Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bruce Lee - ciekawostki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

Zdzisiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 618 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Bruce Lee - ciekawostki
Wypowiedzi o Bruce Lee osób, które go znały osobiście:

Joe Lewis - “Gdy Bruce przygotowywał mnie i Chucka Norrisa do obrony mistrzostwa kazał nam przez tydzień trenować kopnięcia boczne na jego słynnym worku ważącym około 300 funtów (135 kg), niestety nie byliśmy go w stanie z Chuckiem zbytnio rozbujać, wtedy podszedł Bruce i co jest niewiarygodne i do tej pory po tylu latach jestem w szoku, Bruce samymi rękami rozbujał go dużo bardziej niż ja i Chuck byliśmy to w stanie zrobić kopnięciami bocznymi oddawanymi z rozpędu. Pewnego dnia pod wieczór dołączył do nas Kareem i również stosując kopnięcia boczne nie był w stanie za bardzo rozbujać tego worka. Wtedy wściekły Bruce powiedział „To nie tak, patrzcie jak to powinno wyglądać”. Wziął rozpęd i kopnięciem bocznym posłał worek pod sufit, po czym worek zerwał się i pękł, a część tego czym był wypchany znalazło się na trawniku”.

Jesse Glover - “Dopiero gdy potrafił robić pompki na kciukach oraz pompki z obciążeniem 250 funtów na jego plecach (ok. 120kg) przeszedł do kolejnego ćwiczenia”.

Herb Jackson - “Największym problemem w projektowaniu sprzętu dla Bruce’a był fakt, że niszczył go tak cholernie szybko. Musiałem wzmocnić jego drewnianego manekina samochodowymi częściami, tak aby mógł ćwiczyć bez obawy na awarie. Zacząłem budować mu ruchomego manekina, który potrafił atakować żeby lepiej symulować walkę na żywo, niestety Bruce zmarł zanim maszyna była gotowa. Manekin miał być podwieszony kablami wysokiego napięcia pomiędzy dwoma słupami, każdy w innym końcu jego podwórka. Bruce był bardzo zainteresowany treningami siłowymi, można powiedzieć, że miał na ich punkcie obsesję.”

Danny Inosanto - “Bruce posiadał niewiarygodną siłę w trzymaniu przedmiotów wyciągniętymi rękami. Wiem, bo widziałem. Wziął sztangę ważącą 125 funtów (ok. 56 kg) i trzymał ją wysuniętymi przed siebie rękami”.

James Coburn - “Pewnego dnia Bruce i ja trenowaliśmy na moim patio. Ćwiczyliśmy boczne kopnięcia w ogromny wór, który ważył ok. 150 funtów (ok. 70 kg). Bruce spojrzał na niego i kopnął, wór wyleciał jakieś 15 stóp w powietrze, a następnie roztrzaskał sie na trawniku. Był wypełniony małymi kawałkami szmat, które zbieraliśmy miesiącami”.

Jesse Glover - “Bruce mógł wziąć hantel ważący 70 funtów (ok. 30 kg) jedną ręką i podnieść go w bok, osiągając poziom ramion. Następnie wytrzymywał kilka sekund. Nie znam nikogo, kto potrafił powtórzyć jego wyczyn”.

Sosai Oyama - “Bruce Lee? Najkrócej jak potrafię: Wielki mistrz i propagator sztuk walki na zachodzie, zwłaszcza w USA. Nie pochwalam jego odejścia od tradycji, ale muszę przyznać, że jego system walki głęboko zrewolucjonizował świat sztuk walki wręcz. Lee swoją sztukę najszerzej przekazywał w filmach i muszę przyznać, że jako jedyny do dziś pokazał na ekranie kinowym realną walkę, a nie jakieś, wie Pan co mam na myśli, bzdetne akrobatyczne popisy, nie mające ze sztukami walki nic wspólnego. Szanuję do dziś tego człowieka, choć w wielu kwestiach się z nim nie zgadzam”.



Źródło: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

PiotrekWB3
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Trening w wolnych chwilach szkoła ;o

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee - ciekawostki
Wielki wojownik a jeszcze bardziej zdumiewa mnie jego siła ...
Ciekawi mnie jakim sposobem to osiągnął ? lata lata treningu ...

“Dopiero gdy potrafił robić pompki na kciukach oraz pompki z obciążeniem 250 funtów na jego plecach (ok. 120kg) przeszedł do kolejnego ćwiczenia”





:padam:
  • 0
Veni, Vidi, Vici...

Tyson1418048768
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:sport, laski, komputery, budownictwo, sztuki walki

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee - ciekawostki
Skoro mógł przytrzymać hantlę ważącą 30 kg w bok i utrzymać kilka s to naprawdę musiał być silny niczym strongman który podonosi w ten sposób dwiema rękami obciążenie 25 kg i utrzymuje ok minuty... Przy takiej sile, takim sprycie, technice i znajomości sztuki walki byłby do tej pory niepokonany gdyby żył... W MMA K i innych federacjach byłby niepokonany.
  • 0

Rychu1418048785
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1274 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee - ciekawostki
Niewiarygodne wielki mistrz :padam:
  • 0
Powrót do formy po dłuższej przerwie.

PiotrekWB3
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Trening w wolnych chwilach szkoła ;o

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee - ciekawostki
tyson89, trzeba dodać ze on to wszystko robił przy wadze 56 kg czego nie potrafiły chłopy po +100 kg ...
Szkoda ze nigdy nie stanął na ringu ale i tak niektórzy uważają ze byłby najwiekszym mistrzem ....
  • 0
Veni, Vidi, Vici...

Zdzisiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 618 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee - ciekawostki
tyson89
Danny Inosanto - “Bruce posiadał niewiarygodną siłę w trzymaniu przedmiotów wyciągniętymi rękami. Wiem, bo widziałem. Wziął sztangę ważącą 125 funtów (ok. 56 kg) i trzymał ją wysuniętymi przed siebie rękami”.

To będzie odpowiednik tej konkurencji co w niej Strongmeni 25kg trzymają :hyhy: tylko, że on ważył prawie 3x mniej od nich :przestraszony:
  • 0

Monia1418048799
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee - ciekawostki
mój chłopak zawsze powtarza, że Bruce Lee zawdzięcza swoją sławę jedynie filmom, a jako wojownik był średni.
Jak by co to mogę go zaprosić na forum, jest trenerem Bjj i judo więc mógłby się wypowiadać od czasu do czasu na tematy sportów walki.
  • 0

MikolajWB3
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4061 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Europa
  • Zainteresowania:Bezpieczeństwo wewnętrzne, militaria, sporty walki, finanse

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee - ciekawostki
Zapraszamy :D :D :D
  • 0
Związek to znacznie więcej niż "sie przelecieć".
To cos jak karta stałego klienta w burdelu: kiedy chcesz i jak chcesz


rzeźba jest dla pedałów. trza rosnąć, być pierdolnym, wtedy budzi sie szacunek.


a gdy nadejdzie mój czas to jeśli sądzisz że będe siedział i błagał o życie to kurewsko się mylisz


te ściery kiedyś przerobie w młynku do mięsa i posypią sie monety.


Buława
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Sporty i sztuki walki

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee - ciekawostki

mój chłopak zawsze powtarza, że Bruce Lee zawdzięcza swoją sławę jedynie filmom, a jako wojownik był średni.

Dokladnie.



Bruce byl dobry lecz nie najlepszy,
tak samo bledne jest myslenie ze nie przegral zadnej walki.

Niewatpliwie byl jednym z wiekszych popularyzatorow sportow walki.
  • 0

Zdzisiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 618 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee - ciekawostki
A był taki jeden zawodnik co trenował BJJ i chyba żadnej walki nie przegrał, a stoczył ich ponad 500, jak on się nazywa?
  • 0

Buława
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Sporty i sztuki walki

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee - ciekawostki
Rickson Gracie
  • 0

Monia1418048799
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee - ciekawostki
A więc jak obiecałam, zaprosiłam :hyhy:
  • 0

GośćGuest_kosior_*

Guest_kosior_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee - ciekawostki
najlepszy byl chuck norris i jego półobrót :rotfl:


a tak na serio to bruce rozpowszechnił filmy o sztukach walki

Basterson
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee - ciekawostki

Bruce byl dobry lecz nie najlepszy,
tak samo bledne jest myslenie ze nie przegral zadnej walki.

Czemu tak uważasz?Ja lubie Brucea i coś musi w tym być że był taki dobry skoro tak wiele osób dobrze o nim mówi.
  • 0

Buława
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Sporty i sztuki walki

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee - ciekawostki
bo byl dobry ale nie najlepszy.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024