Skocz do zawartości


Zdjęcie

wzmacniacz !!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

fighterkoks
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

wzmacniacz !!
Witam chcialbym sie dowidzeic jakie porponujecie wzmacniacze ja mialem technics su-v570 ale mi sie spalil i teraz za naprawe trzeba dac minimum 150 i nie wiem czy kupic jakis inny czy ten naprawic glownie mi chodzi o silny wzmacniacz poniewaz mam pare glosnikow i taki ktory mi sie nie spali do tego przydaloby sie jeszcze jakis czysty dzwiek itp jaka firma jest lepsza sony czy technics moze jakies inne piszcie ?? cena tak do 400zł
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Moje fotki :)

GośćGuest_hx_*

Guest_hx_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: wzmacniacz !!

Witam chcialbym sie dowidzeic jakie porponujecie wzmacniacze ja mialem technics su-v570 ale mi sie spalil i teraz za naprawe trzeba dac minimum 150 i nie wiem czy kupic jakis inny czy ten naprawic glownie mi chodzi o silny wzmacniacz poniewaz mam pare glosnikow i taki ktory mi sie nie spali do tego przydaloby sie jeszcze jakis czysty dzwiek itp jaka firma jest lepsza sony czy technics moze jakies inne piszcie ?? cena tak do 400zł


za 400zł to sobie złożysz sam lampowy - ZERO szumów -> elektroda.pl, Chyba, że wolisz coś na TDA.. jaka moc głośników i impedencja?

fighterkoks
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wzmacniacz !!
hx,
tak za bardzo do nie umiem heh a moc glosnikow to bedzie tak 2 niskotonowe 30cm alpahard 2x180wat
2niskotonowe alpahard 25cmtorwe jakies 160 wat kazdy
sredniotonowe 2 razy 50 wat i gwizdki 2x60wat i 2x30 wat wszystko 4ohm oprocz srednitonowych chyba ...
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Moje fotki :)

GośćGuest_hx_*

Guest_hx_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: wzmacniacz !!

hx,
tak za bardzo do nie umiem heh a moc glosnikow to bedzie tak 2 niskotonowe 30cm alpahard 2x180wat
2niskotonowe alpahard 25cmtorwe jakies 160 wat kazdy
sredniotonowe 2 razy 50 wat i gwizdki 2x60wat i 2x30 wat wszystko 4ohm oprocz srednitonowych chyba ...


Wszystko ok, ale podaj moc zwykłą, a nie muzyczną... no chyba że faktycznie masz jakieś estradowe - choć z 30cm niskotonowy to wątpię. to jest zestaw stereo czy jakiś kombinowany? Bo tak sumując to wychodzi 2 x ~500W.. a to cholernie dużo - 1kWh za samo słuchanie przez godzinę.. + wieża czy coś...

Masz do tego zwrotnice? czy bezpośrednio połączeniem równoległym wszystko pod wzmacniacz?

Ja bym Ci proponował coś ze stajni HARMAN/KARDON najlepsze brzmienie, ich piecyki montowane są miedzy innymi w bentleyach.. ale tu masz RMS 90Watt na kanał za jakieś 300zł. Nie mam pojęcia co za sprzęt miałeś i za ile ale jeśli faktycznie wzmacniacz dawał 1kW i teraz chcesz go zamienić czymś za 400zł to :rotfl: to się może skończyć tylko nieszczęściem.

fighterkoks
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wzmacniacz !!
hx,
nie wiem na glosnikach sory one maja 240 wat ale to sa wlasnie moc muzyczna nie wiem jaki to ma moc prawdziwa 246765251 cos takiego zobacz to jest aukcja na all ero
ponadto mam jedno niemiecka zwrotnice do wszystkiego i 2 male wbudowane przy sredniotonowych wzmacniacz dawal rade tylko ze jak go wlaczylem to dawalem na cala moc
ten wzmacniacz jest spox i mocny ma zabezpieczenie przed spaleniem ale teraz jakos nie pomoglo heh tutaj masz mniej wiecej opisane dane tego wzmacniacza
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] cxzekam na odpowiedz
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Moje fotki :)

GośćGuest_hx_*

Guest_hx_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: wzmacniacz !!
Piecyk jest ok, jednak ja polecałbym Ci właśnie HARMANA (to to samo co JBL) z 200W na dom starczy. Kolejna kwestia to to że nie łaczy się głośników o rożnej impedancji. Jak chcesz mieć dobrą jakość i dość głośny zestaw - zrezygnuj z jednych jednych par powtarzających się pasm. Tak by było 2xbas 2x sredio 2x gwizdek. Ja bym to zrobił tak

bass - 30cm
srednio 50watt ?!
gwizdek 30watt

poczujesz od razu różnice, bo o wiele gra sprzęt niedociążony niż przeciążony (wtedy możliwa awaria), tak jak miałeś - skoro piszesz, że dawałeś na max..

to co dałeś link na głośnik to jest WOOFER, a nie głośnik basowy.. WOOFERY są ok ale jeden na całość a nie zamiast głośnika basowego.

Zwrotnice są pod te głośniki robione czy jakiś uniwersalne lub przerzucone z innego zestawu?

fighterkoks
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wzmacniacz !!
hx,
wszystko skladalem wszystko jest osobne zwrotnica jest dobra do sredniotonowych i do gwizdkow bo z tuby wali sopranem troszke a jesli chodzi o ta forme co podales to patrzylem na allegro i troszke kosztuje ...:( 1500zł to troszke duzo jak na moj portfel ktorego nie mam heh :rotfl:
no musze powiedziec ze moj sprzet byl obciazony z tej ze racji jak wylaczylem 2 glodniki niskotonowe to gralo lepiej jakby byly 4 nie wiem co zrobic z tym
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Moje fotki :)

fighterkoks
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wzmacniacz !!
hx,
ej no wez mi doradz jakis dobry za 400zł brzmienie i moc ... zeby czysty byl dziwek niech ktos pomoze ...
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Moje fotki :)

GośćGuest_hx_*

Guest_hx_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: wzmacniacz !!

hx,
ej no wez mi doradz jakis dobry za 400zł brzmienie i moc ... zeby czysty byl dziwek niech ktos pomoze ...


albo brzmienie albo moc. Ja stawiam zawsze na brzmienie - karbon/harman jbl infinity jak wolisz moc to kup byle co z 1000W w nazwie ale nie zdziw się jak faktycznie i to będzie ledwo dyszało.

fighterkoks
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wzmacniacz !!
hx,

bo brzmienie albo moc. Ja stawiam zawsze na brzmienie - karbon/harman jbl infinity jak wolisz moc to kup byle co z 1000W w nazwie ale nie zdziw się jak faktycznie i to będzie ledwo dyszało

ja tez chce na jakos ale tak zeby ten wzmacniacz uciagnal mi te glsoniki co mam w 100%tyle wystarczy...
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Moje fotki :)

GośćGuest_hx_*

Guest_hx_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: wzmacniacz !!

hx,

bo brzmienie albo moc. Ja stawiam zawsze na brzmienie - karbon/harman jbl infinity jak wolisz moc to kup byle co z 1000W w nazwie ale nie zdziw się jak faktycznie i to będzie ledwo dyszało

ja tez chce na jakos ale tak zeby ten wzmacniacz uciagnal mi te glsoniki co mam w 100%tyle wystarczy...


Jak zrobisz porządek z głośnikami to JBL 300W za 4 stówki już dostaniesz. Choć jak na prawde chcesz zrobić coś dobrego to sprzedaj te głośniki z piecykiem i kup coś gotowego + Harman (Ale pierw obejrzyj czy pasuje Ci taka charakterystyka dźwięku).

fighterkoks
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wzmacniacz !!
hx,
nom jakbym sprzedal glosniki to mialbym okolo 1400zł ... a tak w sumie bardzo lubie czysty dzwiek i potezny bas i zeby glosno bylo i wlasnie chodzi mi o to zeby fajnie wszystko gralo a jak nie to osobno bym sobie tube zalozyl z osobnym wzmacniaczem znasz jakies fajne modele tego harmana ??;>

tak w sumie nie mam pojecia co by lepiej gralo ale powiedz mi czy np ten model harmana gralby lepiej [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

niz ten model technicsa bo wiem jak ten gra ??
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Moje fotki :)

GośćGuest_hx_*

Guest_hx_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: wzmacniacz !!

hx,
nom jakbym sprzedal glosniki to mialbym okolo 1400zł ... a tak w sumie bardzo lubie czysty dzwiek i potezny bas i zeby glosno bylo i wlasnie chodzi mi o to zeby fajnie wszystko gralo a jak nie to osobno bym sobie tube zalozyl z osobnym wzmacniaczem znasz jakies fajne modele tego harmana ??;>

tak w sumie nie mam pojecia co by lepiej gralo ale powiedz mi czy np ten model harmana gralby lepiej [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

niz ten model technicsa bo wiem jak ten gra ??
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Ja miałem PM660 sprzęt dość stary, na kino domowe i do rocka raczej odpada, ale do soul, trance, pop rewalka - sprzedałem za 350zł Jaki Ci będzie pasował nie wiem, to zależy od gusta i od tego co chcesz słuchać - bez odsłuchania (choćby kilku reprezentantów danej marki) raczej odradzam zakup - chyba ze się zdasz na recenzje w sieci. Po gogluj troche t i o marce się dużo dowiesz jak i ich sprzętach bo mają bardzo liczne serie które zawsze trochę inaczej brzmią. Najlepiej jakbyś kupił komplet np; HARMAN KARDON HKTS 2 za 1100 używany lub 1600 nowy. Możesz też kupić komplet stereo HARMAN KARDON HKS 4 do tego jakiś bass i piecyk (co to uciągnie), jak kupisz i nie będziesz zadowolony to niema problemy z odsprzedaniem tego (ja swój po roku sprzedałem drożej niż kupiłem)

kolega ma XXXXX/item248033291_audiomega_brx_250_599zl_za_2szt_produkt_polski.html

i daje rade..

Mafijczyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kulturystyka, motoryzacja, komputery

Napisano Ponad rok temu

Re: wzmacniacz !!
ja na Twoim miejscu co do firmy to bym kupil sony a najlepiej JBL
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] moje fotki (uwaga bardzo stare)

GośćGuest_hx_*

Guest_hx_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: wzmacniacz !!

ja na Twoim miejscu co do firmy to bym kupil sony a najlepiej JBL


karbon/harman jbl infinity to samo:P Sony jest przereklamowany, niemniej dość dobry:)

fighterkoks
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wzmacniacz !!
hx,
a moze wiesz ty jak sie nazywa taki podzepsol wzmacniacza ktory znajduje sie pomiedzy plyta glowna a radiatorem taka mala czarna kosteczka przypieta do radiatora ... musze to wymienic i bedzie grac tylko ze nie wiem jak sie to nazywa moze kojarzysz o co mi chodzi ?
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Moje fotki :)

GośćGuest_hx_*

Guest_hx_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: wzmacniacz !!
w sadz fotkę ale myślę że to będzie jakiś scalak procek lub TDA

fighterkoks
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wzmacniacz !!
hx, Mafijczyk,
Prosze wejdzcie w ten link
http://www.fabrykasi... ... 444#211444
i odpiszcie do tematu...
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Moje fotki :)



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024