Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybory Parlamentarne '07!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

Raiden
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Wybory Parlamentarne '07!
Witajcie
Zdaję sobie sprawę, że będzie to temat bezprecedensowy na tym forum. Już czuję, ile czasu spędzę zanim wyjaśnię mniej więcej o co mi chodzi. Zacznijmy jednak od początku:

1. Dlaczego to piszę?
Pomysł napisania takiego apelu dojrzewał we mnie od dawna. Wynika on z głębokiego moralnego sprzeciwu na to co aktualnie dzieje się w Polsce. Do tej pory nie interesowałem się polityką, nie należę do żadnej młodzieżówki, ale stan polskiej polityki nie pozwala mi dłużej ignorować tej sprawy.

2. O czym chcę napisać?
Ten temat to przede wszystkim mój sprzeciw na standardy wyznaczone przez PiS. Nie zachęcam nikogo do głosowania na konkretną partię. Przeciwnie. Gorąco apeluję: nie głosujcie na PiS!

3. Sens tej akcji
Zdaję sobie sprawę, że większość z Was nie ma jeszcze 18 lat i nie może uczestniczyć w wyborach. Ale macie przecież rodziców, którym coraz częściej zwyczajnie nie chce się iść na wybory bo "i tak nic się nie zmieni". Tu właśnie mam do Was wielką prośbę: przeczytajcie to co mam do powiedzenia, oceńcie i dajcie do oceny rodzicom.

4. Dlaczego Prawo i Sprawiedliwość jest złe?
To bardzo trudne pytanie, łatwo zejść do argumentów w stylu "bo są kurduple i chcą zostać dyktatorami". Ja postaram się być obiektywny w swojej ocenie. Oto moje podstawowe zarzuty do rządów PiS`u:

* Kompromitacja polskiej polityki zagranicznej.
Nie ma co ukrywać - Lech Kaczyński nie jest zbyt wprawnym politykiem, szczególnie na arenie międzynarodowej. Często popełnia różne gafy. Nic by nie było w tym niepokojącego, wszak wielu polityków nie ma talentu do nawiązywania kontaktów międzyludzkich. Przykładem jest choćby prezydent Bush - praktycznie przy okazji każdej wizyty zagranicznej musi wypalić z jakąś gafą. Niezwykle szkodliwe było jednak
powołanie Anny Fotygi na ministra spraw zagranicznych. Człowiek piastujący to stanowisko musi odznaczać się wyjątkowym wyczuciem i taktem dyplomatycznym, podczas gdy Pani Fotyga to chodząca porażka w tym względzie. Nie umie porozumieć się z rozmówcami w najprostszych sprawach, ciągle szuka spisku na swoją osobę (po anonimowym doniesieniu o "spisku" w ciągu jednego dnia zwolniła ponad 20 osób z administracji MSZ`u), kompletnie nie radzi sobie w negocjacjach. W sprawach kadrowych jest jeszcze gorzej. Do tej pory nie mamy wielu ambasadorów w ważnych krajach. Poprzedni zostali zwolnieni w trybie pilnym, ponieważ pani minister podejrzewała ich o kontakty z wywiadem wojskowym, a jednego o to, że jest Żydem (!). Takie postępowanie ministra spraw zagranicznych jest naprawdę niedopuszczalne! Wizerunek Polski na arenie międzynarodowej jeszcze nigdy nie był tak zły. Premier twierdzi, że nareszcie rozmawiamy z największymi krajami jak równy z równym. Dla przeciętnego Polaka faktycznie może to tak wyglądać: jeśli jakiś projekt nam sie nie podoba wetujemy go i twardo żądamy zmian. Z tym, że przeciętny Polak nie zdaje sobie sprawy jak wyglądają negocjacje dyplomatyczne. To skomplikowany proces budowania sojuszy, delikatnych negocjacji, sondowania skali poparcia. Polska niczego takiego nie robi. Negocjacje u nas wyglądają tak: na konferencji prasowej ogłasza się za jaką propozycję będziemy umierać, delegacja jedzie na spotkanie i bez żadnych ustaleń stwierdza: zgadzacie się z nami albo zgłaszamy weto. Dzięki takiemu stylowi prowadzenia polityki większość krajów przestała już z nami rozmawiać o projektach, które nie wymagają naszej zgody. Jesteśmy traktowani jak jakaś republika bananowa. To naprawdę sytuacja bez precedensu w wolnej Polsce!
* Brutalizacja języka politycznego.
To właśnie dzięki PiSowi do słownika politycznego weszły zwroty: warcholstwo, układ, zabijanie ludzi przez lekarzy, gwóźdź do trumny politycznej. Takiej agresji w życiu politycznym nie było od czasów Gomułki, który rękę podnoszoną na państwo chciał odcinać. Efekt jest taki, że PO, widząc skuteczność takiej retoryki sięga po te same metody. Cała scena polityczna w Polsce głównie dzięki zagraniom PiSu przestaje używać języka określanego jako "parlamentarny". Który polityk powie dzisiaj, że jakieś zachowanie było niewłaściwe? Żaden! Ono musi być od razu "haniebne", "obrzydliwe", albo "za takie rzeczy kiedyś golono ludziom głowy". Z ogromnym podziwem oglądałem rezygnację Tony`ego Blaira z posady premiera. Tam przeciwnicy polityczni zgotowali mu owację na stojąco. A jednak się da!
* Skłócenie Polaków.
Społeczeństwo w Polsce jeszcze nigdy nie było tak skłócone. Ludzie porządni powinni tępić wykształciuchów, ciężko pracujący obalać bogaczy. To niewątpliwie skuteczna retoryka. Polak ma to do siebie, że nie tyle zależy mu na tym żeby było mu dobrze, co na tym aby sąsiadowi nie było lepiej. Smutne ale prawdziwe. Okropne jest za to dla mnie żerowanie na tych skrywanych kompleksach. PiS uczynił z tego koło zamachowe swojej kampanii wyborczej. Choćby nakaz aresztowania Krauzego. Gość jest za granicą - dla wszystkich służb było to wiadome, a mimo to wydano nakaz aresztowania (broń Boże nie europejski) i od razu przedstawiono go na konferencji prasowej. Konkluzja jest taka: zatrzymanie Krauzego nie jest ważne, właściwie nawet mogłoby być szkodliwe - mógłby się wybronić. Chodziło o znalezienie złego bogacza z którym można by walczyć (przynajmniej podczas kampanii).
* Wykorzystywanie Służb Specjalnych i Mediów
W moim przypadku to przechyliło szalę niezadowolenia. Poprosiłem ostatnio kilku przyjaciół aby razem ze mną oglądnęli Fakty na TVN i Wiadomości w TVP. Żaden z nich nie miał wątpliwości: Wiadomości stały się stronnicze. Przykład z wczoraj (11.09) "Spadek liczby przeszczepów został spowodowany przez transplantologa niesłusznie oskarżającego kolegę o uśmiercanie pacjentów". Przecież to nie kto inny tylko minister Ziobro grzmiał na konferencji: "Ten pan już nikogo nie zabije!". To granie informacjami w celu wybielania własnej historii.
Jeszcze gorzej jest jeśli chodzi o wykorzystywanie służb specjalnych do własnych celów. Kolejny głośny przypadek lekarza, który ponoć miał brać łapówki: Mirosław G. - dyrektor kliniki neurochirurgii w szpitalu wojskowym. Oskarżano go o wystawianie bandytom zwolnień lekarskich. Jakie były dowody jego winy? Leczył 3 gangsterów. Śledczym to wystarczyło: aresztowali go, został natychmiast zwolniony z posady dyrektora, zarekwirowano ponad 120 przedmiotów - miały być łapówkami od pacjentów i zabrano paszport. Po 3 miesiącach śledztwa sprawa wygląda tak: prokuratura wycofała się już zarzutu wystawiania fałszywych zaświadczeń, lekarz sam musi szukać rachunków na wszystkie 120 zarekwirowanych przedmiotów - pozostały jeszcze 3 nieudokumentowane zakupy pudełko cygar z Holandii, koniak i pół butelki wódki. Do tej pory nie oddano mu paszportu bo... śledztwo ciągle trwa i może jednak coś na doktora się znajdzie. Nieważne, że odbyły się już 3 zagraniczne sympozja w których doktor miał brać czynny udział. I jeszcze jeden krótki przykład: Ostatnio policja przeprowadziła nalot na firmę hostingową, gdzie rzekomo miały być przechowywane materiały pedofilskie. Nic by nie było w tym dziwnego, gdyby nie skrajna niekompetencja, jaką wykazała się policja. Kiedy okazało się, że poszukiwanych materiałów nie ma, postanowiono sprawdzić legalność oprogramowania - przecież głupio tak wracać bez wyników. W tym celu skonfiskowano do ekspertyzy WSZYSTKIE komputery bez naklejki licencyjnej Microsoftu. Nie pomogły błagania właściciela aby ekspertyzę przeprowadzić na miejscu. Został tylko 1 komputer - Pani Stasi z księgowości. Zabrano wszystkie serwery (na których w sposób oczywisty nie instaluje się Windowsa) Oczywiście wszystko okazało się być w porządku - po dwóch tygodniach policja odwiozła lekko poobijany sprzęt do siedziby firmy. Szkopuł polega na tym, że firma hostingowa pozbawiona serwerów głównych, backupowych oraz awaryjnych upada w ciągu kilku dni. Odszkodowania dla klientów są tak wielkie, że nie ma możliwości wznowienia działalności. Tak wygląda kreowanie korzystnego wizerunku Polski przyjaznej biznesowi.

5. Alternatywa dla Prawa i Sprawiedliwości
Cóż, tutaj nie czuję się kompetentny w podsuwaniu jakichś typów. Podkreślam jednak: Warto głosować nawet, jeśli mamy wrażenie, że wybieramy mniejsze zło!

6. Co możemy zrobić?
Przede wszystkim iść na wybory! Nie ma tłumaczenia: nic to nie zmieni, że zagłosuję. Demokracja polega na aktywnym wybieraniu władz przez społeczeństwo. Nie oddawajcie tej możliwości innym! PiS wygrał ostatnie wybory tylko dlatego, że miał bardziej zdyscyplinowany elektorat, który karnie potruchtał do urn. Nie powtarzajmy swojego błędu! Idźmy na wybory!

Gorąco apeluję do wszystkich użytkowników (młodszych i starszych): wyciągnijmy rodziców z domu i idźmy głosować. To naprawdę nie kosztuje dużo wysiłku!
Na Platforme Obywatelską!
  • 0

EXPERTO

EXPERTO
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 14273 postów
  • Pomógł: 5
  • Lokalizacja:P.O.T.C.O.A.W.M.B.W.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- Śliczne Panny.
    - Przyroda.
    - Kulturystyka.
    - Sztuki Walki.
    - Forum.
    - Samochody.
  • Staż [miesiące]:od 2003
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:100-102

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybory Parlamentarne '07!
Ja zagłosuję na PO lub LiD a na pewno nie PiS {SMILIES_PATH}/icon_exclaim.gif Ja tym Panom podziękuje, już dosyć zrobili {SMILIES_PATH}/icon_exclaim.gif

Nie udzielam pomocy na PW / PM / Priv. Wszelkie pytania proszę pisać na forum, w temacie otrzymasz więcej opinii.


Raiden
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybory Parlamentarne '07!
Zagłosuj na PO {SMILIES_PATH}/icon_cool.gif Dajmy się im wykazać. LiD to jednak bardzo wielka nie wiadoma. Ciekawe jak tam pod debatach będzie.
Mój nauczyciel od WOSu powiedział ,że rozumie Kwaśniewskiego bo na Białorusi i okolicach jest bardzo duża gościnność {SMILIES_PATH}/icon_lol.gif







? W żadnym wypadku nie zostanę premierem, jeśli mój brat Lech wygra wybory prezydenckie. Byłaby to sytuacja nie do zaakceptowania przez polskie społeczeństwo.?
Jarosław Kaczyński, 10.2005

"Dla mnie raz dane słowo jest święte i sądzę, że dla koalicjantów także.?
Jarosław Kaczyński, ?Życie Warszawy?, 10 lipca 2006

?Władza Samoobrony w Polsce to będzie kryzys europejski, dużo większy niż ten austriacki.?
Jarosław Kaczyński, 2002.11.15, Trójka

?Samoobrona jest tworem byłych oficerów służb bezpieczeństwa. Mój brat, który był ministrem stanu do spraw bezpieczeństwa, dostał raport, z którego wynikało, że grupa byłych oficerów SB założyła Związek Zawodowy ?Samoobrona?, to formacja używana do osłony tyłów tego całego układu i ochrony tego nieporządku, który jest w kraju, i jednocześnie korzystająca z tego nieporządku. To są ludzie, którzy nabrali kredytów i chcą żyć jak przedsiębiorcy, a mają kwalifikacje do kopania rowów?
Wywiad z panem posłem Jarosławem Kaczyńskim w ?Głosie Wybrzeża? z 18 i 22 czerwca 2003 r.

?Cieszę się, że będę na pierwszej linii walki z Samoobroną. Uważam, że mam dowody na potwierdzenie moich słów i w odpowiednim momencie je przedstawię?
Jarosław Kaczyński, PAP z 2004.03.25

?My w kolejnej kompromitacji i w otwieraniu Samoobronie drogi do władzy w Polsce uczestniczyć nie będziemy, bo proszę zauważyć, że kolejne takie rządy w Polsce jak te, które mamy obecnie, albo te które były w poprzedniej kadencji i mamy do czyniena z Samoobroną przy władzy i naprawdę z nieszczęściem dla naszego kraju.?
Jarosław Kaczyński, 2004.02.16, PR3

?Ja jestem przeciwnikiem mówienia o koalicjach przed wynikiem wyborów. Mamy dwa wyraźne zakazy, które dziś obowiązują w samorządach, a będą też obowiązywać w nowym parlamencie - SLD i Samoobrona. A dziś powinno się powiedzieć odwrotnie - Samoobrona i SLD.?
Jarosław Kaczyński, 22 marca 2004, Czat gazeta.pl

RMF FM: Czy w przyszłej kadencji Sejmu będzie możliwa sytuacja kiedy partia poprze ludzi mających kłopoty z prawem ? Lech Kaczyński: ?Nie ma takiej możliwości. PIS jest partią ludzi praworządnych, którzy dążą do rozliczeń krzywd. Nie poprzemy nikogo z wyrokiem sądu lub przeciwko komu toczą się sprawy sądowe. To jest sprzeczne z ideałami PIS?.
RMF FM: Czyli poparcie dla takiego polityka jak na przykład Andrzej Lepper gdyby starał się o fotel marszałka jest niemożliwe?
Lech Kaczyński: ?Nie ma takiej możliwości. Najwyższe funkcje w państwie muszą sprawować ludzie czyści jak łza. Andrzej Lepper udowodnił, że ma za nic prawo i jest politycznym awanturnikiem. Poparcie PISu dla tego polityka w jakiejkolwiek sytuacji jest nierealne.?
Marzec 2005 rok / antena RMF FM
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024