ma swoją nazwę (judoga, karatega itd.)
Czy wy trenyjecie rozlewanie cherbaty czy sztuki walki)??
  • 0

budo_three
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Pas a cwiczenia ;-]
ninja ---> czepiasz się :) ja am w skrócie mówie po prostu gi, ale kimono jest takie uniwersalne i wszyscy, nawet nie trenującuy wiedzą, w czym rzecz ( długo nie wiedziałam, co to do cholery jest dobok :) )

ogólnie i na temat praia i prasowania - wyprasowane gi ma niezaprzeczalne walory estetyczne, ale żeby czas na to był... moje jest zawsze czyste, wyprasowane to najczesciej na egzamin
  • 0

budo_ninja65
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pas a cwiczenia ;-]
Wybacz stary ale kimono nie ma nic wspólnego z karate czy judo :-) tak więc osoby ćwiczące te style powinny przynajmniej wiedzieć jak nazywają się ich własne stroje. To jest minimum wymagane od kazdego ćwiczącego.
dlaczego nie mówisz np., że ćwiczysz kungfu, jeżeli ćwiczysz karate. Przecież wszyscy wiedzą o co chodzi :)
Gdyby wszyscy używali poprawnych nazw to nie byłoby niedomówień i nieporozumień.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pas a cwiczenia ;-]

dlaczego nie mówisz np., że ćwiczysz kungfu, jeżeli ćwiczysz karate. Pozdrawiam.


ja w skrocie mowie karate, i wszyscy wiedze, o co chodzi. 1 na 10 pyta "jakie" :wink:

kimono to po japonsku ubranie? jak to jest?
co dokladnie znaczy "gi"? ubranie do cwiczenia..?
i czy mozna to odmieniac - judoga? bo jesli to jest "gi" to czy nie powinno byc "judogi" zawsze i wszedzi?
  • 0

budo_ninja65
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pas a cwiczenia ;-]
Stary mnie nie interesuje jakiego zwrotu używasz w swoim klubie.
To ma swoją nazwę i już. I słowo kimono nie oznacza ubrania.
Jesteście niedouczeni.
KIMONO - jest to tradycyjna szata japońska. Zazwyczaj jedwabna. Jest to strój o kroju rękawów wyciętych razem z górną częścią ubioru, nie odcinanych.
Oto krótki opis KIMONA. Naucz sie tego na pamięć.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pas a cwiczenia ;-]
nonja to już niezdrowy fundamentalizm..
a zamiast low-kick mam mówić mawashi-geri-gedan ?
a zamiast "kopnij mawahe" mam mówić "kopnij mawashi-geri-jodan-haisoku" skoro i tak każdy wie o co chodzi?
  • 0

budo_pwl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pas a cwiczenia ;-]

Stary mnie nie interesuje jakiego zwrotu używasz w swoim klubie.
To ma swoją nazwę i już. I słowo kimono nie oznacza ubrania.
Jesteście niedouczeni.
KIMONO - jest to tradycyjna szata japońska. Zazwyczaj jedwabna. Jest to strój o kroju rękawów wyciętych razem z górną częścią ubioru, nie odcinanych.
Oto krótki opis KIMONA. Naucz sie tego na pamięć.

Pozdrawiam.


Po pierwsze, proszę cię, przestań już do wszystkich pisać tym mentorskim tonem, zwłaszcza, jak nie masz racji.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Polecam zwłaszcza zdanie: "The term, which means simply "Japanese style clothing" (...)".

Ewentualnie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] zdanie: "The kimono, which literally means "clothing" (...)".
  • 0

budo_ninja65
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pas a cwiczenia ;-]
Nie chce teraz nikogo tu obrażać ani krytykować.

Ja jestem tradycjonalistą i uważam, że jeżeli coś powstało w danym kraju to należy używać nazw z tego kraju. Czyli w tym wypadku nazw japońskich (bądz Okinawskich). Dla mnie kimono to kimono (a nie karatega), a mawashi geri gedan to nie low kick (bo to nie jest kick boxing tylko karate).
Moi koledzy chodzili na zajęcia Karate do gościa który mówił na karategi szmaty a kiedy mieli sie skoncentrować to mówił: "żeby nawet sie słonie rypały to macie być skoncentrowani". I teraz powiedz mi jaki poziom sobą ktoś taki reprezentuje? Jaką robi reklamę Karate?
Ćwiczysz karate i używasz nazw angielskich?? To jest śmieszne.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_ninja65
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pas a cwiczenia ;-]
Stary coś wiem na ten temat więc mnie nie pouczaj. W japońskim używa sie chińskich znaków z czego każdy z nich może mieć pare znaczeń (i to o niczym nie znaczy). Czy w karate używa się słowa kimono. Jeszcze tego nie słyszałem. Ale może wiesz coś czego ja nie wiem.
  • 0

budo_pwl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pas a cwiczenia ;-]

Stary coś wiem na ten temat więc mnie nie pouczaj. W japońskim używa sie chińskich znaków z czego każdy z nich może mieć pare znaczeń (i to o niczym nie znaczy). Czy w karate używa się słowa kimono. Jeszcze tego nie słyszałem. Ale może wiesz coś czego ja nie wiem.


Ja cię nie pouczam, mam tylko wrażenie, że ty usilnie pouczasz innych. No, ale może to tylko tak odbieram.

W każdym razie chodziło mi o coś całkiem innego. Na treningach też używamy (chwała Bogu) japońskiej terminologii, wszystkie komendy są wydawane po japońsku etc. I zgadzam się, że mawashi-geri gedan to nie do końca jest lowkick, tak jak mawashi-uchi to nie jest sierpowy a seiken-tsuki - prosty. Ale co innego etykieta i zasady panujące w dojo, a co innego potoczny sposób opisu występujący poza nim. Na eleganckim przyjęciu też nie powiesz na garnitur "te ciuchy", ale rozmawiając gdzieś z kolegami możesz takiego sformułowania użyć.

Rozmowa na forum to rozmowa potoczna. Często wpadają tutaj osoby nie ćwiczące karate bądź początkujący. W takich okolicznościach znacznie lepiej dyskutuje się używając języka zrozumiałego jak najszerzej i zostawiając dystynkcje tylko tam, gdzie są one absolutnie niezbędne. W sytuacji, w której dyskusja dotyczy "różnicy między karateckim tsuki a bokserskim prostym", różnica pojęć jest istotna. W opisie jakiegoś sparingu może być pomijalna.

Nazwa "kimono" nie jest niepoprawna. Jest po prostu potoczna. Trudno wymagać od wszystkich, żeby dyskutowali na forum używając 'języka literackiego', dotyczy się to też opisów z kategorii sztuk walki. Bedąc w dojo, nazwy 'kimono' nie użyjemy, bo coś takiego tam nie istnieje, podobnie jak np. (przynajmniej u nas) na potwierdzenie nie mówimy "tak", tylko "oss". Ale już mówiąc o tym, co się w dojo dzieje, język potoczny jest jak najbardziej uprawnioną formą wyrazu. Forum internetowe to nie jest dojo... :/
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pas a cwiczenia ;-]
Hmmm...co niektórym przyznam rację...

A KARATEGA?

Moim zdaniem powinnam być czytsa...Dobrze też jeśli jest wyprasowana...Może jak się ćwiczy nie robi to większej róznicy, ale kidyś siedziałam obok na ławce znaim bł mój treningi i widziałam osoby w pogniecionej karatedze...Ble...To wyglądało jaby pies zeżarł ją i potem wypluł...

Ja prasuje od razu po praniu karatege i na treningi zawsze nosze złożoną, tylko po treningu czasem z braku sił i totalnego wykończenia karatega jest zwinięta w kulkę i schowana do plecaczka..Ale oczywiście to nie oznacza braku szacunku. Póxniej w domku ładnie ją wyciagam i składam, tak jak powinno być.

Moim zdaniem chociaż w dojo powinniśmy schludnie wyglądac, bo czasem w życiu co niektorym tego brakuje ;)
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pas a cwiczenia ;-]
A moim zdaniem karategi, które jest poprzecierane, porozrywane, przybrudzone, ma ślady krwii jest bardziej hardcore. 8)

Oczywiście prać i prasować (i zszywać) należy, ale ten brud wtarty głęboko w kolana i plecy gdy trenowało się w białym gi parter, te odbarwienia, te szwy (czasem cały rękaw pójdzie :) ) ... ahhh

P.S. Topic jest o pasach. Jak wolicie, ze skrzyżowaniem z tyłu czy bez? :wink:
  • 0

budo_ulrich
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pas a cwiczenia ;-]
Najbardziej hardcorowa karatega jaką widziałem była posklejana taśmą klejącą=)
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pas a cwiczenia ;-]

Jak wolicie, ze skrzyżowaniem z tyłu czy bez?



U mnie zawsze jest skrzyżowany :roll: , jeśli dobrze zrozumiałam pytanie ;) .

Ale nie umiem inaczej zawiązać, żeby nie było tego skrzyżowania z tyłu :?
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pas a cwiczenia ;-]

P.S. Topic jest o pasach. Jak wolicie, ze skrzyżowaniem z tyłu czy bez? :wink:


Ja wiaze bez, nie wiem czemu. Umiem tak i tak, ale moj sensei wiaze tez bez skrzyzowania z tylu. Jak zaczynalem, to on mnie uczyl wiazc pas, wiec pewnie dlatego nosze w ten sposob :) :)
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pas a cwiczenia ;-]
Heh , mi za pierwszym razem też wiązał sensei, bo nie umiałam, bo niby skąd :P

A jak się wiąże tak, aby nie było skrzyzowania z tyłu?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

3 następnych tematów

  • Zdjęcie
    Filmy

    - Ponad rok temu

  • Zdjęcie
    HAPKIDO

    - Ponad rok temu

  • Zdjęcie
    MRad

    - Ponad rok temu

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024