Skocz do zawartości


Zdjęcie

Królestwo SPAMU "Wolna gadka" - Zastępca ShoutBoxa!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11735 odpowiedzi w tym temacie

Natka
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 827 postów
  • Pomógł: 0
33
Neutralna
  • Lokalizacja:Konin
  • Płeć:Kobieta
  • Wzrost [cm]:166
  • Biceps [cm] :26 -> 28,5 :D
  • Waga [kg]:54

Napisano Ponad rok temu

Re: Królestwo SPAMU "Wolna gadka" - Zastępca ShoutBoxa!

Byłam dzisiaj ostatni dzień w pracy, zrobiłyśmy sobie z dziewczynami imprezę pożegnalną, mega się nachlałyśmy i cala noc wywijałyśmy na parkiecie. Na koniec szef zamiast nas zjebać powiedział, ze będzie za mną tęsknił, bo takiej kelnerki jeszcze nigdy tu nie było i czeka aż wrócę :D 

Tak milo mi sie zrobilo jak to uslyszalam :D 

Nawet mnie wyściskał na pożegnanie.

Jutro szykuje walizki, we wtorek jedziemy do Rzymu i w droge do domu :D


  • 0

***Ania***
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3255 postów
  • Pomógł: 0
107
Bardzo Dobra
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:sztuka, malarstwo, gotowanie
  • Wzrost [cm]:152
  • Waga [kg]:54

Napisano Ponad rok temu

Re: Królestwo SPAMU "Wolna gadka" - Zastępca ShoutBoxa!

Natka to już na stałe wracasz ? :)


  • 0

Dołączona grafika


***Ania***
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3255 postów
  • Pomógł: 0
107
Bardzo Dobra
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:sztuka, malarstwo, gotowanie
  • Wzrost [cm]:152
  • Waga [kg]:54

Napisano Ponad rok temu

Re: Królestwo SPAMU "Wolna gadka" - Zastępca ShoutBoxa!

Kupiłam sobie e-papierosa :P idę na zajecia do 18:15 zobaczymy czy wytrzymam bez normalnego fajka :P

pozdro 600 ^^ :)


  • 0

Dołączona grafika


Natka
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 827 postów
  • Pomógł: 0
33
Neutralna
  • Lokalizacja:Konin
  • Płeć:Kobieta
  • Wzrost [cm]:166
  • Biceps [cm] :26 -> 28,5 :D
  • Waga [kg]:54

Napisano Ponad rok temu

Re: Królestwo SPAMU "Wolna gadka" - Zastępca ShoutBoxa!

Tez mam e-papierosa, jak już na prawdę się zdenerwuje i mnie na fajkę bierze to jej używam.  Tak na wszelki wypadek, żeby czasem do normalnych nie wrócić  Moja jest o smaku waty cukrowej :P

 

A do PL na urlop, za jakiś czas powrót na IT. 


  • 0

Dawidddd12
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3506 postów
  • Pomógł: 0
356
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:179

Napisano Ponad rok temu

Re: Królestwo SPAMU "Wolna gadka" - Zastępca ShoutBoxa!

Urlop to będzie sie opierdalać że tak brzydko powiem :D 

Ja tam fajki z dnia na dzień rzuciłem bez żadnych strat finansowych ;)  i już około 3 lat nie palę a jarałem dobre 5 lat i to czerwone :D 

I gówno prawda że sie tyje po rzuceniu jak sie odżywasz jak zawsze nic sie nie dzieje :) ale jak łapiesz za słodkie to wiadomo :P


  • 0

Natka
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 827 postów
  • Pomógł: 0
33
Neutralna
  • Lokalizacja:Konin
  • Płeć:Kobieta
  • Wzrost [cm]:166
  • Biceps [cm] :26 -> 28,5 :D
  • Waga [kg]:54

Napisano Ponad rok temu

Re: Królestwo SPAMU "Wolna gadka" - Zastępca ShoutBoxa!

Moje urlopy zawsze kończą się tak, ze wracam do IT żeby po urlopie odpocząć, bo zawsze w domu milion spraw do załatwienia...

Co do palenia to masz racje, to czy się tyje czy nie to kwestia podejścia do sprawy.

Ja nie przytyłam, ale szczerze to do tej pory czasem mam ochotę na papierosa, czasem zdarzało się, ze od kogoś jednego zapaliłam.

Teraz zaopatrzyłam się w e-fajkę i jak mam ochotę to nią się pocieszam, ale rzadko się to dzieje, bardzo rzadko. 


  • 0

Dawidddd12
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3506 postów
  • Pomógł: 0
356
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:179

Napisano Ponad rok temu

Re: Królestwo SPAMU "Wolna gadka" - Zastępca ShoutBoxa!

No i fajno wszystko leży u nas w głowie :) ja bym mógł palić sprawiało mi przyjemność zwłaszcza rano na kibelek haha  i po jedzeniu :D

Ale co zdrowie ważne problemy z żołądkiem mam bank mam od fajek i innych używek zobaczymy co gastro pokaze w czerwcu :( :( 

No i koszta tej używki nie warte tych pieniędzy nie wiem czemu takie coś jest legalne sprzedaja ludzią to co ich pomału zabija 

tak samo alkohol pełno żulami pijaków za kółkiem pijani w pracy ale co kurwa sami to sprzedają nie rozumie świat jest taki pojebany ze hejj :)


  • 0

Natka
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 827 postów
  • Pomógł: 0
33
Neutralna
  • Lokalizacja:Konin
  • Płeć:Kobieta
  • Wzrost [cm]:166
  • Biceps [cm] :26 -> 28,5 :D
  • Waga [kg]:54

Napisano Ponad rok temu

Re: Królestwo SPAMU "Wolna gadka" - Zastępca ShoutBoxa!

Alkohol jestem w stanie zrozumieć, ale fajki....

Jak byłam młodsza i jeszcze nie miałam pojęcia co to gospodarka to tez się zastanawiałam, czemu po prostu nie wprowadza zakazu sprzedaży papierosów i problem z głowy. A nie jeszcze państwo wydaje pieniądze na kampanie antynikotynowe itp, itd.

No, ale teraz już wiem, zyski z akcyzy na alkohol i papierosy są tak duże  ze gdyby to teraz wycofać ze sprzedaży to Rząd by z głodu poumierał a cala gospodarkę by ch*** strzelił  :P

A zdrowie obywateli - kogo to interesuje. Jak ktoś chce to niech się truje, jego sprawa. Na odczepne przeznacza się śmieszne kwoty na programy i kampanie pomagające rzucić palenie, ale wszystko to pic na wodę. Branża nikotynowa to zbyt duże zyski, żeby z niej zrezygnować. 

Poza tym koncerny tytoniowe są tak wielka i wpływową korporacja, ze nie dałyby się z rynku wygryźć  na pewno poszłyby skargi do Trybunału,  ze to niezgodne z konstytucja itd. 

 

Jak ktoś jest mądry to nie zaczął palić.

Jak zaczął i ma silna wole to rzucił. 

A cala reszta musi robić, żeby innym dać zarobić na swojej głupocie. 

Tak to wygląda. 

 

 

Co do alkoholu to np. w PL nie robi się nic, żeby zmniejszyć jego sprzedaż  powód podobny jak w przypadku papierosów  Ale są inne kraje, które bardziej restrykcyjnie do tego podchodzą  Np w Finlandii jest przepis, mówiący  ze gdy właścicielka lub pracownica sklepu widzi, ze ktoś systematycznie przychodzi i kupuje alkohol, gdy ma podejrzenia, ze osoba ta może być uzależniona to zatrzymuje ja w sklepie, dzwoni na policje, Ci przeprowadzają wywiad środowiskowy i mogą takiego osobnika wysłać na przymusowy odwyk. I nie przymusowy jak w PL, za na własne żądanie można  stamtąd wyjść,  zamkną Cie i wypuszcza jak stwierdza, ze jesteś zdrowy. Moj tata był świadkiem takiej sytuacji. Przyszła kobitka do sklepu, podjechał radiowóz i ja zabrali. Później się dowiedział, ze właśnie na odwyk, bo pracownica sklepu zgłosiła, ze systematycznie po alkohol przychodzi. Co prawda restrykcyjnie kontrolowana jest tylko ilość spożywanego alkoholu pochodzącego ze sklepu, a wszyscy tankują bimber, który pędzą w domu :P heheh Tam to bardzo rozpowszechnione zjawisko i prawda jest taka, ze Finowie pija więcej od nas. Ale wszystko poza statystykami, bo ilości wypitego bimbru nikt nie skontroluje :P


Użytkownik Natka edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Natka
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 827 postów
  • Pomógł: 0
33
Neutralna
  • Lokalizacja:Konin
  • Płeć:Kobieta
  • Wzrost [cm]:166
  • Biceps [cm] :26 -> 28,5 :D
  • Waga [kg]:54

Napisano Ponad rok temu

Re: Królestwo SPAMU "Wolna gadka" - Zastępca ShoutBoxa!


Ale co zdrowie ważne problemy z żołądkiem mam bank mam od fajek i innych używek zobaczymy co gastro pokaze w czerwcu :( :( 

 

 

 

tez mam problemy albo z żołądkiem  albo z jelitami i kto wie, czy nie od papierosów .. Palenie ma jakiś tam wpływ na metabolizm i sprawy trawienne, paliłam od 16 r.z. do 25 z dwuletnia przerwa w międzyczasie  To organizm się przyzwyczaił i teraz coś tam szwankuje. Juz skierowanie na gastroskopie dostałam  ale jako, ze jestem ignorantka w sprawach zdrowotnych nie poszlam  No, ale czas o tym pomyśleć i jak nie gastroskopie to chociaż podstawowe badania porobić  bo kto wie, co tam się kryje... ehh

Dawid z tego co pamiętam to mamy prawie takie same objawy (kiedyś pisałeś na ten temat albo w DT albo gdzie indziej) to może poczekam na Twoje wyniki hehehe

Chociaż będę mogła podejrzewać mniej więcej co to jest i czy jakaś poważna sprawa. 


  • 0

Natka
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 827 postów
  • Pomógł: 0
33
Neutralna
  • Lokalizacja:Konin
  • Płeć:Kobieta
  • Wzrost [cm]:166
  • Biceps [cm] :26 -> 28,5 :D
  • Waga [kg]:54

Napisano Ponad rok temu

Re: Królestwo SPAMU "Wolna gadka" - Zastępca ShoutBoxa!

Elo wszystkim :)

Ale mam dobry humor, za oknem cieplutko, ptaszki ćwierkają, pootwierałam okna i czuć w mieszkaniu jak pachnie wiosna :D

A ja pakuje walizkę :D

Jutro o tej porze będziemy już w samolocie :D

Uwielbiam te powroty do domu! 


  • 0

Dawidddd12
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3506 postów
  • Pomógł: 0
356
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:179

Napisano Ponad rok temu

Re: Królestwo SPAMU "Wolna gadka" - Zastępca ShoutBoxa!

Nacia a myślisz ze ja nie odwlekałem tego badania jestem cipa mozna powiedzieć dlatego wybrałem pod znieczuleniem ogólnym :P w recepcji  sie śmiali ze mnie haha 

Lepiej nie odwlekaj tego idz i tyle a nie czekaj na mnie tobie moze byc całkiem co innego :)  Boje sie że to coś poważnego :( :(  


  • 0

Kisiel888
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
24
Neutralna
  • Lokalizacja:Bochnia
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Gastrologia, Farmacja
  • Wzrost [cm]:177
  • Biceps [cm] :38
  • Klatka piersiowa [cm]:107
  • Pas [cm]:77
  • Udo [cm]:57
  • Wyciskanie [kg]:115
  • Waga [kg]:62

Napisano Ponad rok temu

Re: Królestwo SPAMU "Wolna gadka" - Zastępca ShoutBoxa!

Natka - "moja droga" zakup sobie Gastro Protect jak masz problemy z żołądkiem i nie śpieszno Ci na gastroskopię :) 

 

Jak występują problemy jelitowe to łatwo je zdiagnozować po przez przelewanie się w jelitach, regularność wypróżnień, zaparcia, biegunki. Na regulację pracy jelit - Debutir ale jego działanie można odczuć dopiero po miesiącu stosowania. Znacznie skuteczniejszym preparatem jest białczan taniny "Taninal" a dużo nie kosztuje :) 


  • 0

***Ania***
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3255 postów
  • Pomógł: 0
107
Bardzo Dobra
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:sztuka, malarstwo, gotowanie
  • Wzrost [cm]:152
  • Waga [kg]:54

Napisano Ponad rok temu

Re: Królestwo SPAMU "Wolna gadka" - Zastępca ShoutBoxa!

no siemka :) Ja już po zajęciach w koooońcu :) Jutro mam dzień wolny :) Jak narazie nie zapaliłam normalnego :) Tylko olejek mi szybko ucieka :P

 

hihi zaszłam jeszcze do sklepu i kupiłam sobie brokuł, marchewki, cebulę, jogurt naturalny no i zupka się szykuje :) Brokuł ma dużo żelaza czyli będę miała piękne włosy :P


  • 0

Dołączona grafika


Kisiel888
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
24
Neutralna
  • Lokalizacja:Bochnia
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Gastrologia, Farmacja
  • Wzrost [cm]:177
  • Biceps [cm] :38
  • Klatka piersiowa [cm]:107
  • Pas [cm]:77
  • Udo [cm]:57
  • Wyciskanie [kg]:115
  • Waga [kg]:62

Napisano Ponad rok temu

Re: Królestwo SPAMU "Wolna gadka" - Zastępca ShoutBoxa!

no siemka :) Ja już po zajęciach w koooońcu :) Jutro mam dzień wolny :) Jak narazie nie zapaliłam normalnego :) Tylko olejek mi szybko ucieka :P

 

hihi zaszłam jeszcze do sklepu i kupiłam sobie brokuł, marchewki, cebulę, jogurt naturalny no i zupka się szykuje :) Brokuł ma dużo żelaza czyli będę miała piękne włosy :P

 

Siema :) Jakiego masz e-papierosa i zawartość nikotyny w olejku? 


  • 0

***Ania***
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3255 postów
  • Pomógł: 0
107
Bardzo Dobra
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:sztuka, malarstwo, gotowanie
  • Wzrost [cm]:152
  • Waga [kg]:54

Napisano Ponad rok temu

Re: Królestwo SPAMU "Wolna gadka" - Zastępca ShoutBoxa!

papieros yyy [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]   ten

 

a olejek kupiłam dziś czekoladowy 12 :)


  • 0

Dołączona grafika


Natka
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 827 postów
  • Pomógł: 0
33
Neutralna
  • Lokalizacja:Konin
  • Płeć:Kobieta
  • Wzrost [cm]:166
  • Biceps [cm] :26 -> 28,5 :D
  • Waga [kg]:54

Napisano Ponad rok temu

Re: Królestwo SPAMU "Wolna gadka" - Zastępca ShoutBoxa!

Natka - "moja droga" zakup sobie Gastro Protect jak masz problemy z żołądkiem i nie śpieszno Ci na gastroskopię :)

 

Jak występują problemy jelitowe to łatwo je zdiagnozować po przez przelewanie się w jelitach, regularność wypróżnień, zaparcia, biegunki. Na regulację pracy jelit - Debutir ale jego działanie można odczuć dopiero po miesiącu stosowania. Znacznie skuteczniejszym preparatem jest białczan taniny "Taninal" a dużo nie kosztuje :)

 

Wlanie wydaje mi się, ze to nie problem żołądka a jelit. Mówiąc w skrócie to mam przewlekle zaparcia, aż czasem wyglądam jak w ciąży, bo mam tak zapełnione jelita. Później znów biegunka przez kilka dni i tak na zmianę.

Lekow już próbowałam, dostałam od lekarza rodzinnego, ale efektów nie było żadnych. Wiec dostałam skierowanie do specjalisty i na gastroskopie i nie poszłam...


  • 0

Natka
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 827 postów
  • Pomógł: 0
33
Neutralna
  • Lokalizacja:Konin
  • Płeć:Kobieta
  • Wzrost [cm]:166
  • Biceps [cm] :26 -> 28,5 :D
  • Waga [kg]:54

Napisano Ponad rok temu

Re: Królestwo SPAMU "Wolna gadka" - Zastępca ShoutBoxa!

Siema :) Jakiego masz e-papierosa i zawartość nikotyny w olejku? 

 

 

Ja mam podobnego do tego Ani, nikotyna 9mg/ml o ile dobrze pamiętam, wata cukrowa :D

Ale chyba tacie go dam, bo mi nie potrzebny, nie używam. Jakos dusi mnie ten dym, w ogóle lepiej żebym się w to nie bawiła  bo a nóż mi coś odbije i znowu palić zacznę. Rzuciłam to rzuciłam, a nie jakieś e-popalanie w nerwach. Bez sensu.


  • 0

Natka
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 827 postów
  • Pomógł: 0
33
Neutralna
  • Lokalizacja:Konin
  • Płeć:Kobieta
  • Wzrost [cm]:166
  • Biceps [cm] :26 -> 28,5 :D
  • Waga [kg]:54

Napisano Ponad rok temu

Re: Królestwo SPAMU "Wolna gadka" - Zastępca ShoutBoxa!

Hejka

Tu masz tani olejek :)  [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ostatnio kupowałam koleżance go :)

 

 

Na tej stronce maja beznikotynowe, 5 mg, a jak ja kupowałam to mnie oszukali i powiedzieli, ze 9 najmniej... Oszuści! hehe :P


  • 0

Kisiel888
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
24
Neutralna
  • Lokalizacja:Bochnia
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Gastrologia, Farmacja
  • Wzrost [cm]:177
  • Biceps [cm] :38
  • Klatka piersiowa [cm]:107
  • Pas [cm]:77
  • Udo [cm]:57
  • Wyciskanie [kg]:115
  • Waga [kg]:62

Napisano Ponad rok temu

Re: Królestwo SPAMU "Wolna gadka" - Zastępca ShoutBoxa!

Wlanie wydaje mi się, ze to nie problem żołądka a jelit. Mówiąc w skrócie to mam przewlekle zaparcia, aż czasem wyglądam jak w ciąży, bo mam tak zapełnione jelita. Później znów biegunka przez kilka dni i tak na zmianę.

Lekow już próbowałam, dostałam od lekarza rodzinnego, ale efektów nie było żadnych. Wiec dostałam skierowanie do specjalisty i na gastroskopie i nie poszłam...

 

 

U nas w medycynie, gastrologia leży :) Diagnostyka jelit jest trudna ponieważ jedynym skutecznym badaniem jest biopsja jelita cienkiego, polegająca na pobraniu wycinka jelita cienkiego.

Drugie badanie to kapsułka endoskopowa - prywatnie to o kosztach nie będę mówił - dobra wypłata. Na NFZ niechętnie idą na rękę pacjenta a jak już to każą bulić 500zł.

3 badanie to na Celiakię czyli nietolerancję glutenu oraz nietolerancja laktozy.

Podstawa to odżywianie, tylko tutaj ciężko określić potrawy jakie szkodzą a które poprawiają pracę jelit.

Na biegunkę stosuj Taninal.

Z tym Debutirem możesz spróbować jeżeli masz takie problemy, plus probiotyk Lactoral(bez laktozy, glutenu) na poprawę mikroflory jelitowej.

 

Elaboratu nie będę pisał Ci bo namieszam jeszcze w głowie :)

 

 

 

 

papieros yyy [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]   ten

 

a olejek kupiłam dziś czekoladowy 12 :)

 

 

 

Ja mam Ego-W i używam 24 z Aromativu :)Tylko wymieniłem Clearomizer na taki z którego liquid się nie wylewa :)


  • 0

Natka
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 827 postów
  • Pomógł: 0
33
Neutralna
  • Lokalizacja:Konin
  • Płeć:Kobieta
  • Wzrost [cm]:166
  • Biceps [cm] :26 -> 28,5 :D
  • Waga [kg]:54

Napisano Ponad rok temu

Re: Królestwo SPAMU "Wolna gadka" - Zastępca ShoutBoxa!

U nas w medycynie, gastrologia leży :) Diagnostyka jelit jest trudna ponieważ jedynym skutecznym badaniem jest biopsja jelita cienkiego, polegająca na pobraniu wycinka jelita cienkiego.

Drugie badanie to kapsułka endoskopowa - prywatnie to o kosztach nie będę mówił - dobra wypłata. Na NFZ niechętnie idą na rękę pacjenta a jak już to każą bulić 500zł.

3 badanie to na Celiakię czyli nietolerancję glutenu oraz nietolerancja laktozy.

Podstawa to odżywianie, tylko tutaj ciężko określić potrawy jakie szkodzą a które poprawiają pracę jelit.

Na biegunkę stosuj Taninal.

Z tym Debutirem możesz spróbować jeżeli masz takie problemy, plus probiotyk Lactoral(bez laktozy, glutenu) na poprawę mikroflory jelitowej.

 

Elaboratu nie będę pisał Ci bo namieszam jeszcze w głowie :)

 

 

Musze się kiedyś za to wziąć... Bo samo się nie wyleczy, ehh

Może teraz jak będę w PL pomyślę, o ile czasu wystarczy. 


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024