Skocz do zawartości


Zdjęcie

trudność w wyborze połączenia odżywek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

klk
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

trudność w wyborze połączenia odżywek
witam, dręczy mnie jedna sprawa więc chciałbym się Was poradzić

jestem ektomorfikiem (71kg 175cm 22l) i chciałbym nabrać masy mięśniowej. ćwiczę dość dużo bo 5-6x w tygodniu (w tym 3treningi sztuk walki, reszta siłownia) zdarza się że w jednym dniu idę na siłownię, a później na trening. Czasem na sam trening, czasem na samą siłownie (ćwiczę treningiem dzielonym) więc różnie. parę razy w tg po siłowni czy treningu wpadnę na basen (sauna+masaże ew lekkie pływanie). wiem oczywiście że najważniejsza jest dieta ale dietę z racji pracy, obowiązków itp mam różną.generalnie staram się jeść 4 razy dziennie dość przyzwoicie (o ile mam taką możliwość). dobre śniadanko, obiad, ew podwieczorek miedzy treningami (i później obiad) i kolacja. zdaje sobie sprawe, ze moja dieta nie jest do konca ok, ale po prostu nie mam mozliwosci zmiany tego ichcial bym, zebyscie to uszanowali :P obecnie biore od dłuższego czasu bcaa i zma, a od przyszłego tyg planuje zażywać kreatyne mono. chciałbym do tego dorzucić białko oraz carbo lub gainera.
i tu się rodzi mój dylemat pytanie, tylko jak najodpowiedniej to połączyć w moim przypadku, czy podczas sesji treningowych/pomiędzy nimi używać carbo a po treningu białko? czy wystarczy sam gainer po skończonym treningu na siłowni, przed treningiem sw? ew białko po wszystkim na wieczór? lub to wszystko połączyć? jeśli tak to jak?? coby dodać siły/energi na ew dalszy, późniejszy wysiłek i uzupełniać przymusowe braki...
jak to widzicie?
chciałbym także zapytać o saune, czy to wpływa jakoś negatywnie na przybranie masy (2-3 sesje po 10-15 minut) czy podczas zażywania kreatyny? uprzedzę pytania że wody staram się pić jak najwięcej, z reguły nie schodzę poniżej 3 but dziennie (4.5l)
mam nadzieję że trafiłem w odpowiednie miejsce:)
pozdrawiam
  • 0

szafik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3866 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielun
  • Zainteresowania:kulturystyka, sporty walki, film, muzyka

Napisano Ponad rok temu

Re: trudność w wyborze połączenia odżywek
cześć

zdaje sobie sprawe, ze moja dieta nie jest do konca ok, ale po prostu nie mam mozliwosci zmiany tego ichcial bym, zebyscie to uszanowali


I od razu na początku szukasz wytłumaczenia.. Może i bym Ci uwierzył, gdybym przez ponad rok nie pracował na 3 zmiany z dojazdami do pracy po 3h w dwie strony i 8 h w niej+ weekendy w pracy i uczelnia w weekendy. Wszystko da sie pogodzić, trzeba tylko chcieć.

4 posiłki to za mało. Jak chcesz zwiększyć mase, to musisz jeść 5 dobrze zbilansowanych posiłków dziennie.

Przy takim trybie życia nie bardzo masz szanse wbić mase no ale próbuj. Podbij kaloryczność diety przede wszystkim. Suplementy jak sama nazwa mówi sa do uzupełniania jej a nie do bazowania.

Podczas treningu SW proponuje Ci rozrabiać carbo w dużej butli z 70-100g i pić zamiast wody. Po siłowni, a przed sw gainer.

Po powrocie z SW musisz zjeść coś porządnego. Bez tego będzie nie za wesoło. 100g ryżu+200g mięsa+warzywa, a przed spaniem kazeina (micelarna kazeina).

Sauna w dni nietreningowe. Podczas treningu tracisz dużo mikroelementów, które należy uzupełnić jak najszybciej, a na saunie tracisz kolejne, więc to mija się z celem.
  • 0

Chcesz być duży? wzbudzać respekt? Taki człowiek nie może bać się zastrzyków!


klk
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trudność w wyborze połączenia odżywek
dzięki.
po treningu zazwyczaj staram się jeść właśnie taki zestaw:) co do sauny to faktycznie troche zbastuje z nią, aczkolwiek nie czułem jakiś skutków ubocznych po takich sesjach po treningowych, bardziej czułem się zrelaksowany. czyli mam rozumieć że przy budowaniu masy nie ma żadnego wpływu negatywnego?
co do odżywek- wiadomo że się nie da zastąpić nimi jedzenia, ale trzeba sobie jakoś pomagać:) czyli białka w ogóle nie brać/ nie kupować? wystarczy dobry gainer? a w przypadku jednego treningu dziennie, domyślam się że najlepiej będzie zażyć go bezpośrednio po treningu? z carbo, tak jak radzisz to miałbym możliwość pić tylko przed i/ lub po treningu. chyba że na siłowni to wtedy podczas jak najbardziej.
aa i chciałbym zapytać o kazeina (micelarna kazeina)? co to takiego bo przyznam się bez bicia że pierwszy raz czytam taki termin:)
  • 0

szafik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3866 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielun
  • Zainteresowania:kulturystyka, sporty walki, film, muzyka

Napisano Ponad rok temu

Re: trudność w wyborze połączenia odżywek

czyli mam rozumieć że przy budowaniu masy nie ma żadnego wpływu negatywnego?


raz w tygodniu, czy na 2 tyg wręcz przeciwnie ale kilka razy w tyg obawiam się, że tak.

Białko sobie kup ale tylko kazeine bo z pożywienia dostarczysz 2g na 1kg. Zorganizuj sobie po prostu dobre jedzenie to Ci białka nie braknie ;)

domyślam się że najlepiej będzie zażyć go bezpośrednio po treningu?


dokładnie tak.

Na siłowni nic nie pijesz co ma węgle czy białko.

Zarzucasz jedynie carbo podczas treningu SW.


aa i chciałbym zapytać o kazeina (micelarna kazeina)? co to takiego bo przyznam się bez bicia że pierwszy raz czytam taki termin:)

Taką aktualnie szamie. Smak ok, działanie jak to białko nie zauważasz tego z dnia na dzień. Ja nie lubię za bardzo twarogu, dlatego pije to przed spaniem.
  • 0

Chcesz być duży? wzbudzać respekt? Taki człowiek nie może bać się zastrzyków!


klk
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trudność w wyborze połączenia odżywek
dzięki kolego!
w końcu ktoś mi odpowiedział zgodnie z oczekiwaniami.

podsumowując:

-podczas gdy ćwiczę 2x dziennie (doszedłem do wniosku że chyba odpuszczę taki system, albo zminimalizuje do maksimum, bo za dużo spalam kalori, i później na sw brak siły na worku) pomijając szamke i krete: przed siłką bcaa, i carbo?(jem podobny posiłek co mi poleciłeś , z tym że zamiast ryżu makaron, więc myśle że chyba to carbo niekonieczne?) po siłowni bcaa i ciapać sobie gainera a później przed treningiem/po sw samo carbo, na wieczór kazeina (rozumiem że jakieś wpc bez sensu?) i zma

- podczas gdy ćwiczę 1x dziennie trening:

* na siłowni- przed i po bcaa, carbo(?) ,po gainer i na sam koniec kazeina i zma
* sztuk walki- przed bcaa i carbo, po gainer, ew carbo(?) i na koniec jak wyżej

rozumiem że picie gainera przed treningiem jest bezsensu?

mam także pytanie odnośnie bcaa- podczas gdy ćwiczę 2x dziennie czy zażywać je przed siłka, po siłce i przed treningiem sw? (po sobie odpuszczam, ew symboliczna kapsułka czy dwie) czy samo przed i po siłce styknie a później nie trzeba?? od jakiegoś czasu za każdym razem gdy to łykam zastanawia mnie to pytanie, myślę że będziesz znał odpowiedź.

z sauną faktycznie zbastuje. choć będzie ciężko bo lubię się często dobrze wygrzać :D

poprosiłbym także (o ile można?) o polecenie jakiegoś w miarę za rozsądną cenę i skutecznego gainera i carbo najodpowiedniejszego dla mnie :)

jeszcze raz dziękóweczka za poświęcony czas!
  • 0

szafik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3866 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielun
  • Zainteresowania:kulturystyka, sporty walki, film, muzyka

Napisano Ponad rok temu

Re: trudność w wyborze połączenia odżywek

(doszedłem do wniosku że chyba odpuszczę taki system, albo zminimalizuje do maksimum, bo za dużo spalam kalori, i później na sw brak siły na worku)


Dobre wnioski.

Carbo podczas treningu SW - rozrabiasz 100g w 1,5 litra wody i pijesz zamiast niej.

BCAA - możesz popijać w trakcie treningu, a jak masz w tabsach to część przed i część po - 20g BCAA powinno być wciągnięte. W dni nietreningowe nie szamiesz BCAA.


PS. reszte odpisze w pracy bo się spiesze. Jak coś to się przypomnij.
  • 0

Chcesz być duży? wzbudzać respekt? Taki człowiek nie może bać się zastrzyków!


klk
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trudność w wyborze połączenia odżywek
bcaa mam w tabsach. nie wiem tylko jak rozgraniczyć stosowanie w przupadku gdy ćwiczę dwa razy dziennie
  • 0

klk
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trudność w wyborze połączenia odżywek
odnośnie gainerów- jakie polecacie? mi chodzi po głowie mutant mass, panthera primaltein mass albo SFD - SFD Mass Activator (ten by mi najbardziej finansowo odpowiadał, mam nadzieję że da rade?) testowaliście któryś z tych? ew jakie możecie mi polecic najodpowiedniejsze w moim przypadku???
  • 0

szafik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3866 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielun
  • Zainteresowania:kulturystyka, sporty walki, film, muzyka

Napisano Ponad rok temu

Re: trudność w wyborze połączenia odżywek
Z tych które podałeś, to mutant mass. Ja osobiście od niego dużo bardziej wolę Mass Freak.
  • 0

Chcesz być duży? wzbudzać respekt? Taki człowiek nie może bać się zastrzyków!




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024