Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mity ulicznej walki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

Buława
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Sporty i sztuki walki

Napisano Ponad rok temu

Mity ulicznej walki
Mit 1. Obrona przed nozem lub palka.
Na niemalze wszystkich kursach samoobrony temat walkowany niemiłosiernie przez instruktorow wszelkiej masci. Zwykle wyglada to tak, ze jeden trenujacy uderza bardzo wolno drugiego z gory a tamten lapie reke i ja wykreca\ sprowadza na glebe itp. a całosc konczy sie dzwignia i odebraniem noza.
Wyglada dobrze, prawda? ALE NIE DZIALA! Kiedy zostaniecie zaatakowani na ulicy nozem dojdzie do tego jeszcze stres, paniczny strach a przede wszystkim - kto z ulicy zechce z wami wspołpracowac w stylu "ja cie uderze tak i tak a ty mi ten noz zabierzesz". Nie on cie zaatakuje bez wspołpracy z sila i agresja. Jezeli nie trafi to ponowi atak. W momencie napadu dla nozownika stajesz się kawalkiem wołowiny. A szanse jakie masz - 3-5%.
Poza tym na zajeciach samoobrony uczy sie obrony przed atakiem nozem ktory napastnik trzyma chwytem do kruszenia lodu. W wiekszosci przypadkow atakuja jednak chwytem szermierczym. Co wtedy? Chyba już wiecie....

Podsumowujac: jezeli widzisz ze ktos ma noz to uciekaj/oddaj mu to czego chce. walcz w ostatecznosci.
Palka - w sumie mniej grozna ale też stanowi zagrozenie. Mozna polamac reke noge itp. Tak samo jak w przypadku noza - trudno lepiej uciekaj.

Mit 2. Walka z kilkoma przeciwnikami
Nieraz da się slyszec jak to ktos rozwalil kilku bez szwanku. Ale walka z kilkoma jest strasznie trudna obojetnie czego bys nie trenowal. Pamietaj bowiem, ze sztuki walki stworzono do walki z jednym przeciwnikiem nie kilkoma.
W przypadku ataku przez kilku zostaniesz prawdopodobnie otoczony. Następnie atak nastapi albo ze strony twojej albo agresorow. Sam zobaczysz jak szybko znajdziesz sie na glebie butowany.
Czy jest wiec skuteczna obrona przed kilkoma? Jest. Uciekac.
A co w przypadku sprowadzenia na glebe i butowania? Pozycja na grzyba czyli plecy na gorze skulony a lokcie osłaniaja twoje narządy wewnetrzne i zebra.

Mit 3.Krav Maga nadaje sie na ulice.
Po czesci prawda ale tylko w przypadku lączenia z innymi sportami walki (mt, boks bjj judo). Sama kravka nie dziala i mozesz sie na niej bolesnie przejechac. Czemu? Odpowiedzi dostarczy historia powstania judo. Otóż w Japonii istnial styl ju-jitsu w którym były techniki mogace pozbawic oponenta zdrowia i zycia. Prof. Jigoro Kano zalozyciel judo wyodrebnił z ju-jitsu techniki mogące zagrażać zdrowiu i zyciu ćwiczacych. Oczywiscie judocy cwiczyli na pelnej szybkosci i bez zbytniego patyczkowania się z partnerem. Ludzie z ju-jitsu podwazyli styl Kano i wyzwali jego uczniow na pojedynek. Wszystkie wygrali judocy.
Dlaczego? Bo cwiczyli na pelnej szybkosci i wykonywali dana technike zamiast ja tylko markowac. Po prostu jezeli czegos wczesniej nie przecwiczyłes w sparingu masz male szanse aby tego uzyc. Jest to paradoks Kano.
Ale np. bokser czy judoka szybko wlaczy "brudne sztuczki" do arsenału swoich technik. KM warto wiec trenowac jako uzupelnienie.

Mit 4. Silownia/ulica pozwala nauczyc sie bic.
Mit rozpowszechniany przez ludzi ktorzy uwazaja, ze mozna nauczyc się bic we wlasnym zakresie. Jasne można ale niech taki ulicznik spotka srednio technicznego boksera. Bokser zrobi z niego miazge (oczywiscie pod warunkiem, ze nie bedzie znacznej roznicy wagi miedzy nimi, gdyz w uderzanych stylach ma to duza wage). Czemu? Bo silownia ani ulica nie wyrabia dobrych nawykow. Sila statyczna i cepy to nie wszystko. U takich panow widac brak gardy zle techniki uderzania itp. Ale uwaga- i ci potrafia byc grozni.
  • 0

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mity ulicznej walki
nice, jak masz czas i checi to mozesz porobic jakies zestawienia, charakterystyki jak ta nizej tyle ze dorzucic wiecej sztuk walki, systemow, ogolnie zeby zrobic mini encyklopedie wiedzy i mozna by to podwiesic. :D
  • 0

Rychu1418048785
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1274 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mity ulicznej walki
No przyda się to na pewno :D no siłownia Ci się tylko przyda jak się bijesz ze zwykłem typkiem co nic nie ćwiczy wtedy większa siła na pewno pomaga :D
  • 0
Powrót do formy po dłuższej przerwie.

szafik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3866 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielun
  • Zainteresowania:kulturystyka, sporty walki, film, muzyka

Napisano Ponad rok temu

Re: Mity ulicznej walki
dobry temat.

Buława nie wiem czy pamietasz, lub czy czytales, ale ja pare lat temu znalazlem bardzo dobra strone o wlasnie takiej tematyce. Jest to strona na jakims serwisie szczecinskim chyba. Napisal ja koles z bardzo duzym bagazem doswiadczen ze sportami walki i ulicznymi potyczkami. Kurde moze jak mi sie przypomni jutro to dam rade to znalezc.
  • 0

Chcesz być duży? wzbudzać respekt? Taki człowiek nie może bać się zastrzyków!


Buława
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Sporty i sztuki walki

Napisano Ponad rok temu

Re: Mity ulicznej walki

nice, jak masz czas i checi to mozesz porobic jakies zestawienia, charakterystyki jak ta nizej tyle ze dorzucic wiecej sztuk walki, systemow, ogolnie zeby zrobic mini encyklopedie wiedzy i mozna by to podwiesic. :D

moze w najblizszym czasie.

Buława nie wiem czy pamietasz, lub czy czytales, ale ja pare lat temu znalazlem bardzo dobra strone o wlasnie takiej tematyce. Jest to strona na jakims serwisie szczecinskim chyba. Napisal ja koles z bardzo duzym bagazem doswiadczen ze sportami walki i ulicznymi potyczkami. Kurde moze jak mi sie przypomni jutro to dam rade to znalezc.

niestety nie kojarze.
  • 0

szafik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3866 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielun
  • Zainteresowania:kulturystyka, sporty walki, film, muzyka

Napisano Ponad rok temu

Re: Mity ulicznej walki
nie moge cholera tego znalezc..nic moze kiedys wkleje.
  • 0

Chcesz być duży? wzbudzać respekt? Taki człowiek nie może bać się zastrzyków!


BODYGUARD
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 7885 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Motoryzacja, kompy,sztuki walki, sex, kobitki, książki fantasy,muza techno

Napisano Ponad rok temu

Re: Mity ulicznej walki
Bardzo dobry art :padam:
  • 0

Moralezz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 848 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Sport, SW

Napisano Ponad rok temu

Re: Mity ulicznej walki
Dobry artykuł :cwaniak:
  • 0

emin88

    Moderator na okresie próbnym

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chorzów
  • Zainteresowania:Sport

Napisano Ponad rok temu

Re: Mity ulicznej walki
sama prawda :hyhy: :hyhy: :hyhy:
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024